Portale Organiczne

Mówi się, że Organiczne Portale obejmują około połowy ludzkiej populacji; druga połowa składa się głównie z istot ludzkich z duszą. Tutaj określenie „dusza” jest rozumiana jako rdzeń zindywidualizowanej świadomości, która pozostaje nienaruszona pomiędzy kolejnymi wcieleniami.

Ludzie z duszą mają boską iskrę świadomości, która daje im możliwość indywidualnej samoświadomości, PO
(Portalom Organicznym) brakuje tej boskiej iskry i mają jedynie mglistą świadomość w porównaniu z poprzednimi. Należą one do świata zwierząt, jako dusze grupowej egzystęcji, ewoluując, wcielają się kolektywnie, a nie indywidualnie. Podczas gdy każda istota ludzka ma stosunkowo unikalną energię ukształtowaną przez osobistą świadomość, doświadczenie i esencję, energia, którą animuje każdy PO jest
tak samo ożywcza u każdego.

Portale organiczne to “rasa” ludzi która żyła na Ziemi zanim “my” tu “upadliśmy” z 3d sto. Po naszym upadku obie rasy wymieszały sie do tego stopnia ze w jednej rodzinie mogą żyć przedstawiciele obu ras.

Na początku portale organiczne miały funkcje pomostu pomiędzy druga i trzecią gęstością. Wcielały się w te ciała “dusze” które zakończyły nauki w drugiej gęstości i potrzebowały nowego pojemnika. W tej chwili 4 gęstość używa ich jednak do zbierania energii “upadłej rasy”.

Różnica miedzy tymi dwoma rasami polega na tym ze portale organiczne nie posiadają wyższych centrów. “Upadla rasa” te ośrodki posiada, ale utraciła z nimi połączenie właśnie w wyniku tegoż upadku (Co czyni te dwie rasy niemal identycznymi).

W codziennym życiu wyraża się to w ten sposób ze portale organiczne nie są w stanie podążać ścieżką rozwoju którą starają się kroczyć adepci 4 drogi. Skupiają się na sprawach wyłącznie materialnych. Brak im empatii i nie mogą jej rozwijać.

Co gorsza materializm lansowany jest przez władze jako cos co jest “normalne” co powoduje że większości upadłej rasy bardzo trudno jest się z tej “normalności” wybić, co w znacznym stopniu utrudnia odróżnienie tych dwóch ras. Na dodatek portale organiczne charakteryzują się znakomicie rozwiniętą umiejętnością naśladowania.

Nauczenie się jak te dwie rasy egzystują jest jednak potrzebne jeżeli ktoś decyduje sie kroczyc ścieżką rozwoju. Powodem jest to, że potrzebujemy oszczędzania energii aby przeznaczać ją na rozwój. Przebywanie z Portalami jest na tyle męczące, że ten rozwój uniemożliwiają.

Choć trudno jest odróżnić Portale Organiczne od upadłej rasy “zagubionej w codzienności” to jednak część członków upadłej rasy można rozpoznać po tym, że dążą do czegoś więcej, do pracy nad sobą i z czasem widać w nich zmiany. Choć PO bardzo często przewijają sie w środowisku “rozwojowym” to jednak nie są w stanie świadomie się zmienić z trwałym skutkiem.

———————-

Laura Knight-Jadczyk – Portale Organiczne PL

Słowianie – Dzieci Bogów

Daniel Dennett o redukowaniu koncepcji świadomości


———————-

Portale Organiczne – Ludzi Bez Duszy

Ludzie Bez Duszy

Portale Organiczne 1

Portale Organiczne 2

Portale Organiczne 3, 4

———————-

Artykuły

PL

Portale organiczne (krótko)

Georgij Iwanowicz Gurdżijew

EN

———————–

Książki

PL

Tajemna historia świata – Laura Knight-Jadczyk

Borys Murawiew – Gnoza (fragmenty)

 

EN

Borys Murawiew – Gnosis Book I Exoteric Cycle

Borys Murawiew (Boris Mouravieff) Trylogia Gnoza

Borys Murawiew (Boris Mouravieff) Trylogia (do pobrania)

Książki Gurdżijewa (do pobrania)

———————–

0   1     3   4   5

NASTĘPNA

Możliwość komentowania Portale Organiczne została wyłączona
%d blogerów lubi to: