Ożywiony Wszechświat naśladuje swoje własne istnienie

Zgodnie z nową hipotezą wszechświat symuluje własne istnienie w „dziwnej pętli”. Artykuł opublikowany przez naukowców z Instytutu Badań Grawitacji Kwantowej dowodzi, że hipoteza jest oparta na teorii panpsychizmu, zgodnie z którą wszystko w przyrodzie jest ożywione.

Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Entropy i zdaniem autorów pracy ma na celu połączenie zrozumienia mechaniki kwantowej z niematerialistycznym punktem widzenia. Innymi słowy, naukowcy chcą zrozumieć, jak prawdziwi jesteśmy my i wszystko, co nas otacza. Jest to bardzo interesujące pytanie dla współczesnej nauki i naszego zrozumienia Wszechświata.

Czym jest rzeczywistość?

Na ile prawdziwa jest rzeczywistość? A co jeśli wszystko czym jesteśmy, wszystko, co znamy, wszyscy ludzie w naszym życiu i wszystkie zdarzenia nie istnieją fizycznie, a są bardzo złożonymi symulacjami? Podobnie jak w serialu animowanym „Rick and Morty”, kiedy jedna z postaci wciągnęła się w symulację i jej nie zauważyła. Filozof Nick Bostrom poruszył tę kwestię w swoim przełomowym artykule „Czy żyjemy w symulacji komputerowej?”, w którym sugeruje, że całe nasze istnienie może być produktem bardzo złożonych modeli komputerowych (symulacji), kontrolowanych przez zaawansowane istoty, których prawdziwej natury możemy nigdy nie poznać.

Nie jestem zwolennikiem tego pomysłu, ale mimo całego pozornego szaleństwa założeń Bostroma naprawdę nie wiemy, czym jest rzeczywistość. Współczesna nauka nie jest jeszcze w stanie zrozumieć świata kwantowego i na przykład zrozumieć, dlaczego na poziomie atomowym cząstki zmieniają swoje zachowanie, gdy są obserwowane. W czasie gdy fizycy pracują nad ustaleniem, czy istnieje równoległy wszechświat, wszechświaty, pomysł Bostroma nie wydaje się czymś niezwykłym.

Nowa teoria robi krok naprzód – a co, jeśli nie ma zaawansowanych istot, a wszystko w „rzeczywistości” jest samo-imitacją, która rodzi się z „czystej myśli”?


Kadr z serii Rick and Morty. W chwili, gdy Jerry dowiedział się, że przez cały ten czas żył w symulacji

Fizyczny wszechświat to „dziwna pętla”, pisze zespół z Quantum Gravity Research, Instytutu Fizyki Teoretycznej z siedzibą w Los Angeles, założonego przez naukowca i przedsiębiorcę Claya Irwina. Praca zaczyna się od modelowania hipotezy Bostroma, że ​​cała rzeczywistość jest niezwykle szczegółowym programem komputerowym – i stawia pytanie: zamiast polegać na zaawansowanych formach życia w celu stworzenia technologii potrzebnej do stworzenia wszystkiego w naszym świecie, czyż nie byłoby lepiej założyć, że wszechświat sam w sobie jest „mentalną imitacją siebie”? Naukowcy wiążą ten pomysł z mechaniką kwantową, uznając wszechświat za jeden z wielu możliwych modeli kwantowej grawitacji.

Jeden ważny aspekt, który odróżnia ten punkt widzenia od innych podobnych jest związany z faktem, że pierwotna hipoteza Bostroma jest materialistyczna i uważa wszechświat za fizyczny. W przypadku Bostroma możemy po prostu uczestniczyć w symulacji przodków, stworzoną przez postczłowieka. Nawet sam proces ewolucji może być mechanizmem, za pomocą którego przyszłe stworzenia doświadczają niezliczonych procesów, celowo przenosząc ludzi przez poziomy rozwoju biologicznego i technologicznego. W ten sposób generują rzekome informacje lub historię naszego świata. Ostatecznie nie zauważymy różnicy.

Ale skąd pochodzi rzeczywistość fizyczna, która dałaby początek symulacji? Ich hipoteza opiera się na niematerialistycznym podejściu twierdząc, że wszystko we wszechświecie jest informacją wyrażoną jako myśl. W ten sposób Wszechświat „aktualizuje się samoczynnie” do swojego własnego istnienia, opierając się na podstawowych algorytmach i zasadzie, którą badacze nazywają „zasadą efektywnego języka”. Zgodnie z tą propozycją symulacja wszystkich rzeczy jest tylko jedną „wielką myślą”.

W jaki sposób symulacja mogła powstać sama?

O dziwo, odpowiedź jest prosta: zdaniem badaczy zawsze tam była, wyjaśniając pojęcie „ponadczasowego emergentyzmu”. Ten pomysł mówi, że w ogóle nie ma czasu. Zamiast tego istnieje nadrzędna myśl, która jest naszą rzeczywistością, oferując wbudowane pozory hierarchicznego porządku pełnego „myśli podrzędnych”, które rozciągają się aż do tunelu czasoprzestrzennego, podstawowej matematyki i podstawowych cząstek. Wchodzi tu również w życie reguła efektywnego języka, która zakłada, że ​​ludzie sami są takimi „wyłaniającymi się pod-myślami” doświadczając i odnajdując sens w świecie poprzez inne pod-myśli (zwane „kodowymi krokami lub działaniami”) w najbardziej ekonomiczny sposób.


Niewiele wiemy, co oznacza, że ​​musimy rozważyć wszystkie hipotezy bez wyjątku.

W korespondencji z Big Think fizyk David Chester napisał:

Chociaż wielu naukowców argumentuje za prawdą o materializmie, uważamy, że mechanika kwantowa może dać wskazówkę, że nasza rzeczywistość jest konstrukcją umysłu. Ostatnie postępy w grawitacji kwantowej, takie jak wizja czasoprzestrzeni wynikająca z hologramu, również wskazują, że czasoprzestrzeń nie jest fundamentalna. W pewnym sensie mentalna konstrukcja rzeczywistości tworzy czasoprzestrzeń, aby skutecznie siebie zrozumieć, tworząc sieć podświadomych bytów, które mogą wchodzić w interakcje i eksplorować całość swoich możliwości.

Naukowcy wiążą swoją hipotezę z panpsychizmem, który uważa wszystko, co istnieje, za myśl lub świadomość, której celem jest generowanie znaczenia lub informacji. Jeśli to wszystko jest trudne do zrozumienia, autorzy proponują kolejny interesujący pomysł, który może połączyć twoje codzienne doświadczenie z tymi filozoficznymi rozważaniami. Pomyśl o swoich marzeniach jak o swoich osobistych symulacjach – sugeruje zespół. Chociaż są one raczej prymitywne (jak na superinteligentne standardy przyszłej sztucznej inteligencji), sny zwykle zapewniają lepszą rozdzielczość niż obecne symulacje komputerowe i są doskonałym przykładem ewolucji ludzkiego umysłu.


Oczywiście nie każdemu się to spodoba, ale wszechświat rzeczywiście może być świadomy. Przynajmniej nie możemy tego wykluczyć

Najbardziej godna uwagi jest ultra-wysoka rozdzielczość i dokładność fizycznych symulacji opartych na umyśle. Wskazują na świadome śnienie – kiedy śniący jest świadomy tego, że jest we śnie – jako przykłady bardzo dokładnych symulacji tworzonych przez nasz umysł, których czasami nie można odróżnić od żadnej innej rzeczywistości. Skąd wiemy czytając ten artykuł, że nie śpimy? Nie jest więc trudno wyobrazić sobie, że niezwykle potężny komputer, który możemy zbudować w niezbyt odległej przyszłości, będzie w stanie odtworzyć ten poziom szczegółowości.

Z pewnością niektóre pomysły Claya i jego zespołu w środowisku akademickim nazywane są kontrowersyjnymi. Jednak autorzy pracy uważają, że „powinniśmy myśleć krytycznie o świadomości i niektórych aspektach filozofii, które są niewygodne dla niektórych naukowców”. Nie mogę się z tym nie zgodzić, ponieważ w nauce nie ma autorytetów.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 18 to “Ożywiony Wszechświat naśladuje swoje własne istnienie”

 1. Rafał Says:

  Przepraszam że z innej beczki , ale chciałbym cię spytać czy masz jakąś wiedzę na temat tego czy Słowianie również wywodzą się z hodowli którą zrobili annunaki czy może pojawiliśmy się w inny sposób na ziemi ?
  do tej pory nigdzie jakoś nikt o tym nie mówi Jaka jest twoja wiedza?

 2. nana Says:

  Możesz oczywiście zablokować komentarz, ale masz szansę się dowiedzieć i przestać biegać jak pies za własnym ogonem.
  (https://www.amruta.org/1988/06/08/shri-ekadesha-rudra-puja-1988/)
  Ekadasha Rudra Puja, (Eka Desha Avatara – oryginalny tytuł kasety audio), 08.06.1988, Wiedeń
  Dzisiaj jest bardzo ważny dzień w historii duchowości. Inkarnacja Ekadasha Rudra była zapowiadana przez wszystkich proroków, że przyjdzie Inkarnacja Ekadasha Rudra i zniszczy całą negatywność, całą działalność przeciwko Bogu. Zasada Ekadeshy jest wbudowana w Void, bo kiedy święci chcieli przekroczyć Ocean Iluzji, poprzez swoją medytację, przeszkadzano im, byli torturowani i mordowani przez negatywne siły.
  Te negatywne siły pojawiły się poprzez błędy istot ludzkich. Kiedy ludzie popełnili błąd zobaczyli, że ktoś jest o wiele lepszy od nich, że nie da się ich porównać z wieloma innymi istotami ludzkimi a niekiedy wzięło się to z wybuchowości i gniewu. I to uformowało tę negatywność przeciwko Bogu w Voidzie. Więc to Void nadał tym wszystkich ohydnym, wstrętnym rzeczom formę.[…]
  W procesie ewolucji było także wiele roślin i zwierząt, które zostały zniszczone, ponieważ nie były w centrum. Ponieważ były zbyt egoistyczne, niektóre były przebiegłe, zbyt duże lub zbyt małe. I wszystkie zostały wyrzucone. A kiedy zostały wyrzucone poczuły, że muszą zareagować. Weszły więc w kolektywną podświadomość i pojawiły się jako subtelniejsze istoty, żeby zniszczyć tych ludzi, którzy wzrastają.
  Na przykład wirusy, które nas atakują, to są rośliny, które wypadły z obiegu. Po jakimś czasie zobaczymy, że tytoń wypadnie z obiegu. Wiele narkotyków wypadnie z obiegu. Wszystkie one mogą uformować wewnątrz nas pewien rodzaj sił przeciwko wzrostowi, przeciwko rozwojowi i przeciwko wolności. Więc wszystkie te straszliwe siły uformowały się w obszarze Voidu.[…]
  Ci ludzie, którzy przychodzą z prawej strony, z prawego Voidu, nazywamy ich istotami nadświadomymi, a ci, którzy przychodzą z lewej strony, nazywani są istotami podświadomymi. Wszystkie te istoty naprawdę istnieją. Ponieważ istoty ludzkie są stworzone na wzór Boga, jako kolektywna podświadomość Boga Wszechmogącego a także nadświadomość Boga Wszechmogącego, te istoty również istnieją, tak długo aż pójdą do piekła. Tak samo i w nas, także w istotach ludzkich istnieją te siły zła i one próbują nas obezwładnić.
  To bardzo znaczące, że mamy tę puję właśnie w Austrii, ponieważ w geografii tego świata Europa jest Voidem. A Austria jest właśnie tym miejscem, gdzie powinny się zgromadzić te siły przeciwko negatywności, aby walczyć z siłami negatywnymi. To jest właściwe miejsce, żeby mieć tę puję. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna wszystkim Sahaja yoginom, którzy wybrali to miejsce na Puję Ekadasha Rudra. We współczesnych czasach, jak już to widzieliśmy, te siły działają w bardzo subtelny sposób, w sposób, jakiego istoty ludzkie nie mogą zrozumieć i są w to wciągane. Jeśli przyjrzymy się, w jaki sposób oddalamy się od rzeczywistości, w sposób, w jaki jesteśmy kuszeni przez sztuczne, nonsensowne rzeczy, te wszystkie straszne choroby czekające na nas tuż za progiem, uświadamiamy sobie, że stoimy na krawędzi bliscy wpadnięcia w grzęzawisko, z którego być może nigdy się nie wydostaniemy, z którego możemy nigdy się nie wydobyć. Musimy więc zrozumieć, co jest w nas, co może na zawsze zniszczyć to usposobienie przyrody; przeciwne rozwojowi, przeciwne ewolucji, destrukcyjne.[…]
  Ale na skutek wpływu człowieka, przyroda zostaje zakłócona. Wy także możecie wspomagać przyrodę. Możecie uratować środowisko naturalne, powstrzymać te katastrofy przyrody, które mogły być również naturalne. Ale kiedy dostaniecie swoją Realizację, gdy dostaniecie Realizację, to z waszymi wibracjami możecie uratować wszystkie naturalne rzeczy, które rozpadają się i psują pod wpływem współczesności. Zatem przede wszystkim widzimy, jak te Siły Realizacji zaczynają działać jako Ekadasha Rudra. To niszczy te negatywne siły, które próbują zniszczyć naturę.[…]Powinniśmy próbować zobaczyć siebie samych, co się w nas wydarzyło. Musimy śledzić swoje kroki. Czy zmierzamy w kierunku budowania, czy w stronę niszczenia? Co robimy? Ta moc Ekadasha Rudry, która jest w nas tak potężna, działa nie tylko w przyrodzie, ale też w istotach ludzkich. Ona działa w sposób dla was szokujący i zaskakujący.[…]
  Musicie więc mieć właściwe rozróżnienie na swój temat. Czy wznosimy się, czy spadamy? Czy myli nam się krok? Czy nasze kroki wiodą nas wyżej? Czasem nie uświadamiamy sobie, że znajdujemy się pośród najgorszej z możliwych negatywności w całej historii tego wszechświata. W dawnych czasach był tylko jeden rakshas, z którym trzeba było sobie poradzić. Było tak łatwo poradzić sobie z jednym rakshasem. Ale radzić sobie z tak wieloma to wymaga naprawdę mnóstwa pracy. Ale we współczesnych czasach, najgorszą rzeczą jest to, że te rakshasy wniknęły do mózgów i ludzi. Z powodu swoich nauk, poprzez swoje iluzje, ludzie zaakceptowali ich. A ci ludzie, to są Moje dzieci. Oni są poszukiwaczami. Oni są poszukiwaczami prawdy.[…]
  Jak już mówiłam, współczesne czasy są najgorsze, ze względu na te ataki. Musimy być bardziej czujni, bardziej świadomi i bardziej rozumiejący. Jako Sahaja yogini jesteście bardzo dobrze wyposażeni, ale zawsze o tym zapominamy, że otrzymaliśmy swoje wibracje, że mamy nową świadomość wibracji, mamy tę świadomość wibracyjną. I ta świadomość wibracyjna, to jest coś w rodzaju posłańca, który jest absolutny, który komunikuje się i mówi nam, co jest złego z innymi i co jest złego z nami. Ale jeśli zaczniecie podejmować decyzje na podstawie swoich mentalnych czy emocjonalnych przesłanek, to bądźcie pewni, że zostaniecie wprowadzeni w błąd. Ponieważ wszystkie te starania są jednostronne. Tak jak mentalne projekcje zachodzą linearnie a potem spadają na was. Tak samo jeżeli chodzi o emocje, a nawet jeśli chodzi o sprawy fizyczne. Ale jeśli poprzez wibracje zaczniecie widzieć i poprosicie swojego Ducha, aby komunikował się z wami. A Duch jest absolutną wiedzą. Więc nie ulegajcie swoim uwarunkowaniom ani ego ani innym ćwiczeniom, czy jakiemuś innemu guru, lecz tylko sobie. To jest bardzo ważne dla wszystkich was, żeby zrozumieć, że nie będziemy podejmować żadnych decyzji na poziomie mentalnym, ale na podstawie naszych wibracji.[…]
  Ostatecznie przetrwa to, co żywe. I musimy wiedzieć, że znamy tą żywą siłę i powinniśmy być tego bardzo pewni, musimy być dumni z tego, że wiemy, czym jest ta żywa siła. Wówczas Ekadasha Rudra w nas stanie się bardzo silna. […]
  Najbardziej znamienny jest fakt, że Ekadasha będzie działać tylko w Kali Yudze, w tych współczesnych czasach. Wcześniej nie mogła działać, ponieważ był zaledwie jeden guru, który dzisiaj jest guru a wcześniej był szatanem. Istniał tylko jeden straszny rakshas, więc łatwo było go zabić. Zabić Kamsę, to była tylko chwila dla Shri Krishny. Dla Shri Ramy nie było żadnych problemów z zabiciem Ravany.
  A kiedy zostali zabici, to wszystko się oczyściło. Ale tutaj oni są jak komary. Jest ich tak wielu, jeden po drugim. Nie ma temu końca. I oni weszli też w istoty ludzkie, zsyłając im choroby, wszystkiego rodzaju problemy i tortury. Problem jest więc o wiele głębszy i bardzo, bardzo skomplikowany. I po to właśnie jest Ekadasha Rudra, te jedenaście niszczących sił. […]
  To są właśnie istoty, które wypadły z obiegu ewolucji. One są martwe, martwi ludzie. I ci martwi ludzie, mogą w takiej subtelnej postaci wejść w nas i uformować istoty. I te istoty, mogą nami zawładnąć i nas opętać. Tacy opętani ludzie mogą wyglądać zupełnie normalnie. Tak jak dzisiaj mówiłam; homoseksualizm, nadmierny seksualizm lub brak seksualności, czy np. brak wyczucia estetyki albo zbytnie tendencje artystyczne. Następnie, zbyt wiele jedzenia i głodówka lub nie jedzenie niczego, poszczenie. Tacy ludzie nie boją się nikogo. Mówią: ”Cóż w tym złego?” Na wszystko: ”Cóż w tym złego?”. Oni nie boją się Boga. Albo boją się nawet mrówki.
  Są też ludzie, którzy cały czas mają poczucie winy. Albo tacy, którzy sprawiają, że inni mają poczucie winy, tak jakby ta druga osoba była do niczego. Albo są tacy, którzy są tak bardzo okrutni, że mogą robić z ludzi niewolników, mogą wywoływać straszne rzeczy, wojny, poprzez to, co mówią. Albo są tacy, którzy poddają się tym złym ludziom, diabelskim ludziom i przyjmują ich dominację i starają się zniszczyć innych ludzi na chwałę tych dominujących osób. […]
  Jeżeli w nas, naszym charakterze, czy naszym zrozumieniu jest jakakolwiek negatywność, to też powinna być zniszczona. To jest dzisiejsze przesłanie dla was na dzień Ekadasha Rudra.

 3. nina Says:

  ———–Trebor, wywiązała się dyskusja na temat podmiany Piotra 1, Zalinkowałam zapodany u ciebie film Lewaszowa na ten temat , mój adwersarz nie tylko,że przedstawił kompromitujące Lewaszowa materiały to jeszcze , napisał mi to !:
  [ Nie został.podmieniony
  Gdyby zechciała sie pani zapoznać z nieco rozszerzonym niż w wikipedii życiorysem Piotra I ,to wiedziała by pani dlaczego to było niemożliwe.
  Istnieje kilka znaczniejszych powodów ale ja przytoczę jeden.
  Piotr I miał bardzo charakterystyczny tik nerwowy który dopadał go w momentach zdenerwowania.
  Jako kilkulatek przeżył ciężki psychiczny szok kiedy jego „ciocia Zofia” w celu przejęcia władzy rozpuściła kłamliwe plotki wywołując tak zwany bunt strzelców https://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt_strzelc%C3%B3w
  Setki rozwścieczonych żołnierzy moskiewskiego pułku strzelców zwaliło się na Kreml i wtargnęło do komnaty w której schroniła się owdowiała Caryca Natalia z ośmioletnim synem Piotrem i broniący jej wierni bojarzy ;Długorukow,Matwiejew i Romodanowski.Buntownicy brutalnie zabili mężczyzn a wszystko to działo się na oczach kilkulatka.
  Od tamtego czasu chłopiec miał tik nerwowy będący rodzajem znaku szczególnego.Tik towarzyszył mu do końca życia.]

  Nie chciałabym stracić wiarygodności , gdybyś mógł odnieść się do powyższego tekstu . Dziękuję.

  • treborok Says:

   Skieruj go do mnie (adwersarza). Niech się wypowie. Osobiście powiem Ci, że mało to istotne czy ktoś mówi tak czy inaczej, ważne jest to w co Ty wierzysz – to po pierwsze. Na Phila Schneidera też mieli „niezaprzeczalne dowody”, że zmyśla, kłamie itd. – to po drugie. Po trzecie zauważyłem powrót tendencji do trollowania, ośmieszania itd. I na koniec… to co Ty wiesz, nikt ci tego nie odbierze, Twój rozwój, że tak powiem, się dokonał. Jak by odpowiedzieć na to, że są jakieś „dowody”? Osobiście odpowiedziałem sobie na większość pytań już dawno, każdy musi sam dojść do swoich wniosków, poza tym czy nie szkoda Ci życia na jałowe dysputy z ludźmi, którym się wydaje, że coś wiedzą. Jeśli jesteś na odpowiednim poziomie rozwoju, nie musisz nikomu nic udowadniać.
   Pozdrawiam serdecznie

   • nina Says:

    —-Dziękuję , mam nadzieję,że da namówić się do kontaktu z Tobą .

    • treborok Says:

     Na ile będę miał czas, wolę spędzać czas w swoim ogrodzie a nie przed komputerem. W myśl artykułu w którym napisałaś komentarz (Ożywiony Wszechświat naśladuje swoje własne istnienie), Twoja myśl kształtuje rzeczywistość, a tym samym swój własny Wszechświat. Pomyśl o tym.

     • nina Says:

      ——- OK , zapodam Twój link , nie odezwał się , trudno.
      Trebor , żyję tak jak mówisz od dawna , na własnych zasadach , wychodzi na moje , ale kopa w górę dostałam od losu , gdzieś kiedyś przeczytałam :
      [ Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B , WYOBRAZNIA zaprowadzi cię wszędzie ] Serdecznie ZDRAWIAM CIEBIE , DARZ NAM się .:)).

 4. Rafał Says:

  Czytam te komentarze i są naprawdę wspaniałe pełne wiedzy a jednak myślę że żadna żaden z nas tutaj nie zna swojego prawdziwego imienia .
  więc proponuję teraz odsunąć wszystko to co wiemy i zastanowić się w prosty sposób jaka jest droga do dowiedzenia się z kim jesteśmy i skąd pochodzimy .
  patrząc prosto logicznie ostatni etap przyjścia tutaj był poprzez czakre Korony naszych rodziców po kolei aż do czakry podstawy i wyjście na świat .
  więc proste i logiczne wydaje się że trzeba odbyć tą samą drogę w odwrotnej kolejności żeby dojść tam skąd przyszliśmy i dowiedzieć się gdzie to jest I jak masz na imię.
  co Wy na to?

  • treborok Says:

   Był taki Człowiek (nie pamiętam jego imienia i nazwiska, anglik), który zginął w Polsce za ujawnianie informacji o naszej rzeczywistości. Twierdził On, że wszystkie drogi są zhackowane, prócz serca. Jedyne miejsce przez, które możemy uciec to serce. Wydaje mi się, że jego słowa brzmią sensownie.

 5. nina Says:

  ———– Witam ponownie , czytam właśnie książkę , o której kiedyś słyszałam , ale dopiero teraz znalazłam. Latające węże i smoki, nie ma co opowiadać , ją BEZWZGLĘDNIE !! trzeba przeczytać , a pózniej powrócić do dyskusji. Myślę, że dyskusja będzie już z innego wymiaru :)). Dla tych co nie czytali. Zdrawiam Wszystkich. http://nandi.pl/files/latajace_weze_i_smoki.pdf


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s