Wielka Piramida w Gizie rozprasza energię elektromagnetyczną

Międzynarodowa grupa badawcza zastosowała techniki fizyki teoretycznej do badania reakcji elektromagnetycznej Wielkiej Piramidy na fale radiowe. Naukowcy udowodnili, że w warunkach rezonansu piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną w swoich wewnętrznych komorach i pod podstawą.

Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone wieloma mitami i legendami, badacze mają niewiele naukowo wiarygodnych informacji o ich właściwościach fizycznych. Ostatnio fizycy zainteresowali się tym, jak Wielka Piramida będzie oddziaływać z falami elektromagnetycznymi o długości rezonansowej. Obliczenia wykazały, że w stanie rezonansu piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną zarówno w komorach wewnętrznych, jak i pod jej podstawą, gdzie znajduje się trzecia niedokończona komora.

Wnioski te zostały uzyskane na podstawie modelowania numerycznego i metod analitycznych fizyki. Naukowcy oszacowali, że rezonanse w piramidzie mogą być spowodowane falami radiowymi o długości od 200 do 600 metrów. Następnie opracowali model odpowiedzi elektromagnetycznej piramidy i obliczyli przekrój. Ta wartość pomaga oszacować, jaka część energii padającej fali może być rozproszona lub pochłonięta przez piramidę w warunkach rezonansowych. Wreszcie w tych samych warunkach naukowcy uzyskali rozkład pola elektromagnetycznego wewnątrz piramidy.

Aby wyjaśnić wyniki, naukowcy przeprowadzili analizę wielobiegunową. Ta metoda jest szeroko stosowana w fizyce do badania interakcji złożonego obiektu z polem elektromagnetycznym. Obiekt rozpraszający pole jest zastępowany zestawem prostszych źródeł promieniowania-multipoli. Połączenie promieniowania wielobiegunowego pokrywa się z polem rozpraszania dla całego obiektu. Dlatego, znając typ każdej multipoli, można przewidzieć i wyjaśnić rozkład i konfigurację rozproszonych pól w całym systemie.

Wielka Piramida przyciągnęła naukowców, gdy badali interakcje między światłem i nano cząstkami dielektrycznymi. Rozpraszanie światła przez nano cząstki zależy od ich wielkości, kształtu i współczynnika załamania światła materiału źródłowego. Zmieniając te parametry, można określić tryby rozpraszania rezonansowego i wykorzystać go do opracowania urządzeń kontroli światła na poziomie nano.

„Egipskie piramidy zawsze przyciągały wielką uwagę. Jako naukowcy byliśmy nimi również zainteresowani, więc postanowiliśmy uznać Wielką Piramidę za cząstkę, która rezonując rozprasza fale radiowe. Ze względu na brak informacji o właściwościach fizycznych piramidy musieliśmy zastosować pewne założenia. Na przykład założyliśmy, że wewnątrz nie ma nieznanych zagłębień, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozłożony wewnątrz i na zewnątrz piramidy. Po dokonaniu tych założeń uzyskaliśmy interesujące wyniki, które mogą znaleźć ważne praktyczne zastosowanie. ”– powiedział doktor nauk Andrej Jewluchin, kierownik i koordynator badań.

Teraz naukowcy planują wykorzystać wyniki do odtworzenia tych efektów na poziomie nano.

„Wybierając materiał o odpowiednich właściwościach elektromagnetycznych, możemy uzyskać piramidalne nanocząsteczki z perspektywą praktycznego zastosowania ich w nanoczujnikach i wydajnych ogniwach słonecznych”, powiedziała dr. Polina Kapitainowa, członek Wydziału Inżynierii Fizycznej Uniwersytetu ITMO.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarze 3 to “Wielka Piramida w Gizie rozprasza energię elektromagnetyczną”

 1. :) Says:

  Ludzie nie umieją łączyć ze sobą różnych dziedzin nauki. Każdy naukowiec widzi tylko swój wycinek. Czy ci badacze wiedzieli o tym, że na szczycie wielkiej piramidy w Gizie była umieszczona jej mała metalowa kopia? Ktoś ją stracił z wierzchołka i leżała u podstawy piramidy jeszcze w 20 wieku. Było pełno zdjęć tego metalowego starożytnego urządzenia. Turyści i archeolodzy robili sobie przy tej małej metalowej piramidce zdjęcia. Potem ktoś ukradł ten artefakt. Obecnie nawet zdjęć tego obiektu nie można znaleźć. Widocznie nie pasował do jedynej wybranej narracji.

 2. maniek II Says:

  …w/g mnie – piramida to pryzmat!

  ale chcac rozpatrywac te zawarte tresci w artykule – trzebaby przywrocic pojecie ETERU w fizyce!…poniewaz jest to najwazniejsze i cala fizyka – „wyprostuje sie”!!…

  na dzien dzisiejszy istnieje fizyka dla – „ludu”…

  i fizyka dla „oswieconych”

  cyt..Teoria superstrun, to nic innego
  jak wstepna czyli WCZESNA – teoria wibrujacego eteru.

  Przypomne, ze bazowa korpuskula eteru jest zerowymiarowa, zawiera zdolnosc do absorbcji nieskonczonej ilosci energii oraz wydzielenie takiej energii.

  Jest wiecznie dragajacym elastycznym, zmiennoksztaltym dwunastosciennym krysztalem
  mogacym puchnac i kurczyc sie na tyle by „uderzyc” w sasiednia korpuskule lub korpuskuly – zas te uderzenia nazywamy bazowymi wibracjami eteru.

  Eter jest wszedzie, wypelnia wszystko, jest wszystkim.
  Natura korpuskularna eteru nie moze nam byc objawiona, bowiem wibracje eteru sa tak szybkie, ze unikaja obserwacji.

  Pustka wewnatrz „atomowa” oraz pustka miedzygalaktyczna to nic innego jak bazowy eter, i ta pusta jest wypelniona energia drgan eteru.

  https://pl.sci.fizyka.narkive.com/pCysqyKB/teoria-superstrun-a-wibrujacy-eter

  cyt..Eter niestety, jest niewidoczny wprost, a jego oddziaływania słabe. Poddanie eteru Metodzie Naukowej jest równoznaczne z poddaniem badaniu np. cienia, próżni, przestrzeni Kosmosu, ale nie jako materii, czy masy. Badanie eterycznego cienia metodą naukową to jest np. poszukiwanie jego cząstki elementarnej, wiązań cząstek, gęstości, oddziaływań, itp. itd….

  https://www.salon24.pl/u/novum/391499,cien-to-brak-swiatla-czy-eter,2

  caly nasz uklad sloneczny Ziemia – Ksiezyc – Mars…/o inne planety – trzeba „zapytac” NASA/ – „pokryty” – jest piramidami!…po co?…

  odbiory i emitery energi eteru?…”jazda za darmo”…”gospodarzy i gosci”

  obiekty o ponad kilometrowym boku…

  „stacje zasilania”…

  https://cdn.disclose.tv/sites/default/files/styles/inline/public/img/inline/2018/07/31/6857055_orig.jpg?itok=mVw6CphE

  Tesla – jednym generatorem – zabezpieczyl caly stan w energie – przesylajac ja – wifi – do wszystkich odbiorcow!

  Czy wiekszosc „ufo” – to nie dyskoidalny pryzmat – piramida?…

  ETER – to pole torsyjne – stad rowniez „wysyp” rozmaitego kalibru i wielkosci „ufo”…dlaczego taka „manifestacja”?..

  troche wyjasnien…sorry – jest tego wiecej – ale nie chce zanudzac i tak ja to odbieram!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s