Rosyjska bojowa ”Awangarda” przekracza 27 razy szybkość dźwięku

26 grudnia świat zachodni, który uważał, że Rosja wraz z jej kompradorską pseudoelitą krok po kroku oddając kraj już nie podniesie się i można o nią znowu wycierać buty jak w latach 1990, został poruszony. Świat zobaczył udany test jednostki bojowej „Awangarda” z nośnikiem rakiet UTF UR-100N.

Start został wykonany z rejonu Dombarowska w pobliżu Orenburga wzdłuż miejsca testowego Kura na Kamczatce. Zasięg wystrzelenia wynosił około 6 tysięcy kilometrów, prędkość „Awangardy” wyniosła 27 razy więcej niż dźwięku. Na świecie niczego podobnego do tej pory niema, i w najbliższej przyszłości nie będzie. Rozkład sił na świecie radykalnie się zmienił na korzyść Rosji: dla nowej rosyjskiej broni, podstawy geopolitycznej dominacji Stanów Zjednoczonych uderzeniowe grupy szturmowe stały się bezużyteczne i całkowicie bezbronne jak łodzie rybackie. Co więcej, nowa broń może zniszczyć całą zachodnią cywilizację z gwarancją, że żaden system antyrakietowy jej nie pomoże. To nie przypadek, że testy, które przeprowadzono natychmiast uciszyły wrogich propagandystów, krzyczących wszem, że kompleksy „Awangarda” i „Burewestnik” są niczym więcej, jak tylko blefem Putina. RIA Katiusza postanowiła dowiedzieć się, dlaczego blok bojowy „Awangarda” jest tak niezwykły i dlaczego jest tak ważny dla zdolności obronnych Rosji, że Prezydent osobiście nadzorował końcowe testy …

Wielki rosyjski naukowiec Lew Nikołajewicz Gumilow mówił, że najbardziej niebezpieczną bronią jest narzucenie wrogiemu krajowi, narodowi, cywilizacji, negatywnego postrzegania siebie. Informacyjny fantom o rosyjskim zacofaniu, stworzony przez zachodnich technologów i pilnie wspierany przez naszych liberałów, praktycznie codziennie wtłacza do naszej świadomości ideę naszej drugorzędności. Nieustannie mówi się o walce naszych instytutów i uniwersytetów o miejsca w międzynarodowych rankingach, zmuszając nas do walki o cytaty, dając przykłady zachodnich ośrodków badawczych – francuskich, niemieckich, holenderskich. Powiedzcie mi czy Wielka Brytania ma własną naukę rakietową lub przemysł kosmiczny porównywalny z rosyjskim? Albo, czy francuscy naukowcy, którzy z trudem stworzyli pocisk samosterujący o zasięgu tysiąca kilometrów, mogą równać się z naszymi inżynierami, którzy dawno już pokazali światu kompleks „Granat” o zasięgu 3000 kilometrów lub „Kaliber”, pokonując 2600 kilometrów, lub „X-101 rażący cele z odległości 5500 kilometrów? Holandia czy Belgia, Szwecja czy Finlandia, czy mogą zbudować system obrony powietrznej porównywalny do S-400?

Nie, nie mogą, ponieważ Europejczycy nie mają takich biur projektowych jak nasze, nie ma żadnej szkoły naukowej, nie mają instytutów badawczych odpowiadających naszemu poziomowi. Warto zauważyć, że udaje nam się stworzyć wszystkie te złożone wyroby po liberalnym pogromie rosyjskiej nauki przez jelcynistów.

Nawet liderom świata zachodniego – w Stanach Zjednoczonych i Japonii – nie udało się stworzyć czegoś podobnego do naszych ponaddźwiękowych pocisków przeciw okrętom takich jak „Bazalt”, „Granit”, „Wulkan”, „Onyks”, „Cirkon” lub balistycznych potworów takich jak „Wojewoda”, lub „Sarmata”. A pojawienie się „Kindżałów”, „Cyrkonów” i tym bardziej „Awangardy” zasadniczo zamienia rozkład sił na świecie. Jednak po kolei.

Prace nad manewrującym blokiem bojowym „Awangarda” zaczęły się w 2003 roku. Trwały 15 lat, co zrozumiałe, jeśli uwzględnić stopień nowoczesności technologii i rozwiązań technicznych, które wcześniej nie były zastosowane przez nikogo. Współczynnik ryzyka w stosowaniu nowych technologii był więc bardzo wysoki:

– potrzebne nowe materiały, które są odporne na temperatury do 2000 ° C;
– nowe silniki i rozwiązania techniczne umożliwiające ruch obiektu w atmosferze przy prędkościach powyżej 20 M (M to liczba Macha, oznaczająca liczbę prędkości dźwięku);
– systemy kierowania i komunikacji zdolne do sterowania i kierowania obiektem bojowym spowitym w chmurę gorącej plazmy i z wieloma innymi nowymi technologiami, które nie prędko poznamy. Spróbujemy zrozumieć podstawowe zasady tworzenia takiego obiektu …

W rezultacie mamy obiekt, który jest w stanie:
– rozwijać i utrzymywać w atmosferze prędkość 20-27 M;
– przejść w atmosferze do 5 000 km ze wskazaną prędkością;
– aktywnie manewrować prędkością i skokami przez dziesiątki kilometrów;
– wytrzymać temperatury do 2000 ° C na obudowie – w celu osłony lub absorpcji megawatów energii cieplnej podczas lotu;
– uzyskanie dokładnego wskazania celu za pomocą KWO (koliste prawdopodobne odchylenie), porównywalne z niemanewrującymi bojowymi blokami MBR, już będących w służbie;
– przenosić ładunek termojądrowy klasy megaton.

Kompleks „Awangarda” powstał na bazie projektu „Ajaks”, niemal zniszczonego przez liberałów. „Ajaks” to samolot kosmiczny stworzony w latach 80 w Związku Radzieckim, który pozwalał na poziomy start i pracę na wysokości 60-70 kilometrów. Projekt został faktycznie zabity przez Amerykanów rękami reżimu Jelcyna, ale wraz z dojściem do władzy petersburskich oficerów bezpieczeństwa, zaczęło się jego odradzanie.

Pod koniec lat 80 w Sankt Petersburgu NIPGS, przedsiębiorstwie badawczym systemów naddźwiękowych, które było częścią holdingu „Leninec”, Władimir Lwowicz Frajsztadt zaproponował całkowicie nową zasadę budowy samolotu hipersonicznego. Zasugerował, aby nie osłaniać urządzenia hipersonicznego, lecącego z ogromną prędkością, przed ciepłem, ale raczej umieścić ciepło wewnątrz, aby zwiększyć zasoby energetyczne kompleksu.

Pomysł polegał na tym, że część energii kinetycznej i cieplnej płynącej z lecącego GLA (naddźwiękowego samolotu) jego naddźwiękowego przepływu powietrza przyswoiły systemy pokładowe z konwersją na energię elektryczną i chemiczną w celu zwiększenia mocy urządzenia, rozwiązując w ten sposób kwestię chłodzenia samolotów.

Teraz przejdźmy do kolejnego komponentu genialnego planu rosyjskich i radzieckich projektantów – aby przekształcić napływającą energię w energię elektryczną i termochemiczną.

Faktem jest, że praca hipersonicznej komory spalania wymaga wodoru, może być mieszaniną wodoru z metanem, naftą, czymś innym, ale musi być obecny wodór.

Nadmiar ciepła, który pojawia się na zewnętrznej powierzchni GLA, ogrzewa mieszankę wody z naftą i katalizatorem, w który w temperaturach około 1000 ° C, długie łańcuchy węglowodorowe nafty są rozbijane na metan i wodór, które to powinny powstać na pokładzie samolotu naddźwiękowego. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie niezbędnego wodoru bezpośrednio na pokładzie GLA podczas lotu, bez użycia sprzętu kriogenicznego o dużej objętości do transportu i przechowywania.

Projektanci „Ajaksa” planowali wykorzystanie silnika magneto-plazmochemicznego, który włączał w sobie generator magnetogazodynamiczny (MGD) i MGD-akcelerator.

Potoki plazmy, nachodzące na obiekt latający z hiperdźwiękowymi szybkościami, mają wysoką jonizację, co pozwala na wytworzenie megawatów energii elektrycznej na pokładzie w czasie lotu.

Wbudowany generator magnetogazodynamiczny ze względu na spowolnienie pędu naddźwiękowego przez pole magnetyczne tworzy optymalne warunki spalania paliwa w komorach naddźwiękowych. Ponadto, według twórców, musi generować energię elektryczną do 100 MW. Energia elektryczna generowana przez generator MGD powinna być dostarczana do akceleratora MGD połączonymi dyszami z silnikiem i być zdolna do dalszego przyspieszania zjonizowanych produktów spalania paliwa.

Według twórców, naddźwiękowy samolot „Ajaks” miał przyspieszać do prędkości 25 M i pracować na wysokości 30-60 km.

Tak więc „Awangarda” – to mini „Ajaks”, rozpędzany rakietą, przy czym nie ważne jaką. To może być Sztylet, Wojewoda, Jars, Rubież lub Sarmata. To właściwie bezpilotowiec o niskiej orbicie.

„Awangarda” całkowicie zmienia zasady systemów obrony przeciwrakietowej i dewaluuje systemy rakietowe THAAD i Aegis-Ashore, rozmieszczone przez USA w pobliżu Rosji i Chin, oraz oparte na HAARP strategiczne systemy obrony przeciwrakietowej, które mogą tworzyć struktury plazmy w jonosferze prowadząc do ich zniszczenia – awangardowa jednostka bojowa może je ominąć zarówno w trakcie, jak i na wysokości.

Bloki bojowe „Awangardy” pozwalają razić megatonowymi ładunkami anomalie geofizyczne na kontynencie amerykańskim – takie, jak uskok „San Andreas” w Kalifornii, w wyniku czego wybrzeże na obszarze Los Angeles zatonęłoby w wodach Oceanu Spokojnego, lub kalderę w Yellowstone, w wyniku czego nastąpi eksplozja superwulkanu, zdolna do zniszczenia kontynentu północnoamerykańskiego, a jego pozostałości pokrycia warstwą pyłu wulkanicznego.

Umieszczenie bloków bojowych „Awangarda” na nowych „Sarmatach” zapewni zniszczenie rezerwowych terytoriów i schronienia zglobalizowanych światowych elit, głównych inicjatorów nowej wojny światowej.

Tak więc, rosyjska nauka, tak jak w przypadku laserowego kompleksu „Piereswiet”, a także ze skrzydlatą rakietą „Burewestnik”, wyposażoną w pierwszy na świecie silnik jądrowy, wraz z kompleksem „Awangarda” wyprzedziła cały świat o dziesiątki lat.

Co z tego wynika:

1. Wszystkie trylionowe wysiłki Zachodu w walce z rosyjskim wojskiem poszły na marne.

2. Gdy nie ma miejsca dla liberalnego bloku gospodarczego, gdzie nie może on narzucać swojej polityki pieniężnej, manewru podatkowego, wysokich stóp procentowych, u nas wszystko zaczyna działać normalnie.

3. Nasza fundamentalna nauka, pomimo porażek lat dziewięćdziesiątych, żyje, i w żadnym wypadku nie powinna być przekazywana rynkowym fundamentalistom.

4. Mamy nie tylko gwarancję bezpieczeństwa militarnego w tej chwili, ale także wspaniałe perspektywy, możemy i musimy uwolnić się od reguł gry finansowej narzuconej nam przez Zachód.

5. Taka niezależność wojskowa gwarantuje autonomię gospodarczą i pozwala na suwerenność ideologiczną, kulturalną i cywilizacyjną.

6. Możemy zakończyć erę kompromisu z zachodnimi agentami wpływów w Rosji.

7. Rozpoczęliśmy nową rewolucję naukową i technologiczną: silnik jądrowy „Burewiestinka”, kompleks laserowy „Pereswiet”, generator MGD „Awangarda” gwarantują nam światowe przywództwo – zarówno technologiczne, jak i wojskowe, ale pod warunkiem, że wyślemy na wysypisko historii pragnących zemsty liberałów.

8. A co najważniejsze, Bóg nie jest wyśmiewany, gdy w cieniu świętego Serafina Sarowskiego w Sarowie (obecnie Wszechrosyjskie Centrum Jądrowe Arzamas-16) powstała tarcza jądrowa Rosji, a teraz w trudnych dla nas czasach udało się stworzyć nowy bojowy kosmiczny aparat, po których oczywiście pojawią się kosmiczne orbitalne samoloty.

P.S. Oczywiście ważny jest także aspekt czysto militarny stworzenia Awangardy:

1) Obrona rakietowa i ochrona przeciwlotnicza Zachodu została wyzerowana.

2) Zachodnie grupy lotniskowców są teraz niczym więcej niż eskadrą hiszpańskich galeonów lub starożytnych greckich tryjerów.

3) Na bazie generatora MDG zostaną utworzone zarówno pojazdy kosmiczne, jak i bombowce oraz przechwytywacze.

4) W najbliższych dziesięcioleciach możemy stworzyć WKS, które absolutnie będą dominować w świecie.

5) Duże koszty finansowe na wyścig zbrojeń nie są już potrzebne. Teraz możemy zająć się produkcją bombowców podczas gdy zachód doskonali budowę falangi macedońskiej.

6) Przez najbliższe 10-15 lat nie dogonią nas ani USA ani Chiny.

7) wygraliśmy finansowy wyścig w dziedzinie zbrojeń. O wiele skuteczniejsze i tańsze jest budowanie „Posejdonów”, „Burewiestników”, „Cyrkonów”, „Kindżałów” i „Awangard”, niż wydawanie pieniądze na eskadry lotniskowców.

8) Mamy w rękach technologie, które na rynku światowym będą kosztować tryliony dolarów.

9) Stajemy się światową dominantą, nowym centrum siły. Ogromne rezerwy zasobów energetycznych, wody słodkiej, lasu, czystego powietrza, logistyki transportowej, rozwiniętego kapitału ludzkiego + nieporównywalna potęga wojskowa gwarantują nam jasną przyszłość.

10) Świat bardzo się zmieni.

P.P.S. Wszystko to oznacza, że teraz będą starali się nas zniszczyć w trybie pilnym.

Artem Szarłaj, Michaił Szyriajew, specjalnie dla Rosyjskiej Agencji Informacyjnej Katiusza

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 15 to “Rosyjska bojowa ”Awangarda” przekracza 27 razy szybkość dźwięku”

 1. ToKKotai Says:

  Aż się mordka cieszy.
  Czemu?
  Bo III Wojna Światowa albo zostanie anulowana, albo banksterstwo w NY, City i Telawiwie będzie pierwszymi ofiarami swojej głupoty.

 2. Słowianin Says:

  och gdyby doszło do próby zniszczenia Rosji to jest nie tylko najlepszy system rakietowy na świecie z funkcją „martwej ręki”, „wariantem Sacharowa”, etc., ale też olbrzymie terytorium przebogate w surowych ludzi oraz surowce…
  każdy atak nuklearny jest bez sensu, bo z tej broni jeszcze Hitler zrezygnował widząc że to nie strategiczna ale taktyczna broń o charakterze lokalnym… w sam raz do zniszczenia jakiegoś miasta lub przełamania linii frontu – i nic więcej… żadnego kraju nie da się nią podbić – nie przy naturalnym w tej sytuacji rozproszeniu sił i środków…
  a poza tym jestem pewny, że rosyjscy stratedzy każdą ewentualność już dawno przewidzieli i nikomu nie puszczą płazem ataku na ojczyznę…
  i na przekór wszystkiemu wszystko właśnie wskazuje że im prędzej ta wojna się odbędzie tym więcej ludzi ocaleje – inaczej jak żaby w garnku elity wymordują 90 % ludzkości

 3. Darangas Says:

  Jeśli to prawda, to super , niech Rosja rośnie w siłę, jestem za.

 4. Jakub Says:

  W końcu ta Elity bankowo chemiczne
  Uświadomiły sobie ze nie sa
  Jedynymi ktorzy mogą stawiać warunki
  Narzucać swoje potrzeby

 5. Marucha Says:

  Jakoś bezpiecznej się czuję, gdy taką bronią dysponują Rosjanie, a nie koniokrady zza Atlantyku.

  • Nieważny Says:

   Panie Marucha trzymam pana za słowo.Dziennik będzie można na spoko rozczytywać.Pozdrawiam Pana, ha akurat tutaj, tak wyszło, na gajówce wysoki lewel.

 6. enigmatis Says:

  Cóż, może to i dobrze że Rosja rozwinęła broń takiego rodzaju. Teraz jeszcze”Posejdon” w najbliższych latach i fajrant. USrael będzie mógł co najwyżej żerować na krajach III świata jak Polska czy Brazylia. Złodziejskie nasienie spod gwiazdy Dawida.

 7. qrde blade Says:

  Artykuł ten już osiągnął zaplanowany sukces propagandowy, co widać po podnieceniu komentujących. Naiwna durnota OWIEC dosłownie powala swoja nieograniczonością. Celowo fałszywie OPROGRAMOWANI w szkółkach, kompletnie ślepe, niewolnicze BIOROBOTY nadal wierzą, że linia podziału przebiega między Rosją, a USRAELEM, tymczasem ta linia przebiega między globalnymi, hybrydowymi elytami przenikającymi i kontrolującymi wszystkie możliwe tubylcze struktury i niewolony, stale odmóżdżanym plebsem. Nawet gdyby prezentowany fake news miał w sobie okruchy prawdy, to z cała pewnością nie miałby być użyty przeciwko, żyjącej z pasożytnictwa iluminowanej elicie.
  Czy kolejne rozbiory, pierwsza i druga WŚ naprawdę niczego was nie nauczyła ?

  • treborok Says:

   Qrde – czytam ciebie od jakiegoś czasu i ty ciągle swoje. Rozumiem, że żądzą nami psychopaci nieludzie za pomocą hybryd, irytuje już mnie twoje upraszanie tematów. Mam nadzieję, że nie jest to wynik twojego ograniczonego postrzegania spraw? (po twoim komentarzu można odnieść takie wrażenie). Świat jest o wiele bardziej skomplikowany niż ty czy ja to przedstawiam. Nie chcę znowu się powtarzać (kurde) – postrzeganie (rozumienie) świata jest na wielu poziomach, im wyższy tym bardziej nieprawdopodobny, na jakim poziomie Ty egzystujesz? Przypuszczam (hipotetycznie), że dochodząc to pewnego bardzo wysokiego poziomu przestajemy go logicznie rozumieć. Jak wtedy mamy go pojąć? (Może jesteś na tak wysokim poziomie, że sam siebie nie rozumiesz?) To jedna sprawa. Zakładając, że jesteśmy kreatorami naszej rzeczywistości (na wielu poziomach i wymiarach) uwięzieni w jakichś zbiorowych egregorach, które są pod kontrolą innej wyższej siły, to wtedy nie mamy zbyt wielkich możliwości manewrowania, a co dopiero wyrwania się, dopóki nie odrzucimy wszystkich przejawów ziemskiego spostrzegania świata, co podejrzewam, że też nie daje nam gwarancji. To po drugie. Po trzecie nie wolno deprecjonować spostrzegania świata przez innych, ponieważ wtedy stajemy się takimi samymi, którzy kreują nas (poprzez nasze myślenie, nawyki itd.). Kiedyś próbowałem ci to wyjaśnić ale odzew był jak grochem o ścianę. Ty masz swoje postrzeganie inni swoje, czy to jest źle czy dobrze, nie tobie osądzać, ponieważ kiedy zaczynasz to robić sam stajesz się „fejkiem”. Zrozumiałeś? Mam nadzieje, że alternatywa innych rozwiązań nie ograniczy ciebie tylko do „płaskiej ziemi”.
   Amen

   • qrde blade Says:

    Świat jest prosty jak końcówka cepa. Przede wszystkim, WSZYSCY RAZEM lucyferyczni potomkowie upadłych i tubylcy żyjemy wewnątrz pustej w środku Ziemi, po wewnętrznej stronie skorupy ziemskiej ( na stworzonej w tym miejscu niewolniczej fermie – torusoidalnym modelu kulistego kondensatora energii tzw. modelu babilońskim ) dla katolików dosłownie żyjemy w PIEKLE – w miejscu w którym Stwórca EA, Enki, Satanail, Set-ANA zebrał wszystkich ocalałych z potopu – czytaj sumeryjski epos o Erra ) – to po pierwsze.
    Ludzkie hybrydy rządzą wyłącznie dzięki niezmiennie tworzonemu inteligentnemu chaosowi, zorganizowanej solidarności na podobieństwo ula, kłamstwu, pozorom oraz technikom heglowskiej, wielostronnej manipulacji czyli ciągłego przeciwstawiania i antagonizowania przeciw sobie ludzkości. Tak naprawdę w porównaniu z tubylcami jest ich dosłownie garstka ( kilkanaćcie procent ), choć to o wiele więcej niż w starożytności. Gdyby choć w mikroskopijnym stopniu światli ludzie odpowiadali na ich rażące przestępstwa adekwatnie, już praktycznie by ich na świecie nie było, ale tradycyjnie i naiwnie wolą czekać, aż zacisną im niewidzialną pętle na szyi, co właśnie teraz ma miejsce. W Polin właśnie przegrupowują się przed nadchodzącymi wyborami i w odpowiedzi na rosnącą liczbę autochtonów zorientowanych w ich heglowskiej strategii zwycięstwa z chaosu, postanowili ją na krótko zmienić, doprowadzając do politycznego mordu na swoim, który nomen omen zdobył się na niezależny, dodatkowo zwycięski start w wyborach. Prowadzenie niezależnej polityki wobec swoich długoterminowych planów jest tym czego nie tolerują – patrz smoleńska tragedia. Oczywiście są w tym bardzo dobrzy i zorganizowani i jak powszechnie widać natychmiast ogłupili zdurniałą rodzimą gawiedź, gdzie wzorem wojen egipskich będą teraz eliminować WSZYSTKICH WYCHYLAJĄCYCH się radykałów wobec swych dualistycznych planów. Ta strategia jak Amen w pacierzu przyniesie im zaplanowany sukces w kolejnych wyborach, a wszyscy atakujący ich plany będą tępieni jako siewcy nienawiści. Plebs będzie przez długie miesiące posypywał głowy popiołem, kler natomiast będzie nawoływał do miłości i wiary. Natomiast wszystkie poziomy kłamstwa i manipulacji o których wspominasz, to hollywoodzka magią ekranu, która mamią zdurniałych tubylców. Kiedy zaskoczysz ich PRAWDĄ lakonicznie przebąkują, że przecież ktoś w końcu musi rządzić… Świat jest prosty i logiczny, tylko imputowane nam na każdym dosłownie kroku kłamstwa czynią z nas hordy oczadziałych i mentalnie zniewolonych głuptasów.

    • treborok Says:

     Nie poradziliby sobie gdyby nie to, że mają wsparcie. Co do mechanizmów, którymi się kierują będzie w następnym artykule.
     PS. Chciałbym dodać, że mają też opozycję (faktyczną) (kto zburzył im podziemne bazy).

  • Intek Says:

   Pomarzyć dobrze jest…. czasami…. Pozdr. Ps. „Świętaż prawdaż” to co napisałeś.

 8. konservaTor Says:

  @qrde blade
  W głowach ludzkich, wytworzono wiele innych absurdalnych myśli, a takimi myślami są ruchy religijne, czy idee takie jak demokracja, socjalizm, ateizm,iluminati,masoni etc … Ale tak naprawdę, istnieje tylko władza i nic więcej.

 9. Moonlight Says:

  Okruchy prawdy https://www.youtube.com/watch?v=mpTAai9e0Ko


  А из леса из-за гор показал мужик топор,
  Но не просто показал, его к х… привязал!

 10. maniek II Says:

  …a co bedzie jak wyleze na wysokie drzewo z „dubeltowka” i wygarne do tej „Avangardy”?…

  sadzisz,ze te przyciasne bereciki pozlatuja z tych lbow?…
  wprawdzie to tylko „wolna” pluskwa – ale fakty sa faktami…Chabad- Lubawicz sie cieszy..

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-rosyjski-dmitrij-miedwiediew-premierem-rosji-2016-11

  jakiego poziomu bys nie uzywal to zawsze cztery litery masz z tylu…

  amen – to demon!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s