Baterie konopne są 8 razy wydajniejsze niż akumulatory litowo-jonowe

Jak wiadomo, legendarny samochód Ford Model T pracował na biopaliwach konopnych, a także obejmował materiały biopolimerowe opracowane przy użyciu tej rośliny. Dzisiaj samochody zastępowane są nowoczesnymi samochodami elektrycznymi z akumulatorami. Niedawno odkryto, że elementy konopne są do 8 razy bardziej wydajne niż akumulatory litowo-jonowe.

Badacz Robert Murray Smith opublikował eksperyment na swoim kanale na YouTube, podczas którego zademonstrował wysoką wydajność baterii konopnych.

W 2014 r. Amerykańscy naukowcy odkryli, że włókno konopne można przekształcić w „superszybkie” superkondensatory, które są „lepsze niż grafen”. Przypomnijmy, że grafen jest syntetycznym materiałem węglowym lżejszym niż folia, i do tego jest kuloodporny. Jednak jego produkcja jest niezwykle droga. Analog konopny jest nie tylko lepszy w działaniu, ale także tysiąc razy tańszy.

Korzystając z syntezy hydrotermalnej, naukowcy przetworzyli resztki włókna łyka konopnego na nanorurki węglowe.

„Ludzie zastanawiają się: dlaczego konopie? Odpowiadam: dlaczego nie? Mówi dr David Mitlin z Clarkson University (Nowy Jork) w wywiadzie dla BBC”. „Tworzymy materiały podobne do grafenu za jedną tysięczną ceny – i do tego z odpadów!”

Zespół dr Mitlina przetworzył włókna w superkondensatory, idealne do maszyn wymagających nagłych skoków mocy. Pod koniec 2018 r. Firma Alternet Electric Motorcycles (Teksas) ogłosiła, że współpracuje z Mitlinem, aby wyposażyć te produkty w swojej firmie-córce ReVolt Electric Motorbikes.

Od dawna wiadomo, że biopaliwa konopne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych. Teraz okazało się, że roślina jest również przydatna do produkcji baterii i eliminuje potrzebę produkcji litu, który jest szkodliwy dla środowiska.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Jedna odpowiedź to “Baterie konopne są 8 razy wydajniejsze niż akumulatory litowo-jonowe”

  1. majk koszyk Says:

    Sława Bracie za te wspaniałe wieści, święta to roślina i niezwykła . Ciekawe ile jeszcze przed nami skrywa.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s