Zaszyfrowane prawo przyrody

Liczby Fibonacciego – ciąg liczbowy, w którym każdy kolejny rząd jest równy sumie dwóch poprzednich, to jest: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987… Studiowaniem złożonych i zadziwiających właściwości liczb ciągu Fibonacciego zajmowali się najróżniejsi naukowcy i amatorzy matematyki.

Wspaniałą właściwością liczbowego ciągu Fibonacciego jest to, że w miarę zwiększenia rzędu liczb stosunek dwóch sąsiednich w tym rzędzie asymptotycznie zbliża się do ścisłej proporcji złotego podziału (1: 1, 618) – podstawy piękna i harmonii w otaczającej nas przyrodzie, w tym również w stosunkach międzyludzkich.

Należy pamiętać, że sam Fibonacci otworzył swój słynny ciąg zastanawiając się nad ilością królików, które w ciągu jednego roku powinny rozmnożyć się z jednej pary. Okazało się, że w każdym kolejnym miesiącu druga liczba par królików wynosiła dokładnie tyle co w następującej formie ciągu, który obecnie nosi jego imię. To nie przypadek, że człowiek jest umieszczona w ciągu Fibonacciego. Dlatego to nie przypadek, że i sam człowiek funkcjonuje w tym ciągu. Każdy organizm funkcjonuje zgodnie z wewnętrzną lub zewnętrzną dwoistością.

Liczby Fibonacciego przywiodły matematyków swoimi właściwościami w najbardziej niespodziewane miejsca. Zauważono na przykład, że liczby Fibonacciego odpowiadają kątowi między sąsiednimi liśćmi na pędzie roślin, a ściślej określają jaką część obrotu zawiera ten kąt: 1/2 – dla wiązu i lipy, 1/3 – dla buku, 2/5 – dla dębu i jabłoni, 3/8 – dla topoli i róży, 5/13 – dla wierzby i migdałów itd. Te same liczby znajdziemy przy obliczaniu w spiralach nasion słonecznika, w ilości promieni odbijających się od dwóch luster, w ilości wariantów tras przepełzania pszczoły z jednego plastra do drugiego, w wielu matematycznych grach i sztuczkach.

Jaka jest różnica między spiralami złotego podziału a spiralą Fibonacciego? Spirala złotego podziału jest idealna. Odpowiada ona Pierwotnemu Źródłu harmonii. Spirala ta nie ma początku ani końca. Jest nieskończona. Spirala Fibonacciego ma początek, z którego zaczyna się „rozkręcać”. To bardzo ważna właściwość. Dzięki temu pozwala Przyrodzie przy następnym zamkniętym cyklu prowadzić budowę nowej spirali od „zera”.

Warto powiedzieć, że spirala Fibonacciego może być podwójna. Istnieje wiele przykładów takich podwójnych spiral, spotyka się je wszędzie. Spirale słoneczników zawsze korelują z rzędem Fibonacciego. Zwykła szyszka sosnowa ma podwójną spiralę Fibonacciego. Pierwsza spirala idzie w jedną stronę, druga – w drugą. Jeżeli policzymy ilość łusek w spirali obracającej się w jednym kierunku, i liczbę łusek w drugiej spirali zobaczymy, że są to zawsze dwie kolejne liczby ciągu Fibonacciego. Liczba tych spiral to 8 i 13. W słonecznikach spotykają się pary spiral: 13 i 21, 21 i 34, 34 i 55, 55 i 89. Nie ma odstępstw od tych par!..

U Człowieka w zestawie chromosomów komórki somatycznej (23 pary) źródłem chorób dziedzicznych są 8, 13 i 21 pary chromosomów…

Ale dlaczego w Przyrodzie właśnie ten rząd odgrywa decydującą rolę? Otaczający nas Makro i Mikroświat ewoluuje według jednego i tego samego prawa – prawa hierarchii, i prawa te są uniwersalne dla żywej i nieożywionej materii.

źródło

Więcej w temacie

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Jedna odpowiedź to “Zaszyfrowane prawo przyrody”

  1. poznański Says:

    Natura organiczna, pierwotna, nie daje się zamknąć w żadnych liczbach, ciągach czy wzorach. Jest chaosem. To o czym czytamy w artykule to opis sztucznej, technologicznej, matrixowej nakładki na naturę organiczną. To nędzna podróbka natury pierwotnej, nędzna imitacja, która zawsze będzie krok z tyłu za naturą pierwotną. Nakładka ta oczywiście musi być zasilana, jak cały Matrix, a jej źródłem zasilania rzecz jasna jesteśmy my.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s