Zagadkowa wyspa na bagnach w Argentynie

Tajemniczy obiekt odkryty na bagnach w Argentynie, został znaleziony na Google Maps i uznany początkowo za artefakt. Myślano, że spowodowane to było nieprawidłowym obszarem skanowania, ale później okazało się, że tak nie jest, i że wyspa naprawdę istnieje.

Jezioro ma idealnie równe brzegi tworzące wyraźnie zarysowany okrąg. W jeziorze znajduje się również ogromna pływająca wyspa, zajmująca około 4/5 powierzchni jeziora. Wyspa ma taką samą idealnie okrągłą formę jak jezioro, stale się przesuwa w stosunku do brzegów, dlatego woda w jeziorze wygląda jak sierp księżyca.

Co to może być?

Odkrycie należy do amerykańskiego inżyniera-hydraulika Richarda Petroniego. W tym roku odkrył wyspę i natychmiast skontaktował się z kolegami: Sergio Nespilermem i Pablo Martinezem, którzy również zainteresowali się znaleziskiem, po czym wszyscy trzej wyruszyli na wyprawę w celu odkrycia tajemniczego miejsca.

Niezwykła wyspa, którą każdy może teraz sam zobaczyć. Wystarczy przejść do Google Maps, wprowadzić współrzędne 34 ° 15’07.8 „S 58 ° 49’47.4” W i przejść do trybu satelitarnego.

Sama wyspa znajduje się w Argentynie, w delcie bagnistej rzeki Parana. Po raz pierwszy Richardowi i jego kolegom nie udało się dotrzeć do wyspy – uniemożliwił to bagienny teren, ale drugie podejście śmigłowcem zakończyło się sukcesem, badacze w końcu zdołali zobaczyć niezwykłe miejsce.

Wyspa została nazwana Eye (Oko), jej średnica wynosi 118 metrów i znajduje się na powierzchni wody o nieco większych rozmiarach. Jak się okazało, mieszkańcy wiedzą o istnieniu wyspy od dawna, ale uważają, że zbliżanie tam się jest ryzykowne ponieważ żyje tam bardzo stare bóstwo.

Po przestudiowaniu archiwów Google Maps Richard Petroni doszedł do wniosku, że wyspa istniała już w 2003 roku, kiedy usługa w Google została uruchomiona. Obrazy z satelity z różnych okresów czasu wskazują, że wyspa obraca się wokół własnej osi i zmienia swoje położenie. W tej chwili Richard zbiera trzecią tym razem naziemną wyprawę by zbadać Oko, uzbrojony jest tym razem w specjalny sprzęt geologiczny. Ponadto zespół geologów przyjmuje darowizny: można mieć po wpłacie 5000 dolarów najnowsze dane o wyspie a za 10000 będzie można udać się do Argentyny, aby osobiście zbadać tajemnicze miejsce.

Nawiasem mówiąc, ufolodzy uważają, że nie trzeba tu nic badać. Nawet bez tego są pewni, że wyspa jest pokrywą luku statku kosmicznego lub wejściem do tajnej bazy okrętów kosmitów.

Pierwsza wyprawa zakończyła się niepowodzeniem i nie dotarła nawet do 900 metrów od jeziora ugrzązłszy w okolicznych bagnach. Ale druga próba zakończyła się sukcesem.

„Odkryliśmy, że woda jest niesamowicie przezroczysta i zimna, co jest bardzo nietypowe dla tego obszaru. Dno jest solidne w przeciwieństwie do okolicznych bagien. Wyspa na środku jeziora się porusza. Nie wiemy dlaczego, ale ona pływa” – powiedział reżyser.

Aby rozwiązać wszystkie tajemnice jeziora, załoga zdecydowała się powrócić tutaj w ramach ekspedycji naukowej wraz z geologami, biologami, ufologami wyposażonymi w stroje do nurkowania, bezzałogowe statki powietrzne i inne urządzenia do analizy wody, gleby i roślin. Ponadto zespół planuje nakręcenie filmu opartego na opowieściach mieszkańców o tym miejscu.

Historia ludzkości wynosi wiele tysiącleci, ale naukowcy dotychczas nie znają odpowiedzi na wiele pytań. Artefakty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych powodują, że specjaliści gubią się w przypuszczeniach, dlatego poszukiwanie prawdy staje się tak bardziej interesujące.

Gdzie jest zimno, tworzą się okrągłe wyspy lodu

Wydaje się, przynajmniej na zewnątrz, że okrągła argentyńska wyspa jest podobna do tych, które pojawiają się na lodowatych wodach zimą. Okrągłe lodowe wyspy to bardzo tajemnicze zjawisko, ale dość powszechne. Internet jest pełen zdjęć tego fenomenu.

Średnica kół lodu jest również znaczna. One również się obracają. Są z reguły formowane na rzekach. Możliwe, że koła lodowe są śladami „latających spodków” – ponieważ mechanizmu ich powstawania naukowcy jeszcze nie wyjaśnili. Istnieją tylko hipotezy, że zimą wyspy tworzą prądy w kształcie pierścienia – wiry, które zakręcają prąd.

Argentyńskie „Oko” znajduje się na bagnach, ale w delcie rzeki. Czy nagle utworzyło go coś ukrytego w głębinach prądu?

Kto wie, może lodowe wyspy „Oko” pojawiają się dzięki bardziej tajemniczym siłom – tym, które tworzą kręgi zbożowe. Są one również nazywane kręgami angielskimi.

Istnieje nadzieja, że kolejna ekspedycja na tajemniczą wyspę Argentyny pozwoli to zrozumieć.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 5 to “Zagadkowa wyspa na bagnach w Argentynie”

 1. Maria_st Says:

  Patrząc na zdjęcie skojarzyło mi sie to z opisem Atlantydy, moze to pojazd kosmiczny jaki pozostał po przybyszach ?
  heh

 2. Maniek Says:

  Takie cuda robi się takimi maszynami jak np.wielonaczyniowa koparka łańcuchowa.Pracuję w przemyśle górniczym więc dla mnie nie wzbudza to skomplikowanej czy nie możliwego do wykonania „cudu”
  Pozdrawiam

  • Maniek Says:

   Takimi koparkami np.budowano kanał Sueski w1859r.
   Pogłębiarki czerpakowe pracują od wielu stuleci a nam się wmawia,że to dopiero po wojnie takie coś wymyślono.
   Górnictwo istnieje od niepamiętnych czasów przecież ruda żelaza czy miedzi nie leżała przykryta mchem.
   O ropie natfowej pisał już Herodot.
   Wiele starych ksiąg popalono a teraz wmawiają nam że w czasach antycznych ludzie łazili po drzewach.

   • Jajec Says:

    Tylko, że taka koparka na bagnach, to chyba nie bardzo

   • Piłat Says:

    Pod wyspą jest wybijające zródło wody,która wypłukała ziemię i torf tworząc wyspę.Wyspa przyjęła naturalny kształt koła.Korzenie trawi i trzcin „kotwiczą” wyspę ,która powiewami wiatru zmienia położenie.Ot i cała filozofia nad którą głowią się „uczeni całego świata”.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: