Wkrótce nadejdzie dzień równonocy jesiennej!

Wydawałoby się, że całkiem niedawno świętowaliśmy wielkie słoneczne święto — dzień Przesilenia letniego, 21 czerwca. I oto już niebawem nadejdzie następne, nie mniej znaczące słoneczne święto, dzień równonocy jesiennej. Święta słoneczne — to szczególne punkty ruchu naszej planety wokół Słońca, oznaczające zmianę cyklu życia wszystkiego co żywe na niej.

Tak więc w 2017 roku równonoc jesienna przypada na 22 września o 20:02 ustalonego czasu na świecie (UTC). W Moskwie będzie to 23:02, a w dalej położonych wschodnich miastach Rosji będzie to już noc, następnego 23-go września. Data równonocy jesiennej każdego roku jest inna, może być 22 lub 23 września. Rok astronomiczny jest dłuższy od roku kalendarzowego o około 6 godzin. Dlatego przesunięcie ma miejsce każdego roku, i gdyby nie dodatkowy dzień w roku przestępnym, który wyrównuje sytuację, to przesunięcie trwałoby w nieskończoność.

Równonoc — to szczególny czas, kiedy dzień i noc są równe. Kiedy zmienia się nie tylko przyroda ale też ludzkie postrzeganie świata. Wszystko przesiąknięte jest niespotykaną energią, jest to szczególny okres kiedy światło i ciemność trwają taką samą ilość czasu – po 12 godzin. Wiedząc dokładnie, kiedy przypada dzień jesiennej równonocy w 2017 roku, warto zatrzymać codzienną bieganinę i uporządkować myśli. Równonoc jesienna, jak każde słoneczne święto, to idealny czas na pozytywne zmiany w życiu.

Zgodnie z kalendarzem astrologicznym jest to czas gdy na półkuli północnej przychodzi jesień, a na południowej – wiosna. Wschód słońca ma miejsce dokładnie na wschodzie, a zachód — na zachodzie. Chociaż z powodu załamania promieni słonecznych, czas światła trwa trochę dłużej. Ale po 22 września, dzień szybko zmniejsza się, ustępując miejsca nocy. Jesienią równonoc następuje kiedy nasze ciało niebieskie przetnie równik i przesunie się na półkulę południową. To właśnie w tym momencie odbywa się ogromny przypływ energii kosmicznej — pomyślny okres dla nowych przedsięwzięć.

Wraz z nadejściem jesiennej równonocy Słońce cieszy nas ostatnimi ciepłymi promieniami, zaczyna się drugie babie lato. W narodzie zwą tę porę „złotą jesienią” i trwa ona aż do 14 października. W ten czasie rozpoczyna się jesienne opadanie liści a ptaki odlatują na południe.

Z astrologicznego punktu widzenia, okres równonocy jesiennej oznaczony jest znakiem Wagi. Słońce wchodzi w ten znak dokładnie w momencie równonocy. Astrologowie uważają to za najbardziej owocny okres dla prowadzenia negocjacji i pojednania z bliskimi, wszak Waga to najlepszy dyplomata horoskopu! Przede wszystkim – otwartość we wszystkim, w kontaktach i pomysłach. Należy wyrazić słowa wdzięczności za dobro, które jest w życiu i poprosić Słońce o to co w tej chwili najważniejsze. W tym okresie możemy się spodziewać z dużym prawdopodobieństwem we wszystkich przedsięwzięciach pozytywnych efektów.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 5 to “Wkrótce nadejdzie dzień równonocy jesiennej!”

 1. Easy Rider Says:

  I Ziemia tak sobie leci po tej orbicie okołosłonecznej, z prędkością liniową 108 000 km/h, czyli ok. 3-krotnie większą, niż mają asteroidy i jakoś nikt się nie przeraża, że mieszka na takim kosmicznym pocisku? Od czasu do czasu różne media alarmują, że do Ziemi zbliża się jakaś asteroida – a Ziemia co? Czeka w miejscu na swój los? Dlaczego w tym momencie wszyscy jakby zapominają o wiadomościach, które były przekazywane w szkole?

 2. maniek Says:

  …Treborok!…dzieki za te wiesci!…:))

  Easy Rider – cos dla Ciebie – i nie tylko…

 3. Jakub Berlin Says:

  Treborok, chciałem Cię o coś zapytać? Co myślisz niebocentryzmie?

 4. Jakub Berlin Says:

  Czy to może być prawdą


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s