Wirus cyfrowego otępienia

Dziś cały świat oszalał na punkcie gadżetów: smartfony, tablety i inne technologie cyfrowe. Razem z nimi do świata przenika wirus cyfrowego niedorozwoju umysłowego. I nie są to bynajmniej żarty, to diagnoza. W 2007 roku eksperci zauważyli, że z roku na rok coraz więcej dzieci – przedstawicieli pokolenia cyfrowego cierpi na zaburzenia uwagi, zaniki pamięci, niski poziom samokontroli, zaburzenia funkcji poznawczych, przygnębienie i depresję.

Badania wykazały, że w mózgach przedstawicieli pokolenia cyfrowego obserwowane są zmiany podobne do tych, które występują po urazie mózgu lub we wczesnym stadium demencji — otępienia, które zwykle występuje u ludzi w starszym wieku.

Trudno w to uwierzyć, ale statystyczny siedmioletni Europejczyk spędził już przed ekranem ponad rok swojego życia (po 24 godziny na dobę), a 18-letni — ponad cztery lata!

Chcesz powiedzieć, że teraz są całkiem inne dzieci? Tak, dzieci są inne, ale mózgi mają takie same jak u ludzi z przed tysiąca lat, — 100 miliardów neuronów, z których każdy jest powiązany z dziesięcioma tysiącami sobie podobnych.

Mózg trzeba rozwijać i karmić. Wszystkie nasze myśli, działania, rozwiązania złożonych zadań i głębokie rozmyślania pozostawiają ślady w naszym mózgu. „Nic nie zastąpi tego co dzieci otrzymują od własnego, wolnego i niezależnego myślenia przez badanie świata fizycznego i zderzania go z czymś nowym”, — twierdzi brytyjski profesor psychologii Tanya Byron.

Będziesz w szoku, ale od 1970 r. promień aktywność dzieci (przestrzeń wokół domu, w którym dzieci mogą swobodnie poznawać świat wokół nas) zmniejszyła się o 90%! Świat skurczył się do ekranu smartfona. Dzieci zapomniały, co jeszcze gorzej dla nich, jak to jest — biegać w deszczu, puszczać statki, łazić po drzewach lub po prostu rozmawiać ze sobą. Całymi godzinami siedzą schowani w swoje smartfony. A przecież powinni rozwijać swoje mięśnie, wiedzieć o zagrożeniach, które przygotował dla nich świat, i po prostu współdziałać ze swoimi przyjaciółmi. „Zadziwiające, jak szybko uformował się całkowicie nowy typ środowiska, w których smak, zapach i dotyk nie są stymulowane, gdzie większość czasu siedzimy przy ekranach a nie spacerując na świeżym powietrzu i nie prowadząc rozmów ze sobą twarzą w twarz”, — mówi Suzen Grinfild. Mamy na pewno czym się martwić.

Mózg kształtuje się kiedy są zewnętrzne bodźce, i im ich więcej tym lepiej dla mózgu. Dlatego jest bardzo ważne dla dzieci odkrywanie świata fizycznego, ale nie wirtualnie. Potrzebne jest rosnącemu mózgowi, tak jak tysiąc lat temu.

Dziecku potrzebny jest również zdrowy i pełnowartościowy sen. Ale współczesne dzieci nie są zdolne do oderwania się od Internetu i gier komputerowych. To bardzo skraca czas ich snu i prowadzi do naruszeń. Kiedy ma być rozwój kiedy jesteś zmęczony, głowa cię boli a szkolne zadania w żaden sposób nie wchodzą do głowy?!

Zapytasz w jaki sposób technologie cyfrowe mogą zmienić mózg dziecka? Po pierwsze, ilość zewnętrznych bodźców jest ograniczona z powodu monotonnego spędzania czasu w Internecie. Dziecko nie otrzymuje niezbędnego mu doświadczenia aby rozwijać wystarczająco ważne części mózgu, które odpowiadają za empatię, samokontrolę, podejmowanie decyzji … A to co nie pracuje, umiera. Czy u człowieka, który przestaje chodzić zanikają mięśnie nóg? Dzieci nie są przyzwyczajone do zapamiętywania informacji — łatwiej jest je znaleźć w wyszukiwarkach. Oto i cały problem z pamięcią. One jej całkowicie nie trenują.

Myślisz że dzieci są mądrzejsze dzięki Internetowi? A czy wiesz, że obecne jedenastolatkowie wykonują zadania na takim poziomie, który wykonywały 8 lub 9 letnie dzieci 30 lat temu. Naukowcy zwracają uwagę, że jednym z głównych powodów tego zjawiska jest życie w wirtualnym świecie.

„Obawiam się, że technologie cyfrowe infantylizują mózg, zamieniając go w mózg małego dziecka, które przyciąga brzęczący dźwięk i jaskrawe światło, które nie jest w stanie koncentrować uwagi i żyje obecną chwilą”, — mówi Suzen Grinfild.

Ale można jeszcze uratować swoje dzieci! Wystarczy ograniczyć czas korzystania z wszelkiego rodzaju gadżetów. Byłbyś zaskoczony, ale Steve Jobs guru branży cyfrowej właśnie tak zrobił. Jego dzieci nie korzystały w ogóle z iPadów, a na inne gadgety miały zakaz w nocy i w dni wolne od pracy.

Chris Anderson, redaktor naczelny amerykańskiego czasopisma „Wired”, jeden z założycieli 3D Robotics, również ograniczył swoje dzieci w wykorzystywaniu gadgetów. Zasada Andersona — żadnych ekranów i gadgetów w sypialni! „Ja, jak nikt inny widzę niebezpieczeństwa w nadmiernej fascynacji Internetem. Sam zderzyłem się z tym problemem i nie chcę aby ten problem miały moje dzieci”.

Synowie twórcy serwisów Blogger i Twitter mogą korzystać ze swoich tabletów i smartfonów nie więcej niż 1 godzinę dziennie, a dyrektor OutCast Agency, ogranicza wykorzystanie gadgetów w domu do 30 minut dziennie. Jego młodsze dzieci całkowicie nie mają gadgetów.

Oto i cała odpowiedź na pytanie „co trzeba zrobić?”. Zatroszcz się o dorastające pokolenie. Pomyśl, jaka przyszłość ich czeka za 10-20 lat jeżeli dzisiaj spędzają pół dnia przed ekranami swoim supernowoczesnych gadgetów.

źródło

źródło 2

Zobacz również:

Dlaczego Stev Jobs zabronił swoim dzieciom iPhonów
iPhonowe dzieciństwo
Pokolenie gadżetomanów

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarze 4 to “Wirus cyfrowego otępienia”

 1. maniek Says:

  …jednego tematu nie poruszyłaś…PSYCHOPATYCZNE chazarstwo – podające sie za ŻYDÓW i…”walące” im do gniazda!! i – tu jest pies pogrzebany!…

  …znalezione w necie…

  ~”rzydzi” wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?

  Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia:

  Mainz, 1012
  Francja, 1182
  Górna Bawaria, 1276
  Anglia, 1290
  Francja, 1306
  Francja, 1322
  Saksonia, 1349
  Węgry, 1360
  Belgia, 1370
  Słowacja, 1380
  Francja, 1394
  Austria, 1420
  Lyon, 1420
  Kolonia, 1424
  Mainz, 1438
  Augsburg, 1438
  Górna Bawaria, 1442
  Niderlandy, 1444
  Brandenburgia, 1446
  Mainz, 1462
  Litwa, 1495
  Portugalia, 1496
  Neapol, 1496
  Nawarra, 1498
  Norymberga, 1498
  Brandenburgia, 1510
  Prusy, 1510
  Genua, 1515
  Neapol, 1533
  Włochy, 1540
  Neapol, 1541
  Praga, 1541
  Genua, 1550
  Bawaria, 1551
  Praga, 1557
  Państwo Papieskie, 1569
  Węgry, 1582
  Hamburg, 1649
  Wiedeń, 1669
  Słowacja, 1744
  Mainz, 1483
  Warszawa, 1483
  Hiszpania, 1492
  Włochy, 1492
  Morawy, 1744
  Czechy, 1744
  Moskwa, 1891

  48 raz kiedy to zrobimy – WSZYSTKO WRÓCI W SWOJE RAMY…Ii takie artykuły – NIE BĘDĄ POTRZEBNE…

  Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.
  za… https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/

  tylko – czy to sie uda?…

  jak głęboko sięga cywilizacja śmierci…

  ci ktorzy mają stac na strazy – mordują!!…

  a patafjanie „wieża” w bzdety

  szkolnictfo…

  http://ponton.org.pl/en

  wzorce…

  http://pikio.pl/trump-sie-wscieknie-media-sugeruja-ze-sypia-z-corka-i-podaja-ku-temu-przeslanki/#

  …moze ciut!…ciut! – „przejaskrawione” – ale – miesci sie w granicach..

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/protokoly-medrcow-syjonu

  …sorry za chaos..

 2. maniek Says:

  STOWARZYSZENIE NIEPOKONANI 2012 – „PRZYWRÓCIĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ”…

  http://www.niepokonani2012.pl/

  …proponuje WSZYSTKIM zainteresowac sie tym projektem i propagowaniem go gdzie sie da!!…to moze byc szansa dla nas WSZYSTKICH!!!…

  Łącząc siły i srodki – mozna cos zacząć robic…

  • maniek Says:

   …uprzejmie donosze…

   Terror togowego tyrana Grzegorza Polewiaka, sędziego Sądu Okręgowego w Koszalinie.
   Barwy Bezprawia

   CYT…Według praw Talmudu i i wlaśnie opracowywanego prawa Noahidzkiego Polacy w Polsce mają status prawny OBCY REZYDUJĄCY CUDZOZIEMIEC czyli nie są obywatelami

   cyt…Natomiast chazarzy – podający sie za ŻYDÓW – wymyślili sobie i jest to w Talmudzie oraz zostalo skodyfikowane również przez Majmonidesa, że Żydzi nie tylko mogą, ale wręcz mają nakaz ingerować w obce jurysdykcje….

   cyt…Sądy mniejszości chazarskiej – podającej sie – za ŻYDÓW w Polsce stały się sądami i instytucjami prawa mniejszości nad większością …

   Żydowskie Podmianki

   https://prawda2.info/viewtopic.php?t=15294

 3. maniek Says:

  Treborok – technologia „ofiara sakralna” – to nic innego jak szkoła starych „wywiadowni” – szkoła sterowania tłumem – uczona od zawsze…teraz mają nowsze metody….
  …i skąd to nagłe – tłumaczenie sie?…”klony” sie popsuły?…,

  cyt…

  Wojny o umysły

  Kiedy po II Wojnie Światowej główne rządy naszego świata nawiązały kontakty z negatywnymi Obcymi, nastąpił znaczny postęp w dziedzinie militaryzacji i podejścia do działań wojennych, ponieważ w zamian za dostęp do ludzkiej genetyki, programów hodowlanych oraz zasobów planety dostały szereg zaawansowanych technologii. Podczas rozwoju ukrytych programów wojskowych do eksperymentowania z tymi obcymi zaawansowanymi technologiami, tajne grupy wywiadowcze zauważyły, że fale mózgowe ludzi i ich zachowania zmieniają się lub mogą być kontrolowane, kiedy znajdą się pod wpływem światła i dźwięku lub częstotliwości elektromagnetycznych. Fale elektromagnetyczne są niewidoczne i mogą zmieniać sposób, w jaki mózg przetwarza informacje, wpływając jednocześnie na specyficzne warunki w umyśle oraz ciele, przy czym atakowana nimi osoba nie zdaje sobie z tego sprawy. Metody stosowane w tej wojnie podchodowej szybko zmieniły się w kierunku całkowitej kontroli nad ludzkimi procesami biologicznymi poprzez wystawianie na odpowiednie kombinacje pól elektromagnetycznych. Poprzez targetowanie ludzkiego mózgu i bio-neurologię, manipulowanie umysłem, ciałem oraz duszą można kontrolować myśli tudzież emocje, zmieniać pamięć krótkotrwałą / długotrwałą, wstawiać obrazy, prowadzić doświadczenia audio i sensoryczne jak też przejmować kontrolę nad autonomicznymi a także spontanicznymi funkcjami ciała. Celem jest fałszowanie i niszczenie sygnałów naturalnych, które utrzymywały umysł oraz ciało w stanie równowagi, jak również blokowanie genetycznych przełączników odpowiedzialnych za przekazywanie sygnałów DNA w ludzkim ciele….

  http://www.wogrodzienowejziemi.pl/2017/05/lisa-renee-inzynieria-genetyczna.html

  …drugiego filmu nie obejrzałem – ale z chęcia zapytałbym tych panów…dlaczego „zdjęto” Strjełkowa?…obejrzałem prawie wszystkie jego wypowiedzi i doszedłem do wniosku że…byłby juz w Kijowie!…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: