Wieści z Ukrainy

Uzbrojeni bojownicy z USA, NATO i „prawego sektora” już w Rosji. Europejska prasa niespodziewanie poparła Rosję (cytaty). W ciągu dwóch miesięcy do Federacji Rosyjskiej uciekło 675.000 Ukraińców. I wielu innych…

01-wzu

Uzbrojeni bojownicy z USA, NATO i „prawego sektora” już w Rosji.

Grupy nieznanych uzbrojonych mężczyzn dostały się do graniczących z Ukrainą regionów Rosji, podejmowane są próby blokowania dróg prowadzących na Krym, powiedział gubernator regionu Biełgorod Jewgienij Sawczenko.

„W strefie grasują tłumy uzbrojonych ludzi, nie wiadomo skąd się wzięli, urządzają różne prowokacje”, – powiedział przewodniczący regionu w wywiadzie dla kanału TV „Rosja- 24” w niedzielę.

Według niego, w przeddzień „była próba zablokowania drogi Moskwa – Krym”. „Wszyscy jesteśmy tym bardzo zaniepokojeni”, – podkreślił gubernator.

W tym samym programie był wywiad z jednym z najemników – etnicznym Rosjaninem, przerzuconym w przygraniczne rejony Rosji, według niego, przez liderów tzw. „Prawego sektora”.

Powtarzając za słowami tego młodego człowieka, sami ukraińscy radykałowie dali mu przydomek „Rosyjski snajper”.

Środki zaradcze:
1. Zwracajcie uwagę na nowe, nieznajome osoby w waszym regionie
2. Zwrócić uwagę na grupę osób porusza się w ciemności
3. Zwracajcie uwaga na pojawienie się nowych ogłoszeń o wynajęciu mieszkań.
4. Zwracajcie uwagę na miejscowe zasoby internetowe i pojawienie się w nich komunikatów, w których będzie zainteresowanie infrastrukturą waszego regionu, miasta, osiedla
5. Zwracajcie uwagę na pojawienie się ogłoszeń kupno/sprzedaż broni.

W przypadku ujawnienia podobnego, niezwłocznie powiadomcie miejscowy posterunek milicji, prokuraturę lub FSB.

Władze Krymu obiecały zapewnić Tatarom specjalne uprawnienia

Władze Krymu gotowe przedstawić tatarskiej ludności półwyspu nowe uprawnienia, które będą wyrażone w konstytucji autonomii. Jak pooddaje „Interfaks”, powiedział w niedzielę spiker krymskiego parlamentu Władymir Konstantinow. „Zorganizowaliśmy to z nimi przy pełnym współudziale.

W nowej konstytucji Krymu jesteśmy gotowi zapewnić Tatarom te uprawnienia, których nigdy nie mieli”, – powiedział Konstantinow, reprezentujący w parlamencie autonomiczne Partie regionów. Zmiany konstytucyjne w kraju, jak wcześniej informowaliśmy, będą poddane powszechnemu referendum na Krymie pod koniec marca.

Krym zamierza zmienić status autonomii na państwowy

Spiker krymskiego parlamentu dodał, że w referendum, które odbędzie się pod koniec marca 2014 roku będą podnosić kwestię zmiany statusu Krymu z autonomicznego na państwowy. „Na tej podstawie planujemy budować stosunki z władzą zwierzchnią na ustalonych warunkach”, – cytuje krymskich parlamentarzystów „Interfax”.

Byli prezydenci Ukrainy wezwali do wypowiedzenia umowy Flocie Czarnomorskiej

Byli prezydenci Ukrainy Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko wystąpili ze wspólnym oświadczeniem w związku z zaostrzeniem stosunków z Rosją. O czym pisze „Ukraińska prawda”. Autorzy oświadczenia wezwali władze ukraińskie do gotowości obrony swojego kraju. Domagali się także wypowiedzenie umów w Charkowie, jak również natychmiastowego podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE.

Kanadyjski ambasador został odwołany z Rosji w celu konsultacji

Władze Kanady odwołały swojego ambasadora w Moskwie w celach konsultacyjnych. Miało to miejsce w niedzielę 2 marca, podaje agencja Associated Press. Premier Kanady Stephen Harper w swoim oświadczeniu potępił ewentualne wprowadzenie wojsk rosyjskich do Ukrainy. Według jego słów, Kanada zamierza świadomie bojkotować wszystkie spotkania w ramach przygotowania do spotkania na szczycie krajów „Grupy G8”, która odbędzie się w Soczi w czerwcu 2014 roku.

02-wzu

Podwójne europejskie standardy
Okupacja i separatyzm w Sewastopolu (po lewej), pokojowa demonstracja w Kijowie (po prawej)

Rada na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 2 marca

Rad Najwyższa zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu. Jak podaje „Interfaks”, deputowani zaczynają przychodzić do sali sesji. Posiedzenie zostało wyznaczone na godzinę 10.00 czasu miejscowego (12.00 moskiewskiego). Posiedzenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Z wezwaniami zwołania pilnego posiedzenia parlamentu wystąpili politycy ukraińscy. Eks-premier Ukrainy Julija Tymoszenko, komentując zaostrzenie stosunków z Rosją, stwierdziła między innymi, że posłowie powinni podjąć szereg decyzji.

Żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy na Krymie składają masowo raporty o zwolnieniu.

Ukraińscy żołnierze opuszczają jednostki wojskowe na Krymie. Pozostawiając części, arsenały i sprzęt wojskowy, który przechodzi pod kontrolę sił samoobrony, które zapewniają bezpieczeństwo i porządek w regionie.

Symferopol, 2 mar – Rosyjski Agencja Informacyjny Nowości. Dyslokowane na Krymie przedstawiciele sił zbrojnych Ukrainy porzucają żołnierskie części i masowo składają raporty o zwolnienie, pooddaje korespondent Rosyjski Agencji Informacyjnej Nowości.

Opuszczone jednostki wojskowe, sprzęt wojskowy i arsenały przechodzą pod kontrolę sił samoobrony, które zapewniają ochronę i porządek w regionie.

W czwartek ogłoszono, że budynek Rady Najwyższej i Rady Ministrów Krymu w Symferopolu kontrolują siły samoobrony ludności rosyjskojęzycznej. Później spiker Rady Najwyższej Władymir Konstantin ogłosił, że oddziały samoobrony, zajmujące budynek Rady Najwyższej Krymu, opuściły parlament.

Pierwszy wicepremier Krymu Rustam Temirgalew oświadczył w sobotę, że na Krymie nie pozostały żadne uzbrojone jednostki Ukrainy.

W Charkowie jeniec powiedział, że władze Ukrainy uzbrajają bojowników
Młody człowiek, według jego słów, był na Majdanie w Kijowie a potem on i jego towarzysze otrzymali rozkaz wyjazdu do Charkowa i wydali broń bojową.

Protestujący w Charkowie podczas zdobywania budynku organizacji „Opoka” wzięły do niewoli żołnierza Euromajdanu. Młody człowiek, powiedział, że przed wyjazdem do Charkowa był na Placu Niepodległości w Kijowie.

CHARKÓW – WIEC I SZTURM DOMU RAD 1.03.2014

CHARKÓW – SZTURM 1.03.2014

1 marca 2014r. pokonane bojówki „Prawego sektora” (banderowcy) w Charkowie

Zatrzymany składając zeznania mówił, że jemu i innym po prostu wydano rozkaz zorientowania się w sytuacji u znajdujących się w budynku charkowskiej organizacji „Opoka”.

Banderowiec pochodzi z Zachodniej Ukrainy, z Łucka. Według niego, przybył do Kijowa na Majdanie. A tam wydano mu rozkaz wyjazdu do Charkowa. Do wschodnich miast bojowników dostarczali autobusami. Przy czym najpierw ich uzbrajali.

– 20 ludzi miało broń palną, – powiedział jeniec. – kiedy byliśmy na Majdanie, jeszcze jej nie mieliśmy. Wydano nam ją w czasie podróży tutaj.

Wewnątrz grupy bojowników używano pseudonimów. Złapany do niewoli nazwał się w swojej grupie – Leo. Według jego słów uzbrojono go tylko w pałkę.

– Nie byłem sam, przyjechało ze mną 20 ludzi. Nie znam ich, wszyscy byli z różnych miast, mieliśmy tych, którzy nami kierowali. Wszystkie mieli nazwy kodowe, ja nazywałem się Leo, – mówi jeniec.
– Na Ukrainie nie ma pracy, nie ma życia, a ja chciałem wstąpić do NATO, nie sądzę, że obecne władze Ukrainy są dobre. Jestem przeciwko Janukowyczowi i przeciwko opozycji. Jestem za nową władzą, ale za kim, nie wiem jeszcze w tej chwili.

FILM Z JEŃCEM

LUDZIE ODMÓWILI JUNCIE MOBILIZACJI

Wyznaczona na dzisiaj na 8.00 (niedziela) mobilizacja żołnierzy rezerwy na Ukrainie zniesiona. Hunta zrozumiała, że większość ludzi, przybyłych do poboru nie jest z zachodnich regionów i nastawiona jest wrogo przeciw nim i potrzebuje broni, żeby wesprzeć w walce Rosyjską juntę! Przedziwna, ironia losu!)))

dziennikarz, Aleksandr Żylin

W ciągu dwóch miesięcy do Federacji Rosyjskiej uciekło 675.000 Ukraińców.

Według danych służby pogranicza FR, 675 tysięcy obywateli Ukrainy w ciągu ostatnich dwu miesięcy wyjechało do Rosji, – poinformował Interfaks. Według źródła w przypadku kontynuacji „rewolucyjnego” chaosu na Ukrainie, setki tysięcy uchodźców może zalać przygraniczne regiony Rosji.

Władze rosyjskie odnotowują wyraźne oznaki nadciągającej katastrofy humanitarnej. Według informacji FMS Rosja, w ostatnich dwóch tygodniach lutego udzieliła azylu około 143 tysiącom ludzi.

Duży obciążenia przeżywają terytoria graniczące z Ukrainą, w szczególności regiony Biełgorodzkie, Rostowskie, Briańskie i Krasnodarski Kraj. W lutym 2014 roku przepływy migracyjne z Ukrainy w obwodzie rostowskim wzrosły do 53%, w Kursuj – do 71%.

Ludzie zwracają się o azyl i uzyskanie rosyjskiego obywatelstwa w sposób uproszczony. Setki ludzi – przedstawiciele miejscowych organów władzy, organów porządku prawnego, struktur siłowych. Wielu obywateli Ukrainy jest zagubiona, przestraszona, emocjonalnie przytłumiona.

Europejska prasa niespodziewanie poparła Rosję (cytaty).

Prasa europejska nagle zaczął wspierać Rosję w kryzysie na Krymie. Proponujemy przegląd europejskiej prasy, który ukazał się na sputnikipogrom.com

W związku z zaostrzeniem kryzysu na Krymie obserwujemy niespodziewany zwrot zachodnich mediów. Zaczęło się wszystko od  witryny niemieckiego wydawnictwa Der Spiegel, najważniejszego informacyjno-politycznego pisma Niemiec i Europy z największym nakładem, na pierwszej stronie zmieniono nagłówek z „Ukraina” na „Krym”. I nagle stało się coś dziwnego: w głównych niemieckich wydaniach słowo „prowokacja” w związku z rosyjskimi działaniami na Ukrainie dodano cudzysłów; ludność Krymu z Ukraińców przeobraziło się w Rosjan; Krym, okazało się, że zawsze był regionem Rosyjskim. Nawet Prawy Sektor z kategorii freedom fighters przeniesiono do kategorii niebezpiecznych prawicowych radykałów.

Poza tym, odezwali się niemieccy politycy najróżniejszych partii: z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej ds. Zagranicznych Philip Missfelder powiedział, że zbliżenie z Rosją leży w interesie Europy. Agencji Informacyjnej Reuters powiedział, że geostrategiczne zagadnienie Krymu odebrane zostało przez Moskwę bardzo emocjonalnie, dlatego że, cytuję, Krym – to historycznie „der Kernbereich Rußlands”, „odwieczny region Rosji”. W rozmowie z gazetą „Lübecker Nachrichten” zaznaczył, że USA i UE powinny przekonać rząd tymczasowy o Kijowie, że musi uwzględnić aspiracje i obawy rosyjskiej ludności Ukrainy. W tej samej gazecie przewodniczący partii „lewica” Bernd Riksinger stwierdził, że UE popełniła błąd stając po jednej ze stron w konflikcie ukraińskim.

W pierwszych dniach kryzysu krymskiego pisano o „rosyjskiej prowokacji” i „rosyjskiej agresji” – teraz terminy te pojawiają się tylko w cudzysłowie, a Spiegel napisał, że kwestia Krymu została rozwiązana. Dwa najnowsze materiały, „Dylemat Europejczyków” i „Operacja Krymski Protektorat”, jasno mówią o tym, że zagadnienie półwyspu jest prawie zamknięte. W pierwszym z artykułów omawia się zagadnienie pomocy finansowej cierpiącej Ukrainie, te plany nawet porównuje się z Planem Marshalla. Jednocześnie podkreśla się że Bruksela nie spieszy się z podpisaniem Stowarzyszenia z Ukrainą. Na uwagę zasługuje zdanie, że UE nie jest na pewno gotowa do włączenia się do nierozwiązanych konfliktów terytorialnych. W związku z tym kandydat do Parlamentu Europejskiego z FDP i polityki zagranicznej Alexander Graf Lambsdorff powiedział, że Ukraina jest w bardzo trudnej sytuacji. W tym przypadku, będzie musiała „die Krim für die Integration in der EU opfern” – „Poświęcić Krym w imię integracji z UE”. Drugi materiał, „Operacja Krymski Protektorat”, analizuje zachowanie Rosji. Twierdzi, że rosyjski manewr przejęcia Krymu do swojej strefy wpływ „być może, wejdzie do podręczników taktyki wojennej”. Der Spiegel wątpi w to, że Kijów może stawić większy opór. Zauważa jednak, że aneksja Krymu niekoniecznie jest ostatecznym celem Putina, a raczej plan szerokiej autonomii w ramach Ukrainy. „Nieoficjalny protektorat”. Nie da się nie zauważyć tonu artykułu, pomimo tego, że te pismo charakteryzuje się raczej retoryką antyrosyjską.

Tymczasem , FAZ, jedna z wiodących niemieckich gazet, opublikowała artykuł poświęcony ustawie o językach. Według przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, Jaceniuk dał mu gwarancję, że to „kontrowersyjne prawo” nie będzie przyjęte. Artykuł mówi, że ludność na wschodzie kraju, składająca się z etnicznych Rosjan (użyto dość szczególne wyrazy „ethnische Russen”) , postrzega to prawo jako prowokację. Z tego punktu widzenia ,niemy zgadzają się, że te działania nowego rządu przyczyniły się do eskalacji. Krym zwany jest tak ze swego”rosyjskiego charakteru.” O ile wiem , to był pierwszy poważny dziennik, który poruszył kwestię kim są ci dziwni ludzie ze swastykami na liberalnym Majdanie.

źródło

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Wieści z Ukrainy”

  1. jacek Smolarek Says:

    O tym że nastąpi podział terytorium Ukrainy wiele osób już mówiło nawet w latach 70-tych i 80-tych. W tym okresie przebywałem w Londynie i minster rządu emigacyjnego Tadeusz Drzewiecki prezes koła lwowian w Londynie (Polaków mieszkających przed 1945 r. w Lwowie) mówił mi, że sprawdzi się przeopwiednia, która mówiła że sprowokowane zostaną niepokoje na Ukrainie co doprowadzi do jej pacyfikacji i rozpadu na dwie części. I rzeczywiście prowokacje wykonywane przez postbanderowców pod fałszywymi hasłami wolności i demokracji mające na celu przejęcie prze obcych gospodarki ukraińskiej oraz wstęp do przejęcia przez finansiere światową bogactw Rosji doprowadziły do niebezpiecznych napięć politycznych. Człowiekiem i społeczeństwami się dzisiej manipuluje głównie w interesie tych którzy pragną rządzić cała ludzkością.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: