Wiatrak … bez wiatru. Wiktor Sklarow chce zaopatrywać Rosję w energię elektryczną

Minęło wiele lat przy opracowaniach urządzeń, które dają energię powietrzną. W konstrukcji, którą chcemy zademonstrować jest kilka oryginalnych rozwiązań technicznych. W pierwszej kolejności to forma pierścieni rozcinających strumień powietrza dzięki, której zwiększa się jego szybkość o 6 razy.

01-wbw

Wiktor Sklarow z makietą swojej cud-maszyny. Zdjęcie Dmitrija Władimirowa.

„Jeżeli na zewnątrz wieje wiatr 10 m/s, to wewnątrz rozpędza się on do 60 m/s, — twierdzi wynalazca. — Dlaczego? Wyłącznie ze względu na profile pierścieni i dysz. Ponadto, powietrze napotyka na przeszkodę w postaci specjalnych zgrubień. W tym przypadku przydało się moje doświadczenie stoczniowca. Wiedziałem, że taki kształt końcówki dziobu daje statkowi zwiększenie prędkości”.

Moc wiatraka gwałtownie wzrasta również z pomocą innych know-how — generatora „na wstecznych polach magnetycznych” i urządzenia tworzącego próżnię. Dzięki temu maszyna może pracować … w bezwietrzną pogodę! A przede wszystkim, zapewnia inżynier, na wyjściu wychodzi prąd o wysokiej częstotliwości — ten, który swego czasu badał Nicola Tesla. Taki prąd można przesyłać na ogromne odległości bez strat.

Obliczenia zostały potwierdzone eksperymentami — Sklarow z zespołem stworzył wzór urządzenia. Eksperci ocenili: „Nie ma podobnego urządzenia na świecie”.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarzy 12 to “Wiatrak … bez wiatru. Wiktor Sklarow chce zaopatrywać Rosję w energię elektryczną”

 1. tomekbieniek Says:

  TREBOROK ciekawy tekst. Zawsze chętnie zaglądam na Twojego bloga. Dobra robota… Dam linka do wystąpienia w polskim sejmie STOPZETU https://www.youtube.com/watch?v=8grSbeJSx3U Pamiętajcie otwarte umysły. Największe zagrożenie dla ludzkości to #MindControl #PsychotronicTorture #MkUltra #satelliteterrorism #directedenergy #Transhumanism #NoTouchTorture Jestem #TargetedIndividual od urodzenia i wiem jak to jest być nękanym psychotronicznie. Zapraszam na mojego bloga https://tomekbieniek.wordpress.com/ NAMASTE

  • gajun Says:

   co za bzdura… ” generatora „na wstecznych polach magnetycznych” i urządzenia tworzącego próżnię” – nie za bardzo można zrozumieć od strony inżynierskiej co autor miał tu na myśli, ale o cokolwiek mu chodzi, jest to urządzenie (lub urządzenia), które pobiera energię żeby pracować, a do próby wytworzenia próżni (bo skoro wlot powietrza jest otwarty to próżni nie da się wytworzyć ( o próżni i metodach jej wytwarzania : https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3%C5%BCnia)) potrzebna jest duża ilość energii…

   I co do zasady działania: niby w jaki sposób to prąd wytwarza ?? powietrze przelatuje przez dysze i cyk jest prąd ?? W jaki sposób energia kinetyczna wiatru transformowana jest w energię elektryczną ??

   „A przede wszystkim, zapewnia inżynier, na wyjściu wychodzi prąd o wysokiej częstotliwości — ten, który swego czasu badał Nicola Tesla” – tu to dopiero autor poszalał, Tesla jest wynalazcą generatora prądu przemiennego i wielu rzeczy które się z tym wiążą, ale nie to było głównym tematem jego badań… I NAJWAŻNIEJSZE że to wogóle nie jest związane z tym urządzeniem ze zdjęcia z góry !!

   Każdy student II roku Politechniki wie, że:

   Prąd przemienny daje się łatwo transformować na inne poziomy natężenia prądu lub napięcia. Moc elektryczna w danym układzie jest proporcjonalna do iloczynu natężenia prądu i napięcia (jak również zależy od przesunięcia fazowego pomiędzy nimi):

   P = I x U x cos(k)

   Dlatego też, taką samą moc można przesłać zarówno przy małym napięciu – wówczas natężenie prądu jest duże, jak i przy dużym napięciu – wówczas natężenie prądu jest małe (moc nie ulega zmianie przy transformacji). Czym mniejsza wartość natężenia prądu (co za tym idzie większe napięcie), tym mniejsze straty mocy na rezystancji przewodów, w których płynie prąd. Dlatego też w systemach energetycznych do przesyłania bardzo dużych mocy na znaczne odległości stosuje się bardzo wysokie, tzw. najwyższe napięcie (w Polsce 220–400 kV).

   Szczęście duże Trebor masz, że czasem inżynierzy Twojego bloga czytają i z tego typu „szalonej inżynierii ” Cię oswobodzić próbują… Pozdrawiam

   • treborok Says:

    Osobiście bym nie przekreślał tego projektu ponieważ zbyt mało informacji jest o konstrukcji, zasadach działania i samych elementach tam zamontowanych. To po pierwsze, po drugie skąd w Tobie tyle złej woli, z góry zakładasz, że coś nie działa albo nie ma prawa działać. Nie warto się gorączkować i poczekać aż projekt się rozwinie (lub upadnie). Będzie można na to spojrzeć z perspektywy i wtedy wyrazić swoją opinię. I na koniec, może warto przełamywać bariery światopoglądowe przy, jak to nazwałeś, „szalonej inżynierii ”. :)
    Pozdrawiam

   • Leslaw Pietrasz Says:

    To chyba miałbyś problem z wyjaśnieniem pracy Magrav Power. Leslaw Pietrasz

   • metatron5@o2.pl Says:

    Wszystkie pierwiastki chemiczne zbudowane są na szkielecie kombinacji brył platońskich. I wsród nich jest taka figura o nazwie cube octahedron, która ma magiczne właściwości przełączania się pomiędzy „normalnym” stanem energetycznym, a nadprzewodnikiem transportującym obiekt do próżni bez żadnej energii. Wikipedia nie jest żadym słowem objawionym, tylko powstaje przez jakiś dziwny konsensus, a jak wiadomo prawda leży tam gdzie leży, a nie tam gdzie jakaś większość lub wszyscy myślą że leży.

 2. Golem Says:

  Gajun się wścieka bo zakorytkowany umysł mu wibruje wstecznie

 3. lesio Says:

  Oczywiście, że każdy inżynier tylko spojrzy i odpowie iż to kupa bzdur i to ustrojstwo nie zadziała. Ale znajdzie się jakiś nieuk co o tym nie wie. Zrobi takie ustrojstwo i ono zadziała!

 4. Zbigniew Szewczyk Says:

  Z jednym można się zgodzić – podobnego urządzenia nie ma na całym świecie

 5. Wojox Says:

  Problem jest jeden. Jak to sprzedać ciemnym masom. Dlatego osobnik gajun tak się gorączkował. Boli psedo naukowych zagmatwaczy że żyjąc w prądnicy powinniśmy mieć prąd za darmo. Ale chazarska mafia banksterska chce wszystko nam sprzedać i opodatkować.. Niech giną razem ze swym złem…

 6. gajun Says:

  Ludzie kochani co z wami jest nie tak ??

  Ja się w żaden sposób nie wściekam, jedynie konstruktywną krytyką wykazać się próbuje.

  Na temat komentarzy bałwochwalców typu:
  „Golem Says:
  18 Lipiec 2016 o 18:47
  Gajun się wścieka bo zakorytkowany umysł mu wibruje wstecznie”

  Nawet nie będę próbował się odnosić, gdyż to nie ten poziom dyskusji.

  Chodzi mi o to, że ja pracuje w tej dziedzinie inżynierii i nie za wiele, ale coś na ten temat wiem (i to nie tylko wiedza akademicka, lecz sporo własnych empirycznych obserwacji na podstawie testów). A moja krytyka wynika z mało technicznej narracji autora, oraz braku jakiegokolwiek wyjaśnienia zasady działania (Tu warto dodać, że wiele osób odpowiedziało coś na mój komentarz, ale żaden komentarz nie wniósł nic do dyskusji, ba, nawet nikt nie spróbował odpowiedzieć na moje pytanie).

  Mam zamiar dodać coś jeszcze od siebie:

  Strona ta powinna służyć jako „źrodło wiedzy niecodziennej ” jeśli mogę tak to ująć i powinna zachęcać czytających do własnych refleksji i do rozbudzenia dyskusji na omawiane tematy. Za każdym razem, gdy na tym blogu staram się rozpocząć konwersację mającą na celu zgłębienie tematu, otrzymuje w odpowiedzi komentarze na poziomie Golema (jak ten powyżej). Jak osoby myślące mogą na takim poziomie dyskusji dojść do jakichś wniosków ?? No poprostu się nie da…

  Treborok robisz naprawdę dobrą robotę na tym blogu, otwierasz oczy i umysły ludzkie na tematy, do których normalnie prawie nie sposób dotrzeć, chwała Ci za to, ale niektóre artykułu pisane są zbyt ogólnie, przez co ludzie tacy jak ja mogą zadawać pytania by lepiej twe artykuły zrozumieć.

  Marzy mi się dzień, w którym ten blog przeobrazi się w forum ludzi poszukujących odpowiedzi na zagadki historii, religii i cywilizacji i że wspólnymi siłami będziemy starali się zrozumieć lepiej i więcej… tyle w ramach uzupełnienia mojej poprzedniej wypowiedzi.

  Pokój z Tobą.
  M.G.
  19/07/2016
  London
  UK

 7. Marek Popiel Says:

  To przyspieszenie w dyszy sugeruje związek z prawem Bernouliego ale czy to faktycznie da aż taki efekt? To prawo dotyczy zamkniętych przepływów tymczasem w otwartej przestrzeni nie koniecznie sie sprawdza. Prof. Marchaj badał w tunelu aerodynamicznym tzw dyszowe działanie foka ( to wiedza dla żeglarzy ) i okazało sie, że w dyszy pomiędzy dwoma żaglami strumień powietrza wcale nie przyspiesza ale wręcz zwalnia. Nigdy nie mów nigdy ale ciekawe byłoby wiedzieć, jakie są wyniki badań modelowych.

 8. Jack Says:

  Coś może być na rzeczy…
  Widok tego wynalazku przypomniał mi pewien film na discoveries, mówiący o wynalazkach, i pokazujący jak rozwiązano problem szybkiego napompowania schodów awaryjnych (tej ślizgawki) w samolotach. Inżynierowie nie mogli rozwiązać problemu napompowania tak dużego balonu w bardzo krótkim czasie, nawet przy użyciu zbiorników ze sprężonym powietrzem. I wtedy pewien facet wpadł na pomysł, żeby rury która pompuje powietrze nie wpychać szczelnie do otworu, ale pozostawić luźno, tak że naokoło była duża luka. Okazało się, że strumień wtłaczanego powietrza zasysa dodatkowo przez tą lukę taką masę dodatkowego powietrza, że udało się rozwiązać problem, i do dzisiaj tak to działa w samolotach. Ta turbina na zdjęciu wygląda jak ten sam wynalazek powielony 3 razy (zwiększony strumień na wyjściu takiego pojedynczego układu jest wejściem dla następnego). Wiedząc, że ten pomysł działa w praktyce w lotnictwie, myślę, że przynajmniej w kwestii zwiększenia strumienia powietrza może to być prawda.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: