W jakim celu stworzono „Edwarda Snowdena”?

01-wjcKto i dlaczego zorganizowała to show i dlaczego Snowdena tak zgodnie poparły nie tylko światowe media ale też rosyjskie, poczynając od absolutnie liberalnej „Nowej gazety” a kończąc na państwowej „Rosyjskiej gazecie”.

Były pracownik CIA i NSA z USA Edward Snowden stał się znany na całym świecie w czerwcu 2013 roku, kiedy to przekazał gazetom The Guardian i The Washington Post tajne informacje dotyczące totalnej inwigilacji przez amerykańskie i brytyjskie służby specjalne ludzi z całego świata. Z opublikowanych dokumentów wynika, że Londyn i Waszyngton mają dostęp do baz danych takich gigantów jak Microsoft, Google, Yahoo, Facebook, YouTube, Skype, Apple i wykorzystają ten dostęp do rozwiązywania swoich problemów.

Dziś o Snowdenie napisano już parę książek, nakręcono film biograficzny Citizenfour, który otrzymał Oscara, w przyszłym roku powinien ukazać się szeroko rozpowszechniony debiutancki thriller. Dzięki szerokiemu rozgłosowi międzynarodowych mediów, cały świat obeznany jest z historią ucieczki byłego pracownika CIA z USA, w tym jak dotarł do Rosji i dostał tu czasowe schronienie. Zachodnia, zresztą i rosyjska prasa zdążyły stworzyć już Snowdenowi wizerunek bohatera i bojownika o sprawiedliwość. A teraz o tym, kto i po co zorganizował to show i dlaczego Snowdena tak zgodnie popierają nie tylko światowe media, ale też rosyjskie, poczynając od absolutnie liberalnej „Nowej gazety” a kończąc na państwowej „Rosyjskiej gazecie”.

Przede wszystkim projekt „Edward  Snowden” ma charakter długoterminowy. Do tej pory zbieg przekazał zachodnim dziennikarzom bazę tajnych dokumentów, w prasie regularnie pojawiały się następne brudy dotyczące amerykańskich i brytyjskich służb specjalnych, ciosy wymierzone były w prestiż tych krajów osłabiając zaufanie do rządzących nimi ludzi.

Dlatego staje się jasne, że celem jest dyskredytacja Londynu i Waszyngtonu oraz planowe zmniejszenie ich wpływów na arenie międzynarodowej. Naturalnie, proces ten toczy się pod kosmopolitycznymi hasłami walki o prawa człowieka i interesy społeczeństwa, które cierpi z powodu działania amerykańskich służb specjalnych. Dobrze jest ucieszyć gawiedź prawdziwym bohaterem i człowiekiem z dużej litery Snowdenem, który otwiera wszystkim oczy na ciężkie przestępstwa CIA, NSA i MI6, ale to nie przejdzie. A to dlatego, że głównym elementem całej tej kampanii informacyjnej jest: główna londyńska gazeta The Guardian i waszyngtońska The Washington Post. Właśnie one rozreklamowały Snowdena na całym świecie, właśnie dziennikarzom tych gazet przekazał on bazę informacyjną dwustu tysięcy tajnych dokumentów, i to oni pomogli mu zbiec z USA i dotrzeć do Rosji.

I tu, drodzy czytelnicy macie wybór: albo przyznać, że prasa brytyjska i amerykańska jest tak sprawiedliwa i uczciwa, że gotowa jest w imię abstrakcyjnego humanizmu przez kilka lat, otwarcie dyskredytować rządy ich własnych krajów; lub uznać, że istnieją inne siły, które są nad Londynem i Waszyngtonem, w których interesie były te publikacje.

W drugiej wersji, zademonstrujemy główny cel dla którego uruchomiono projekt „Edward Snowden”. Do niedawna kontrolę nad serwerami i bazami danych Microsoftu, Google, Facebooka i innymi zachodnimi gigantami informacyjnymi miały nie tylko służby specjalne USA ale również szefostwo samych tych korporacji. Ta ważna informacja praktycznie nigdzie się nie pojawia w licznych publikacjach poświęconych tej historii. Czytelnik powinien się domyśleć, że kierownictwo tych gigantów w odróżnieniu od służb specjalnych i rządów nie koniecznie będzie wykorzystywać wspomniane narzędzia tylko w dobrych celach. Było by to naiwne. Pracownicy CIA, NSA i innych resortów specjalnych przynajmniej minimalnie ale pracują i działają zgodnie z konstytucją i innymi przepisami prawa. W odróżnieniu od nich, właściciele podobnych ponadnarodowych korporacji służą swoim własnym interesom i działają w ramach tylko jednego prawa – maksymalizowania zysków. Dzięki wdrożeniu kampanii informacyjnej dyskredytującej służby specjalne, właściciele TNK wyczyszczają swoją konkurencję i uzyskują pełną i indywidualną kontrolę nad podstawowymi przepływami informacji, eliminując jakikolwiek wpływ ze strony rządów danego kraju.

02-wjc

Podsumowując:
– Głównym celem, dla którego uruchomiono projekt „Edward Snowden” – to wyeliminowanie kontroli rządów i państw nad dużymi koncernami informacyjnymi (Google, Facebook, Apple itd.), które w tym momencie stają się najpotężniejszym narzędziem niestrukturalnego zarządzania społeczeństwem.
– Z przemilczenia tego faktu wynika, że bezwzględna kontrola tych zasobów pozostanie wyłącznie w rękach właścicieli korporacji ponadnarodowych.

Kolejne wnioski wynikające z niniejszej analizy:
– Główne brytyjskie i amerykańskie media, takie jak The Guardian i The Washington Post nie podlegają rządom USA i Wielkiej Brytanii, a służą interesom ponadnarodowych korporacji.
– Na szczeblu taktycznym – na poziomie polityki międzynarodowej – operacja informacyjna „Edward Snowden” jest na rękę Rosji, tak jak działania osłabiające USA i Wielką Brytanię.
– W kategoriach strategicznych – z poziomu globalnej polityki – projekt „Snowden” działa na rzecz przekazania władzy z poziomu narodowych elit do ponadnarodowych struktur, co niesie zagrożenie dla ludzi we wszystkich krajach, w tym Rosji.

źródło

Możliwość komentowania W jakim celu stworzono „Edwarda Snowdena”? została wyłączona
%d blogerów lubi to: