W jaki sposób wolność stała się najwyższą kategorią niewolnictwa pod przymusem

Wolność stała się najwyższą kategorią niewolnictwa. Do wolności zmusza się bardziej niż wcześniej do niewolnictwa. Z jedną różnicą, niewolnictwo było zewnętrzne i dlatego mniej niebezpieczne. Obecne niewolnictwo jest wewnętrzne i dlatego nie ma przed nim ucieczki.

Wolność jest idolem liberalizmu, która jest nie tylko czczona, ale także składana w ofierze. Jest to bóstwo religii liberalnej i jak każda religia, liberalizm ma swój własny katechizm i własną inkwizycję. Wolność jest najbardziej totalitarnym światopoglądem. Ci, którzy sprzeciwiają się przymusowej wolności, są poddawani egzekucji cywilnej, czasem zamieniającej się w fizyczną.


wolność
Alexander Gorbarukow © IA REGNUM

Nieprzypadkowo Dostojewski powiedział, że każdy bunt zaczyna się od ateizmu. Wolność wymaga zniszczenia wszystkich związków człowieka ze społeczeństwem i religią, w której istnieje Bóg. Wolność sama pretenduje do statusu boga. Dlatego żądając zniszczenia całego świata do fundamentów, w którym znajduje się państwo i kościół, w którym jest Bóg, wolność natychmiast buduje na ich gruzach swój kościół – kościół szatana, a jego państwem jest Nowy Porządek Świata.

W trosce o wolność wprowadza się na świecie najbardziej represyjne praktyki kontrolowania ludzkiego zachowania i świadomości. Protest przeciwko manipulacji świadomością jest interpretowany jako protest przeciwko wolności. Przywiązanie do tradycyjnych instytucji społecznych jest uznawane za reakcyjne i archaiczne, które nie uwalnia społeczeństwa z okowów konieczności dotarcia do królestwa wolności. Walka o wolność przypomina walkę o pokój, w wyniku której ze świata nie zostanie nawet kamień.

Idealna wolność to kosmiczna samotność całkowicie w całości uwolniona od osobowości. Brak wszelkich przywiązań i obowiązków, które człowiek nakłada na siebie z miłości do bliźniego. Idealna wolność to brak rodziny, dzieci, Ojczyzny, uczuć narodowych i religijnych, cech płciowych i przynależności kulturowej.


Johann Heinrich Füssli. Samotność o świcie. 1796

Wolność jest stanem wiecznego wyboru, ciężką chorobą umysłu, jak nazwał to Bruce Lee. Wierzący w wolność znajduje się w niewoli tej religii, która pozbawia go wszelkiej wolności, a przede wszystkim wolności miłości. W końcu miłość jest poświęceniem swoich zachcianek dla dobra ukochanej osoby. Bóg jest Miłością i dlatego wolność od Boga jest wolnością od miłości.

Rodzice kochają – i dlatego dobrowolnie rezygnują z niej ze względu na dobro swoich dzieci. To niewolnictwo z punktu widzenia religii wolności. Biorący ślub kochają i dlatego rezygnują ze względu na współmałżonka. Żołnierze kochają – i dlatego idą na śmierć dla swojego narodu i Ojczyzny. Naukowcy kochają – i dlatego idą na stos ze względu na prawdę. Miłość jest największym źródłem witalności i twórczej energii.

Wolność jest pozbawionym energii stanem odprężenia. Zamiast miłości – seks, zamiast służenia – interesy, zamiast ofiary – zachłanność. To jest prawo wyboru wolnego indywiduum. Wolność — to apoteoza egoizmu i ambicji. Wolność – to nieuczestniczenie w życiu, jeżeli rozumieć życie jako emocjonalne włączanie w sytuacje nie dotyczące osobiście ciebie tu i teraz.

Formalnie człowiek wolny wybiera między dobrem a złem. Taka wolność możliwa jest po dobrowolnej rezygnacji z miłości, którą jest znak Boga w duszy. Wolność od duszy jest także nieodzownym atrybutem religii wolności. Jeśli odmówisz wybrania wolności, spadnie na ciebie cała potęga tego świata. Z jego księciem, który przede wszystkim uwolnił człowieka od wiary i miłości do bliskich i przyuczył do egoizmu jako religii wolności.


Michaił Aleksandrowicz Wrubel. Daemon. 1890

Wolność stała się najwyższą kategorią niewolnictwa. Do wolności zmusza się bardziej niż wcześniej do niewolnictwa. Z jedną różnicą, niewolnictwo było zewnętrzne i dlatego mniej niebezpieczne. Obecne niewolnictwo jest wewnętrzne i dlatego nie ma przed nim ucieczki.

Odmowa wolności w imię bliźniego jest najwyższym przejawem wolności. Dla religii wolności to niedopuszczalna herezja. Człowiek nie powinien odmawiać wolności dobrowolnie nawet dla bliźniego. W ten sposób kusi innych, aby robili to samo.

Absolutna wolność to absolutna samotność. Tak rozumiane jest piekło w prawosławnym wyznaniu chrześcijańskim, które stanowi głęboki fundament ruskiej cywilizacji. Dlatego prawosławie jest soborowe, ponieważ wolność od wolności jest dla samotnika zadaniem nie do zniesienia.

Protestując przeciwko religii, wyznawcy sekty wolności zarzucają pozbawienie jej wierzących. W ten sposób starają się pozbawić człowieka jego miejsca w społeczeństwie i we wszechświecie, traktując go jako istotę całkowicie autonomiczną. Nie powinien podlegać instynktom kolektywizmu, bo to już nie jest wolność. Idealna wolność to całkowite odrzucenie swojego Ja i tożsamości. Całkowita wolność to śmierć. A pragnienie całkowitej wolności jest pragnieniem śmierci.

To nie przypadek, że w liberalizmie kwitną kulty satanizmu, a wszystkie koordynaty, które chronią życie i zobowiązują do jego ochrony, są niszczone. W liberalizmie życie i śmierć to wolny wybór jednostki. Jakiekolwiek ograniczenia tej wolności są niedopuszczalne.


Johann Heinrich Füssli. Koszmar. 1781

Religia wolności jest religią niewolnictwa bez paradoksu orwellowskiego. Wolność jest niewolą, jeśli wolność nie jest względna a absolutna. Nie ma bardziej nieszczęśliwego człowieka niż tego, który całe życie przeżył w pełnej wolności.

Najstraszniejszym niewolnictwem jest niewolnictwo wolności, popychające człowieka do najstraszniejszych okrucieństw. Wszystkie najgorsze zbrodnie popełniano wyłącznie w imię wolności. Żadnej z nich nie popełniono dla niewolnictwa.

Iluzja wolności wyboru jest jedną z najważniejszych i najbardziej niebezpiecznych iluzji ludzkości. Rozum nie może być kryterium wyboru, ponieważ manifestuje ostateczną niezdolności człowieka do racjonalności i trzeźwości. Człowiek rozumie racjonalność jako przemoc, kierunkiem jego jest podporządkowywanie świata. Rozum materializuje się w agresję. Najbardziej wolny w takim świecie to ten, który jest silny i agresywny.

Pokusa wolności to jeden z głównych mitów ludzkości. Kłamstwo, leżące u podstaw demokracji. Wolność to nieodpowiedzialność. Nie przetrwalibyśmy w świecie, w którym panuje całkowita wolność. Zdolność do ograniczenia własnej wolności jest kryterium żywotności społeczeństwa. Ten, kto to rozumie, dojrzał do prawdziwego zrozumienia wolności.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 18 to “W jaki sposób wolność stała się najwyższą kategorią niewolnictwa pod przymusem”

 1. KRNABRNY Says:

  Drogi Panie Treborok, osiągnął Pan właśnie doskonałość w retoryce, myślę że sofiści są z Pana bardzo dumni teraz;)

  Ale do rzeczy, podszedł Pan do sprawy na gruncie intelektualnym, można i tak. Rzopatrując jednak sorawę w ten sposób należy dbać o parametry i definicje. Pan w swojej wypowiedzi nie uniknął typowego dl ańihilizmu zapętlenia umysłu. Co sprowadza cały wywód do tez typu wolność to niewola, a zatem jedno i drugie jest tym samym.

  W podsumowaniu próbuje Pan z tego wybrnąć sugerując z kolei że wolńość to samozniewolenie.

  Pogubił się Pan już na samym początku kiedy przyjął Pan rozmaite definicje słowa wolność, nawet takie które ńie mają nic wspólnego z tym słowem. Bowiem wykorzystuje Pan pojęcia polityków, dla których to słowo ma takie znaczenie jak każde inne, czyli może być użyteczne jako przykrywka czy idea, albo też bezużyteczne. Zatem jest to jedynie narzędzie.

  Zatem podstawowa kwestia dla Pana to ustalenie DEFINICJI SŁOWA WOLNOŚĆ WEDŁUG PANA TREBOROKA.

  W innym wypadku jest to jedynie sźermierka słowna bez treści intencjonalnej.

  Pozdrowienia
  Marcin

  • treborok Says:

   „Wgryź” się głębiej w tekst Marcinie, być może dostrzeżesz więcej w tym nie łatwym do tłumaczenia tekście. Są to przemyślenia zbyt „skondensowane” aby można je było na raz przetrawić. Zgadzam się z tym, że jest za mało wyjaśnienia niektórych kwestii, które są dość powierzchowne, stąd mało czytelne. Nie jest to też próba zrozumienia wolności jako nieodzownej do funkcjonowania, każdego człowieka. Jest to próba wyjaśnienia czym jest „wolność” według standardów współczesnej „postępowej” klasy rządzących tą planetą, jak również mechanizmu jej narzucania. Powiem szczerze, że nie bardzo mam ochotę na dywagacje na ten temat ponieważ zawsze będzie różny poziom, wrażliwość, doświadczenie w zrozumieniu jakiegokolwiek wątku tu zawartego. Wydawało mi się, że punkt widzenia przedstawiony w artykule jest wart uwagi, jako początek własnych przemyśleń w tym temacie.
   Pozdrawiam

   • KRNABRNY Says:

    Rozumiem ze nie Ma Pan ochoty, zatem napiszę bardzo prostą odpowiedź czym jest wolność dla klasy rządzącej bo to nie jest tajemnica. Hierarchia uzywa zamiast słowa wolność pojęcia ANARCHIA. To pozwala usystematyzować im to słowo oraz nadać pejoratywne znaczenie.

    Jak pisałem wcześniej, ten tekst to sofistyka, nic ńie dająca w zamian za poświęcony czas na czytanie, co więcej nie dostrzegam drugiego dna, aby można było się wgryźć w teks musi posiadać jakieś mięso.

    Napisałem komentarz do niego tylko z jednego powodu.
    Gdyby pociągnąć linię prostą idąc tokiem rozumowania to skończyło by się albo na średniowiecznym biczowaniu wieczorami w swojej komorze, albo na uwiązaniu sobie pętli na szyi i powieszenie się…bo to przecież jedyna oznaka wolności…prawda?;)

   • KRNABRNY Says:

    Konieczne jest tutaj abym dodał że piszę taką krytykę powyższego materialu ponieważ znajdywałem na tej stronie teksty najwyżsej klasy…perełki. Nie warto marnować pary na coś takiego w kontekście wcześniejszych artykułów:)

 2. Voymir Says:

  A ja widzę tutaj brak dystansu do siebie i do otaczających Was składowych otaczającej Rzeczywistości…, no przynajmniej na pewno w przypadku KRNĄBRNEGO… Nie przytoczyłeś ŻADNEGO kontrargumentu… absolutnie żadnego.

  Z tym, że treborokowi bym nie zarzucał wiele, w samej istocie rzeczy – jesteśmy w samym środku mordowania w imię wolności „tych którzy jeszcze nie wiedzą, że nie są wolni – należy więc ich oświecać” – wulgaryzmem i agresją… ze WSZYSTKICH stron. Ale DO WŁASNYCH wynurzeń trzeba mieć dystans… i to formułuję tę hipotezę patrząc na oba bieguny wymiany „zdań”… Dwa wrogie obozy szykujące się do bitwy… gotowe skoczyć sobie do gardeł, oba wykreowane właśnie PO TO, by utrzymać iluzję ważkiego konfliktu. KRNĄBRNY jako, że w nazwie zawiera całą istotę ducha o którym mowa… ducha demonicznego – który ZA WSZELKĄ CENĘ – także żyć innych będzie krzewił tę wolność… Jaki „dobry” ten duszek… Widze po prostu Krnąbrny, że jedynie zaprzeczyłeś treborokowi nie podając żadnych, ale to ŻADNYCH kontrargumentów…

  Od tego zresztą zaczął się ten galimatias od tego, że na Antłanię przybyli Handlowcy z Cudzych Ziem i zaczęli opowiadać o wolnościach… tym gadaniem dali się zwieść Żercy Antłanni, stając się PRZENIEWIERCAMI tym samym. Nie podam źródła tych Handlowych „rewelacji” ale – można się go domyślić! Cudzoziemcy mieli zresztą mały… defekt. Byli obojniakami. W odróżnieniu od okolicznych ludzi byli… nieokreśleni. To głębsze zagadnienie, ale właśnie płciowość, jej odwrócenie i zaprzeczenie leży u podstaw re-ligii tych, którzy walczą o wszelakie wolności innych z takim ZAPAŁEM… Jak to było wspomniane u góry…

  Zaprzeczenie, negacja RODziny, a przez to zaprzeczenie i negacja Stwórcy i Bogów, który i którzy wedle WED częścią są częścią RODu Ludzkiego…
  Zaprzeczenie, negacja poświęcenia i samopoświęcenia, a więc czegoś co leży u podstaw Miłości leżącej u podstaw Naszej egzystencji
  Zaprzeczenie, negacja dobrej woli, altruizmu
  Zaprzeczenie, negacja wyzbycia się czegoś dla innej Istoty
  Zaprzeczenie, negacja i WYPARCIE się własnej Tożsamości – dla celów tego odrzucenia nawet własna tożsamość PŁCIOWA, co jest tym co każdemu się zdaje – czy ja jako Człowiek WYGLĄDAM jak Mężczyzna, czy Żeńczyni, albo, albo… I NIE MA POMIĘDZY tym „ALTERNATYW”!!! (od czapy) Jak jednak sobie przypominam – lesbian gay bisexualist transsexual queer (movement) uznaje DOGMAT o 50-kilku płciach… ot tak – bo taką mieli fantazję…!

  Prowokacyjnie, GŁUPIO przede wszystkim i HANIEBNIE wręcz bezczelnie z pianą na ustach będą ci „wojownicy o wolności wszelakie” postulować o zniesienie dotychczasowego porządku…

  Nauczanie zwyrodnialstwa w szkołach
  Immunitety dla siebie – były takie sugestie
  Zagrabienie składowych RODzin… dzieci, majątków, domów – przypomnijcie mi czy u podstaw Rewolucji Socjalistycznych nie leżały konfiskata i zniesienie WSZELKIEJ własności…?
  Agresja na wszystkich frontach (dosłownie)… wraz z fizycznym bestialskim usuwaniem „wrogów ludu”…

  TYLKO Cudzoziemiec może temu wszystkiemu zaprzeczać…!

 3. maniek II Says:

  …hmmm…dobre!…

  …zu risiken i nebenwirkungen – fressen – Sie pakungsbailage und – schlagen – Sie ihre Arzt oder Apotheker!…

  …i – niewolnica…


  https://nypost.com/2016/07/30/melania-trump-like-youve-never-seen-her-before/

  niewolnicy – wlasciciele z inwentarzem..
  .
  https://hips.hearstapps.com/hmg-prod.s3.amazonaws.com/images/from-left-american-real-estate-developer-donald-trump-and-news-photo-1595434056.jpg?resize=768:*

  wlasciciele…ktorym sie wydaje…

  …my – to brzmi dupnie!!…

  kapitalu Marksa i bibli – nie bede cytowal!

  …pozdrowionka!…:))

 4. maniek II Says:

  …dorzuce jeszcze jeden filmik … i tak sie czuje jak ten goscu!…

  https://www.bitchute.com/video/y3zIA9XKi6Ly/

  …jak te barany obudzic?!…

  • SłowiAnka Says:

   Jak zobaczą haki w rzeźni sami się obudzą.😆
   Nie można pierdnąć za nikogo, to może zrobić tylko każdy indywidualnie.

 5. konservaTor Says:

  Wolność, nie polega na wyborze człowieka, którego rozkaz będziesz wykonywał.Ludzie za pomocą przeróżnych ideologii, uciekają od tworzenia własnego świata personalnego , co zabiera im wolność i równość – samostanowienia i samoograniczenia.

 6. maniek II Says:

  ….ciekawostka
  ..cyt…Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło informację, że Polska figuruje w rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych, jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów, pod nazwą: POLAND REPUBLIC OF:…

  http://prorogeopolityka.pl/post/ministerstwo-potwierdza-polska-zarejestrowana-w-nowym-jorku-jako-poland-republic-of

  ….

 7. SłowiAnka Says:

  Nie ważne jest gdzie Polska jest zarejestrowana, ważne jest, dlaczego ciemnym siłom zależy na wymordowaniu nas Słowian.
  Bo my jako rasa Centralna, mamy to co oni chcieliby mieć, ale niedoczekanie ich.
  NASZA Moc ich pokona,bo my jesteśmy Iskrami Źródła, a oni są tylko dziećmi Szatana.

 8. Przemas Says:

  Uwielbiam Treborku Twój materiał od tylu lat takie wielkie poświęcenie! Doceniam bo tyle nauk ile wprowadzileś w moje życie brak słów i jeśli na prawdę odejdziesz daj po prostu znać.

 9. Darek Says:

  Ej pisz coś Treborok, długo już nie ma nic


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s