Ukraina oczami Ukraińca

Oryginał pochodzi z chel_oveck_1 z Ukraina oczami Ukraińca. Proszę о przeczytanie.

Euromajdan – Bałkanizacja Ukrainy PL HD (Dailymotion)

Euromajdan – Bałkanizacja Ukrainy PL HD (Anyfiles)

Witajcie ludzie!

Wielu wyraziło swoją opinię w związku z sytuacją na Ukrainie. Postanowiłem zatem dorzucić swoje „ale”. Żyję w Krzywym Rogu. Jestem na 3 roku specjalność „Ekonomia międzynarodowa”. Mam 21 lat. Kiedy były ostatnie wybory na prezydenta Ukrainy głosowałem na Janukowycza w nadziei, że dokona on wreszcie zbliżenia z Rosją. Nie, nie jestem zakochany w Rosji i nie „osłaniam” Putina. Kocham ukraiński naród i Ukrainę. Tak, Rosja jest mi o wiele bliższa niż Europa, z wielu powodów. Oto one:
1. Kto myśli, że na miejscu Putina kto inny mógłby poradzić sobie lepiej z obowiązkami prezydenta, niech pierwszym rzuci we mnie kamieniem.
2. Biegle władam językiem ukraińskim ale mówię po rosyjsku, dlatego że w Krzywym Rogu większość mówi po rosyjsku. I tak, jeżeli ktoś mówi, że w  obwodzie Donieckim już wszyscy mówią po rosyjsku, to macie pełne prawo do nazwania go kłamcą. W moim Dońskim okręgu żyją krewni, którzy chociaż mówią surżykiem (elementy języka ukraińskiego w języku rosyjskim), to częściej mówią po ukraińsku.
3. Ponadto, mam krewnych w Chabarowsku i Magadanie. Ja sam mieszkałem przez krótki czas w Rosji. Założę się, że też macie bliskich lub dalekich krewnych na Ukrainie.

O sytuacji na Ukrainie.

Ci co stoją na Majdanie, w większości to ci, którzy chcą zarobić pieniądze. Przyjeżdża tam wielu studentów, żeby otrzymać jeśli nie parę tysięcy hrywien, to kilka setek na pewno. Wielu studentów tam po prostu wyganiają z zajęć. Nie mówię, że nie koczują tam prawdziwi patrioci, którzy chcą dobra dla ludzi i Ukrainy. Ale wybaczcie mi, czemu winny jest ten Ukrainiec, który pracuje jako milicjant. Dlaczego brat idzie na brata? Czy ten chłopak na którego lecą kamienie nie jest Ukraińcem? Chcesz wolności dla swojego narodu ale sam idziesz na tego, co może być czyimś synem, który może pokochać twoja córkę. Ci, którzy rzucają „te” butelki, to mogą być właśnie „ci” lub moi głupi bracia albo też obywatele z innych krajów. W Kijowie i w całym kraju wszystko idzie zwyczajnym biegiem. Ludzie jedzą i rankiem idą do swoim spraw. Ktoś do przedszkola, a ktoś inny do pracy. Dlaczego nagle, wszyscy zapragnęli Ukrainy? Stała sobie ona na uboczu i milczała, a teraz wszyscy o niej mówią.

Odpowiedź jest prosta. Ukraina leży w pobliżu Rosji, która oświadczyła (i słusznie zrobiła), że nie pozwoli, różnym draństwom odnosić się do niej i do jej przyjaciół, jak do k…wy. Jeżeli zła władza odda naród z „podrobami”, to rączki potem sięgną do Rosji u której, po jakiegoś czorta jest największe terytorium. Trzeba podzielić i…!

W powodzi środków masowego przekazu. Wszędzie (na Ukrainie i w krajach zachodnich jest propaganda tego jak tu się niedobrze żyje ludziom. Przyjaciele, nie uwierzycie, mam nieograniczony Internet i właśnie zjadłem banana, – wielka niby rzadkość w takim „paskudnym” kraju. Ukraina miała zostać podzielona jeszcze za czasów „pomarańczowej rewolucji”, ale wtedy wujek Janukowycz nie poszedł przeciwko opłaconemu Juszczenko, i NATO nie wyskrobało powodu wtargnięcia na Ukrainę, żeby „obronić” „biedny” naród. Jeszcze rok temu, kiedy pytałem Amerykanów o Ukrainę, to oni mogli tylko powiedzieć czym tu była pomarańczowa rewolucja, a najmądrzejsi dodawali: „to obok Rosji.” Proszę pamiętać, kto jest twoim prawdziwym wrogiem. I żeby się lepiej rozjaśniło, proszę о obejrzenie wideo:

źródło

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: