UFO na średniowiecznych obrazach

Obrazy z UFO pojawiły się na długo przed rozmytymi fotografiami z pustyni w Nevadzie. Często obok przedstawienia Chrystusa lub Marii na średniowiecznych obrazach można zobaczyć obiekty, które bardzo przypominają latające spodki. Zebrane zostały najciekawsze obrazy, na których widać UFO.

Gobelin „Letni triumf” wykonano w Brugii w 1538 roku. Teraz jest on przechowywany w Bawarskim Muzeum Narodowym. W lewym górnym rogu obrazu widoczne są dwa charakterystyczne obiekty przedstawiające latające spodki. Co one robią na belgijskim gobelinie z szesnastego wieku, nikt nie wie.

01-unso

Na tej ilustracji z pierwszego pełnowartościowego geograficznego atlasu „Widoku kręgu ziemi”, wznowionego w 1630 r. przez admirała Blau, przedstawiono dwa holenderskie okręty, które są świadkami przelotu dwóch świecących kul na niebie. W kulach widać twarze jakichś istot.

02-unso

Moneta przedstawia dysk podobny do UFO, została wybita we Francji w 1680 roku. Co chciał powiedzieć autor na tej monecie, nikt nie potrafi wyjaśnić.

03-unso

Na tym obrazie 1697 roku pokazano niezidentyfikowane obiekty latające nad Hamburgiem. Obiekty te opisano przez naocznych świadków jako dwa świecące koła.

04-unso

Na tym obrazie nieznanego autora przedstawiono Mojżesza po otrzymaniu Dziesięciu Przykazań. Na niebie dobrze widać latające obiekty nieznanego pochodzenia. Obraz pochodzi z Belgii z Earls D’Oltremond.

05-unso

Na tym obrazie przedstawiono chrzest Jezusa. Na Jezusa i Jana Chrzciciela padają promienie z dysku unoszącego się na niebie. Nie jest jasne co zmusiło artystę do połączenia klasycznego biblijnego tematu z przedstawieniem UFO.

06-unso

Obraz w soborze z Gruzji. Zwróćcie uwagę na obiekty, podobne do statków kosmicznych, po obu stronach Chrystusa.

07-unso

Jeszcze jeden fresk przedstawiający ukrzyżowane Chrystusa na Golgocie. Tak jak na gruzińskim fresku przedstawiono dwa obiekty. Są z pewnością latającym aparatami, ponieważ z lewej strony wyraźnie widać człowieka. Obraz ten wisi nad ołtarzem w klasztorze Wysokie Deczany w Kosowie.

08-unso

Obraz „Madonna ze św. Giovannino” został namalowany w 15 wieku przez Domenico Ghirlandaio. Wisi we Florencji w Palazzo Vecchio. Nad prawym ramieniem Maryi widać obiekt w kształcie dysku. Tuż poniżej widać człowieka, który patrzy na obiekt.

09-unso

Obraz Carlo Crivelli „Zwiastowanie ze św. Emidiuszem” namalowano w 1486 roku. Nad ulicą wisi dysk podobny do UFO, z którego wychodzą promienie na głowę Marii. Obecnie obraz można zobaczyć w National Gallery w Londynie.

10-unso

Na obrazie „Cud śnieg” Masolino da Panicale gdzie przedstawiono Jezusa z Marią, na niebie nad cierpiącymi dobrze widać kilka latających talerzy. Obraz wisi w kościele Santa Maria Maggiore, Florencja.

11-unso

Na ilustracjach rękopisu z XII wieku przedstawiono UFO, które widziano we Francji w VIII wieku, w czasie wojny z Sasami.

12-unso

Sasi oblegali zamek Sigiburg i zobaczyli na niebie świecące obiekty. Najeźdźcy zdecydowali, że to Najwyższy postanowił obronić miasto, i wycofali się.

źródło

Do pobrania:

DOCX

PDF

Uzupełnienie

Watykan ukrywa prawdę o UFO PL

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: