Tartarzy i Mongułowie na Czukotce

01-timKwestia autentyczności dawnych map i ich datowanie jest bardzo konkretne, oficjalnie historycy nie kwestionują ich autentyczności. Przy tym przemilczają oni bardzo ciekawe rzeczy dotyczące tych map, na przykład zagadkowy Tartar i Monguł.

Jeszcze w 15-16 wieku, żyli-istnieli sobie spokojnie w kraju Mongoł lub Monguł (na terytorium obecnej Czukotki) Mongołowie i Tartarzy, i nie w żadnej wiecznej zmarzlinie a odwrotnie – z mamutami i innymi egzotycznymi zwierzętami, roślinami.. Rzeki, góry, to był dostatni kraj (a swoją drogą Mongułowie i Tartarzy nie byli mieszkańcami stepów). To był szczodry i bogaty świat, od dawien sławny.. to było państwo-mocarstwo, kraj Mongoł, z prawie podobnie nazwaną stolicą Monguł. Obok leżał nie mniej sławny gard (miasto) Tartar, nad rzeką o tej samej nazwie. Dlatego, że przyjaźniły się ze sobą gardy, to usposobienie mieli podobne, dlatego też nazywały ich inne narody Monguło-Tartarzy (Mongoło-Tatarzy).

To Atlas Świata (1600 r.) Matthiasa Quad (niem. Matthias Quaden, Matthias Quad; 1557 — 1613) — niemiecki geograf i kartograf, grawer. (skala oczywiście nie ta, którą by się chciało ale niemniej jednak wybaczymy Matthiasowi dopuszczalne błędy – nie miał on ani google, ani satelity, ani internetu).

Weźmy jako punkt zaczepienia Anadyr, punkt orientacyjny między dwoma światami.

02-tim

Na obu mapach doskonale widać, że istniał kraj MONGOŁ – MONGUŁ (nazwę terytorium, kraju podkreślono na czerwono), którego stolicą był Monguł (podkreślono zielonym) z takimi miastami np. jak Tartar (turkusowy), nad rzeką Tartar (żółty).. (mapa powyżej to atlas świata, mniejsza o detale, dlatego jest tylko stolica i nazwa kraju).

Niczego to nie przypomina? Zbieżność? Zaświtało? Powstały u mnie asocjacje.. Przypomniałem sobie niejakich Mongoło-tatarów, z ich tzw. jarzmem.. Obecnie jest tam wieczna zmarźlina, a i jarzma większego nie widać.. Świat się nie ma gdzie dalej rozpuszczać, bez troskliwego ojcowskiego skarcenia..

03-tim

Obejrzyjmy współczesną mapę google z tym terytorium

04-tim

Albo tak, żeby nie było żadnych wątpliwości, że mówimy o tym samym terytorium (mało, czy coś się od 1600 r. zmieniło?)

05-tim

W wyniku porównania, dochodzimy do następujących wniosków:
1)  Widać ogólne zarysy kontynentów jak na starych mapach..
2) Skala oczywiście pozostawia wiele do życzenia, ale.. już wybaczyliśmy Matthiasowi, podziękujmy mu!
3) W pełni dopuszczalne są zmiany w zarysach obiektów, związane ze zmianami regionu. Także bieguny, klimat, ciśnienie atmosferyczne, geomagnetyczna i geofizyczna sytuacja ogólnie, wszystko powyższe wskazuje na globalny kataklizm, sugerując aby „zdredagować” cały tamtejszy świat (to, o czym milczy nauka, lub według swoich zwyczajów przenosi kataklizm na setki tysięcy lat wstecz)

06-tim

Szczególnie zmianom konturów uległa Japonia (podkreślone na żółto). Wyspa mogła po prostu częściowo zostać zatopiona i podnieść się gdzie indziej (w pobliżu Japonii, na szelfie isnieje wiele zatopionych starych miast). Możliwie, że dzisiaj to już zupełnie inny kraj, zaludniony ludźmi innej narodowości. Tak wyglądali władcy Japonii w czasach starożytnych. (są niezbyt podobni do tych, których nam pokazują w niezliczonych filmach o japońskich dawnych czasach)

07-tim07b-tim

Wrócimy do naszych Mongułów i Tartarów.. Można założyć, że gdzieś między 1600 a 1750 rokiem, nasza planeta dostała porządne lanie, co zaowocowało zmienioną powierzchnią Ziemi. Wiele krajów i narodów zostało niszczone, wiele terytoriów (współczesne pustynie Afryki, Azji itd.) okazało się nienadających do życia. A nasi Mongułowie i Tartarzy nagle zlodowacieli (szybko zamarzając jak kołduny, zresztą trupy mamutów i inne zwierzęta są do tej pory znajdywane w wiecznej zmarzlinie przez obecnych mieszkańców, czasem karmią nimi psy) a resztki przedostały się na terytorium współczesnej Mongolii, która została założona przez tych, którzy przeżyli kataklizm, cywilizowanych przedstawicieli kraju Mongołów, mieszkańców miast Monguł i Tartar (wspólnie)..

Dalej według zapisów – były surowe warunki, stepy, pustynia.. Życie na nich zrobiło swoje – wysoko zorganizowani ludzie, bez zwykłych wygód, energetyki, technologii, rozpuszczając się w miejscowych plemionach dzikich koczowników stopniowo przeobrazili się w to co widzimy obecnie.. Jedyna wzmianka istnieje w starej legendzie współczesnych Mongołów (nie pamiętam, gdzie to słyszałem), że przodkowie Czyngis-chana przybyli z północyy, byli wysocy, jaśni i niebieskoocy, silni i mądrzy..

Jeżeli gdzieś czytaliście materiał o tym – uwierzcie, to nie plagiat, sam przypadkowo wpadłem na to o czym piszę, grzebałem w starych atlasach.. a tym bardziej to co robię nie jest na zasadach komercyjnych, robię to jako prawdziwy entuzjasta, poszukiwacz całą duszą. I nie ma w tym nic złego, że jest wiele powtórzeń  (widziałem wiele materiałów, które istniały niezależnie od siebie o tym samym) wręcz przeciwnie, to jest wspaniałe! Myśli każdego „przebudzonego” mają szczególną moc, one tworzą rezonans działając na innych, budząc ich..

Więc, co wybierasz?

Dalszy sen w przytulnej wymyślonej wirtualnej historii z tysiącletnią Rusią, z jej dzikimi Słowianami, „zbawicielami” Wikingami, i do niczego nie zdolnymi ruskimi niewolnikami? Albo wskrzeszasz pamięć o naszych prawdziwych sławnych przodkach, przewyższających poziomem technicznym, ekologią i moralnością współczesny świat, który pasożytniczo powstaje na szkielecie dawnej ludzkości Słowiano-Ariów…

08-tim

Nie ufaj oficjalnej historii do 17 wieku (i po niej). W praktyce oszustwa i kłamstwa wplątane zostały w geopolityczne rozrachunki władców tego świata.. Do tej pory wszystko poplątano tak, że zorientowanie się w tym bez dostania się do biblioteki Watykanu, lub podłączenia do pola informacyjnego Ziemi jest już nie możliwe.. Jedno jest pewne – nie można temu wierzyć.

TAKI JEST SUROWY WYROK NOWEGO POKOLENIA

Na dokładkę mapa bieguna północnego z 1600 roku, tak on wyglądał wtedy. Można na niej znaleźć sławne miasta Tartar (podkreślone na żółto) i Monguł (na czerwono). To dla zestawienia autorskiej skali z rzeczywistą, współczesną, a także do przetrawienia i do rozmyślań – kiedy to nasz biegun północny „zatonął”. Może to było nie tak dawno, a nie jak nam wciskają w oficjalnej his-tory-jce?

09-tim

Mapy do samodzielnego studiowania

źródło

źródło 2

Reklamy

Komentarze 3 to “Tartarzy i Mongułowie na Czukotce”

 1. Konrad Says:

  Widziałem kiedyś księgę z pismem mongolskim. Księga zapewne kilkusetletnia, karty w układzie mocno wydłużonym, podobnie jak do zapisu nutowego, pismo bardzo eleganckie, typu linearnego, przypomina wężyk generalski – pismo arabskie. Nie wiem jaka składowa języka jest tam odwzorowana przez pojedynczy znak. Jeśli taki w zasadzie koczowniczy naród ma własne pismo, to pewnie powstało w czasach kultury osiadłej i bardziej zorganizowanej. Nie mogło zostać przejęte od Arabów, bo oni mają inne pismo, a na Syberii chyba pisma nie ma… Zatem bardzo prawdopodobne, że dawno temu w północno-wschodniej Azji istniały wysoko rozwinięte cywilizacje.

 2. Dawid Says:

  Robert skad Ty masz tyle wiedzy….

 3. FFK_TV Says:

  Może to ci dopomoże:
  http://dpg.lib.berkeley.edu/webdb/dsheh/heh_brf?Description=&CallNumber=HM+1092
  w interpretacji pewnych faktów, które łączą sie z Tablicami Rezjańskimi, które ciężko w necie odnaleźć autorstwa Ptolomeusza, gdzie dużo duz prędzej są spisane nazwy krain słowiańskich jako Sarmatia Asiatica i Sarmatia Europea, w tym również nazwy naszych miast, które wedle oficjalnych źródeł naukowych jeszcze w tych czasach być nie mogły :D.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: