Szef ”cieni CIA” o imperium USA

Szef Cień CIA: będzie konflikt w Europie. Amerykańskie wojsko już jest na Ukrainie. Główne zadanie – wbić klin pomiędzy Niemcy a Rosję.

01-scc

George Friedman, amerykański ekspert w dziedzinie wywiadu i bezpieczeństwa narodowego. Jest założycielem i szefem czołowej amerykańskiej firmy konsultingowej Stratfor, która jest pionierem w dziedzinie prywatnych informacji. Ze względu na wyjątkowo wysokiej rangi źródła informacji nazywa się go „cieniem CIA”.

Amerykański konwój – to tylko test

USA, zdaniem Friedmana, próbują stworzyć pas od Bałtyku do morza Czarnego z anty rosyjsko nastawionych krajów (kraje bałtyckie, Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria), które oddzieliłyby Niemcy od Rosji. Mówi on, że prawdziwym celem Stanów Zjednoczonych nie jest Ukraina, a na ile to możliwe całkowite pogorszenie stosunków między Niemcami a Rosją. Opowiada on o metodach, którymi Amerykanie próbują to osiągnąć.

Nie ukrywa, że pochód amerykańskich wojsk był sprawdzianem tego jak trudne będzie stworzenie takiej strefy buforowej. Znaczenie dla USA Czech nabrało określonego kształtu. Nie jesteśmy partnerem dla USA, lub tym kogo trzeba ochraniać. Oni potrzebują nas jako izolacji. Czegoś na kształt gumy lub waty.

Dlatego jest bardzo ciekawe przedstawienie pewnych podstawowych myśli i wypowiedzi z wykładu Friedmana na kongresie Rady Spraw Globalnych w Chicago, w którym uchyla on zasłonę imperialnego myślenia i ambicji przedstawicieli mocarstwa numer jeden.

Konflikt powstanie

„Nie ma kraju, który byłby wiecznie zgodny, spokojny. Odnosi się to także do USA. Prowadziliśmy wiele wojen. Europa jak sądzę, nie wróci do czasu wojen światowych, ale wróci do człowieczeństwa. Oczywiście, jakieś wojny będą ale będą i okresy pokoju”.

„Nie będzie trzeba zabijać 100 milionów jak w poprzedniej wojnie, ponieważ idea europejskiej ekskluzywności powiedzie Europę do wojen. W Europie będą konflikty, zawsze tam były np. w Jugosławii a teraz na Ukrainie. Odnosząc się do Europy i Stanów Zjednoczonych, nie mamy żadnych stosunków z Europą. Mamy je z Rumunią, Francją itd. Nie istnieje jakaś jednolita Europa, z którą moglibyśmy mieć jakiekolwiek stosunki.

„Islamski terroryzm to główne zagrożenie dla USA chociaż jest ono stopniowe, chyba, że będzie dalej postępowało. Islamizm jest problemem dla USA, ale nie aż tak ważnym grożeniem. Trzeba się nim zajmować, ale wkładając proporcjonalny wysiłek, nie więcej. Mamy różne interesy w polityce zagranicznej. Główne interesy USA w ciągu całego przeszłego stulecia, w czasie pierwszej, drugiej wojny światowej i Zimnej Wojny koncentrowały się na stosunkach pomiędzy Rosją a Niemcami. Przecież łącząc się, stają się jedyną siłą stanowiąc bardzo ważne zagrożenie dla USA. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby tak się nie stało.”

02-scc

Przeczytajcie to: Operacja „Atlantyckie postanowienie”: czy NATO kopiuje hitlerowski plan Barbarossa? 70 lat po wygranej wojnie Rosja nie zapomniała o jego początku. A my?

Armia amerykańska na Ukrainie

„Jeżeli jesteście Ukraińcem będziecie szukać kogoś kto może wam pomóc. Jest to USA. W zeszłym tygodniu, około dziesięć dni temu Ukrainę odwiedził dowódca sił lądowych USA w Europie gen. Ben Hodges. Powiedział tam, że wkrótce na Ukrainę oficjalnie przybędą wojskowi doradcy z USA. Odznaczył on Ukraińców wojskowymi medalami USA, czego zabrania regulamin wojskowy (dekorowania obcokrajowców medalami). Ale on to zrobił. Chciał pokazać, że Ukraińska armia należy do niego.”

„Amerykanie pozostawili krajach Tribałtyki, Rumunii, Polsce i Bułgarii broń artyleryjską  i inne bronie. Wczoraj w USA ogłoszono o zamiarze dostaw broni na Ukrainę, i chociaż potem to zdementowano, broń będzie dostarczana.”

  • Rzymianie nie posyłali wielkiej armii. Najczęściej mianowali na tron swojego króla. Te królestwa następnie podlegały cesarzowi. Byli oni odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Na przykład, Poncjusz Piłat.

„USA działają poza ramami NATO. Dlatego, że NATO musi zdobyć poparcie stu procent głosów, a każdy kraj ma prawo weta. Na przykład, Turcja może zawetować. Po prostu tak, dla „zabawy””.

Ocean i kosmos pod kontrolą

„Dowcip polega na tym, że USA chcą zbudować sanitarny korytarz wokół Rosji. Rosja o tym wie i sądzi, że USA chce zniszczyć FR. Myśl tą wypowiedział Peter Lowry: „Nie chcemy was zniszczyć, tylko trochę wam zaszkodzić”.

„Innymi słowy wracamy do gry, jeśli spytacie Polaka, Węgra lub Rumuna to dowiecie się, że oni żyją w innej rzeczywistości niż Niemcy lub Hiszpanie. W Europie nie ma jedności. Tym nie mniej, gdybym był Ukraińcem chciałbym tego samego co oni. Wycofania się USA”.

„USA kontroluje wszystkie oceany na Ziemi. Nikt nigdy nie dokonał tego wcześniej. W rezultacie – możemy przeprowadzać wszędzie na świecie inwazje i nikt nie może nas zaatakować. To świetny układ. Kontrola oceanów i przestrzeni kosmicznej to podstawa naszej władzy. Najlepszym sposobem rozgromienia nieprzyjacielskiej floty – to nie dać wrogowi zbudowania swojej. Imperium Brytyjskie, żeby nie dopuścić do powstania silnej floty w Europie, napuszczało Europejczyków na siebie.”

Dziel i rządź

„Polecam prześledzenie polityki Ronalda Reagana w Iranie i Iraku. Reagan popierał obie walczące strony tak, że walczyły one ze sobą a nie przeciwko nam (Iran-Irak wojna trwała od 1980 do 1988 roku zginęło w niej milion żołnierzy i cywilów. Prezydent Reagan stwierdził następnie, że Stany Zjednoczone nie mogą sobie pozwolić na klęskę w Iraku. W 2003 roku USA zaatakowało Irak nie pozostawiając tam kamienia na kamieniu. Na tych ruinach wyrosło państwo Islamskie, które budzi dzisiaj postrach na całym świecie. przypis autora)”.

  • Niemcy są w bardzo delikatnej sytuacji. Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder jest na pokładzie „Gazpromu”. Niemcy mają złożone relacje z Rosją. Oni nie wiedzą, co robić.

„Było to cyniczne, amoralne ale działało. USA nie jest w stanie okupować całej Eurazji. W chwili postawienia stopy naszych żołnierzy w Eurazji, automatycznie ustępujemy liczebnością wojska. Możemy zniszczyć armię przeciwnika ale nie jesteśmy w stanie okupować całego Iraku. Pogląd, że 130 tys. armia zajmie kraj z 25 mln. mieszkańców, jest nierealne. Na przykład, stosunek policjantów i obywateli w Nowym Jorku jest większy niż naszych wojsk w Iraku.”

„W ten sposób nie umiemy tego zrobić. Natomiast umiemy, po pierwsze, podtrzymywać waśnie konkurujących ze sobą sił, żeby kontynuowali między sobą walkę. Dalej, okazywać im polityczną, finansową i wojskową pomoc wysyłając naszych doradców. Tylko w skrajnych przypadkach możemy zrobić to co w Wietnamie, Iraku i Afganistanie. Interweniowaliśmy siłami wojskowymi i taktyką uderzenia prewencyjnego. Ataki takie nie prowadzą do klęski wroga a wyprowadzenie go z równowagi.”

Jesteśmy imperium podobnym do rzymskiego

„Robiliśmy to w każdej wojnie, np. w Afganistanie naruszyliśmy równowagę Al-Kaidy. Ale ponieważ byliśmy młodzi i głupi, zdarzały się nam problemy. Zamiast powiedzieć „ok, dobra robota, wracamy do domu”, powiedzieliśmy „ok,  teraz zbudujmy tu demokrację”. To była chwila kiedy zwariowaliśmy.”

„Oczywiste jest, że USA nie mogą ingerować w całej Eurazji, interweniować powinny tylko w sporadycznych przypadkach. Interweniować wojskowo powinniśmy tylko w wyjątkowych sytuacjach. A jeśli już wyślemy nasze wojska, musimy pamiętać o doświadczeniach, jeśli już mamy inwazję powinniśmy ograniczać ją do minimalnych rozmiarów.”

„Mam nadzieję, że wyciągnęliśmy lekcję. Dzieci potrzebują czasu, aby nauczyć się czytać. Jako imperium nie możemy wszędzie posyłać wojska. Brytyjczycy też nie okupowali Indii. Podbili tylko kilka indyjskich państw nastawiając je przeciwko sobie oraz rozmieszczając brytyjskich oficerów w indyjskim wojsku.”

„Rzymianie nie posyłali wielkiej armii. Przeciwnie, mianowali na tron swojego króla. Te królestwa następnie odpowiadały przed cesarzem. Byli odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Na przykład, Poncjusz Piłat „.

  • Dla Rosjan mapy były zawsze na stole. Oni powinni być przynajmniej neutralni dla prozachodniej Ukrainy. Ten, kto mi powie co zrobią Niemcy ten pozna scenariusz rozwoju wydarzeń na najbliższe 20 lat.

„W ten sposób imperium, które stara się kontrolować terytorium bezpośrednio siłami wojskowymi rozpada się. Tak jak to miało miejsce np. w nazistowskim imperium. Dlatego, ponieważ nie mają tyle siły na działanie.”

„Można to robić tylko umiejętnie. Jak by na to nie patrzeć problem nie leży akurat w tym, a w tym że jesteśmy właśnie takim imperium. Ale to nie znaczy, że powinniśmy teraz usiąść wygodnie w fotelu, wrócić do domu i nie martwić się o nic. Jesteśmy dopiero na początku tej drogi.”

Postawiliśmy Rosję przed faktem samego jej istnienia

„Pytanie dla Rosji jest takie, że albo Ukraina stanie się strefą buforową między Rosją a Zachodem, minimum neutralna, albo też Zachód na Ukrainie będzie tak blisko, że NATO do Stalingradu (Leningradu) będzie miało 100 kilometrów, a do Moskwy 500. Dla Rosji status Ukrainy jest istotnym zagrożeniem. Rosjanie nie mogą pozwolić sobie na bezczynność.”

„Ale jeżeli Rosja nadal będzie się czepiać Ukrainy, to powinniśmy ją powstrzymać. USA zrobi to co powiedział niedawno gen.Hodges – wyślemy wojska szybkiego reagowania do Rumunii, Bułgarii, Polski i krajów bałtyckich. Tak więc my przygotujemy „Intermarum” (Międzymorze) na obszarze pomiędzy Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym. Koncepcja „Międzymorza” wymyślona jeszcze przez Piłsudskiego. Koncepcja korzystna dla USA. (Generał Hodges mówił o tzw. „Dragoonskim pochodzie” demonstracyjnym konwoju armii USA, który przejechała przez Czechy pod koniec marca. Józef Piłsudski (1867-1935) był naczelnym dowódcą sił zbrojnych RP, premier i znany mason).”

04-scc
Pojęcie „międzymorza” Piłsudskiego

„Pytanie, na które nie ma jeszcze odpowiedzi to – co zrobią Niemcy? Największy problem w Europie to Niemcy. USA zbudują swoją strefę buforową nie na Ukrainie, a na Zachodzie. Wtedy Rosjanie postarają się wyciągnąć z niej Ukrainę. Ale nie znamy stanowiska Niemiec.”

„Niemcy są w bardzo delikatnej sytuacji. Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder stoi np. za „Gazpromem”. Niemcy mają złożone relacje z Rosją. Sami nie wiedzą co zrobią w takiej sytuacji. Oni chcą eksportować podczas gdy Rosjanie nie mogą kupować.” (Gerhard Schroeder, były szef niemieckich socjaldemokratów, członek kierownictwa rosyjskiego giganta gazowego „Gazprom”. Mieszka w Rosji od 2005 roku, od kiedy przegrał wybory w Niemczech. przypis autora).

Powinniśmy wbić klin pomiędzy Niemcy a Rosję

„Z drugiej strony Niemcy stracili wolny handel, który potrzebują do swoich celów. Dla USA podstawowym celem jest nie dopuszczenie aby niemiecki kapitał i technologie połączyły się z rosyjskimi bogactwami naturalnymi i siłą roboczą w kombinację nie do pokonania, nad czym USA pracują już cały wiek.”

„Atutem USA jest wstrzymywanie takiej kombinacji, na linii pomiędzy krajami bałtyckimi i morzem Czarnym.”

„Pomyślmy o kwestii niemieckiej, bo pojawiła się znów. To najważniejsze zagadnienie, na które chcemy znać odpowiedź (przez sankcje, które pod naciskiem USA nałożyła Unia Europejska, ucierpiały przede wszystkim Niemcy, dla których rynek rosyjski był kluczowym – przypis autora)”.

źródło

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Szef ”cieni CIA” o imperium USA”

  1. zecik szary Says:

    Porównacie proszę mapkę z przymusowych szczepień z tym konkretnym materiałem…

    Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: