Sytuacja na Ukrainie

Nowość Słowian – 41. Sytuacja na Ukrainie

W poniedziałek (10 marca) przyszła informacja o tym, że rezerwy złota Ukrainy wywieziono do USA nieoznakowanym samolotem. Decyzję wydał samozwańczy premier Ukrainy Jaceniuk. W nocy na lotnisku Boryspol przekazano od 30-40 skrzyń, towarzyszyli temu ludzie w maskach. Minęły trzy dni, a w zachodnich mediach ani jednego komentarza. Wiadomość tą analizuje się tylko na alternatywnych stronach internetowych. Informację przekazał jeden z pracowników Narodowego Banku Ukrainy, pod warunkiem anonimowości.

Brodem nie przejdziesz przez ogień! PL

Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach PL HD

Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach cz.2 PL HD

Ukraina, Majdan, szef SBU Jakimienko mówi kto opłacił snajperów PL

Rosyjską flagę na Krymie podniosły 72 jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy (na zdjęciu andrejewska flaga na korwecie „Łuck”)

72 jednostek wojskowych i instytucji sił zbrojnych Ukrainy stacjonujących na Krymie, w tym 25 jednostek pomocniczych i sześć okrętów VMSU, podniósł flagę Federacji Rosyjskiej. Jak podaje „Interfaks” władze Krymu, po tym jak prezydent FR Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu stopni wojskowych Ukraińskich dowódców i szefów 72 jednostek wojskowych, instytucje i okręty Ministerstwa Obrony Ukrainy postanowił dobrowolnie przejść w szeregi rosyjskich Sił Zbrojnych do dalszej służby wojskowej. W garnizonach i na okrętach w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia podniesienia flagi Rosji i zagrano hymn FR.

01-snu

Prezydent Czech: Ukraina powinna pozbyć faszystowskich ekstremistów

Prezydent Czech Milosz Zeman, opisując nowe władze i sytuację w kraju, powiedział: „Rząd Ukrainy miałby korzystniej gdyby pozbył się faszystowskich ekstremistów i federalizował kraj.” Rząd Ukrainy powinien pozbyć się „faszystowskich ekstremistów”, oświadczył w czwartek prezydent Czech Milosz Zeman w wywiadzie przeprowadzonym przez czeski portal internetowy „Aktualne.cz”. Szef Czeskiego państwa uważa, że Krym stał się integralną częścią Rosji. „Krym nigdy nie był częścią Ukrainy do czasu kiedy Chruszczow podarował go Ukrainie”, — przypomniał Zeman.

Czesi boją się powtórzenia masakry Wołyńskiej

Według Gamaczeka, premier Czech Boguslav Sobotka zamierza powierzyć przygotowanie planu przesiedleń szefom ministerstwa spraw wewnętrznych i ministerstwa spraw zagranicznych. Projekt planu repatriacji będzie przygotowany w najbliższym czasie. Jak oświadczyła przewodnicząca społeczności Czechów wołyńskich w okręgu Żytomierskim na Ukrainie Emma Snidewicz, około 40 rodzin już zwróciło się do czeskich władz z oficjalną prośbą o repatriację. Według Snidewicz, sytuacja na Ukrainie z każdym dniem się pogarsza. „Każdego dnia coś się dzieje, nie mamy się do kogo zwrócić”, – oświadczyła Snidewicz. Uzyskanie oficjalnego wniosku od wołyńskich Czechów potwierdził przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych Władimir Repka. Wołyńscy Czesi żyją na terytorium Ukrainy od drugiej połowy XIX wieku. Zamieszkują oni głównie Wołyń – historyczny obszar w północno-zachodniej części współczesnej Ukrainy. Według CzTK, obecnie na Ukrainie żyje około 20.000 etnicznych Czechów. Przypomnijmy, że w wyniku masakry Wołyńskiej, urządzonej tu przez UPA-OUN w czasie drugiej wojny światowej wymordowano praktycznie całą ludność polską na Ukrainie według różnych ocen: od 30 do 80 tysięcy ludzi, niezależnie od płci i wieku.

Uprzejmi Węgrzy lub gdzie będzie następny referendum w sprawie samookreślenia

Bezpośrednio po wydarzeniach na Majdanie „Prawy sektor” przystąpił do rozstrzygnięcia „kwestii węgierskiej”. Grupa banderowców zaatakowała węgierskich studentów, którzy przyjechali na wycieczkę do Zakarpacia z węgierskiego miasta Miszkolc. Następnie uzbrojeni ekstremiści przybyli na posiedzenie węgierskiej rady społecznej w mieście Beregowo okręgu Zakarpackiego, pobili uczestników a następnie ich rozpędzili. Do „wyczynów” nacjonalistów można dorzucić zbezczeszczenie pomnika na przełęczy Wereckiej, który postawiono dla upamiętnienia przejścia wojsk węgierskich na drugą stronę Karpat. Namalowany na nim napis brzmiał „Śmierć Węgrom” i „To Ukraina”.

MSZ Węgier potępiło przemoc w stosunku do Zakarpackich Węgrów. Węgierskie władze zrozumiały, że ukraińscy ekstremiści nie chcą na Ukrainie mniejszości narodowych. Madziarowie nie asymilują się w obcym środowisku, język tu jest czynnikiem podstawowym. Dlatego naturalnie, że ukrainizacja będzie prowadzona w drodze przymusowego przenoszenia Węgrów do Węgier.

Tym czasem, do „węgierskiego” miasta Zakarpatia Beregowo (Beregszáz), Mukaczewo (Munkács) i Użhorod (Ungvár) całymi autobusami przybywają bardzo uprzejmi ludzie, podobni do turystów, ale z doskonałą wojskową postawą. Wybitny węgierski poeta Karoj Bala, mieszkający w Użhorodzie, napisał artykuł pod nazwą „Chamski kraj”, zawierający protest przeciwko „okrutnej okupacji, o której przez ćwierć wieku zabraniano mówić Węgrom, Słowakom i Rusinom”. Oświadczył, że „nie zamierza podporządkowywać się łajdakom”, grożącym jego rodzinie i odmówił podpisania apelu chorego i złego „motłochu” przeciw „istniejącej tylko w ich rozpalonych umysłach „Rosyjskiej agresji”. Po tym wszystkim nieznani zamaskowani sprawcy próbowali wtargnąć do jego domu, ale jacyś uprzejmi ludzie, podobni do turystów, „całkowicie przypadkowo” spacerujący w pobliżu, w stanowczej formie przeszkodzili im w tym.

Naziści ogłosili podkarpackich Węgrów wrogami Ukrainy i postanowili rozgromić biura partii demokratycznej Węgrów Ukrainy (DPWU). Ale autobus z członkami oddziału jadącego rozbić biuro DPWU w Beregowo, do miasta nie dojechał i wrócił z powrotem. Drogę zagrodzili mu nieznani, ale znowu „bardzo uprzejmi” młodzi silni chłopcy, mówiący po węgiersku.

Najwyraźniej, puczystom jeden Krym za mało i chcą otrzymać drugi w Zakarpaciu.

Aleksander Muzyczko okazał się biernym masochistą: Pikantne zamiłowania Saszy Białego

Erotyczny internet przyniósł nieoczekiwany cios w reputację jednego z najbardziej aktywnych członków „prawego sektora” Aleksandra Muzyczko, ujawniając jego sekretne uzależnienie. Okazało się, że nieprzejednany nacjonalista nazwany Saszą Białym, gotowy jest, według jego własnych słów, cierpieć dla Ukrainy (ma masochistyczne skłonności).

Film z jego (s)ekscesów

———

Dodano 26-03-2014r.

Ciało zabitego Saszki Biłego dostarczono do kostnicy

Ciało zabitego koordynatora Prawego Sektora w Zachodniej Ukrainie Aleksandra Muzyczko (Saszki Biłego) dostarczono do kostnicy, podaje rówieńskie wydanie WSE.

Należy zauważyć, że w miejscu wydarzenia nadal pracują funkcjonariusze milicji. Zbierają oni dowody i ślady przestępstwa.

Przypomnimy, że w Równem zabito koordynatora Prawego Sektora w Zachodniej Ukrainie Aleksandra Muzyczko (Saszki Biłego).

W czasie kiedy Zachód zajęty jest Ukrainą, Rosja zwiększa swoją wojskową obecność na świecie

Podczas gdy uwaga całego świata przykuta jest do konfrontacji Rosji z Zachodem na Krymie i Ukrainie, Rosja kontratakuje, podpisując porozumienie o rozmieszczaniu baz wojennych na terytoria Argentyny, drugim pod względem wielkości kraju Ameryki Południowej.

Na terytoriach krajów Ameryki Łacińskiej być może zostanie rozmieszczone kilka baz wojskowych. Mówi się, że na jednej z nich ma być rozmieszczona ofensywna broń rakietowa, co może być prawdziwym problemem dla USA i jej obrony przeciwrakietowej, która od strony Południa tradycyjnie jest słabo rozwinięta. Ponadto, może to być bardzo asymetryczna odpowiedź na rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie.

Jednak na razie nie wiadomo, o rozmieszczanie jakiej broni chodzi ponieważ, na przykład, odległości „Iskanderów” najwyraźniej nie wystarczy do tego, żeby osiągnąć terytorium USA. W związku z tym, jeżeli potwierdzi się informacja o rakietach, może to dotyczyć strategicznych kompleksów rakietowych. Oprócz tego, zostanie tam stworzona baza marynarki wojennej. Należy zauważyć, że Argentyna ostatnio robi wiele w celu zneutralizowania zagrożenia dla siebie z Zachodu, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę okupację wysp Falklandzkich przez Wielką Brytanię, choć jest to sprzeczne z rezolucją ONZ w sprawie zniesienia posiadłości kolonialnych. Niedawno osiągnięto porozumienie w sprawie wspólnego patrolowania przestrzeni morskiej przez marynarkę wojenną Argentyny oraz Iranu, które mogą być uznane za bardziej symboliczny gest niż zagrożenie dla Zachodu. Znalezienie się tam natomiast rosyjskich obiektów wojskowych może stać się argumentem nietykalności terytorialnej tego kraju.

Prorosyjskimi protestami na Ukrainie zajmą się zagraniczni najemnicy

Władze ukraińskie uważają, że SBU w regionach wschodnich nie są w stanie stłumić nastrojów, protestów i zneutralizować przywódców i działaczy ruchu prorosyjskiego, podała agencja ITAR-TASS ze źródeł w służbie bezpieczeństwa kraju zaznaczając, że taka opinia dotyczy w szczególności, prezydenta Ukrainy Aleksandra Turczinowa. W celu wzmocnienia służb bezpieczeństwa postanowił on ściągnąć zagranicznych najemników, którzy będą pełnić w policji funkcje polityczne, śledcze i ochrony bezpieczeństwa publicznego. Według SBU, tłumieniem protestów we wschodniej Ukrainie zajmie się prywatna firma wojskowa (CZWK) Greystone Limited. Przy czym inicjatywa ściągnięcia najemników należała do oligarchów Igora Kołomojskiego i Siergieja Taruta, wyznaczonych na gubernatorów obwodów Dniepropetrowskiego i Donieckiego.

W najlepszych tradycjach Dzikiego Zachodu

W piątek, 21 marca, w Winnicy miejscowi radykałowie dokonali zuchwałego napadu na pociąg 341 f relacji Moskwa-Kiszyniów, który miał miejsce przy milczącej zgodzie miejscowej milicji. Kiedy skład zatrzymał się planowo na przystanku dworca miejskiego do wagonów weszli ludzie z emblematami ukraińskiego powstańczego wojska i zaczęli „sprawdzanie dokumentów” chociaż nie mieli do tego prawa. Ci pasażerowie, u których znaleziono rosyjskie dowody osobiste, zostali ograbieni – zabrano im pieniądze, biżuterię oraz inne cenne przedmioty. Poszkodowani zwrócili się ze skargą do miejscowego posterunku milicji, jednak odmówiono im interwencji oświadczając, mimo oczywistych cech przestępstwa, że bandytyzm do reszty przeobraził się w państwową politykę nowych władz ukraińskich.

W związku z tym, MSZ Rosji wydało w poniedziałek, 24 marca, specjalny komentarz ganiący bezczynność ukraińskich władz. Warto zaznaczyć, że to bynajmniej nie pierwszy przypadek, kiedy siły, które doszły do władzy na Ukrainie zajmują się bandytyzmem, ofiarami których są nie tylko etniczni Rosjanie. Przy czym w większości przypadków sprawców nigdy nie pociągnięto do odpowiedzialności.

Na przykład, 13 marca grupa uzbrojonych ludzi próbowała ograbić bank w centrum Kijowa, do którego poprzedniego dnia przywieziono dużą sumę pieniędzy na emerytury (z relacji: „Uspokójcie się państwo, to nie jest kradzież! Ukraińska junta przyszła wziąć pożyczkę). Na miejsce incydentu wezwano milicję oraz oddziały specjalne, którym po jakimś czasie udało się zatrzymać napastników. Jednak, kilka godzin potem zostali zwolnieni z komentarzem „za zasługi na Majdanie”. 17 marca grupa bojowników zdobyła 50 kamazów, przeznaczonych na eksport do Kazachstanu. Przybyła na miejsce milicja i inspekcja drogowa nie były w stanie przeszkodzić w bezprawnych działaniach uzbrojonych bandytów.

Kto nie skacze ten „Moskal” (nie wymaga dalszego komentarza)

Anegdota

Dzwoni Merkel do Obamy:
– Barak mam dwie wiadomości, dobrą i złą..
– Zacznij od dobrej.
– Krym, znowu w Ukrainie!
– Yessss!!!, a druga?……
– Ukraina weszła w skład Federacji Rosyjskiej!
– Fuck!, a co z Majdanem?
– Majdan przyjeżdża do Waszyngtonu. Przygotuj Alaskę…

źródło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: