System wodny Croton. Akwedukty z 19 wieku

01-swcAutor analizuje zaporę Croton, która uważana jest za inżynieryjny cud świata. Porównuje akwedukty w innych krajach twierdząc, że tak zwane „starożytne rzymskie” akwedukty i inne struktury, które jakoby mają tysiące lat, zostały zbudowane całkiem niedawno.

O zaporze Croton jako inżynieryjnym arcydziele 19 wieku napisano wiele, jest doskonały artykuł autora „samsebeskazał”: http://www.rgo-sib.ru/news/146.htm z mnóstwem dobrych zdjęć…

Ale chcę opowiedzieć nie tyle o samej tamie lub akwedukcie, którym woda dostaje się do Nowego Jorku, a o technologiach budowlanych, które nagle ze starożytności znalazły się w 19 wieku i co więcej na początku 20 wieku nie zostały zapomniane! Ale najpierw zapora Croton i niech mi wybaczą czytelnicy, którzy już widzieli tą pozycję, chcę znów pokazać pewne fotografie ale już z innego punktu widzenia…

System wodny składa się z trzech części – tamy ze zbiornikiem wodnym, akweduktu i zbiornika.

02-swc

03-swc

To nie most a akwedukt Croton, metalowe przepływy w 20 wieku zrobiono do żeglugi..

04-swc

A tak akwedukt wyglądał wcześniej..

05-swc

A to złowieszcze, cyklopowe urządzenie zbiornik Croton…

06-swc

Historia budowy jest nieco „dziwna”, jakoby rozpoczęta w 1836, powstała na starszej zaporze…  zakończono ją w 1906 roku. Spojrzyjmy na budowę…

07-swc

08-swc

09-swc

10-swc

11-swc

Wykonano system typu kolejki linowej, który pozwalał przemieszczać, przewozić bloki o wadze do sześciu ton, nie wiem ile w tym prawdy… dobrze widać system linowy na bloki. Jednak jest kilka fotografii, które zaczynają budzić wątpliwości co do budowy a nie przebudowy dzięki „przepisom” z Włoch antycznych architektów.

12-swc

13-swc

Na ostatnim zdjęciu dobrze widać co to była za zburzona budowla i jak zostaje przywrócona… to oczywiście moja hipoteza, ale wyjątkowo dobrze pasuje do wszystkich zniszczeń, którymi były dotknięte miasta Ameryki do połowy 19 wieku…. a potem była wystawa oczywiście w Nowym Jorku w 1854 roku, o której nie lubi się mówić…. ale ona również z jakiegoś powodu spłonęła!

No cóż bóg z nimi i ze zniszczeniami… tak czy owak groblę odbudowano lub zbudowano! Chcę naprowadzić czytelnika na myśl, że świat antyczny, który znamy z akweduktów, jest w najlepszym przypadku z końca 18 wieku! Znalazłem rzadkie zdjęcie – akweduktu Croton od wewnątrz… nie zwracajcie uwagi na nagą kobietę… to Miru Kim Azjatka, która bardzo lubi fotografować się nago, ale oto dzięki jej niezwykłej namiętności możemy zobaczyć akwedukt od wewnątrz… i jest on całkowicie antyczny – spiłowane bloki na romańskim cemencie – wapienne zacieki na ścianach.

14-swc

Teraz porównamy najwyraźniej antyczne akwedukty, które cudownym trafem przetrwały tysiące lat…

15-swc

16-swc

17-swc

18-swc

Jaka jest różnica takiego akweduktu do tego z 19 wieku??? Dwa tysiące lat różnicy???

A to akwedukt ze Sewastopola, został jakoby przywrócony przez wojska okupacyjne w czasie kampanii Krymskiej

19-swc

A to „milionowy most” również akwedukt, w Moskwie, zbudowany pod koniec 19 wieku, jak się nagle okazało, że nie ma tam praktycznie wody zdatnej do picia… a przy okazji, okazuje się, że wiele akweduktów zbudowanych w 19 wieku nosi nazwy mostów, ale most nie jest akweduktem, budowa w 19 wieku takiego już nie musiały tak kolić w oczy.

20-swc

21-swc

Chcę zwrócić uwagę na otwory w blokach, jeżeli są to duże bloki konieczne są w nich otwory, większe lub mniejsze, okrągłe lub kwadratowe… teraz wiem po co http://vaduhan-08.livejournal.com/45634.html

22-swc

23-swc

24-swc

Nikt gdziekolwiek niczego rękami lub na plecach nie ciągnął, robiono „dziury” wpychano sworzeń z pierścieniem i zaczepiano do systemu z lin i bloków a następnie przesuwano…. oto i cała antygrawitacja!

Tak więc antyczność, to koniec 18 i początek 19 wieku, a potem, gdzieś w tym czasie coś się stało, strasznego, o czym postarano się zapomnieć i wybić z naszych głów. Natknąłem się na ciekawą fotografię akweduktu w Stambule… widać i Stambułowi się nieźle dostało…

25-swc

źródło

źródło 2

Komentarz Dmitrija Mylnikowa:

„Przy okazji, w czasie mojej ostatniej podróży do Petersburga dyrektor firmy, gdzie byłem po pracy, opowiedział mi, że istnieje „stary” system kanalizacji, który przechodzi pod miastem w formie specjalnych tuneli. Wszystkie technologie z kamienia są takie same, jak u nabrzeży. Rozpoczynają się tuż powyżej miasta od Newy, przechodzą pod miastem i w końcu wychodzą do Zatoki Fińskiej. Wysokość jest większa od wzrostu człowieka. Szerokość około dwóch i pół metra. Z lewej i z prawej strony zrobiono przejścia szerokości zaledwie niecałe pół metra, po których można swobodnie chodzić. Cały problem tego systemu jest w tym, że tam ciągle płynie woda, która zmywa wszystko co spotka. Oznacza to, że w całym systemie kanałowym bardzo precyzyjnie zaprojektowano i zbudowano rozwidlenia, żeby samoczynnie płynęła woda. Uważa się, że układ ten rozpoczęto w 18 wieku i zakończone w 19. Duża część działa do dziś. Nie mam powodu aby mu nie wierzyć, od dawna zajmuje się sieciami inżynieryjnymi, w tym również w Petersburgu. Przy czym jest on całkowicie obcym człowiekiem, technikiem mającym klasyczne radzieckie wykształcenie.”

Reklamy

Komentarze 2 to “System wodny Croton. Akwedukty z 19 wieku”

  1. AnatoliToli Says:

    Każda wojna ma cel, wymazanie tego co było, by napisać to co „im” wygodnie.
    – Podał Pan Krymski akwedukt, aczy przetrwa.?

  2. Wojox Says:

    Ojciec kłamstwa dba aby ludzie byli jak zwierzęta które co pokolenie muszą od nowa uczyć się wszystkiego. Jak ośmiornice, matki giną i nie mogą przekazać potomstwu żadnej wiedzy. Paskudne to.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: