Świat pozagrobowy i wędrówka dusz z pozycji mechaniki kwantowej

Być może poza światem widocznym istnieje coś innego? Coś gdzie mieszkają dusze, które opuściły swoje ciała? Naukowcy dokonali odkrycia na temat procesów fizycznych związanych z przemieszczaniem dusz.

Istnieje wiele opowieści ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej i którzy rzekomo odwiedzili świat pozagrobowy. Widzieli siebie z drugiej strony, przemieszczali się w jakimś tunelu, komunikowali się z dziwnymi istotami … Doświadczenie bliskiej śmierci (doświadczenie bliskiej śmierci: (near-death experience: NDE) – tak nazywa się to zjawisko.

O czym to świadczy?

To pytanie po raz kolejny poruszyło postępową społeczność po tym, jak zapoznała się z sensacyjnymi oświadczeniami profesora Stuarta Hameroffa z Wydziału Anestezjologii i Psychologii Uniwersytetu w Arizonie i dyrektora Centrum Studiów Świadomości na tym samym uniwersytecie. Stwierdził on, że ludzka świadomość nie znika bez śladu po śmierci, ale dosłownie jest wchłonięta przez tkankę Wszechświata. Ponoć mechanizm niezbędny do realizacji tego procesu, wbudowany jest u nas w system nerwowy.

Materialiści zaprzeczają istnieniu duszy – rodzaju substancji niematerialnej, o której mówią idealiści i która, zgodnie z ich przekonaniami po śmierci opuszcza ciało fizyczne, ale może powrócić. Podobnie jak w przypadku tymczasowo martwych – tych, którzy stali tylko na progu „innego świata”. Dlatego materialiści, tłumacząc NDE, winią za to tylko pewnego rodzaju halucynacje generowane przez umierający mózg.

Hameroff faktycznie wzmocnił idealistyczne idee materialne. Powiedział o procesach fizycznych związanych z przemieszczaniem dusz.

Może więc, poza światem widocznym dla nas wszystkich, istnieje coś innego? Tam może gdzie mieszkają dusze, które opuściły swoje ciała? Albo nawet sam Pan, którego królestwo, jak wiadomo, „nie jest z tego świata”?

Kwanty świadomości

Interpretując NDE w Science TV, Stuart Hameroff stwierdził, że ludzki mózg jest naturalnym komputerem kwantowym, nasza świadomość jest jego oprogramowaniem, a dusza jest informacją zgromadzoną na poziomie kwantowym.

Według anestezjologa informacje kwantowe nie mogą być zniszczone, ponieważ po śmierci ciała łączą się one ze Wszechświatem. Tam już mogą istnieć w nieskończoność.

-Ta informacja to dusza – zapewnia Hameroff.

Jeśli pacjent zmartwychwstanie, dusza powraca z kosmosu wraz z odpowiednimi wspomnieniami. Człowiek, który ożył opowiada wtedy o tunelu, jasnym świetle i tym jak opuścił swoje ciało.

Stuart Hameroff i jego współpracownik, Sir Roger Penrose, słynny brytyjski fizyk i matematyk z Oxfordu, opracowali tzw. kwantową teorię świadomości. Zgodnie z tą quasi-religijną teorią ludzki umysł ma naturę kwantową.

Najważniejszą rzeczą w nowej teorii jest wskazanie nosicieli świadomości – mikrotubuli białkowych (microtubules) zlokalizowanych w neuronach, którym wcześniej przypisywano skromną rolę „armatury” i wewnątrzkomórkowych kanałów transportowych.

Hameroff w 1987 roku w swojej książce Ultimate Computing zasugerował, że mikrotubule są niedocenione. Nie są neuronami, ale gromadzą i przetwarzają informacje. Następnie profesor przekonał do tego Penrose’a, który sam myślał o tym, że nadszedł czas aby ponownie przemyśleć koncepcje pracy mózgu.

Obecnie naukowcy dowodzą: mikrotubule w swojej strukturze najlepiej nadają się do przenoszenia właściwości kwantowych w mózgu, ponieważ mogą zachować stan kwantowy przez długi czas. To znaczy działać jak komputery kwantowe.

– Kiedy serce przestaje dostarczać krew do mózgu, mikrotubule wydają się być rozładowywane, wyjaśnia Hameroff. – Jednak zgromadzone w nich informacje nie rozpadają się, nie znikają, ale wychodzą w kosmos.

Nosiciel informacji kwantowej, a zatem dusza, według profesora, jest utkana z jakiegoś materiału „o wiele bardziej fundamentalnego niż neurony – z samej tkanki Wszechświata”.

– Myślę, że świadomość lub to, co ją poprzedzało, zawsze istniało we Wszechświecie, powiedział Hameroff. – Być może z czasów Wielkiego Wybuchu.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 13 to “Świat pozagrobowy i wędrówka dusz z pozycji mechaniki kwantowej”

 1. qrde blade Says:

  Nie było żadnego wielkiego wybuchu – to ściema. Aby jak najdłużej utrzymać kontrolę duszy nad ciałem należy dostarczyć im ładunek elektryczny czyli np. zamknąć ciało w akumulatorze orgonu lub piramidzie, aby cały czas był dostarczany/gromadzony ładunek elektryczny. Dusza po wyjściu z ciała ( tym chwilowym lub trwałym ) ma kształt plazmoidu, orbsu i funkcjonuje w zależności od ilości zgromadzonych przez swe życie unikalnych substancji / pierwiastków mogących przybrać 5 stan skupienia tzw. wysokospinowy. Plazmoidy te najlepiej widać w zjonizowanym, wilgotnym powietrzu po burzy, gdzie sfotografowane z lampą błyskową, tworzą blado świetliste bańki, wypełnione energią zjonizowanej plazmy. Taka sytuacja może mieć miejsce z dwóch powodów o których znajomości oszczędzono nam w budach i na uniwerkach. Pierwszy to żenujące kłamstwo, które głosem belfrów i profesorków mówi nam, że ładunek w kondensatorze gromadzi się na jego elektrodach, ( gdy tymczasem jest to nieprawda, gdyż ten gromadzi się w dielektryku –> https://youtu.be/qUUtFaskDdc ). Ponieważ nadprzewodniki ( wysokospinowe stany pierwiastków z rodziny palladowców patrz Dawid Hudson patent ORME 2000r. ) są idealnymi dielektrykami i pobierają one/ ładują się energią z zewnętrznych pół I dlatego właśnie Mojżesz do transportu egipskiego ma-na musiał wybudować według wskazówek Jetro Arkę . Na tej zasadzie również działają akumulatory orgonu i piramidy, które ładunek elektrostatyczny kumulują w swym wnętrzu.
  Drugim oświatowym kłamstwem, mogącym być łatwo obnażonym przez proste doświadczenie jest wpajany nam kształt Ziemi na której zewnętrznej, kulistej skorupie ponoć żyjemy, rzekomo chronieni przed wiatrem słonecznym przez jej pole elektromagnetyczne. Tymczasem proste doświadczenie ze złączonymi kilkoma magnesami, absolutnie zaprzecza wpajanym w szkółkach i na uniwerkach kształtowi pola elektromagnetycznego wokół Ziemi, gdyż jego zagięte wokół biegunów linie nie biegną bezpośrednio od bieguna N do S, ale będą tworzyły cyfrę „8”, schodząc się w połowie magnesu, a więc niebezpieczne promieniowanie ze Słońca nie będzie w całości odpychane przez pole elektromagnetyczne zwłaszcza w równikowych ( między biegunami ) strefach Ziemi. Jest to jeden z kolejnych dowodów na to, że ludzka ferma znajduje się wewnątrz modelu pustej w środku Ziemi, po wewnętrznej stronie jej skorupy tworząc kulisty kondensator energii, pozwalający na współżycie zanurzonych w różnych stanach skupienia wody istot energetycznych – czytaj duchowych i tych czasowo dualnych, składających się ze zmaterializowanego awatara i sterującego nim energetycznego / świetlistego symbiota zwanego duszą.

  • JAN Says:

   Czyli jednak Niebocentryzm? Pozdrawiam Cię Przyjacielu. Fajnie zebrałeś zewnętrzną wiedzę do kupy. To tak działa, jak napisałeś. JA jednak ciągle od początku początków WIEM= JESTEM PEWIEN=WIERZĘ, że JA JESTEM i w cokolwiek Moje JA uwierzy TYM JESTEM. Dlatego „wasi ojcowie jedli manę na pustyni(pustynia = wydzielony fragment wszechświata wykreowany przez świadomość zbiorową, która uwierzyła, że jest odcięta od JA = zapatrzyli się w zewnętrzność= upili się starym winem(światem przejawionym bez JA) i poumierali”.

   • Alicja Says:

    Jan – a więcej na temat początku początków , Ja Jestem .
    Można ?

    • JAN Says:

     Dokopuj się do JA Swej Istoty, Pytaj Siebie. Dostaniesz odpowiedzi na miarę stanu Swej Samoświadomości i nie ustawaj w poszukiwaniu jeśli Jeszcze nie możesz powiedzieć o Sobie – Jestem WOLNA. Wtedy poznasz TO o co pytasz. Przekazanie tego z zewnątrz nie jest Możliwe. Ostatniego kroku do poznania PRAWDY(którą Jesteś)można dokonać Jedynie samemu.

     • Gwiazda Poranna Says:

      Jan- piszesz tak jak ja czuje. Wiem, ze tylko zwracajac sie do swojego wnterza mozna poznac prawde ale tak wszystko odwodzi od tego. Ciszylabym sie jak bys napisal jak zmienilo sie twoje zycie, postrzeganie .
      Pozdrawiam cieplo.

  • * Maniek* Says:

   Dobrze to opisałeś.Z tą „8”jest ciekawe porównanie do wahadła
   Foucaulta które pokazuje niby róch obrotowy Ziemi
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahadło_Foucaulta
   Pozdrawiam

   • qrde blade Says:

    Doświadczenie z wahadłem Foucaulta potwierdza wirowy ruch pola wypełniającego pusty ziemski torus. To sfera nieba, a nie Ziemia wiruje… Czyni to również w uporządkowany sposób wypełniająca ziemski torus energia. Sferyczny, babiloński model wewnętrznego świata, tworzą wzajemnie współśrodkowe przezroczyste sfery, wewnątrz Ziemi w której ta najbliższa jej skorupie, utrzymuje jej atmosferę będąc jeszcze dociskana do powierzchni ziemi siłą bezwładności, będącą skutkiem implozji, to jest uporządkowanego składania się atomów – materializacją energii przy jej skorupie, będącą wewnętrzną elektrodą ( bezwładnościowym oddziaływaniem zwykle mylonym z siłą grawitacji ). Gdyby skorupa Ziemi naprawdę kręciła się, to bieg wszystkich rzek skierowany był ku równikowi…

  • Andrzej Says:

   qrde blade Pozdrawiam serdecznie
   BRAVO!!! tak dusza to vitonowo -spinowy stan który wpływa na nas poprzez DNA .Vitony to elementarne cząsteczki znajdujące się na orbitach elektronu a ich zdolności to przemieszczanie się pomiędzy stanami (wymiarami ) jest taki pierwiastek jak potas i on posada vitony .i pierwiastki powyżej 157 . (Wszystkich pierwiastków jest 635 ) o pominiętym celowo pierwszym już nie wspominam , wchodzący w skład eteru , tego samego o który toczyła się dyskusja z Albercikiem .
   Linia Carmana ok 100km od powierzchni ??? ciekawa otoczka „wokoło planety ”
   Co się tyczy ziemi gdyby jądro ziemi było niklowo-żelazne to przy tych wartościach temp. przekracza punkt Cury nie jest ferromagnetykiem więc nie ma pola magnetycznego .
   miłego dnia

  • Elżbieta Says:

   Bardzo mnie to zaciekawiło.

 2. JAN Says:

  Tak. Odpowiedzią na wszystkie pytania, które Sobie zadajesz TY JESTEŚ o wielki moderatorze, jeśliś z Żywych. Myślisz, że Alicja nie powinna tego przeczytać co napisałem? I tak się dowie. Pozdrawiam.

  • Andrzej Says:

   JAN pozdrawiam
   Tak mówienie gdy świadomość nie jest gotowa rodzi u człowieka agresję, burzy się jego „filary wiedzy”
   Milego dnia

   • JAN Says:

    Andrzej pozdrawiam. Wiem, że podobnie jak JA spojrzałeś na te „filary” inaczej.

    • Jakub1923 Says:

     Przykro czytać „totalne zduraczenie” wśród Narodu.
     Ciężko się ustosunkować do tak dużej dyfamacji. Wasze wywody dotyczące ziemi,opierające się na czym pytam?! Jakieś badania?! Prace naukowe oparte na dowodach? Podróże w naukowo-badawcze. Takie hipotezy rodem wynikające z nadmiaru wolnego czasu…
     Pozwolę odnieść się jeszcze do kwestii postrzegania Boga jak i Jezusa,które przeczytałem w jakimś innym artykule. Krytyka i propagowanie,wywody nawiązujące do wierzeń starobabilońskich lub kult matki ziemi.
     Pomodlę się za was,tych którzy błądzicie zwodzeni przez moce zła,które są w dzisiejszych czasach w ofensywie.
     Prosze tego nie odbierać wpisu wyżej jako takowego który miałby na celu kogokolwiek obrazić.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s