Starożytne maszyny do obróbki kamienia i skomplikowane narzędzia

01-smd

Niedawno zrobiłem odświeżenie wiadomości dotyczących tego, że na Ziemi istnieje bardzo dużo śladów prehistorycznego górnictwa. Dowodzi to, że dziesiątki tysięcy lat temu na Ziemi istniała rozwinięta technicznie cywilizacja.

Dzisiaj natrafiłem na jeszcze jeden ciekawy artykuł na blogu Lwa Chudoja, gdzie pokazuje on starożytne wizerunki maszyn i mechanizmów.
Widzimy tu muzealne eksponaty – starożytne kadzielnice z Kostaryki i Nikaragui:

02-smd

Pierwszy pochodzi z Metropolitan Museum – The Michael C. Rockefeller Memorial Collection. 10-12 wiek, ceramika, pigment. Wysokość 59 cm. http://www.prehispanicpottery.com/costarica.htm,
http://s8int.com/WordPress/2013/10/19/no-your-dinosaurs-who-knows-for-certain-what-dinosaurs-actually-looked-like-nobodyexcept-perhaps-the-eyewitnesses-responsible-for-the-ancient-dinosaur-art-at-the-peabody/

Drugi (z prawej strony) z muzeum sztuk w San Francisco. Oficjalne datowanie: 6-11 wiek, glina widać tu wyraźnie koła tnące i bynajmniej nie dla estetyki a techniczne z osią obrotu, wpustami, otworami i żebrami.

Lew Chudoj porównuje je z czołgami i traktorami, ale tak naprawdę trzeba porównać je z tym.

03-smd

04-smd

Obecnie nasze koparki mają jeden wirnik, a tamte posiadały więcej. Ogon – to transporter do załadunku skał, nasze posiadają też łapy.

Pozostałe przykłady z artykułu Lwa Chudego są równie ciekawe;

Ponoć starożytne cywilizacje Ameryki nie znały koła! I żelaza! Robiły te koła z gliny i mózgów współczesnych naukowców wierzących w swoje własne bajki! Są takie zwierzęta, puki nie wyjaśni się  dokładnie skąd pochodzą:

05-smd

I jeszcze jedna kadzielnica z Kostaryki, Muzeum złota, Bogota, Kolumbia. Ceramika, 800-1200 r.. wysokości 25 cm:

06-smd

Linki:
http://www.kandaki.com/BP-Index.php?st=c&cat=Antique&cti=America
http://collections.quaibranly.fr/#835fcf1a-9a81-42c5-b8a5-accfbba04946

Jeżeli zwierzęta te cięły czymś co mają na głowie, to ten znaleziony podczas wykopalisk pochówku w miejscowości El Cano w Panamie trzymał nóż na ogonie:

07-smd
http://www.archeolog-home.com/pages/content/el-cano-panama-decouverte-archeologique-majeure-d-une-culture-amerindienne-meconnue.html

Bardzo przypomina kombajn górniczy:

08-smd

Oprócz zwierząt są też człekopodobne istoty z nożami, piłami do kamienia.

Robotnicy w czymś podobnym do hermetycznego hełmu i z piłami tarczowymi w prawych rękach przedstawieni przez starożytnych Majów na jednym z naczyń:

09-smd

Uwagi D.M.: Robotnicy w hełmach hermetycznych potwierdzają moją wersję, że dla przedstawicieli cywilizacji-zaborców nie były zbyt sprzyjające warunki fizyczne do przebywania na powierzchni planety, chodziło tu zapewne o skład atmosfery. Najprawdopodobniej dlatego na początku próbowali oni za pomocą serii planetarnych katastrof przeprowadzić terraforming w celu zmiany warunków środowiska na naszej planecie, a potem po prostu wprowadzili żywych niewolników do pracy z ocalałych ludzi, czyli nas.

Tula — starożytna stolica Tolteków, jedna z głównych prekolumbijskich kultur Mezoameryki. Do najbardziej znanych budynków ocalałych należy „Piramida Gwiazdy Porannej” (także Świątynia Quetzalcoatla, Tlahuizcalpantecutli, lub Świątynia B), na platformie której stoi grupa pięciometrowych człekokształtnych „robotów” lub „atlantów”, unoszących kiedyś dach świątyni:

10-smd

W rękach „robotów” widać przedmioty przypominające dzisiejsze młoty pneumatyczne. Rękojeść przy tym urządzeniu nie wygląda raczej jak u miecza, noża, młota czy innyego prymitywnego narzędzia pracy lub broni, natomiast wygląda jak rękojeść współczesnego młota pneumatycznego:

11-smd

Dmitrij Mylnikow

źródło

źródło 2

źródło 3

Reklamy

Komentarze 2 to “Starożytne maszyny do obróbki kamienia i skomplikowane narzędzia”

 1. mekeke1969 Says:

  Bardzo ciekawa strona, cieszę się że ją znalazłem :)
  Będę zaglądał często :D

 2. A.Fkera Says:

  Hej,
  dr Franc Zalewski „zrobił” doktorat z analogicznego tematu, dot. „bloków” użytych do zbudowania Wlk. Piramidy w Gizah.
  Swoją drogą, bardzo fajny człowiek, zob. w googlach.
  Pzdr.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: