Etruskowie to Rosjanie

Etruskowie to Rosjanie

Etruskowie – tajemniczy lud, który stworzył wspaniałą kulturę i sztukę. Etruska architektura, rzeźba, i oczywiście freski są olśniewające. Zachowało się wiele artefaktów z ich kultury, ale wciąż nie jest jasne pochodzenie twórców tych dzieł. Współczesna nauka akademicka rozważa kilka wersji pochodzenia Etrusków (nazwa — Rasenna, Rasna), zamieszkałych w starożytności na północnym-zachodzie Półwyspu Apenińskiego. Zazwyczaj są oni identyfikowani z ludnością zachodniej Azji Mniejszej. Według Herodota, Etruskowie wywoodzą się z Tyrrhenów.

Etruskowie to Rosjanie PL (anyfiles)

A może nie staramy się odpowiedzieć na pytanie o pochodzenie Etrusków za pomocą … języka rosyjskiego? „Co ma wspólnego język rosyjski ze starożytną historią ludzi, którzy kiedyś żyli na terenie obecnych Włoch, i którzy są tak daleko od dzisiejszej Rosji?” – Jeśli zapytamy sceptyka i zwolennika nauki akademickiej odpowie kategorycznie – „nic”.

Jednak wielu naukowców, od dawna badających ten problem, proponuje nie wyciągać pochopnych wniosków i zwrócić
uwagę na samo słowo «Etruskowie», «et-russki»/«et-russkie». Powiecie, zbieg okoliczności? Trudno uwierzyć w taki przypadek, szczególnie uwzględniając drugi z wymienionych «zbiegów okoliczności»: sami Etruskowie przedstawiali się « Rasenna », « Rasna ». Współbrzmienie z terminami «rusin», «rusini», «Rosja» jest zbyt oczywisty, żeby go ignorować.

Ale na tym «zbiegi okoliczności» się nie kończą. Idźmy dalej. Nieduże włoskie miasto Perugia uważa się, że kiedyś było jednym z głównych centrów Etrurii. We współczesnym języku włoskim brzmi Perugia ale jego starsza, łacińska nazwa to «Perusia». To jest, « Perusija ». Naukowiec Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, przewodniczący Komisji Historii Kultury Starożytnej i Średniowiecznej Rusi RAN Walerij Czudinow, zajmujący się rozszyfrowywaniem etruskich napisów, na sarkofagu z Perugii odkrył napis, który brzmi jak « sie rusa peruzia». W przekładzie na współczesny język rosyjski, zdaniem Czudinowa, oznacza to « oto Rosjanka Porussija».

Czy nie za dużo „zbiegów okoliczności” dla jednej tylko nazwy?

A oto przykłady, które rosyjski filolog, autor prac w dziedzinie historii i lingwistyki Aleksander Dragunkin przytacza w swojej książce «5 sensacji». W szczególości, Dragunkin rozkłada etymologię słowa «osobistość», zaznaczając, że znalazło się w język łaciński z etruskiego i początkowo posiadało znaczenie «maska». Idea tego, że Etruskowie są ściśle związani z Rosjanami, zdaniem Aleksandra Dragunkina, naprowadza zestawienie słów «persona» od «parsunoj» — zniekształconego słowa «pokazywać (chwalić się, popisywać)». Być może, «persona» — to zniekształcone «porysowany». Wychodzi wtedy, że łacińska «persona» wyszła poprzez Etruski z Ruskiego «rysunki (risinki)».

03_alfaetrus_0                                                                                                     Etruski alfabet
Dragunkin zestawił cały etrusko-rosyjski etymologiczny słownik, który, zdaniem naukowca, stanowi jawny dowód na
to, że mowa w tym przypadku o jednym narodzie. Na przykład, etruska «cena» — to Rosyjska «czena (cena)», «lari»(szlifować) powstało z « poLIRowat (polerować)», «ati» (ojciec) — to «batr (ojciec)» itd.

Pokrewieństwo Rosjan i Etrusków staje się oczywistym i dla twórców koncepcji «Nowej Chronologii».

«Nowa Chronologia» umacnia przekonanie, że Etruskowie — to potomkowie zdobywców, przybyłych ze Środkowej Rosji,
— mówi jeden z autorów koncepcji Gleb Nosowski. — Wielkie zdobycze XIV wieku zaczęły się od Wołgi ale dokładnie nie wiemy, jakie podziały miały miejsce we Włoszech. Język ruski został przyniesiony wraz z wielkimi zdobyczami i w tych miejscach zmodyfikował się.

Liczny etruskie napisy czytają się prawie jak rosyjskie. To jest dziedzictwo rosyjskiego języka, pomimo niezwykłości tych liter. Jednakże w średniowieczu alfabet nie był związany z językiem. Teraz przyzwyczailiśmy się do tego, że po rosyjsku można pisać tylko cyrylicą, a po angielsku — tylko łaciną. Jeżeliby angielskie słowo napisać rosyjskimi literami, to jest uważane za nieprawidłowe.

W średniowieczu było inaczej. System piśmiennictwa i języki były bardziej niezależne od siebie nawzajem. Na przykład, podróżnik Afanasij Nikitin pisał po rusku, po-turecku, po arabsku i nie zamieniał alfabetu, tzn. pisał wszystkimi tymi literami (cyrylicą). Ale jest i inny przykład — teksty, napisane po rosyjsku arabskimi literami. W etruskim piśmie występuje kilka systemów liter, w tym i cyrylica. W XIX wieku została ujawniony jeden z takich zapisywów, który próbowali odczytać Niemcy, Włosi, nie znający ruskich liter. Odczytać tego nie mogli. Nigdy im do głowy nie przyszło, żeby sięgnąć do sławiańskiego „alfabetu».

źródło

TEKSTY UZUPEŁNIAJĄCE

Etruski to Ruski (z translatorem)

Imperia (z translatorem)

—————————–

SŁOWIAŃSZCZYZNA

Możliwość komentowania Etruskowie to Rosjanie została wyłączona
%d blogerów lubi to: