Samoloty bogów

Muzeum Złota w Kolumbii przechowuje niezwykłe przedmioty. Wykonane z czystego złota figurki mają po około 4 centymetrów, przypominają ptaki, latające ryby i samoloty. Właśnie podobieństwo figurek do obiektów latających przyciąga uwagę badaczy z całego świata, a sama kolekcja nawet otrzymała nazwę „kolumbijskie samolociki bogów”.

Figurki znaleziono podczas wykopalisk w Kolumbii i jak sądzą badacze, należały do indiańskich wodzów. Zidentyfikowano je jako amulety lub ozdoby rytualne i przez długi czas eksponowano właśnie w takim charakterze. Oprócz Muzeum Złota w Kolumbii podobne figurki przechowuje się w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

W połowie XX wieku projektanci samolotów zwrócili swoją uwagę na te złote wyroby. Badaczy zainteresowała zwłaszcza lokalizacja części ogonowej złotych figurek. Ogon w kształcie trójkąta jest prostopadły do podstawowej struktury. Jest to typowa konstrukcja części ogonowej samolotu, a w żywej przyrodzie takie rozmieszczenie ogona nie występuje, ani u ptaków, ani u owadów, ani u innych latających organizmów.

Ciekawie, że w 1969 roku złote figurki Indian badała grupa ekspertów. Wśród specjalistów byli zoolog Ivan Sanderson, nauczyciel aerodynamiki J. Aldridge, doktor nowojorskiego Lotniczego Instytutu Nawigacyjnego B. Poysley i projektant samolotów Arthur Jung. Po dokładnym przestudiowaniu złotych figurek eksperci zgodzili się, że przedstawiają one kopie przedmiotów mechanicznych, a nie biologicznych. Rozmieszczenie skrzydeł, zdaniem specjalistów, nie odpowiadało prawidłowemu modelowi samolotu.

W tunelu aerodynamicznym przeprowadzono testy modeli samolotów wykonanych na bazie tych z Kolumbii. Pomimo opinii sceptyków, modele wykazały dobre właściwości aerodynamiczne. Zwolennicy „kolumbijskich samolotów” poszli jeszcze dalej i przeprowadzili prawdziwe testy. Amatorzy lotnictwa z Niemiec stworzyli powiększone o 16 razy kopie kilku złotych figurek. Samoloty były wyposażone w silniki i czujniki do sterowania radiowego. Zgromadzona publiczność była zaszokowana: kolumbijskie samolociki wykonywały wszelkie figury akrobatyczne swobodnie manifestując doskonałe właściwości aerodynamiczne.

Pomimo przeprowadzonych badań kwestia kolumbijskich samolotów pozostaje nierozwiązana. Skąd Indianie czerpali inspirację do wyrobu złotej biżuterii w postaci latających maszyn, pozostaje tajemnicą.

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarze 4 to “Samoloty bogów”

 1. qrde blade Says:

  Ja jednak bym stawiał na to, że są to raczej hydroplany, loto-amfibie zdolne do podwodnych podróży

 2. maniek Says:

  Płaska Ziemia…:)) film – na ktory natrafiłem przypadkiem – ktory w bardzo spojny sposob i logicznie wyjasnial ten „fenomen”
  Ten film wideo został usunięty przez użytkownika….:))

  tutaj w tym filmie – od 5.19 – 5.21min – jest pokazana …płaska Ziemia…

  Walerian i Miasto Tysiąca Planet

  https://www.cda.pl/video/17547103c

  … dlaczego te głupie „oswiecone” – iluminato-matoły ukrywają to …a z drugiej strony chwalą sie jak bardzo są „mondży”…

  http://davidicke.pl/forum/schody-do-nieba-maszyna-ozyrysa-w-szwajcarskim-cernie-t11198.html

  i film z tego portalu…

  …Czy drzewa przed potopem mogły mieć kilometr wysokości ?

  http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

  …no i pare dobrych setek innych…artykułow!…no ale to pewnie tylko teorie spiskowe – jak ta…

 3. tome Says:

  to są ryby a nie samoloty a płaszczki stały się moim zdaniem przyczynkiem do konstrukcji bombowaca USa stealth B2

 4. tome Says:

  a jak wyglądały różne starozytne ryby? poszajcie w necie sobie zdjec


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s