Rośliny – bomby tlenowe, które powinniśmy mieć w swoim domu

Ozdabiając swoje mieszkanie, kupując meble i elementy wystroju architektonicznego zazwyczaj nie myślimy o jakości powietrza w naszym domu, przy tym może się zmienić na gorsze. Wszystkiemu winne są różne substancje, które mogą wydalać nasze nowe nabytki. Narzędzia elektryczne, panele podłogowe, linoleum i nawet zwykłe papierowe serwetki mogą posiadać ślady formaldehydów w kontakcie z powietrzem w naszym domu.

Pomóc nam w walce o jakość powietrza mogą nasi zieloni pokojowi ulubieńcy. Wiele roślin umie oczyszczać powietrze w domu, zbierając pył, dym i inne zanieczyszczenia takie jak ciężkie związki niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Oto 6 najlepszych roślin, które powinniśmy mieć w naszym domu:

Aloes — roślina doskonale podnosi poziom tlenu w waszym domu. Pochłania również dwutlenek węgla, tlenek węgla, formaldehyd. Jeden aloes może osiągnąć to, co dziewięć biologicznych oczyszczaczy powietrza.

Fikus – roślina ta jest bardzo łatwa w utrzymaniu, ponieważ nie potrzebuje dużo światła. Jest bardzo efektywna przy oczyszczaniu powietrza z formaldehydu. Ale bądźmy ostrożni jeżeli mamy małe dzieci lub zwierzęta ponieważ liście mogą być trujące.

Bluszcz (Hedera Helix) — każdy powinien mieć tą roślinę u siebie w domu. W ciągu sześciu godzin usuwa 60% toksyn z powietrza.

Chlorofitum (zielistka) — ta roślina ma zdolność do fotosyntezy przy minimalnym oświetleniu. Doskonale pochłania toksyny z powietrza, takie jak formaldehyd,  styren i tlenek węgla, a także benzyn. Jedna roślina skutecznie oczyszcza powietrze na przestrzeni 200 metrów kwadratowych.

Sansewieria — to roślina praktycznie niezniszczalna, i doskonała aby ją mieć u siebie w domu. Jest ona bardzo stabilna i wymaga bardzo mało światła do fotosyntezy. Ponadto, usuwa toksyny, świetnie nadaje się do sypialni, ponieważ wytwarza w nocy tlen.

Spatifilium (skrzydłokwiat) — doskonale usuwa toksyny chemiczne z powietrza. Ta roślina filtruje formaldehyd z powietrza, a także trójchloroetylen.

Artem Putnuk

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarze 3 to “Rośliny – bomby tlenowe, które powinniśmy mieć w swoim domu”

  1. maniek Says:

    …dorzuce tez jeszcze jedną roslinke…maryche!…w coffishopach – w Holandii – gotowy joint – kosztuje 1.5 – 3 euruf…

    i…pomaga zdrowiu…

  2. Wojwit Says:

    Fikusy nie są dobre, bo mogą wywołać ataki duszności. Najlepsze są „zwykłe” paprotki… Jonizują powietrze ujemnie, co jest szczególnie potrzebne do niwelowania (choćby częściowego) efektów smogu elektronicznego.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: