Wyobraźnia ?? !!

„ WYOBRAŹNIA ?? !! „

Do napisanie tego artykułu „zmusiło” mnie zjawisko coraz częściej pojawiające się na stronach internetowych. Ledwie zdążyłem skopiować film, a po kilku godzinach film został skasowany. Nie przez użytkownika strony ! Komu tak wielce przeszkadzają „pewne” informacje ? Cenzura to ,czy ponownie inkwizycja ?
Obie zawsze chodzą parami – ręka w rękę.
Tematy o tzw. wyobraźni ,opisywane były w szeregu artykułach w Polsce w latach 70 – 80.
Z nakazu ludzi wiecznej prawdy, wszelkie „odkrywane” badania i fakty bywały skrzętnie usuwane z publicznych publikacji. Nie istnieją przecież przypadki a więc z jakiegoś powodu odbywały się te publiczne inkwizycje ?
Ale to już historia i nie ma potrzeby wracać i zasilać myślą (Myśl to Energia tworzenia) minioną   przeszłość. Jak jednak rozumieć powszechnie używane określenie :
WYOBRAŹNIA ? Proponuję obejrzeć film:

UWAGA! : Pierwszy film usunięto, proszę kliknąć na playlistę w okienku i wybrać następny.

Nazwa zapewne znana każdemu człowiekowi. Niestety przez wielu ludzi różnie interpretowana. Podpieramy się często autorytetami z „dziedziny” psychiki lub psychologii. Ale i tu wielkie zakłopotanie, istnieje bowiem wiele wersji czy teorii, które często przyjmujemy jako właściwe, bo określone zostały przez „uznawane” przez nas autorytety.
Gdzie tkwi błąd, czy pułapka dla naszego zrozumienia, bo skoro widzialny świat jest możliwy do sprecyzowania a wynikają one z naszych obserwacji ,dowodów czy faktów. Wiemy dziś ,że wszystko jest ze sobą ściśle powiązane i od siebie zależne . Wszystko idealnie współgra i brak w nim miejsca na fantazje „umysłowe” czy fikcje w postaci dogmatów, teorii bez pokrycia z możliwościami poznania rzeczywistości. Fikcje , dogmaty wcześniej czy później ulegają unicestwieniu.
Mamy tak wiele teorii , i co bardziej smutne – jeszcze więcej DOGMATÓW (nie wolno ich przecież podważać a jedynie utrwalać jako wiarę prawdziwą) , a wprowadzony i zakodowany w człowieku lęk uniemożliwia „naruszenia” indywidualnego myślenia.

Lęk zmusza nas niejako do „ochrony” przyjętych prawd ,i w ten sposób zamyka się ludzi (wiernych) w stada,nad którymi zawsze czuwa pasterz. Czy naprawdę jesteśmy baranami czy owieczkami ? To nadal bardzo trudny „dylemat” dla wielu wiernych.
Musimy podjąć samodzielną decyzję : Myśleć czy wierzyć ?
Niby proste , a często słyszę,że wierny też myśli ! Bardzo to pocieszające , ale nie jest prawdziwe. Wierny stale „przetwarza” zakodowane treści ale nie wyciąga z nich wniosków.
Przecież jedno zaprzecza drugiemu.
Do znudzenia namawiam do „cofania” się i zbierania faktów o„początkach” naszego zaistnienia tu i teraz.
Szukajmy odpowiedzi o celowości   naszego „pobytu” w tych a nie innych ciałach , w materii czy w światach równoległych.
Nie widzę zatem możliwości aby świadomie pomijać nasze początki „wejścia” w nasze obecne formy….
„Z prochu powstałeś” ….Znamy to ..znamy…!
Proch , to odrobina materii, (cząstka) a dzięki możliwości skupiania tych cząsteczek w coraz większe elementy ,otrzymujemy formy ,które modelujemy wg istniejących potrzeb. Ten proces tworzenia form wyglądają jak fraktale.
Więcej opisów i detali w procesie tworzenia można znaleźć w innych artykułach.
WYOBRAŹNIA !
Jeśli z uwagą przyjrzymy się różnym teoriom na ten temat , dojdziemy do tego samego wniosku co określenia : bóg , niebo -piekło i tym podobne dyrdymałki.
Powracając do podstawy budowy form , inaczej – to 3 elementy zawarte w czwartym,(forma) – dochodzimy do wniosku, że „wyobraźnia” musi się zawierać w którymś z tych trzech przestrzeni stanowiących Całość.
„Powołane – stworzone” określenia – powołujemy coś na wzór uformowanego „myślokształtu”. Trwa to chwilę , po czym tworzymy następne myślokształty.
Coraz częściej określamy je jako formy geometryczne – fraktale.
Np. częstotliwość 18 drgań /sek , koloru fioletowego (piramidowa) posiada kształt piramidy o podstawie kwadratowej gdzie wysokości wynosi   podstawy. Tworzą więc formę sześcianu równobocznego z 6 piramidami.
Każda więc myśl posiada niepowtarzalny kształt „geometryczny”.
Proces tworzenia myślokształtów to przecież nasze popularne określenia : „ Myślenie”.
Czy aby na pewno ?
Co się dalej dzieje z tym przez nas stworzonym myślokształtem ?

Bardzo pomocnym będzie porównanie tej czynności z funkcjonowaniem naszego popularnego dziś komputera. Gdzie umieszczamy zapisane teksty , czy obrazy ? Na dysku zawartym w kompie.
Zauważamy ,że każda myśl w zdaniu tekstu „składane” są z tzw. piksleli (cząsteczek , „prochu”) , jako najmniejszego elementu tworzącego obraz lub tekst. Po napisaniu tekstu , przenosimy całość do zachowania na dysku (nasza podświadomość).
Aby uzyskać ponownie tekst, uruchamiamy mechanizm,tzw. program (czyli skupienie) , wywołujemy : tytuł , hasło , który wg programu składa się w owe piksele w treść zapisanego wcześniej artykułu.
Ten biologiczny mechanizm to inaczej „powrót” nasz do przeszłości !
Znamy to doskonale w obsłudze i działaniu komputera. Rozpoznając jednak „działanie” naszego komputera uświadamiamy sobie ,że wszystko funkcjonuje w nas podobnie na „wzór i podobieństwo”.
Czy inaczej czynimy kiedy chcemy sobie przypomnieć np. twarz znanej osoby ?
Czynności – proces do powołania tekstu czy twarzy jest ten sam co w komputerze.
Czy ten prosty mechanizm możemy nazwać wyobraźnią ?
Widzimy ,ze tworzymy i posiadamy możliwość Odtwarzania !
Gdzie tu mechanizm , czynności zwane wyobraźnią ? Coś tu nam nie gra !
Określając pojęcie wyobraźni , nie opieramy się na żadnych „mechanizmach” a jedynie na licznych teoriach czy tworzonych fikcjach. Utrwalaczem takich fikcji są Dogmaty !
Powstają więc stale liczne „pustosłowia”   : jak nieba czy piekła.
Hasła te powołane zostały celowo ,aby zamknąć ludzkie myślenie w klatkach różnych fikcji.
Im większe fikcje , tym więcej świętości i coraz liczniejsze grono świętych.
Inaczej -Boskich tłumaczy i posłanników na Ziemi.
Mamy dziś wielu kosmicznych posłanników „przebywających” w ciałach Ziemskich a ich (podobno)celem jest nasze zbawienie lub ratunek przed końcem świata.
Każde nasze „bycie”, ruch, teorie są zawsze możliwe do sprawdzenia, podobnie jak wcześniejszy napisany artykuł czy poznana nam osoba.
Pomocnym wielce będzie przypomnienie o „przestrzeniach energetycznych” w których umieszczone zostało nasze ciało. Podobnie : 3 sfery zawarte w 4-ym, inaczej w formie.
A kto zawiaduje naszym ciałem? A kto używa naszego elektronicznego komputera ?

Napotykamy jednak na „kłopoty” intelektualne. Jedna część ludzkości (tzw.wierni) opowiadają się za teorią o stworzeniu boskim ,sklonowanym z żebra Adama a ciało wypełnione zostało programatorem zwane boską duszą ! „Wlana” w ciało dusza !
Inni natomiast , którzy sięgają do bardzo starych przekazów zawartych w różnych księgach , wiedzą,że pierwotni mieszkańcy Ziemi , to „zespół”,wspólnota świadomych istot (symbol Adama i Ewy) , którzy powołali w tym celu dla siebie formy fizyczne do badań , doświadczeń i stosowania energii Myśli w materii i antymaterii , zwane dziś ciałami ,formami ludzkimi.
Warto „podumać” nad tymi dwoma „rodzajami” istnień ludzkich. Naprawdę warto.
Wyobraźnia powoli zaczyna „zanikać” z naszego słownictwa , bo znając działanie mechanizmów biologicznych dostępnych człowiekowi , służą jedynie jako instrumenty do badań i doświadczeń.
Wszelkie „stworzone” przez na myśl w tej chwili (tu i teraz) – przechodzą do przestrzeni określanej jako przeszłość. Ta stworzona i „wypełniona” przez nas indywidualna przestrzeń ma możliwość dostrojenia się (rezonans) do innych przestrzeni stworzonych przez inne Istoty. Na Ziemi czy w Kosmosie. To przecież jeden wielki organizm.
Wielce pomocnym będzie „rozgryzanie” znanego powiedzenia : „Poznaj Siebie a poznasz Wszechświat Cały !
Biologicznie   – w wielkim skrócie : na szczycie kręgosłupa posiadamy doskonały ,komputer biologiczny ,(mózg i czaszka) nie do podrobienia w sposób sztuczny.
Czaszka połączona jest (opiera się) z kręgosłupem , naszym filarem , rdzeniem energetycznym (transformator wysokiego napięcia).
W budowie kręgosłupa „widzimy” schemat budowy cząsteczki.
To odzwierciedlenie 12 „poziomów” (podstawowych częstotliwości) w materii.
I tak 7 kręgów szyjnych to wszelkie możliwości „działania” w materii.
Dalej : posiadamy 12 kręgów piersiowych ( a więc pełną gamę częstotliwości).
Dolna część kręgosłupa – to 5 kręgów lędźwiowych zespolonych ze sobą.
Dodając wszystko do siebie , stwierdzamy ,że posiadamy 2 x po 12 kręgów.
Czyżby to jedynie „Ślepy” przypadek ta nasza budowa ? Jak coś takiego mogło powstać z meduzy czy ryby morskiej ?
Więcej szczegółów w innych artykułach z uwzględnieniem poszczególnych częstotliwości, barw (kolorów) oraz pojedyncze kształty częstotliwości (formy geometryczne).
Zamieńmy więc „wyobraźnię” na „archiwum” , gdzie zawarte są wszelkie nasze myśli , doświadczenia i zjawiska w których czynnie lub nie ,uczestniczyliśmy. Itp.

Pierwsza przestrzeń dotyczy naszej formy i zawarte są w niej wszelkie możliwe mechanizmy poznawcze.
Druga przestrzeń to „przechowalnia, archiwum , gdzie utrwalone zostają   wszelkie stworzone (przez wszystkich) myśli , obrazy, zjawiska oraz obrazy indywidualne czy zbiorowe.
Trzecia Przestrzeń to „Wspólnota” suma naszych osiągnięć wiekowych.
Istoty o polaryzacji dodatniej i ujemnej , które przez wiele wieków i form kształciły , dopuszczała nas do skrajnych często doświadczeń ,po to aby świadomość ciała wyciągała jak najwięcej indywidualnych wniosków.
Wnioski powiększają naszą przestrzeń Indywidualną i przestrzeń Wspólnej Świadomości Całości.
Te trzy przestrzenie „zamknięte” pozostają jeszcze w czwartej formie .
„Jeszcze” , ponieważ zanikają obecnie „stare mechanizmy” w kończącym się starym procesie.
Uświadamiamy sobie ,że nie jesteśmy formą lecz również możemy się przejawiać w innych formach, które wynikają z potrzeby danej chwili.
Czekają więc na nas już nowe formy ,nowe przejawy.
O tym w innych artykułach.
I to by było na tyle , choć „ciśnie się” również wiele innych detali ale złożyło by się to na grube tomy. Dziś nie lubimy czytać zbyt długich „rozwlekłych” treści.
Życzę dużo spokoju wewnętrznego i powrotu do SIEBIE !

Edward
19.XII.212.
P.s. (jeszcze stary rok ale stoimy przed nowymi zjawiskami).

PRZEMYŚLENIA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: