Proste zasady komunikowania

Kontakty na różnych stronach internetowych mają na celu wymianę światopoglądów, omówienie różnych idei lub wydarzeń albo swojej twórczości w stosunku do twórczości innych. Dlatego zaproponowałem kilka prostych zasad realizacji tego celu bez rozgrzewania wrogości i nienawiści do uczestników takich kontaktów.

01-pzk

Wojna domowa zaczyna się od małych nieprzyjemności ze strony innych rodaków, potem nie liczą się idee i światopoglądy, a co najważniejsze ma to miejsce w formie kategorycznej. Kto nie z nami ten przeciwko nam. A potem pojawia się grupa bardzo mądrych towarzyszy, która zaczyna jechać po nas. A jeśli nie daj Bóg krew się poleje to powieje w naszej przestrzeni wichrem nienawiści i wrogości. I pójdzie brat na brata…

Chcecie dalej dyskutować o ideach, naszym światopoglądzie, o zachodzących wokół i na świecie wydarzeniach, to należy UNIKAĆ w sporach:

1. Omawiania wypowiedzi w grubiańskiej formie w stosunku do konkretnego autora. A osobom nadużywającym tego nadmiernie, możliwie jak najwięcej ograniczać dostępu do komentarzy, a przy nie możliwości tego, po prostu ich ignorować, nie wdawać się w przepychanki.

2. W co i w kogo by się nie wierzyło, w żadnym wypadku nie można dopuścić do braku szacunku. Jeśli chodzi o wiarę wiele razy się już wypowiadałem ale jeszcze raz powiem, to bardzo delikatny temat i trzeba się do niego odnosić bardzo ostrożnie. Nie jest ważne dzisiaj, moim zdaniem, jaką kto ma Wiarę, czy będzie to starowierca, staroobrzędowiec, prawosławny, sunnita lub szyita, buddysta, jestem przekonany, że musimy szukać i omawiać tematy, które nas łączą szanując przekonania i wiarę innych.

3. W żadnym wypadku nie można dopuścić do braku szacunku innych narodów i ich tradycji. I pamiętajmy, że nacjonalista to człowiek kochający swój naród, a ksenofob to człowiek bojący się lub nienawidzący inny naród. Jeżeli ksenofob podaje się za nacjonalistę to i tak to go nie zmieni, nadal pozostanie człowiekiem nienawidzącym innych ludzi, tu nawet nie chodzi kogo, ważne, że motywem jego postępowania jest nienawiść. I jeśli artykuł lub komentarz niesie w sobie otwartą albo ukrytą nienawiść i wrogość to jest to albo głupiec albo prowokator lub po prostu nasz wróg.

4, Nie dopuścić w swoich artykułach i komentarzach do przejawu braku szacunku do naszej Ojczyzny, podobnie jak i braku szacunku do osiągnięć naszych przodków, zarówno wojennych, naukowych jak i spuścizny kulturalnej.

Starajmy się o jedność:
1. W miłości do Rodziny i naszej wspólnej Ojczyzny.
2. Do naszych tradycji, kronik i podań dawnych czasów, naszych bajek i naszej ogólnej literatury.
3. Dbać o naszą przyrodę i naszą ziemię.
4. Duchowości nad materializmem, interes publiczny nad prywatnym, sprawiedliwością nad przepisami, obowiązek służby dla naszej Ojczyzny nad prawem własności.

źródło

Reklamy

Komentarze 3 to “Proste zasady komunikowania”

  1. jaknajlepiej Says:

    brawo!

  2. Jerzy Says:

    Powyższe zasady komunikowania powinni przestrzegać wszyscy dyskutanci na forach. Popieram w zupełności.

  3. Piotr Says:

    A co z ludźmi, którzy miłym tonem celowo wprowadzają innych w błąd? Bez kryterium wolnego wyboru i rzetelnej informacji, wprawdzie ludzie będą szczęśliwi praktykując najbardziej absurdalne praktyki religijne, ale to szczęście będzie najgorszą niewolą jaką można sobie wyobrazić. Bo np. czy człowiek wierzący, że np. starego ojca trzeba zakopać żywcem ma prawo to zrobić? Każdy system, który w jakimś stopniu uważa, że przyroda jest święta ma swój ślepy koniec, którym jest ofiara z ludzi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: