Proste zasady dla kobiet

01-pzdk1. Kobieta powinna być przede wszystkim matką, gospodynią i bierieginą (panią) domu, będącą mistrzynią przygotowywania zdrowego pożywienia i robót ręcznych, znającą psychologię dzieci i rodziny, posiadającą nawyki zapobiegania i leczenia najbardziej rozpowszechnionych chorób mając podstawy do udzielenia pomocy medycznej w razie potrzeby, czczącą rodziców męża i nakazy przodków.

2. Kobieta powinna być wierna rodzinie i swojemu mężowi, schludna, czysta w swoich pomysłach, inspirująca i nakierowująca męża w jego pracach.

3. Powinna pięknie się ubierać, przy czym przede wszystkim w domu, jej ciało powinno ładnie pachnieć bez użycia perfum.

4. Dziewczyna powinna smacznie gotować, ale tak aby lubił to jej mężczyzna i wykonywać to sama.

5. Kobieta powinna mieć czysto w swoim domu. Sypialnię i kuchnię sprzątać sama.

6. Powinna być posłuszna mężowi i kierować nim łagodnie z miłością, żeby mąż wykonywał jej prośby z radością i zadowoleniem.

7. Powinna mówić zasadniczo tylko to co podoba się mężowi, na tematy, które go interesują.

8. Kobieta nigdy nie powinna porównywać swojego męża z innymi mężczyznami ponieważ wybrała na początku najlepszego dla siebie, porównania rodzą wątpliwości i w konsekwencji zabijają miłość w duszy.

9. Nie powinna wynosić „brudów z domu”, być wyrozumiała dla swojego męża, umieć mu ustępować.

10. Dziewczyna powinna okazywać szacunek rodzicom męża.

11. Twórczość to najmocniejsza cecha kobiety, po miłości do męża i swoich dzieci, dlatego powinna umieć opanować różne sztuki i umiejętności, poświęcać temu sporo czasu.

12. Kobieta jak woda powinna być pierwotnie czysta. Dzięki temu może ona swojego wybranka oczarować czystością i swoją niewinnością.

13. Mężczyzny nie można przerobić, można jedynie go zmienić zmieniając się sama. Jeżeli kobieta chce mieć w swoim mężczyźnie określoną jakość, to musi pokazać w sobie tą jakość.

14. No i trzeba pamiętać, że dziewczyna, kobieta wychodzi za mąż za mężczyznę, którego jest godna na tym poziomie rozwoju duchowego swojej duszy.

źródło

Reklamy

Komentarzy 19 to “Proste zasady dla kobiet”

 1. Sambor Says:

  To ideał wymyślony przez mężczyzn lub mężczyznę który nigdy takowego nie znał a zrodził sie jedynie w jego marzeniach. Takich kobiet nie ma … Moze w Rosji .. i to raczej nie w dużych miastach … z tego prostego powodu że jesli to mężczyzna ma utrzymywać a raczej łożyć na dom, by kobieta mogła i CHCIAŁA sie nim zająć to mąż musi mieć stałą prace a wiadomo że w Rosji i na swiecie rosnące bezrobocie … Nawet na dzieci nie ma pieniędzy wiec coż dopiro myslec o innych rzeczach … No cóż, można poczytać i usmiechnąć się jedynie… Poza tym aby mężczyzna mógł być mężczyzną – kobieta musi być kobietą … a jest dokładnie odwrotnie : kobiety chłopieją a mężczyźni babieją… Teraz to coraz częściej kobiety utrzymują dom i męża albo same utrzymują dom i dzieci lub dziecko. Swiat poszedł w innym kierunku … a to co w tym tekście, moze było i aktualne za batiuszki cara Mikołaja … ale współczesna Rosja i świat już tych zaleceń nie pamięta ani też nie chce czy tez nie może realizować z roznych powodow.

 2. AniaG Says:

  Dokładnie to samo , a przynajmniej w 3/4 z ww. całości dotyczy mężczyzn ! :)))

  • Sambor Says:

   Tak. Oczywiście, że tak jest. Ale tak nie moze byc bo swiat poszedł w INNYM kierunku. Poza tym NIE WSZYSCY mężczyzni chcą i potrzebują kobiet (i na odwrot) czy rodziny (nie odczuwają takich potrzeb ani koniecznosci) i kazdy ma prawo rozwijac sie tak jak czuje. Te wartosci kiedys były na 1. miejscu. teraz na ostatnim a przynajmniej na przedostatnim…

 3. AniaG Says:

  Chodzi o to , że nie można dwukrotnie wstąpić w.. to samo, jak powiedział Sambor. Czas jest inny i uwarunkowania inne niż kilka tysięcy lat temu. Zadaniem kobiety w tych czasach jest rozwijać trochę [ :)] cech męskich, gdyż taka jest siła porządku Natury i Logosu. To tak w skrócie ..

  • Sambor Says:

   To dokładnie tyczy sie takze mężczyzn. Oni juz nie muszą i nie chcą być łowcą, polować i przynosic do domu mieso a kobieta miałaby zając sie reszta …Inne czasy – inne potrzeby i priorytety. Kobieta musi miec nieco wiecej cech meskich w tym swiecie pełnym przemocy i niespraweidliwosci a mezyczna chce odpocząć od ciagłęgo łowienia, polowania ….Inaczej mowiac (bardziej współczesnie0 musi nastapic rownowaga energii meskich i zenskich w czkowieku. Tego wymaga czas i wibracje ziemi. Jesli czlowiek chce przetrwać .. inaczej – gdyby ciagle wyznawał te same zasady co 1000 lat temu – musiałby wyginąć jak dinozaury… OBIE płcie są potrzebne ale kazda nieco inaczej. Dyskredytowanie mężczyzn na rzecz kobiet (co sie ostatnio obserwuje coraz wyrazniej i czesciej) jest złe i nie idzie w dobrym kierunku. Oczywiscie sytuacja odwrotna TAKZE jest zła bo są to skrajnosci idace w zlym kierunku i niczego pozytywnego nie wnoszące. Tak zwana „wojna płci” jest nam sztucznie narzucona bysmy nie mogli sie porozumieć bo wspolnie stanowimy zagrozenie dla pasozytniczego systemu ktory nas wykorzystuje na rozne soposoby i skłocając by móc lepiej nami zarządzac i manipulować. Oczywiscie kobiety dzielą się na głupie i mądre. Yak samo i męzczyzni. Kobiety dziela sie na takie ktore NICZEGO nie chcą i nie potrafią zrozumieć ale i tacy bywaj rowniez i mezyczni … Sa tez kobiety i mezyzni mądrzy, wiele widzący i wiedzacy … W Rosji nazwywano ich „ведунами” i „ведуниями” (wiedunami i wiedunkami). Częściej jednak byli to mężczyźni. Gdy przyjęto prawosławie – wiedynai i wiedunki zostali zniszczeni, usunięci z pola działania bo zagrażali jedynowładztwu prawosławnemu. Może gdzieniegdzie zachowali sie na rosyjskiej głubince do dzisiaj ale działają w ukryciu. Jestem z pochodzenia Rosjaninem choć Polakiem i znam doskonale język, mentalność i sposob myślenia obu narodów. Według nich (a opierają sie oni na Starosłowańskich Wedach (Древнеславянские Веды).. wg ktorych kobieta to element minus (nie w sensie wartosci a w sensie energetycznym), element wilgoci i mroczności. Mężczyzna to lement jasny, słoneczny i suchy… Dlatego tez Wedy uważają że oba elementy powinny sie uzupełniać zgodnie z potrzebami przyrody. Nic wiecej. Normalna polaryzacja ludzi jest taka, że w każdym człowieku bez względu na płeć są dwie energie ; męska i żenska – oczywiscie w odpowiednich proporcjach. Jednakże owe proporcje wydają się zmieniać i te w mniejszosci – zaczynają przeważać, co powoduje zwiększenie męskosci w kobietach(sławna babo-chłop) i żenskosci w mezycznach (chłop-baba). Zauważa sie na świecie (takze w Polsce i Rosji) coraz więcej przypadków transseksualizu w obie strony (M/K oraz K/M) …. Może to także być skutkiem nieprawidłowych reinkarnacji (np. cały ciąg inkarnacji żeńskich i nagle męska) albo cały ciąg inkarnacji męskich i nagle – kobieca, żeńska.
   To temat rzeka, i to co napisałem to jedynie telegraficzny skrót … by zaaakcentować najwazniejsze sprawy zwiazane z tym tematem. NIC juz nie jest jednoznaczne i ostateczne. Pragnąłbym zaznaczyć jeszcze iż tzw. „feministki” (kiedyś nazywały się „sufrażystkami”), którym się wydaje iż działają dla dobra kobiet i w ich obronie – paradoksalnie im szkodzą, ponieważ nie rozumieją one ISTOTY sprawy … Ale to juz temat na inny raz.

 4. anuradha57 Says:

  No dobrze, a jakie są zasady dla mężczyzn? Artykuł opisuje jedną stronę, mocno ograniczając kobietę, a dla równowagi powinno sie uwzględnić także drugą. Nikt nie ma prawa panować w żaden sposób nad drugą osobą, lub Istotą, a tym bardziej, gdy jest to związek dwojga kochajacych się osób. Te zasady należałoby bardzo zmodyfikować.

  • Sambor Says:

   Te zasady powinni sami ustanowić sami dla siebie obie płcie jesli juz sie zdecydowali na wspólne pożycie. Artykuł opisuje zasady PATRIARCHATU. Ale patrirachat nie tylko upodmiotowywał kobiety ale także pośrednio szkodził mężczyznom> Oczywiscie matriarchat (ktory juz panował na ziemi przed patriarchatem) także był zły i upodmiotowywał mężczyzn… Pamięć zbiorowa o tym pamięta .. stąd takie drakońskie prawa dla kobiet w najbardziej „gadzich” krajach jak Arabia Saudyjska i wszystkich pozostałych krajach islamskich. Tam panuje szarjat i jest to prawo Drakona czyli Gadzie, Gadoidzie czy tez Reptylianskie prawa. W tych krajach zbiorowa pamięć mężczyzn o matriarchacie, rownie okrutnym jak patriarchat) jest jakby zaprogramowana w ich swiadomosci a raczej podswiadomosci… W tych krajach jest całkowity brak rowmowagi miedzy energią żenską i męską stąd ciągle konflikty, spory, akty przemocy, agresji, gwałty itp dewiacyjne zachowania. Także całą poludniowa Europa tę pamięć posiada i słabiej lub mocniej kulktywuje (stąd dla rownowagi panujący tam kult mężczyzny, męskiej siły i dzielnosci (w rozny spsoob rozumiany)…. To tyle w skrócie.

 5. Sambor Says:

  Do tego co juz napisałem na ten temat może dodam (dla sprawiedliwosci) iż niektore zasady zawarte w tym artykule mimo wszystko są oczywiste i przydatne, np. niewynoszenia brudów domowych na zewnątrz. Poza tym dbanie o higienę i odzież powinien dotyczyc tez i mężczyzny … Kobieta ma wg tych zasad byc ciągle piękna, pachnąca .. a mezyczna to juz może brzydko pachnąć i nie prac odzieży??? Cos tu nie tak .. :-) Poza tym trudno być ciągle pachnącą i pieknie ubraną jak trzeba wykonywac te wszyskie prace domowe ktore do lekkich nie nalezą … Porownywanie męża do innych męzów jest istotnie głupie bo i mąż może porownywac żonę do innych żon .. I co z tego wynika ? NIC. Poza tym że pogłebia niechęć.
  Co o twórczosci kobiet ,,,, A kiedy ona miałaby znalezc czas jeszcze na tworczosc skoro (jak widac z tych zasad) na jej głowie stoi cały dom … ? Dosyć to nieżyciwe (a przynajmniej w 21 wieku). Co do punktu 13go : nie nalezy robić z męża niewolnika ani branie go pod pantofel bo jest to głupie i nikomu niepotrzebne a jest jednynie wyrazem rozdmuchanego ego żony ! Sytuacja odwrotna tez jest zła. Jesli w domu (w rodzinie) panuje zgoda, harmonia i poszanowanie drugiego – to nie ma potrzeby kogokolwiek zniewalać i trakatowac go jak niewolnika czy chłopca na posyłki. Mężczyzni ze swojej natury są bardziej przywiazani do wolnosci .. wiec jesli w stadle jeden zaczyna drugiego zniewala, kontrolować – to znak że nei ma tu zaufania i wzejemnego poszanowania. A w takim stadle trudno życ… Dlatego nie dziwi mnie że wielu mężczyzn odchodzi. Niestety – takie ciągotki kontrolowania i ciagłego zrzędzenia u kobiet są o wiele silniejsze i częstrze niz u męzczyzn. Co do ostatniego punktu to będę brutalny : ludzie się łączą w stadła wyłacznie do OBOPÓLNYCH korzyści w usługach, na zasadzie „ja tobie to ale ty mnie to” … Wiem, żę tutaj odezwie się chór sprzeciwu ale na podstawie wieloletnich moich obserwacji roznych ludzi, w tym i moich przyjaciół, tych męskich i tych kobiecych – przekonałem się że tak własnie jest. Zwłaszcza w czasach obecnych…. Nie mówię tu o jakichś wyjątkach – one zawsze były, są i będą – ale właśnie one potwierdzają regułę. Uwidacznia sie to po kilku lub kilkunastu latach wzajemnego pożycia a juz najbardziej drastycznie widac to przy rozwodach, podziału majątku czy przydzielaniu dzieci do jednego z rodziców …Cóż takie jest życie ! :-) Małżenstwo to jest kontrakt – umowa o wzajemnych usługach (bez o.o.). A sprawy emocjonalne to swoją drogą albo je umocnaija albo osłabiają …
  Kiedyś gdzieś usłyszałem czy przeczytałem 9juz nie pamiętam) takie zdanie : „Najtrwalsze są te stadła w których nie ma miłości – o ile wszystko z góry wiadomo i nikt nikogo nie oszukuje w tej grze”. Wam rozsądzić czy to prawda czy nie….

 6. qrde blade Says:

  Jest też inna definicja i myślę, że krótsza i znacznie trafniejsza, otóż KOBIETA powinna być:
  1. przede wszystkim kobieca: TO JEST CZUŁA, OPIEKUŃCZA, MIŁOSIERNA, DELIKATNA, TROSKLIWA i WIERNA – to są ponad czasowe atrybuty kobiecości.
  2. naturalnie ideałem byłoby, aby przy tym była ZJAWISKOWA, DOWCIPNA, OTWARTA, MĄDRA i INTELIGENTNA
  3 szczytem marzeń byłoby gdyby przy tym była: ZARADNA, NIE BYŁA GADATLIWA, PUSTA i ROZRZUTNA
  4. chodzący cudem, gdyby jeszcze przy tym była: PIĘKNA, ZADBANA i SŁODKA…
  5. niedoścignionym długonogim, chudym i biuściastym spełnieniem nie zaspokojonym demonicznym bóstwem o zgrabnej sylwetce, trójkątnym podbródku i miedziano rudych włosach.
  Ponieważ naturalnie MY męskie BARANY nie możemy mieć tego wszystkiego z własnej, rogatej durnoty i nieuleczalnej choroby zwanej męskim pie.dolcem, idąc na kompromis z życiem, rezygnujemy zwykle z tych najważniejszych i najbardziej unikalnych cech, to jest od 1 do 3, a to wielka szkoda i prawdziwa chłopska bezrozumność…

 7. Sambor Says:

  A JA nie jestem durnym męskim baranem i nie uwazam sie za takiego bo ja mam wszystkie te przymioty uwazane za kobiece a ktore sa tylko rownowagą meskich i zenskich energii. Te cechy o kytorcy piszesz to są pobozne zyczenia kazdego faceta a tak naprawde to takich kobiet wlasciwie nie ma a jesli sa to siedza cicho i sie nie afiszują … Natomiast jesli mezczyzna ma zrownowazoną energie meską i żenską – to już mu kobieta do niczego nie jest potrzebna bo te cechy ktorych szuka u kobiet – ma je w sobie. Uganianie sie facetow za facetkami na tym wlasnie polega .. żę oni szukają u nich tego czego nie maja w sobie. Ci ktorzy maja te kobiece zalety (nie mowię tu u kobiecych swadach bo znam mezczyzn majacy h wiele kobiecych wad) nie uganiaja sie za kobietami bo nie sa mu one juz potrzebne. Realizuje swoje zycie w pojdeynkę bo maja te kobiece energie – potrafi zrobic to wszystko co umie kobieta (poza rodzeniem) a jednoczesnie jako istota meska potrafi rez zrobic to co mezyczni umieją,…. Faceci uganiajacy sie jak oszaleli za kobietami (i na odwrot) szukaja w ich tak naprawde tego cemu w sobie nie mają. Ci ci mają – nie maja takich potrzeb.

 8. bel Says:

  Kiedyś byłam ambitną i niezależną kobietą. Wyszłam za mąż i chciałam prowadzić dom w nowoczesny sposób. Również pracowałam dobrze zarabiając. Gdy urodziłam dziecko, zaczęłam zmieniać zdanie. Postanowiłam, że sama zajmę się dzieckiem i domem. W moim przypadku to była najlepsza decyzja. Początkowo było mi trudno przestawić myślenie. Wydawało się to poniżające – jakaś tam kura domowa. Wcześniej byłam przecież kimś, miałam stanowisko. Ego się buntowało. Jednak dzięki miłości do mojej rodziny zrozumiałam, że służenie dziecku i mężowi to nie tylko mój obowiązek ale przede wszystkim jest to wynik mojej miłości do ludzi z którymi najbardziej na świecie chcę żyć. Mój syn po urodzeniu potrzebował kochającej matki, a mąż wracając z naprawdę ciężkiej pracy potrzebował wypoczynku w miłym i radosnym otoczeniu. Udało mi się stworzyć szczęśliwy dom, a rodzina bardzo odwzajemnia się miłością i dobrocią do mnie. Wiele osób przychodzi do nas aby się zrelaksować i z nami pobyć. A jeśli chodzi o ambicje, to jest nawet lepiej, bo mam czas na naukę i rozwijanie swoich zdolności. Pieniędzy jest owszem mniej i żyjemy skromnie, ale wyrzeczenia są warte tej jakości życia jaką mamy. Nie jestem przeciwnikiem pracy. Wręcz przeciwnie, syn już jest starszy i samodzielniejszy więc ja mogę podjąć pracę, ale na pierwszym miejscu zawsze będzie rodzina. Na pracę też już patrzę inaczej. Dziś nie myślę o karierze i pięciu się w górę ale o służeniu ludziom. Tylko taka praca ma sens. To nie jest poniżanie siebie, to wyraz miłości i dobroci. Uważam, że zajmowanie się domem dla kobiety jest zgodne z porządkiem natury. Można to pogodzić z pracą i nauką, jednak nie walcząc z naturą, a wypełniając ją. Wiele osób zna Dolores Cannon z jej książek, ale najpierw przez wiele lat prowadziła dom i zajmowała się rodziną. Później dopiero zajęła się swoją pracą i pisaniem książek. Do końca życia pracowała i odwiedziła różne kraje. Spełniła się jako kobieta i matka oraz jako hipnoterapeutka i pisarka.

  Ps. Każdy mówi, że miłość jest najważniejsza, ale gdy przychodzi do praktyki, to większość osób na pierwszym miejscu postawi prestiż, pieniądze i pogoń za wielkością, a o miłości nadal tylko marzy.

 9. Sambor Says:

  Każdy, męzczyzna czy kobieta, musi sam zadecydować co dla niego jest ważniejsze, i jakie są jego czy jej oczekiwania od drugiej osoby z którą żyje pod jednym dachem – ale konsekwencje takze musi ponieść nie tylko sam ale i jego rodzina. Nie ma nic za darmo … i zawsze jest cos za coś. Trzeb wiedziec co dla nas jest wazniejsze i dopiero ktos sie sam o tym nie przekona – bedzie szukał roznych wyjsc i dróg.
  Kobety są rożne i to prawda że od niej wiele zalezy (mam na mysli stosunki i atmosfera w rodzinie). Wiekszość kobiet jednak jest samolubna, egoistyczna i krótkowzorczna. Łatwiej je omamić i zrobić im wode z mózgu .. co widać jakna dłoni w obecnym stanie rodziny… Swoje frustracje (na ogół sane je sobie stwarzają) wyładwoują to na mężu to na dzieciach … a potem jojczą żę są „nierozumiane, opuszczone, samotne, że dzieci i mąż wolą być poza domem niz z nią w domu” itd itd. do znudzenia.
  Poza tym mezczyzna i kobieta są to dwie całkowicie rozne istoty – tak psychologicznie jaki i fizycznie, reagują roznie i inaczej widzą i odbierają otoczenia i swiat.. Nie sprzyja to rozumieniu bo tak naprawde kobiety z natury są stwoerozne do innych rzeczy a mezyczni do innych. Tak został stworzony ten system i nic na to nie mozna poradzić. Oczywiscie mam tu na mysli wyłacznie na mysli kobiety i męzczyzn heteroseksualnych. Kobieta biologicznie jest stworzona do przedluzania gatunku a męzczyzna do jej zapladniania .. I choc feministki sie z tym nie zgadzają to mimo żę udają że chca pomagac kobietom (w czym wlasciwie ?) to im szkodzą … I chociaz w kazdym mezczyznie jest troche kobiety a w kobiecie troche mezczyzny (mowie tu o energiach) to kobieta NIGDY nie będzie rowna mężczyznie i nigdy nie zdoła zastąpić chłopcu ojca – bo po prostu jej wartosci i priorytety są inne i nie możę tych męskichg wartosci chłopcu przekazać! … nawet jesli są kobiety wojujące na wojnach i zabijajace z zimną krwią .. i są one często o wiele dziksze i okrutniejsze od mezczyzn – bo chcą sie wykazac wiekszą tzw. „dzielnością” w mordowaniu .. Ale czy to są istotnie jeszcze kobiety ? Ja bardzo wątpie… Mając męską strukturę mózgu i biologicznie żeńską – niemożliwym jet bycie kobietą w 100 %. Oczywiscie i nie kazdy mezyczna nie jest w stanie meskich wartosci przekazac synowi bo najczesciej sam tego nie wie bo byl wychowywany albo przez despotycznego ojca, ktory go tłukł i ponizał albo wrod sam nie mial ojca i wychowywal sie wsród samych kobiet …ktore w dobrej wierze zaszczepiły mu inne wartosci niż męskie … Męzczyzni boja sie okazyać łagdoność bo wmowiło sie w nic że jest to jakoby cecha „koibeca” co jest totalną bzdurą .. Oczywiscie łagodność w wykonaniu kobiety a mezyczny to dwie rozne energie .. ale są to wartości ogolnoludzkie : ani męskie ani żenskie. System patriarchalny narobił wiele złego obu płciom ale w naszym systemie judeochrzescijanskim przejęlismy te cechy z okrutnego systemu sumersko-babilońskiego ! Ale to temat na inną okazję …
  Dlatego – jeśli chodzi o ognisko domowe – w typowych rodzinach – to czy mąż, dzieci chętnie przebywają w domu – zalezy głownie od kobiety i jej umiejetnosci organizowania i prowadzenia domu…

 10. rey Says:

  Prosta zasada dla mężczyzn: zaprzestać dyktowania kobietom, jakie powinny być. Mężczyźni wyrządzili nam już dość krzywd tworząc patriarchat. Dosyć niewolnictwa i ograniczania potencjału intelektualnego ponad połowy populacji.

 11. Aleksandra Says:

  Zgadza się, ale patriarchat jest odpowiedzią na matriarchat, w którym to rządziły kobiety… Zapewniam z tego co się dowiedziałam, że wcale święte nie były.

 12. pusia Says:

  Czy trebor odpływa może w kierunku sekty?

  • treborok Says:

   trebor już dawno odpłynął… na drugi brzeg… i nawołuje do innych, by zdjęli klapki z oczu. Jedno jest pewne – nie należę do sekty kościoła katolickiego ani innych złudnych religii.

 13. agnieszka ż Says:

  Przeżyłam siebie,swoją kobiecość jako ostrą,zadaniową,skuteczną,wymagającą ,”w spodniach”.Przyszedł moment,że poczułam,że moje pretensje do niemęskości mojego męża związane są z moją niezdrową kobiecością.Myślę,że już jest sporo w nas naprawione.Zajęło to parę ładnych lat,psychoterapia,zapanowanie nad lękami ,pójście pod prąd,OGROM PRACY sercem i nad moim sercem.Jest spory problem z kobiecością w Polsce.Zmiana we mnie zapoczątkowała zmiany w mężu,pomału weszliśmy we właściwe role i olbrzymia ulga.Coś zdrowego jest w tym tekście. Pierwsze skojarzenie ,że taka kobiecość jest słabością i podległością. Jest to złudzenie.Taką może być tylko równie silna i niezależna jak partner,bo tylko taka nie będzie się neurotycznie bała się

  • wiki Says:

   I ja swoją kobiecość przeżyłam w spodniach niestety i nic dobrego z tego nie wynikło. Wiele lat musiało minąć zanim zrozumiałam że to zły kierunek. Dzieci już duże ,nie nadrobię czasu który musiały spędzić w żłobkach i przedszkolach,zamiast z matką w domu. Nie dorobiłam się nawet mieszkania, małżeństwo się rozpadło. Po efektach wychowania mogę stwierdzić że nie da się być matką i ojcem w jednym,Czasem myślę sobie jakie to przewrotne hasła feminizmu i jak ja na tym wyszłam ; musiałam sama opiekować się dziećmi,dbać o dom i do tego jeszcze pracować.Zdecydowanie lepsze byłoby zajmowanie się domem i dziećmi a mężowi pozwolić niech pracuje! Dzisiaj wiem że takie rozdzielenie roli daje jasne obowiązki i dzieli odpowiedzialność a dzieciom jasne wzorce.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: