Prawo Czasu – film

Czym jest czas?

Wszystko, co dzieje się we Wszechświecie można opisać jako proces falowy, zarówno na poziomie mikro, jak i makro świata. Obrót elektronów po orbitach wokół jądra atomu, obrót Księżyca wokół Ziemi, obrót Ziemi i planet wokół Słońca, obrót galaktyk. Również wszystko w życiu człowieka podporządkowane jest określonym rytmom i opisywane jako proces falowy. W oparciu o ten czas – powiązane są częstotliwości procesów falowych, z których jeden bierzemy za wzorzec.

01-pc

Ponieważ tak wiele w życiu człowieka podporządkowane jest rytmom słonecznym, to za wzorzec wzięty został okres obiegu Ziemi wokół Słońca jako rok i Ziemi wokół swojej osi jako dzień. Jeśli spojrzymy na ludzkie życie jako rodzaj procesu falowego, to zobaczymy, że do 20-25 lat, człowiek się uczy i nie bierze aktywnego udziału w życiu społeczeństwa, od 20-25 do 50 lat to okres największej wydajności w społecznym działaniu człowieka, po 50-tce większość ludzi zaczyna zajmować się swoimi problemami i rezygnuje z aktywnego życia społecznego. W efekcie najbardziej społecznym okresem w życiu człowieka jest wiek około 20-25 lat. Podobną prawidłowość można znaleźć, jeżeli uwzględnimy średni wiek matki przy urodzeniu pierwszego dziecka, który również wyniesie 20-25 lat. Podczas poczęcia istnieje wymiana informacji genetycznej gdzie urodzone dziecko niesie ze sobą nowy kod genetyczny, to znaczy, że co każde 25 lat odbywa się wymiana informacji na poziomie biologicznym. Nazywamy ten proces „częstotliwością czasu biologicznego”, i na przestrzeni całego globalnego procesu historycznego praktycznie ona się nie zmieniła i pozostaje stałą.

Prawo Czasu (anyfiles)

Prawo Czasu (dailymotion)

Człowiek jest jedynym biologicznym gatunkiem na ziemi, który poddaje przetworzeniu wszystko co dostaje od przyrody i zajmuje się tworzeniem czegoś nowego. Tak więc, oprócz istniejącej biosfery człowiek stworzył
technosferę, którą ciągle modyfikuje i doskonali. Szczególnie silne tępo zmiany technosfery zachęciło
usankcjonowanie lichwiarskiego procentu kredytowego, który stale wprowadza nowe technologie do tego, aby spłacić zadłużenie.

02-pc

Czy istnieje okresowość w zmianie technosfery? Tak, taka okresowość jest i łatwo ją wyśledzić, biorąc którąś z dziedzin ludzkiej działalności, np.transport. Człowiek wynalazł wóz, i on służył mu bez żadnych istotnych zmian tysiące lat. Człowiek wynalazł karetę, i przejeździła ona setki lat. Stworzył parowóz, którego konstrukcja zmieniała się przez dziesiątki lat (parowóz, spalinowóz, elektrowóz, kolej jednoszynowa). Wraz z wynalezieniem samochodu i
samolotu udoskonalenia liczono już w poszczególnych latach. Widzimy, że tempo zmian technologii stale rosło, i jeżeli na początku liczyło się je w tysiącleciach, to w dzisiejszych czasach liczy się je w latach.

03-pc

Ale informacja techniczna jest tylko częścią kultury informacyjnej ludzkości w ogóle, podlegając temu samemu prawu zmieniającemu całą kulturę, jeżeli pod pojęciem kultury można rozumieć całą niegenetycznie uwarunkowaną informację. Dlatego nazwiemy tą częstotliwość aktualizacji informacji na poza genetycznym poziomie – “społeczną częstotliwością czasu „. Stosunek wzajemnych częstotliwości czasu biologicznego i społecznego i ich wspólny związek w globalnym procesie historycznym otrzymał nazwę „Prawo czasu”.

Teraz zobaczymy jak te częstotliwości się korelują. Jeżeli wcześniej wiele setek a nawet tysiące lat częstotliwość „czasu biologicznego” była wyżej od częstotliwości „czasu społecznego”, to w drugiej połowie XX wieku sytuacja znacznie się zmieniła. Teraz częstotliwość „czasu społecznego” przewyższa częstotliwość „czasu biologicznego”. W pierwszej połowie XX wieku (1900-1950) w częstotliwości czasu biologicznego społecznego w życiu ludzkości nastąpiło zjawisko, w technice nazywane jest rezonansem.

Zjawisko rezonansu

Dowolny system, nawet ten znajdujący się w stanie spoczynku, posiada właściwą sobie częstotliwość fali. Jeżeli do takiego systemu dodamy siłę wymuszającą z częstotliwością bliską lub równą częstotliwości fali własnej, wtedy doprowadzi to do rezonansu, tzn. gwałtownego zwiększenia amplitudy fal. Zjawisko rezonansu może wywołać nieodwracalne szkody w różnych systemach mechanicznych, np. nieprawidłowo zaprojektowanych mostach. W ten sposób w 1905 roku runął most Egipski w Sankt Petersburgu kiedy przeszedł przez niego koński szwadron, a w 1940 – zawalił się most w Tacomie w USA.

Ludzkości udało się prześliznąć przez ten odcinek czasu i przetrwać, dzięki temu, że okres ten był nieistotny w stosunku do całego procesu historycznego i dlatego dla ludności naszej planety nic on nie wniósł, do czasu masy krytycznej, chociaż w tym czasie przez cały świat przetoczyła się fala wojen i rewolucji. Ten okres w biblii nazwany jest apokalipsą.

Teraz w ciągu życia jednego człowieka i jednego pokolenia następuje wiele zmian w otaczającym nas świecie (zmiany w informacyjnym stanie społeczeństwa). Zmienia się stosunek ludzi do tego, co się dzieje wokół nich, w rezultacie czego w drugiej połowie XX wieku następuje zmiana logiki zachowania społecznego ludzi. W okres przed zmianą logiki zachowania społecznego człowiek rodził się, otrzymywał informację (oto Bóg, oto Car, oto Kościół), i był w tym niezachwiany do jego śmierci. Ten, kto wcześnie w życiu zdobywał wtajemniczenie, ze względu na monopol na tą wiedzę mógł zasobnie żyć przez resztę życia. Ten, kto nie zdobywał podobnych wtajemniczeń orał ziemię. Obecnie czas wtajemniczeń się skończył, w rezultacie coraz większej częstotliwości czasu społecznego straciło to jakiekolwiek znaczenie.

Dla zobrazowania szybkości rozwoju technologii posłużymy się informacjami głównego futurologa towarzystwa
„Cisco” Davea Evansa, koniec 2009 r.: Dzisiaj wiemy 5% tego, co nam będzie znane za 50 lat. Innymi słowy, 95% wiedzy, która będzie dostępna dla ludzi w 2060 roku będzie wynikiem odkryć, dokonanych w ciągu najbliższych 50 lat. W ciągu najbliższych 2 lat ilość informacji w naszym świecie wzrośnie o sześć razy, natomiast danych korporacyjnych w tym samym okresie będzie wzrastać o 50 razy. W ciągu najbliższych dwóch lat, ilość informacji w Światowej sieci będzie podwajać się co 11 godzin. Do roku 2015, ludzkość będzie co roku tworzyć zawartość, objętość która 92, 5 miliona razy przekroczy objętość informacji przechowywanych w bibliotece Kongresu USA (uważana jest za największy w świecie magazyn informacji).

W zmieniającej się logice społecznych zachowań człowiek albo opanuje nową wiedzę, rewidując i zmieniając swoje stereotypy, albo ląduje w śmietniku historii. Do adaptacji, osoba musi być w stanie nabywać nową wiedzę nieustannie przez całe życie, a do tego musimy być w stanie uczyć się samodzielnie. Trzeba wyrobić sobie metodę opanowania nowej wiedzy.

Ten kto włada informacją – ten rządzi światem.
Wiedza – władza

04-pc

Podstawowa zasada zniewolenia ludzkości realizowana jest z wykorzystaniem monopolu na wiedzę. Dzięki temu nieduża grupka pasożytów na szczycie piramidy społecznej posiadła całą wiedzę ludzkości, i czym bliżej podstawy tej piramidy, tym mniejszą wiedzę przekazuje się ludziom. W rzeczywistości można rozpatrzyć dwa uwarunkowania piramidy, jedna – piramida władzy ze szczytem skierowanym ku górze, druga – piramida wiedzy z czubkiem skierowanym na dół. Prawo czasu prowadzi ten system piramid do upadku.

05-pc

Współczesny właściciel niewolników, właściciel robotników (słowo pracownik pokrewne jest z słowu niewolnik), żeby jego niewolnicy lepiej pracowali i przynosili „zyski”, trzeba stale dostarcza nowej wiedzy. Ale jeżeli niewolnicy będą coraz więcej wiedzieć, to przestają być niewolnikami.

„Każdy w miarę swojego zrozumienia powszechnej istoty rzeczy pracuje na siebie, a w miarę niezrozumienia na tego, kto rozumie więcej.”

06-pc

O swoim zrozumieniu Prawo Czasu i bezradność w stosunku do niego obecnych właścicieli niewolników w genialnym poemacie « Rusłan i Ludmiła » Puszkin mówi otwarcie:

On gwiazdy sprowadza z nieboskłonu,
On gwizdnie – a zadrży Luna (Księżyc);
Ale przeciw Prawom Czasu
Nauka jego bezsilna.
*A.S.Puszkin*

Film oparty na materiałach:
Koncepcje bezpieczeństwa społecznego „Martwa woda”

Studio Prawo Czasu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: