Pascha. Święto skradzione przez chrześcijan.

Moja babcia, która była głęboko wierzącym człowiekiem nigdy nie wymawiała słowa „pascha”. Tylko pasKa. Na początku myślałem, że może po prostu przeinacza po swojemu to słowo, miała taki „punkcik” i mówiła „maKer”, zamiast „maCher”, „chrion”, zamiast „chron”, itd. Potem zastanawiałem się, czym pascha zawiniła, przecież niczego nieprzyzwoitego w tym słowie nie słychać. Spytałem o to babcię, a ta mi wyjaśniła, że w dawnych czasach wszyscy mówili „pasKa”, od nazwy formy do wypiekania świątecznego chleba.

01-psspc

Tę rozmowę przypomniałem sobie dopiero teraz, kiedy prochy mojej babci po linii matki Eleny Andriejewnej Edemskiej, zbutwiał wiele lat temu. Teraz już wiemy, że w rzeczywistości Paska nie ma żadnego związku z chrześcijańskim kultem księżyca. Rosjanie świętowali PasKę na długo przed zagarnięciem przez chrześcijan naszej ziemi. Oto jak mówili o pojawieniu się święta dorossjanie:

Legenda o Paske.

Żyli sobie trzej bracia myśliwi: Tur, Pan i Jar. Zapragnęli udać się na bezkresne stepy, a skowronki tak się rozśpiewały, że aż niebo dzwoniło. Zaskoczony tym Jar zatrzymał się i mówi:

– Nie chcę bracia na tury polować, młode byki razić strzałami, chcę pole zaorać, obsiać ziarnem i zebrać plony, chcę chleba upiec ludziom na zdrowie. Kiedy tylko to powiedział z nieba spadł złoty pług i złote jarzmo.

Krzyknął starszy brat Tur:
– To moje!
Chciał złapać pług — aż zajął się płomień. Cofnął się w strachu Tur.
– To moje! — krzyknął średni brat. Ale i jemu buchnął płomień w twarz.
– Nie, bracia, to jest moje — uśmiechając się powiedział Jar.

Podszedł i wziął złote jarzmo, narzucił je na dwójkę wołów, które pasły się w pobliżu, zaprzągł je do złotego pługa i przeorał pierwszą na świecie bruzdę. A potem — drugą, dziesiątą i setną. Obsiał pole dziką pszenicą i urosła ona zadziornym kłosem. Zebrał Jar urodzajne plony i mąki namełł, upiekł pierwszy bochen, i drugi, i dziesiąty, i setny. I ludzi częstował. Nauczył ich orać, siać i chleb robić. Za wszystko to wielcy bogowie ciepłych Krajów wzięli go do siebie wykąpali w Jeziorze Żywej Wody. I został Jar — Jaryłą, Bogiem wiosennych prac i urodzaju. Od tego czasu schodził on na ziemię w ten wiosenny dzień kiedy można było obsiać ziemię ziarnem. I to był Wielkidzień, to znaczy Wielki Dzień chleboroba (rolnika).

Warto zauważyć, że legendę pośrednio potwierdził Herodot: – „… i spadły na Scytyjską ziemię z nieba złote przedmioty: pług, jarzmo, topór i misa …)

A oto opinia W. I. Goworowa

Pascha – zjawisko astronomiczne

Obchodzenie Paschy jako święta związanego z cyklem księżycowym, odliczanie którego zaczyna się od Dnia Wiosennej Równonocy. Za tym Dniem powinna być pełnia, pierwsze Nowie to Święto Rascha, lub „Wielka Noc”, tak świętują Słowianie Zachodni. Cykl świętowania wynosi 14 dni, i kończy się Paschą, to Pełnia lub Wielki Dzień – tak świętujemy my, Słowianie Wschodni. To jasne, że ruch księżyca nie jest podporządkowany żadnej cerkwi ani kościołowi – katolickiemu, muzułmańskiemu, ani czy chrześcijańskiemu. Kościół sam chciał, żeby je świętować. A jak jest w rzeczywistości?

Równonoc (według czasu Moskiewskiego) 21 marca o 01:45 w nocy. To faza rosnącego Księżyca i 23 marca – Pełnia. Nów następuje w dniu 8 kwietnia – to Dzień Raschi, początek Święta. Po nim jest Palmowa Niedziela – to 1 kwietnia. Dzień Paschy następuje w czasie Pełni – to 22 kwietnia.

Co nam przedstawia Kościół? Nowia nie zauważa, Niedziela Palmowa jest zaplanowane na 24 kwietnia, a sama Pascha – na 1 maja, w fazie ubywania Księżyca. Co się za tym kryje? Według niektórych danych 1 maja zaplanowano „zjednoczenie”  żydowskiego, katolickiego i jakoby „prawosławnego” kościoła, w celu celu pełnego zniewolenia świadomości narodów. Noc 1 maja jest uważana za „święto siły nieczystej” lub „sabat wiedźm”. Zdaje się szanse są duże, jeżeli Kościoły dokonają swojego „sabatu”. Przypomnijmy, że w ruskim języku słowo „szabasz”(sabat) oznacza „koniec sprawy”, i pojawia się palindromom, który czyta się tak samo z prawej jak i lewej, zapewniając bezpośrednią łączność między światami Prawi i Nawi, lub Przyszłości i Bliższej Przyszłości (nadchodzącej).

Popatrzmy na Ruski Kalendarz Liturgiczny i Dni Nowego Roku, który zaczyna się w Dzień Wiosennej Równonocy 21 marca – Dzień Boga Jaryło, pierwszea Liczba i Niedziela. 1 kwietnia – 13 Dzień lub Świąteczny Dzień. 8 kwietnia – 19 Dzień, Święto Zwiastowania. 22 kwietnia – 34 Dzień, Lelnik, otwieranie źródeł. A 1 maja – 43 Dzień, dzień Żywych, Sorokowiny (czterdzieści?). Oto co chcą nam odebrać, zamieniając daty Obchodów Werbalnej Niedzieli, Raschy i Paschy.

Jak zniszczyć tajne plany wroga? Najprostszym sposobem jest aby je opublikować, ujawnić lub „wywieść na czystą wodę”. I świętować „po naszemu”!

źródło

Uzupełnienie:

Co świętujemy na Wielkanoc?

Reklamy

Komentarzy 9 to “Pascha. Święto skradzione przez chrześcijan.”

 1. canassatego Says:

  Dzięki za ten bardzo potrzebny artykuł.

  Chciałbym dodać, ze Rosja jest obecnie największą szansą na odrodzenie się słowiańskiej kultury i jej kontynuację i ewolucję. Prawosławny kościół w Rosji jest, co prawda, tak śmiertelnym wrogiem słowiańszczyzny jak katolicki kościół w Polsce, ale prawosławny odprysk chrześcijaństwa nie jest częścią międzynarodowej mafii watykańskiej i dlatego rosyjscy Słowianie maja większą szansę na przezwyciężenie „nadjordańskiej dżumy”.

  Tym, którzy interesują się nowoczesną muzyka opartą na motywach słowiańskich polecam (jak zawsze) znakomitą rosyjsko-słowiańską grupę metalową Arkonę, która nagrała znakomity utwór o słowiańskim bogu wiosny Jaryło, o którym mówi autor artykułu:

  Pozdrawiam z Kraju Apaczów, ostatnich wolnych Amerykanów.

 2. Wojox Says:

  Jeżeli mówicie o Chrześcijaństwie które nim nie jest to jest mi niestety przykro. Żadna odmiana Chrześcijaństwa nie pasuje do biblijnego opisu. Ocenił bym raczej je jako Chrześcipogaństwo. Dlatego że gołym okiem widać że Jezus nie ma nic wspólnego z tymi pseudochrześcijanami. Jedynym ugrupowaniem które prawidłowo kultywuje chrześcijańskie i biblijne tradycje to Świadkowi Jehowy. Począwszy od poprawnego obchodzenia Pamiątki śmierci Jezusa, zawsze 14 nisan, po całkowite odrzucenie pogańskich praktyk. Od głoszenia po zgromadzenie przysłowiowej trzody, karmienie jej i utrzymywanie w czystości. Oczywiście w miarę możliwości. Dodam tylko iż tak jak Jezus był szykanowany i oskarżany o demoniczne źródło swej mocy, tak i dziś wielu ludzi wrzuca Świadków do jednego wora masonami i innym szatańskie plugastwem, zapominając że Bóg brzydzi się spirytyzmem, znakami i gestami tajemnymi których pełno w tych organizacjach.
  Święto Paschy nie zostało skradzione przez Chrześcijan, Jezus jako syn Boży wychowany od urodzenia w żydowskim duchu obchodził Paschę co roku. Wiedząc że umrze męczeńską śmiercią w dniu Paschy, zmienił tylko status tego święta. Nakazał uczniom to czynić na jego pamiątkę, niczym mówi Biblia. I znaczenie dla niego jak i samego Boga, ma celebrowanie jego śmierci a nie Zmartwychwstania. Jednak pseudo chrześcijaństwo odstępcze wolało to ważne święto wymieszać z kruliczkami, pisankami i dyngusem. Oczywiście żeby zawsze wypadło to w piątek przesuwa się to od 14 nisan do przodu lub do tyłu. Więc żeby prawdzie stało się zadość trzeba to napisać, co czym prędzej czynnie.

  • treborok Says:

   Przeczytaj 2 artykuł (na końcu tego jest link). Dodam coś od siebie i krótko. Nikt nie neguje w tych artykułach Jezusa tylko szuka pochodzenia tego święta. Faktem jest, że kościół obchodzi je według kalendarza księżycowego (stąd różne daty obchodów) związanymi z fazami księżyca Już w tym momencie powinno zapalić się czerwone światełko ponieważ kalendarz księżycowy to kult śmierci. No i ważna pytanie, którego Jezusa (Isusa) dotyczy te święto (ponieważ było ich paru (co najmniej)? Tak więc jeśli chcemy czcić Jezusa (Isusa) to powinniśmy wiedzieć, kiedy i którego. Co do świadków Jehowy to byłbym bardzo ostrożny i dowiedział się kto zakładał tą sektę i poczytał trochę o wielu skandalach, które miały tam miejsce. Gwarantuję prawda Cię wyzwoli od świadków Jehowa. I na koniec nikt w tych artykułach nie kwestionuje Jezusa (Isusa) i Boga lecz daty obchodów święta Paschy.

   • Wojox Says:

    Już w Twej odpowiedzi jest błąd. Nie kościół a my Świadkowie Jehowy obchodzą pamiątkę śmierci Jezusa wg. kalendaża księżycowego. Nie dlatego że jest to kult śmierci, a dlatego że ten kalendaż jest poprawny. 14 Nissan zawsze wypada w pełnię księżyca i w pełnię oddał życie Jezus. Sama Biblia podpowiada żeby się nie wdawać w spory o śłówka. Jezus był jeden, tylko on oddał swe życie za wszystkich, jako okup za życie Adama.
    Jezus powielokroć zwracał się do swego ojca w niebie: „uświęciłem Twe imię ojcze i jeszcze raz uświęcę”. Kiedy miały nastąpić czasy końca, zapowiada Izajasz że ” góra Jehowy, miała być najwyższą z gór”, co istotnie ma miejsce. Poza tym sekta to odłam, a Świadkowie Jehowy działają od „zera” i nie ma dla mnie znaczenia co piszą o nich ci którzy „rozpraszają”. Jedynie u nich widać prawdziwą miłość, przynajmniej ja to tak widzę, kiedy zostałem zmuszony do emigracji z Polski otrzymałem wszelaką pomoc o braci. Pomogli mi finansowo (każdy z prywatnej kasy), a także w innych sprawach związanych z pracą czy ogarnięcie domu. Wielu ludzi dzisiaj zajęło się rozpracowywaniem świata Szatana, YouTube i inne blogi są pęłne art. na temat jak działa i jak zwodzi ludzi przeciwnik Boży. Ale zapomniano o tym by ” zbierać” zgromadzić trzodę, do przyszłego życia. O tym pamiętają tylko Świadkowie Jehowy. JHWH = On powoduje że się staje. Niebawem właśnie zacznie się dziać jego wola, wtedy może być za późno na zmianę swej osobowości. Jezus powiedział że wielu w owych dniach będzie wymieniać co to dla niego robiło, a On im powie „idźcie precz, nigdy Was nie znałem”.

    • qrde blade Says:

     Wojox znam wielu świadków i podoba mi się kiedy studiują Biblię i doprawdy uczą się z niej wielu rzeczy. Jednak zawsze zadziwia mnie ich naiwna ufność do ludzi, którzy ją przecież tłumaczyli, interpretowali i przepisywali. Naturalnie znajomi świadkowie są tak zaprogramowani w swej ufności do treści w niej zawartej, że nie docierają do nich żadne argumenty, wtedy przytaczam im do interpretacji wersje śmierci Jezusa według Mateusza, w której w chwili Jego zgonu zatrzęsła się ziemia i otworzyły się groby, a znamienici Żydzi w nich śpiący powstali i pomaszerowali objawiając się wielu do świątyni. Na ten przykład rzednie im zawsze mina i zaczynają beznadziejnie zaprzeczać jakoby istniał taki tekst. Jednak on istnieje i jasno stanowi, że zmartwychwstanie było wtedy normalką dotyczącą znamienitych obywateli lub każdy nowobogacki spał snem sprawiedliwym w swoim grobie. Róznic między Biblią świadków, a np. gdańską czy brzeska jest wiele i różnią się interpretacją słów zadziwiająco popełnianych we wrażliwych momentach. To dowód na ludzką manipulację, mająca na celu zaciemnić ważkie fakty.

     • Wojox Says:

      Posługiwałem się Biblią gdańską, warszawską, tysiąclecia kilka wydań itd. I co z tego że czytacie niby z poprawniejszych wydań, jak tego w postępowaniu nie widać. Biblia ma zmieniać człowieka, a że jacy ludzie są dookoła to widać że Biblii nie czytają i spełnią się wszystko co w niej zapisano. Takie teksty w stylu „Biblia Świadków” świadczy tylko o uprzedzeniu, bo lepiej zredagowanej Biblii nie ma.

 3. qrde blade Says:

  Tu macie odpowiedź skąd pochodzi to święto, które jest znacznie starsze niż by się komuś mogło wydawać. Należy ono do tzw. świąt globalnej ziemskiej religii, która to pod różnymi ukrytymi postaciami obowiązuje do tej pory –> https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/03/22/belgia-kolejny-atak-na-wolnosc-czyli-swieto-ishtar/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: