Zdaje się, że teoria o wodorkowej genezie Ziemi Wladimira Larina się potwierdza. A jeśli jest prawdą, że stężenie wodoru na powierzchni ziemi wzrasta szybko, to może okazać się zwiastunem masy nowych kraterów na całym świecie.
Dobrze, jeżeli takie coś utworzy się gdzieś w dalekiej tundrze, a co jeżeli pod domem w którym żyjesz? A jeżeli pod elektrownią atomową?

Dzierżyńsk. Gubernia Niżny Nowogród. Lej nazywany przez ludzi „Czarna dziura” pojawił się około 30 lat temu.
Naukowcy od dawna wyrażali opinię, że pochodzenie krateru tunguskiego jest ziemskie, a nie kosmiczne. Wybuch wodoru?
4 sierpnia 2014 o 19:01
Wodór? Raczej metan i siarkowodór. Tak czy owak, sprawa jest niebezpieczna. Spełnia sie paskudna wizja Schaetziga zawarta w powieści „Odwet oceanu”.
11 sierpnia 2016 o 20:24
cyt..
Naukowcy od dawna wyrażali opinię, że pochodzenie krateru tunguskiego jest ziemskie, a nie kosmiczne. Wybuch wodoru?…naókofce…można penc!..pewnie jakiś Pietie Gorasy z izrahella
Na wszystkich zdjęciach – jest bardzo mały wyrzut ziemi – przyjmując – wybuch!…a mnie wygląda to na – strzał z góry!…np laserem – duzej mocy o czym swiadcza wypolerowane ściany leja!…”donosy” o ty zjawisku są z całego swiata – jak rowniez „ryki ziemi” z tym związane!
21 sierpnia 2016 o 17:47
Krater tunguski pewni jest ziemski, ale stężenie nietypowych mineralów i ich izotopów w drzewach, glebie i kościach zwierząt ma inną naturę.