Ogromne kamienne kule w Bośni

Badacz Semir Osmanagić z Bośni jest ekspertem od tak zwanej „piramidy bośniackiej”. On oraz inni badacze uważają, że na terytorium Bośni znajduje się starożytne urządzenie w formie piramidy będące w górze Visočica koło miasta  Visoko.

01-bk

Ale mówić będziemy nie o piramidach a o jeszcze jednym niezwykłym zjawisku, również znajdującym się koło miasta Visoko. W miejscowości Zavidovici znaleziono kilka kamiennych kul. Według opinii Osmanagićicza są one nienaturalnego pochodzenia i związane z „piramidą” będąc artefaktami nieznanej cywilizacji, żyjącej w tych okolicach ponad 1500 lat temu.

02-bk

03-bk

04-bk

Największa kula został niedawno częściowo odkopana w lesie Podubravlje, niedaleko od Zavidovici, wysokością swą sięga człowieka i ma promień 1,2 -1, 5 metra. Osmanagić nazywa ją najstarszą (kamień posiada dużą zawartość żelaza) i największą kamienną kulą na świecie. Waga jej najprawdopodobniej wynosi około 30 ton.

05-bk

06-bk

07-bk

08-bk

Osmanagić bada kule już od 15 lat, objechał cały świat i widział podobne w Kostaryce, Turcji, na Wyspie Wielkanocnej, w Meksyku, Tunezji, Wyspach Kanaryjskich, oraz słyszał o podobnych kamiennych kulach w Rosji, USA, Egipcie i innych krajach.

Oficjalna nauka nazywa takie kule konkrecjami i uważa je za zjawisko naturalne.

źródło

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ogromne kamienne kule w Bośni”

  1. Darek Borowski Says:

    JAK MOGĄ SIĘ WYTWORZYĆ W NATÓRZE SAMOISTNIE TAK IDEALNE OKRĄGŁE KAMIENIE , TAK IDIOTÓW ROBIĄ Z NAS SPECJALIŚCI OD SZKOLNICTWA DUPONTA , PACHOŁKA ROTSCHYLDÓW, IM GŁUPSZE NARODY TYM MOŻNA ICH BARDZIEJ RABOWAĆ, Z DÓBR I ZIEMI ,CZYLI NIEWONICTWO.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: