Obecne przemiany !! (3)

(3)

OBECNE PRZEMIANY – NOWA PRZESTRZEŃ !

 

Trudno przedstawić wszelkie kłopoty, które czekają na nas. Nowa przestrzeń wymaga od nas ludzi zupełnie innego „poglądu” na zjawiska, które obejmują nas równocześnie na dwóch poziomach. Myśli ,starego rozumowania a w związku z tym nowe powstające emocje i reakcje wszelkiego rodzaju.

Nasz umysł pracuje na trzech poziomach równocześnie. Zakodowano nas jednak na jednopoziomowe „myślenie”, nikt nie informuje nas o powstającym w tym samym momencie konflikcie. Daje nam się jedynie do wyboru albo tak lub nie. Za lub przeciw. Obejmuje to wszelkiego rodzaju teorie, które przyjmujemy na wiarę bez możliwości ich weryfikacji. Kłopoty znamy, ale czy jest możliwość opanowania i zrozumienia prostego mechanizmy, którym posługujemy się na co dzień ?

Wg Klucza musimy zaakceptować „naszą działalność” równocześnie na tych trzech poziomach. Użyję prostych określeń i proponuję trochę nad tym podumać. Pierwszy poziom – materialny : wkodowano nam prawo własności. Przed tzw. Potopem nie istniało takie prawo. Czym ten plan się przejawia w rzeczywistości dnia codziennego ? Prawo własności zmusza nas do obrony takiej czy innej własności : materialnej czy tzw. duchowej (religijnej). Skoro własność – to możemy tym dysponować do woli i tu się rodzi Rządzenie !

Jak widzimy rządzenie staje się „naturalne” , bo zostaje zakodowane i utrwalane jako własność poglądów, teorii czy dogmatów. W codziennym życiu rządzenie przejawia się prawie na każdym kroku. Rozpatrzmy niektóre. Przyjmujemy etap dyrektora przedsiębiorstwa produkującego guziki. Umowa obejmuje stałą produkcję ale z celem i tendencją wzrostu produkcji. Motywacja „podparta” zostaje odpowiednią wysokością premii. Do czego to zmusza ? Zwiększyć ilość godzin produkcji, zmniejszyć wynagrodzenia pracownikom i wszelkim dodatkowym premiom , np. za wysługę lat itd.

Dyrektor w obawie o utratę posady, zaczyna maksymalnie wykorzystywać pracowników aby zwiększać nie tylko produkcję ale „wydobywać” jak największe korzyści i wynagrodzenia na swoim stanowisku. Z takiej „polityki” szybko zauważamy , że pracownik fizyczny zaczyna być dla nas jedynie żywym dodatkiem do maszyny produkującej guziki. Efekty znamy nie tylko z ostatnich lat ale dzieje się to każdym kraju podobnie. Dyrektor staje się pasterzem, który liczy swe owieczki i oblicza zyski za mięso i skóry. Jak mawia mój znajomy : każdy bałwan   rządzić potrafi – tylko kto na tym korzysta ?

Ten aspekt dyrektorski i innych podobnie rządzących zaliczamy do PANOWANIA I RZĄDZENIA ! Piękne zjawisko : Człowieczeństwo przestaje istnieć i staje się czystą fikcją. Człowiek staje się robolem i zaliczany do najniższej klasy społecznej. Drugi aspekt wzięty pod rozwagę to hasło : Odpowiedzialność !

ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

Nad tym słowem musimy się skupić nieco dłużej. Ilu z nas na to hasło będzie wyjaśniał „prawidłowo”na czym polega odpowiedzialność ?

Inaczej odpowie rodzić dziecku a również i w różnym jego wieku. Inaczej wyjaśni nam to członek jakiejś wiary czy religii. Wiara nie zawsze jest zaliczana do religii ! Np. wierzę człowiekowi ale to nie jest religia. To zaufanie itp. Inaczej wyjaśnia to członek jakiegoś rządu czy grupy naukowców. Można więc bardzo wiele przytaczać przykładów co i jak rozumie to człowiek o różnym stopniu wiedzy czy doświadczeń życiowych.

Odpowiedzialny za kogoś ? Za coś ? Zreflektujmy się sami. To był drugi poziom !

Trzeci poziom jest o wiele trudniejszy bo stanowi hasło : OPIEKA ! Opieka w chwili obecnej jest praktycznie trudna do zauważenia czy zastosowania w szerszym zakresie istnienia. Rozumiemy opiekę nad małym człowieczkiem, dbamy o jego zdrowie, warunki bytowe a w końcu o uśmiech dziecka. Ale co się dalej dzieje z dzieckiem kiedy podrasta, chętnie poznaje ukrywane zakamarki życia i karcone przez dorosłych czy własnych rodziców. Powstają zakazy i nakazy ?

Rodzi się bunt, bo odzywa się wkodowane prawo własności. Rodzić staje się nie tylko dyrektorem ale również „menadżerem” własnego dziecka, któremu na siłę układa drogę życiową, zawód i stanowisko. W tym momencie stajemy się rządzącymi ale nie własnym ciałem. Opieka zanika , a jedynie „odradza” się w okresie świąt gdzie pokazowo demonstrujemy naszą opiekę kupując dziecku rowerek.

Obserwując życie na gorąco , to z tą opieką jesteśmy gorzej niż na bakier. Bez zrozumienia hasła Opieka i w pełni jego zrozumienia, będziemy mieli wiele kłopotów w najbliższym czasie. Wszelkie zasady i prawa , które do tej pory były nam ludziom wpajane , nie pochodziły z naszego poziomy doświadczeń i wniosków. Świat do nas równoległy poprzez swoich boskich namiestników wprowadzał na siłę zasady i prawa , które nas nigdy (jako Ziemian) nie obowiązywały.       Mieliśmy je jednak poznać ale przy bezpośrednim kontakcie z naszymi współbraćmi z antyziemi.

Antyzasady to : własność, wolna wola, wiara. Na zasadach powstawały antyprawa : 1. racja, 2.uległość, 3.odwet, 4.władza, 5.unicestwianie, 6.ocena, 7.alienacja, 8.walka, 9.stagnacja, 10.pragnienie, 11.przypadek,12.ingerencja.

Zasady obowiązujące w materii :

  • spójność,
  • ważność tego ,co się tworzy,
  • wiedza.

Zasady w materii powołały 12 praw : 1.poznanie, 2.decyzja, 3.akcja – reakcja, 4.opieka, 5.tworzenie, 6.rozumienie, 7.łączność, 8.zgodność,9.rozwój, 10.potrzeba, 11.przyczyna – skutek, 12.neutralność.

Zasada w materii symbolizuje trójkąt równoboczny podstawą w poziomie. Antyzasadę symbolizuje trójkąt równoboczny szczytem do poziomu. Oba trójkąty symbolizują gwiazdę określaną jako gwiazdę Dawidową. Dziś symbol Izraela. Obie zasady są nierozerwalne i stanowią całość funkcjonowania wszelkich przejawów.

I jak tu dojść do zrozumienia hasła : OPIEKA , kiedy pojawia się nam stale tak wiele faktów czy symboli. Nie lepiej przyjąć jakąś wiarę , religię i nie trudzić swoje szare komórki ? Niestety ten problem musimy samodzielnie „rozgryzać” aby pojąć wszelkie przypadki czy nasze złe koleje losu.

Możemy obecny czas , okres i wysiłek „umysłowy” porównać do ucha igielnego, który często występuje w Biblii. Ciężko będzie przez niego przejść ale to jednak konieczność. Nikt tego za nas nie dokona. Samozwańczych Bogów czeka ten sam proces ale dla nich zupełnie nie osiągalny. Ustalone przez siebie Prawo o swoim jestestwie uznali za jedyne i z takim przekonaniem muszą się stać prochem : „Z prochu powstałeś……”

OPIEKA – to hasło jak mantra niech stanie się kluczem do rozwiązywania codziennych problemów. Nie opanowane i zakodowane treści religijne będą realizowały stare pojęcia takie jak : miłość, litość, ingerencja uważana za pomoc , obowiązkowy kaganek wiedzy i nauki , demokracja dla prymitywnych narodów, itp. , będą się przejawiały skutkami   odwrotnymi do zamierzeń.. Przykłady z życia : głodujące narody afrykańskie wyeksploatowane z dóbr naturalnych , dziś muszą żebrać o żywność od narodów, które grabieżą spustoszyły ich kraje.

Obecna pomoc słana z tychże państw stanowi bowiem nadwyżkę własnych produktów spożywczych. Najczęściej przeterminowane produkty i skażone chemicznie. Ilość przekazywanych produktów zmniejsza automatycznie pomoc finansową dla poszczególnych rejonów. Wszelka pomoc dyktowana jest obecnie pod kontem zysków a nie pomoc , która powinna łagodzić skutki niedostatków i głodu.

To zaledwie fragment rozważań na temat OPIEKI. Niech każdy sam sobie odpowie na pytanie : co to jest opieka i jak ją rozumiem. Będą zapewne kłopoty! Wszelkie zdarzenia , które uważamy za przypadkowe są wynikiem braku wiedzy o człowieku , prawach ,którym wszyscy podlegamy jako ciała. Bo większość ludzi utożsamia się z jednorazowym ciałem. W tych boskich rozważaniach pomagają liczne religie i obietnice zbawienia.

Dziwimy się potem kto nas karze i za co. Brak wiedzy na co dzień powoduje, że wszyscy stanowimy przykład do obserwacji własnych reakcji i zachowań, nie tylko ludzkich. Brak wiedzy o człowieku jako całości Przejawu Myśli oraz z brak wiedzy o jego budowie i ich funkcji przejawią się licznymi błędami i kroczymy na oślep..

A czyja to wina ? Samemu należy dokonać odkrycia !

         EUREKA !

  • co bóg stworzył , uznał za doskonałe ! Bóg to symbol budowy wszelkich form. Tak w materii jak i antymaterii.
  • „Wchodząc w formy ludzkie „Adam i Ewa” stanowili Jedność o wspólnej polaryzacji dodatniej i ujemnej. Przeciwności , które umożliwiały poznanie wszelkich skrajności. Współpraca umożliwiała dzielenie się wnioskami i poznawanie wiedzy. Poznawaliśmy wszelkie możliwe przejawy biologiczne jak również działania poszczególnych elementów ,współdziałania organów, komórek i jakie one   wywołują w nas reakcje czy myśli.
  • Zapominamy, że mamy ciało lecz nim nie jesteśmy ! A zrozumienie tego faktu daje możliwość uwolnienia się od skutków wywoływanych reakcji.

Wejście w ciało przypomina nam zakup pierwszego samochodu. Poznając zalety i wady, mamy możliwość świadomego nim kierowania , poprawiania wad i udoskonalenia poszczególnych elementów budowy. Dokonujemy wówczas przeglądu aktualnych potrzeb, poznajemy środowiska, w którym przychodzi nam działać , czy pracować itp.

OPIEKA – proste określenie , ale o wiele szerszym znaczeniu. Proponuję podumać w chwilach spokoju i relaksu. To dla nas dziś klucz do poruszania się w nowej przestrzeni.

W innym przypadku „wyhodowany” do nadmiernej wielkości nasz intelekt będzie się kompletnie gubił, wpadał w nerwowość a osobowość będzie szukała ratunku w sferach „duchowych”. Takie zachowania ludzi będą się kojarzyły z końcem świata, bo rozpady form będą podlegały przyspieszonym procesom. Przypominać sobie w spornych chwilach : „mam ciało ale nim nie jestem!” Ciało moje podlega moim decyzjom a nie fikcyjnym bogom.

Takie proste „kodowanie” własnego ciała (podświadomości) umożliwi nam bezkonfliktowe poruszanie się po coraz trudniejszych terenach zjawisk i reakcji.

Stosowanie starych metod medytacyjnych czy modlitw , będą jedynie utwierdzały stare procesy a one się wkrótce zupełnie skruszą.

 

Edward

POPRZEDNIA   NASTĘPNA

PRZEMYŚLENIA

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: