Nowy rok i Obrzezanie Pańskie

Dlaczego w kalendarzach z czasów carskich 1 stycznia jest jako „Nowy Rok i Obrzezanie Pańskie”? Dlaczego Piotr I wprowadził nowy kalendarz i skrócił przeszłość rusów o 5508 lat?

01-nriop

Jak każdy wie, car-reformator Piotr I przerąbał „okno do Europy”, podczas gdy większość normalnych ludzi wchodzi drzwiami. On przyjmował i wprowadzał wszystko co zachodnie. Zmusił mężczyzn do noszenia ubrań z plisami, wstążkami i kokardkami. Zmusił do golenia bród (bogactwo Rodu), żeby wszyscy mężczyźni byli jak zniewieściali.

Narzucił swojemu narodowi palenie i wiele innych nieprzyzwoitości. Na carskim dworze nie rozmawiało się w języku rosyjskim , ponieważ był on uważany za język prostego ludu. Porozumiewano się po niemiecku, holendersku. Cara nazywano „Ger Piter”.

We wszystkich okresach nie używaliśmy słowa gody a lata. Zauważcie, stare sprawozdania o przeszłych wydarzeniach nosiły nazwę kronik (latopisy), a nie Godopisy. Pisali je latopisarze. Do tej pory pytamy się – ile masz lat, a nie ile masz godów. Istnieje słowo kalendarz, ale nie ma godolendarz. W lecie 7208 od Stworzenia Świata Piotr I przeniósł Nowolecie, uchwalając 20 grudnia ukaz o wzajemnym pozdrowieniu 1 stycznia „z nowym Got-em”, i wprowadził nowy obcy kalendarz juliański, gdzie po 31 grudniu 7208 zaczynał się 1 stycznia 1700 r. od urodzenia Chrystusa (do XVIII wieku w państwie Moskiewskim obowiązywała rachuba „od stworzenia świata” (SM), tzn. od Adama, wprowadzonego do Bizancjum w VI w. Stworzenie świata odnosiło się do 5 508 r. pne., czyli jest tu widoczny plagiat naszej najnowszej kalendarzowej formy liczenia). Obce współbrzmiące „Got” z naszym „God” tylko u nas oznacza czas. Z „godem” związane jest słowo „godit” (oczekiwać), od „poczekaj” (poczekaj na mnie) itd. Dlatego tak łatwo „Got” zastąpiono „Godem”.

Bijąc w bębny oznajmiono moskwianom carski dekret:

„20 Grudnia. — o świętowaniu Nowego Roku. Wielki Cesarz powiedział: jest Wielkim Monarchą nie tylko w wielu Europejskich Chrześcijańskich krajów ale również Słowiańskich, które z naszą Wschodnią Prawosławną Cerkwią razem zgodni są, tacy jak: Wołochy, Mołdawianie, Serbowie, Dalmaci, Bułgarzy i najbardziej jego Wielkiemu Majestatowi oddani Czerkasy i wszyscy Grecy, od których wiara nasza prawosławna przyjęta, wszystkie te narody zgodnie swoje święta obchodzą od Bożego Narodzenia Chrystusa dzień później, czyli 1 stycznia a nie od stworzenia świata, dla wielu różnych i Boże Narodzenie Chrystusa obchodzi się od 1699 roku, a przyszłego 1 stycznia nastanie nowy 1700 rok….

Również „rozkazał jego wysokość zbudowanie w różnych miejscach dzwonnic, na których były godziny na przeciwko Holenderskim od 1 do 12 godziny”.

Tak po prostu, przez jeden carski dekret ukradziono rusom aż 5508 lat z przeszłości, tak po prostu odebrano, z podziałem na nowe i stare ery, jak przyjęto przedstawiać swoją historię przez „prawidłowe” państwa, na zawsze! Jeśli ktoś nie wie, za tym dekretem poszedł inny gdzie samozwaniec rozkazał zebranie wszystkich książek ze stolicy Moskowii lub Tartarii Moskiewskiej (prawdziwa nazwa tej części Rusi, nad którą sprawował rządy Piotr I) – Moskwy, jakoby w celu wykonania kopii. Ale ani oryginały ani kopie nie wróciły do ich właścicieli. Ogromne ilości starych ksiąg zniszczono aby zetrzeć z powierzchni Ziemi wszystkie wzmianki o prawdziwym kalendarzu naszych przodków. Ale nawet te nieliczne pozostałe księgi, które potajemnie ukryto dają całkowicie inny obraz jakoby barbarzyńskich, niewolniczych i prymitywnych okresów z przeszłości naszych sławnych i wielkich przodków.

Datę początku nowego kalendarza łże-Piotr I wybrał nie przypadkowo. Tak, 25 grudnia cały świat chrześcijański obchodzi Boże Narodzenie Chrystusa. A zgodnie ze „świętą” księgą chrześcijan – Biblią – ósmego dnia niemowlę Jezus było jakoby obrzezane według obrządku żydowskiego. Okazuje się, że 1 stycznia chrześcijańskie kościoły obchodzą Obrzezanie Pańskie, obchody które były wielkim świętem, na równi z samym nowym rokiem, jeszcze przed żydowskim przewrotem w 1917 roku, o czym świadczą kalendarze carskich świąt, w których 1 stycznia figuruje jako „Nowy God i Obrzezanie Pańskie”.

02-nriop

Zgodnie ze zwyczajem żydowskim w ósmym dniu po urodzeniu chłopca (przymierze Abrahama z Bogiem), rodzice przynoszą go do świątyni, gdzie rabin dokonuje „świętego” obrzędu obrzezania napletka. Czyli urodziny Jezusa plus osiem dni i otrzymujemy 1 Stycznia.

To właśnie tę datę wybrał łże-Piotr I, i swoim dekretem nakazał poddanym świętowanie początku nowego kalendarza lub ery i składanie sobie życzeń.

Czy przypadkiem samozwaniec-Piotr I nie zażartował wprowadzając obchody nowego roku, czyli święta Nowego Obrzezanego Boga? Bo dlaczego i skąd się wzięło słowo „god”? Jak już wiadomo, młodego cara Piotra I, którego wysłano w europejskie poselstwo, zastąpiono dorosłym mężczyzną, który wrócił po kilku latach, a po „europeizacji” zapomniał całkiem rodzimej mowy. Z całej jego świty, koło 200 ludzi, do Ojczyzny powrócił tylko książę Mienszykow a cała pozostała czeladź składała się wyłącznie z cudzoziemców. Właśnie dlatego na dworze nowo objawionego Piotra nie mówiono po rosyjsku a przyjęto dla wygody mówić w swoich ojczystych językach – niemieckim i holenderskim. W wielu językach europejskich słowo „bóg” brzmi jak „god” – niemieckim „Gott” (Got), angielski God. Okazuje się, że do języka rosyjskiego słowo „god” zostało wprowadzone przez nowo objawionego Piotra I jako kalka z niemieckiego i holenderskiego, które u nich oznaczały boga. Wszystko wraca na swoje miejsce gdy zrozumiemy to, że żart łże-Pietra wcale nie był żartem a prawdziwym zyskiem. Będzie jeszcze bardziej znamienne, gdy weźmiemy pod uwagę kilka innych faktów, które doprowadziły do powstania wspomnianej podmiany.

źródło

źródło 2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: