Niektóre przyczyny niezadowolenia z życia

01-npnzzArtykuł jest o tym, jak ludzkość wpadła w pułapkę zadowolenia, które przyjmowane jest jako szczęście. I o tym, że jeżeli nie zatrzymamy się i nie zaczniemy szukać prawdziwej Drogi, to możemy zostać zakładnikami namiętności…

Czy wiecie, że myśli w naszych głowach żyją – one nie należą do nas, a są wbudowane w nas przez różne źródła informacji: media, reklamy, kulturę, modę, ideologie, religie itd.?

Dziecku od narodzin „zapycha się głowę” różnymi postawami, przekonaniami, zasadami, poglądami.

W zasadzie wszystkie te „kody” należą do zdecydowanej większości ludzi. Z kolei wspomniana większość ludzi żyje szarym zwykłym życiem i tak samo myśli.

Tak więc, wraz z narodzinami każde (!) dziecko przyswaja sobie potrzebę szukania szczęścia, i że tylko ono może być celem życia.

Ale przecież taki przeciętny szary człowiek nie może mieć głębszych myśli, prędzej będą one płytkie i dlatego pojęcie o szczęściu również podobne …

Dla większości ludzi, pojęcie „szczęścia” zawiera następujące składniki:

1. Materialne.
Dążenie do bycia bogatym jest na pierwszym miejscu w priorytecie celów w dążeniu do szczęście. Przeciętny człowiek widzi sens życia właśnie w posiadaniu dóbr materialnych. Posiadanie różnych rzeczy, pieniędzy i innych aktywów daje złudzenie szczęścia a nie samo szczęście. W jaki sposób zachodzi taka zmiana dowiemy się nieco później.

2. Kariera.
Jeżeli człowiek o niskim poziomie świadomości dostał się na wyższy poziomu aktywności zawodowej, to przez pewien czas jest w stanie wszechmocy i błogości. Ruch po szczeblach kariery jako cel sam w sobie nie uczyni go szczęśliwym.

3. Status.
Posiadanie jakiegokolwiek znaczącego dla konkretnego indywiduum statusu pozwala na władzę nad innymi i tym samym daje poczucie szczęścia przez jakiś czas, puki status jest ważny i znaczący. Możliwość patrzenia na innych z góry, kierowania nimi, poczucie swojej wyższość jest tym co konkretnie człowiek doświadcza jako szczęście.

4. Miłość.
Przeciętny człowiek może mieć jakieś wyobrażenie o miłości, o ile zdolność do kochania rozwija się u niego razem ze świadomością. O miłości mówią wszyscy i opisują ją jako najwyższą rozkosz, możliwość odczuwania przyjemności od przedmiotu swojej miłości. Ile pieśni o tym napisano! Tylko, że wszystkie nie o tym, niestety nie o tym…

5. Rodzina.
Czym jest rodzina dla przeciętnego człowieka? Żeby lżej żyć, aby dzieci rodziły się i rosły. Ale przy tym żeby jak najmniej wysiłku trzeba było w to włożyć …

6. Odpoczynek.
Osobny temat! Większość tylko marzy o odpoczynku i uważa za szczyt szczęścia podróż i pójście na plażę w jakimś dalekim kraju. Liczą dni od urlopu do urlopu, które ich „uczynią przez kilka dni szczęśliwymi”.

7. Różne rozrywki.
Cały świat dąży do tego. Setki korporacji zarabia miliardy na przemyśle rozrywkowym. Znowu chwila szczęścia otrzymana po pójściu do kina, klubu, restauracji, baru itd.

8. Jedzenie.
Dla niektórych, wielkim szczęściem jest nasycenie swojego żołądka. Jest taką kategorią ludzi – smakosze, którzy swoje szczęście znajdują w smacznym i sytym zjedzeniu. Jak obecnie można zauważyć, dzięki coraz większej propozycji spożywczej mamy coraz więcej grubasów.

9. Komfort.
Bycie w stanie komfortu podobna jest do bezczynności, homeostazy. Nieznośny staje się dyskomfort zmiany, ponieważ wszelkie zmiany związane są z tym dyskomfortem.

Moim zdaniem są to główne źródła współczesnego „szczęścia”. Możecie dalej sami uzupełnić listę.

Dlaczego piszę to wszystko? Nie jest mi obojętne jak żyje współczesne społeczeństwo, dlatego mam nadzieję, że chociaż jeden z tych, którzy jeszcze nie myśleli o innych źródłach szczęścia po przeczytaniu tego materiału przemyślą swoje wartości.

Na początku artykułu napisałam o tym, że od najmłodszego wieku „wszczepiają nam kody przeciętnego człowieka”. Kodowanie idzie przez media, reklamę, telewizję, modę, ideologię, politykę.

Zakodowany przez takie wartości człowiek patrzy na świat, porównuje siebie z tym światem i jeżeli widzi niezgodność z dopasowaniem do ogólnych przekonań, zasad to wyciąga wniosek: „Jestem nieszczęśliwy, ponieważ nie mam tego i tamtego, lub nie jestem taki, jak ten czy inny”.

Wraz z tym porównaniem pojawia się niezadowolenie i wpadamy we własną pułapkę.

Dlaczego w pułapkę? Rzecz w tym, że każdy chce się pozbyć swojego niezadowolenia, ale włożenie maksimum wysiłku we własną ewolucję jest bardzo czasochłonne i związane z wewnętrznym wysiłkiem, dlatego taki człowiek wybiera drogę „jak u innych”, tzn. podąża drogą tych, o których tu mówiliśmy i którzy są w przytłaczającej większości.

Ale prawdziwe zadowolenie z życia nie ma związku z takimi parametrami szczęścia u ludzi.

Mało tego, prawdziwe zadowolenie z życia nie zależy od przyczyn i czynników zewnętrznych.

Prawdziwe zadowolenie z życia, szczęście to stan wewnętrzny, i taki stan może powstać tylko w jedynym przypadku: jeżeli rozwiniemy wyższą świadomość, poznajemy coraz bardziej siebie wewnątrz i przesuwamy się z osobowości (maski) do istoty rdzenia swojego JA.

Poznanie siebie, życie z prawdziwym JA otwiera potencjał, który realizujemy w świecie materialnym. To również pozwala na bycie tym, kim jesteśmy w rzeczywistości a nie tym kim nam się wydaje, że jesteśmy.

Szukania szczęścia nie można przenieść do życia, ponieważ szczęście, przyjemność posiada bezpośrednią łączność (zależność) z namiętnościami, kojąc robią z człowieka skrępowanego, nienasyconego, zamkniętego na samego siebie, wiedzeni strachem nie czerpiemy, nie bierzemy.

Przyjemności są przemijające, powierzchowne, zbaczają od prawdziwej Drogi, dla której człowiek pojawił się tu na naszej planecie.

W procesie rozważania i doświadczeń zauważyłam taką zależność: częste niezadowolenie z życia bywa akurat u tych ludzi, którzy posiadają większy potencjał niż wykorzystują, którzy rozmyślają, a także ci, którzy mają jeszcze niezrealizowane zdolności.

Jakby tacy ludzie nieświadomie wiedzieli, że we Wszechświecie jest coś o wiele ważniejszego, głębszego niż przyjemności i bogactwa materialne.

Można powiedzieć z przekonaniem, że ten kogo Stwórca nagrodził Bardziej w porównaniu z innymi, będzie w takim niezadowoleniu tkwił dopóki nie zdecyduje się na pójście bardziej złożoną, ale własną Drogą, dopóki nie zrezygnuje ze swych stereotypów i wartości i puki nie zacznie podróży do wnętrza siebie.

Ale to wymaga odwagi i woli. A także śmiałość. Śmiałości w powiedzeniu otoczeniu „nie”, kiedy proponuje ono poddanie się namiętnościom, odważmy się pozostać sobą, śmiało zdecydujmy się na zmiany.

Wybór zawsze jest: pozostać na poziomie „embrionalnego szczęścia”, płynąć z prądem; żyć cichym, szarym, płytkim życiem; być szarą większością i uganiać się za przyjemnościami (być w niewoli namiętności) lub wziąć na siebie odpowiedzialność, pokazać wolę, charakter i samodyscyplinę, zacząć pracę wewnętrzną w celu rozwoju świadomości i samowiedzy, i odzyskać prawdziwe nieprzemijające szczęście, przecież ono nie zależy od okoliczności zewnętrznych.

Droga jest długa i trudna, jeśli jednak nie zostaniecie zaspokojeni przez życie, to …

źródło

Reklamy

Komentarzy 14 to “Niektóre przyczyny niezadowolenia z życia”

 1. seba Says:

  Wszystko to co napisane jest prawdą i widzę na własnej osobie. Palę MJ i myślę, że od tego też widzę niektóre rzeczy troszeczkę inaczej niż „wszyscy”.

 2. Grun Says:

  … JAK należy poprawnie czytać odbierać (a nie jak ) tego rodzaju teksty jako skrajne i ogólne(o wszystkim i o niczym) ?Ujmując rzecz poglądowo skrótowo tematem jest brak zachodzenia równowagi pomiędzy sferą fizyczną a duchową .Jeżeli konstytucja człowieka składa się jak powszechnie wiadomo z tych 2 sfer.A co oznacza,iż po stwierdzeniu u siebie przewagi jednej z nich – należy ów brak równowagi doprowadzić do nieobowiązywania na drodze treningu (wyrzeczenia)-jak stwierdzili mędrcy. Tzn. przez udział w zajęciach na siłowni fizycznej (fitness) albo na siłowni duchowej pod kierunkiem mistrza trenera osobistego. Jako iż nie ma 3 sfery -jest tylko materialna (fizyczna) i duchowa (transcendentalna).Problem nie jest zatem skomplikowanym…jeżeli sama strona słowna teoretyczna (nawet najdoskonalsza ) nie prowadzi do rozwiązania trudności.Jako iż ten …kto nie gra praktycznie w „Lotto” /nie ma udziału w hazardzie/ … nie może odebrać wygranej .Zgodnie z kosmiczną zasadą dualizmu …jest stale przegranym …materialnie i jednocześnie o tyle samo … wygranym.Dlatego lepiej z mądrym stracić JAK …

  • Pr0cy0n Says:

   Wszystko ma naturę pustki. Jest dualne i nie dualne, istnieje i nie istnieje a zaraz nie nie istnieje ect ect. Myślę że to tylko nasz „umysł” postrzega świat w tych kategoriach a nie taki jaki jest.(ale i pewnie to stwierdzenie nie oddaje tego)

   A co do zajrzenia wewnątrz siebie, zgadzam się trzeba: w końcu świat jest odbiciem nas nie inaczej :)

   Po za tym:

   COKOLWIEK SIĘ WYDARZA – NIECH SIĘ WYDARZA!
   W JAKIMKOLWIEK KIERUNKU ZMIERZA – NIECH TAM ZMIERZA!
   NIE MA ŻADNEGO CELU!

   :)

   Miło przeczytać osoby które inaczej na to wszystko patrzą

 3. Grun Says:

  … a zatem rzecz jako od początku nieskomplikowana polega na tym – aby nie zyskać z głupcami lecz w 100% stracić. Tutaj: w celu wyjścia z ignorancji czyli z matriksa .A co jest tożsame z przeskoczeniem przez samego siebie … przez wyeliminowanie fałszywego Ego .A co nie jest możliwe w matriksie bez udziału pomocniczego „trenera osobistego” w ćwiczeniach na siłowni jako warunku uzyskania harmonii pomiędzy sferą fitness (fizyczną materialną )a duchową (transcendentalną) jogiczną.

 4. Grun Says:

  … uzyskanie równowagi harmonii pomiędzy sferą materialną fizyczną (siłownia fitness) a sferą duchową (transcendentalną) – wybór wejście na drogę środka (buddyzm) podobnie nie rozwiązuje zagadnienia trudności. Wielu bowiem było cymbalistów ” lecz wszyscy zbankrutowali: chcieli wygrać zyskać … z ignorantami … (nie posiadając Kapitału). Dlatego należało wybrać drogę trzecią :ponad złem i ponad dobrem .I wielu było cymbalistów którzy o tym na przestrzeni dziejów świata historii wiedziało ale także celu nie osiągnęło… nie potrafili znaleźć metody treningowej przeskoczenia … przez samego siebie ( Ego) …odnaleźć drogi przejścia z ćwiczeń na siłowni fizycznej (fitness)do … ćwiczeń na siłowni duchowej (transcendentalnej mistycznej)… metody przejścia przez Wisłę i Wartę ?

 5. Grun Says:

  … nie mówi się ,iż wszystko ma naturę pustki lecz naturę pustki … w znaczeniu pełni…(pustki i pełni )… inaczej nie byłoby „wszystkim”?…byłby buddyzm..Podobnie to nie umysł …spostrzega świat lecz fałszywe Ego (Ja)wydarzające się hierarchicznie ponad i n t e l i g e n c j ą (intelektem)a ten ponad umysłem. Dlatego celem jest przejście przez Wisłę i Wartę czyli realizacja idei Słowiańskiej…będziem najpierw .I posłuchali Zygmunta synowie (każdy powinien zmierzać do celu)A co wyjaśnia …dlaczego zabronione jest (celowo)regulaminowo w internecie stosowanie w postach tekstów w literach dużych !jako przejawu…dywersji (… fałszywego Ego).

 6. Grun Says:

  …jeżeli wszyscy wiedzą że Konstytucja człowieka na Globie składa się ze sfery fizycznej oraz ze sfery duchowej a nie tylko z samej materialnej – to tym samym mogą wszyscy wiedzieć ,iż na Konstytucję państwową składają się analogicznie 2 sfery a nie jedna … nie sam wyłącznie tekst literalny … będącym bez związku …z ową 2 sferą … zwykłą makulaturą (koncertem życzeń).Jeżeli zatem na Konstytucję składają się 2 sfery ;1/literalna oraz 2/ n-stopniowy system administracyjny państwa (gmina powiat województwo ministerstwo)- to głoszene że na Konstytucję człowieka składa się tylko 1 sfera :fizyczna jest takim samym majaczeniem jak głoszenie ,że Konstytucją RP jest sam …tekst literalny.W tym ostatnim przypadku … nie byłoby możliwe jej sfałszowanie.Jeżeli zatem dany dowolnie wzięty cymbalista twierdziłby ,iż ważnym w Hymnie Narodowym jest sam tekst a nie melodia … to byłoby to tożsame z twierdzeniem ,iż ważniejsza jest sfera ducha od sfery materialnej fizycznej ,iż może wydarzać się samodzielnie sfera fizyczna niezależnie od …duchowej (transcendentalnej).W sytuacji zatem nieznajomości sposobu sfałszowania … Konstytucji – nie jest możliwe udowodnienie … nielegalności TK (… czyli inaczej jak przez rozwiązanie całego TK i powołanie nowego składu personalnego).Jeżeli bowiem Konstytucja jest fałszywa to Konstytucja jest tożsama z TK …jest nią TK.Lecz zmienienie składu personalnego TK nie zmienia istoty rzeczy ponieważ Konstytucja a TK to są 2 różne rzeczy podobnie jak sfera fizyczna i sfera duchowa w Konstytucji człowieka… pierwsza nie wydarza się bez drugiej … a druga bez pierwszej.Dlatego nie zostało powiedziane iż wystarczy przejść przez Wisłę … z pominięciem Warty ?Stąd też było wielu cymbalistów nie mających bladego pojęcia o prawie konstytucyjnym ale prezentujących siebie jako …konstytucjonalistów … ponieważ (…z powodu fałszywego Ego) są w 100% przekonani ,iż nigdy nie zostaną … personalnie udowodnieni wobec powszechnej nieznajomości definicji :makulatury … a nie tylko samej ceny za 1 kg? I dlatego nie jest możliwe stanie na straży …Konstytucji … bez uprzedniego przejścia przez Wartę i Wisłę ??

 7. Grun Says:

  … stąd można otrzymać ,iż przyczyną niezadowolenia ogółu jednostek (w skali kraju )jest brak realizacji indywidualnego przejścia przez Wisłę i Wartę czyli przyczyna :konstytucyjna (w hierarchii oceanie przyczyn).Jeżeli samo przejście przez jedną z rzek (strona fizyczna materialna albo sama duchowa ) nie rozwiązuje trudności problemu tak określonego dualizmu dwubiegunowości w oceanie apeks – apeks , zamiast znalezienia dla danego dowolnie wziętego apeksu odpowiadającego antiapeksu w Oceanie Przyczyn (prawdopodobieństwo trafienia 6 w Lotto).Jeżeli zatem w grę wchodzi „odwrócone korzeniami drzewo” – siły kosmiczne odwrócona hierarchia potęg :ignorancja(3) na miejscu dobroci konstytucyjnej (1) … 321… zamiast 123 – to konsekwencją logiczną jest powszechny w skali kraju i Globu brak logiki =niezadowolenie konstytucyjne.Tj.wobec niemożliwości w tej sytuacji :przebicia się dowolnie wziętej jednostki na dowolnie wziętym odcinku … przez 3 z Potęg … realizacji …przejścia … przez Wisłę i Wartę .A co powoduje na końcu ,iż wszystkie strony są stratne … konstytucyjnie … widzą / racjonalnie / przyczynę dobra i zła w … Konstytucji .. jako obrońcy Konstytucji ? nie wiedząc … CO to takiego?? ale wiedząc jako absolwenci szkoły podstawowej.

 8. Grun Says:

  …dlatego tzw.autorzy Konstytucji mogli samozasugerować się ,iż wszyscy bez wyjątku po otrzymaniu egzemplarza na drodze pocztowej przesyłki – przez potwierdzenie odbioru własnoręcznym podpisem jako przesyłki tzw.listem poleconym …tym samym jakoby potwierdzili jej akceptację tekstową (autorstwa …SLD (tzw.Okrągłego Stołu NSZZ”S”).I to pomimo danej możliwości … odmowy odbioru -zwrotu egzemplarza … podobnie listem poleconym.Każda Konstytucja jest bowiem Konstytucją …wszystkich Polaków … i bez przekazania listem poleconym. A co oznacza ,iż Konstytucji … nawet autorstwa SLD … nie można przekazać i nawet listem poleconym … jeżeli na Konstytucję nie składa się … sam tekst.Analogicznie!jak na Hymn Narodowy nie składa się wyłącznie sam tekst :”Przejdziem Wisłę przejdziem Wartę” lecz także melodia.Np. w odniesieniu do Hymnu Federacji Rosyjskiej w przypadku odbioru Hymnu przez stronę polską … Hymnem FR dla strony polskiej …jest nie tekst lecz … melodia. A co inaczej oznacza,iż Hymnu się nie czyta ponieważ analogicznie jak Konstytucja (będąca tzw.”podstawą racji zasadniczej”…składa się nie z 1 lecz … z 2 części . A co powoduje,iż każdy tzw.spór konstytucyjny … może nie być być tożsamy … ze sporem o pietruszkę.

 9. Grun Says:

  …jeżeli zatem Konstytucja jest autorstwem … opozycji jako tzw.Konstytucja (sam tekst)a strona rządowa -Prezydent -jest … strażnikiem – Konstytucji „z urzędu” – to wydarzają się 2 …pierwsze…autorytety krajowe z zakresu prawa konstytucyjnego:
  a/Prezydent
  b/z opozycji pierwszy autorytet /naukowy / jako zawodowy Konstytucjonalista (autor Konstytucji …czyli jej drugiej części (gmina powiat województwo ministerstwo =3 stopniowy System administracyjny państwa ).
  Jako iż Prezydent państwa nie musi być zawodowym konstytucjonalistą .

  A co oznacza,iż tylko jedna z tych 2 osób autorytetów może (na wniosek strony przeciwnej opozycyjnej)zostać postawiona przed Trybunałem Stanu pod możliwym zarzutem „złamania Konstytucji”…uniemożliwienia obywatelom państwa przejścia przez Wisłę i Wartę jako najpierw Słowian.

  A co jest najpierw nielogiczne w sytuacji ….jej niesfałszowania przez żadną ze stron… tekst literacki /część pierwsza) nie podlega bowiem możliwości sfałszowania jako sam nie będącym Konstytucją (wobec składania się Konstytucji … z 2 części a/literackiej b/nieliterackiej graficznej /.
  A co oznacza,iż np.zaproszenie opozycji …do wspólnego przedyskutowania ” sporu konstytucyjnego” sprowadziłoby się …do próby zaproponowania jej samo udowodnienia siebie …jako autorów procederu Jeżeli to strona rządowa ma obowiązek udowodnienia procederu jako strona pierwsza.A w sytuacji nie posiadania takiej zdolności … nawet zmiana TK na skład personalny 100% prorządowy nie zmienia …problemu … nie usuwając przyczyny konfliktu.Jako iż TK podobnie jak sam … nawet najdoskonalszy … tekst Konstytucji … nie jest … Konstytucją RP ?

 10. Grun Says:

  …stąd w n i o s e k … iż wszystko można sfałszować /a nie tylko zafałszować /z wyjątkiem Konstytucji … jako składającej się nie z 1 części składowej (tekstu literackiego) lecz z 2 części (graficznej :gmina powiat województwo ministerstwo).A co oznacza ,iż także Konstytucję można sfałszować na p o c z ą t k u ale nie na k o ń c u z powodu jej 2 części :związku 1 z 2 częścią.Jako iż 1 nie wydarza się bez 2 a 2 bez 1.W przypadku zatem napisania np. …Nowego tekstu (części 1) istota rzeczy (proceder) nie ulegnie zmianie …podobnie jak i nawet wymiana 100% składu personalnego TK .Jako iż konflikt konstytucyjny dotyczy tutaj nie 1 lecz 2 części Konstytucji – części … graficznej.A co oznacza ,iż Trybunał Stanu zostaje wtedy powołany nie z powodu możliwego naruszenia tekstu literackiego Konstytucji …lecz z powodu części graficznej.Jeżeli zatem z powodu naruszenia Konstytucji (części 1 tekstowej) nie może zostać postawionym przed Trybunałem żaden szeregowy obywatel państwa (zjadacz chleba) jako utożamiający … stopień ze szczeblem – to jest to możliwe tylko w odniesieniu do :
  1/Prezydenta
  2/albo wobec pierwszego / naukowego /autorytetu Krajowego w zakresie przedmiotu prawa konstytucyjna – autora architekta
  części 2 Konstytucji: … graficznej.
  Tzn.w pierwszym przypadku { z powodu stania na straży Konstytucji jej części 1 i 2 a w drugim z powodu autorstwa części 2 :graficznej … stania na straży.

  Jako ,iż obie jednostki z urzędu są obowiązane stać na straży Konstytucji w kolejności hierarchicznej :najpierw Prezydent. Stąd konstrukcja Konstytucji musi spełniać warunek nieskomplikowania ( analogiczny do np.konstrukcji cepa) zrozumiała dla wszystkich posiadających umiejętność …zliczenia …do 2 (z wyjątkiem posiadających umiejętność zliczenia matematycznego wyłącznie do 1).Jako ,iż Konstytucja nie może składać się tylko …z 1 części: tekstowej literackiej… lecz także z części:graficznej.

  Dlatego nie wszyscy posiadają orientację z zakresu przedmiotu prawa konstytucyjnego ,iż na s t o p i e ń / …CO to takiego?/ np.gmina – składają się nie 1 lecz 2 szczeble : g m i n a p o w i a t (iż 2 szczebel nie istnieje bez 1 a 1 bez 2).

  I stąd nie posiadając wiedzy konstytucyjnej w zakresie nie tylko BC ale i A … (jak przejść przez Wisłę i Wartę a nie tylko PO CO?) obywatele państwa mogą przejawiać /wydarzając się w UE/ zainteresowanie aktualnie przebiegającym w kraju sporem konstytucyjnym … w stopniu nie większym … od zainteresowaniem zeszłorocznym śniegiem ??

 11. Grun Says:

  … wyprowadzenie w/określonego sporu konstytucyjnego… na zewnątrz RP …może zostać uznane za nielogiczne w przypadku uwzględnienia faktu ,iż obywatele państwa wydarzają się wewnątrz UE na mocy Traktatu Unijnego .A co powoduje ,iż pojęcie ” na zewnątrz ” w tej sytuacji może wydarzać się (w ujęciu logicznym) jako nie wydarzające się.I jako obowiązujące w przypadku wydarzania się UE …wewnątrz RP a nie tylko RP … wewnątrz UE. Tj.w przypadku uwzględnienia ,iż o tym czy coś jest wewnątrz …czy na zewnątrz …decyduje tzw.ekonomia polityczna

  Tzn.orientacja czy dane państwo jest czy nie jest w ekonomicznej monetarnej strefie zwanej strefą Euro.

  Jeżeli tedy warunek ten RP nie spełnia ,to oznacza to ,iż wewnętrzny krajowy tzw.spór konstytucyjny dowolnie wzięty (w tym dotyczący TK) nie jest sprawą UE 1/ze stanowiska prawnego prawnoadministracyjnego RP ale
  może wchodzić w zakres kompetencji też i UE (jako organu nie konstytucyjnego ‚Traktatowego/ lecz tylko i wyłącznie :2/ze stanowiska administracyjnego administracyjnoprawnego .

  Tzn.wobec mającego tutaj miejsca „dualizmu „prawnego (przynależności RP do UE 1/ze stanowiska administracyjnoprawnego …ale nie przynależności ze stanowiska ekonomii politycznej (nie wydarzania się w strefie monetarnej UE)czyli :2/ze stanowiska prawnego prawnoadministracyjnego.

  Jako iż UE jest organizacją ekonomiczną a nie militarną czyli konstytucyjną wobec funkcjonowania w oparciu o Traktat a nie o … Konstytucję.

  Jeżeli zatem „sprawa wewnętrzna” RP konstytucyjna zostałaby przekazana do rozpatrzenia na szczebel unijny (np.przekazana przez opozycję )- to UE jako nie posiadająca Konstytucji może ową sprawę jako organ zewnętrzny rozpatrzyć ale też nie musi… nie posiadając Konstytucji … i nie posiadając TK.

  Tzn. nie musi wiedzieć :czy na s t o p i e ń (np.gmina) składa się 1 czy 2 szczeble? …posiadać wiedzę ABC z zakresu przedmiotu prawa konstytucyjnego.
  Jeżeli UE nie posiada n-stopniowego Systemu administracyjnego odpowiadającego posiadanemu przez RP… będącej państwem członkowskim UE na mocy Traktatu a nie najpierw Konstytucji RP.

  A co inaczej oznacza,iż UE musiałaby (aby przejąć postępowanie odwoławcze od RP)nie tylko posiadać orientację : ile szczebli składa się na s t o p i e ń ale także realizować odwoływanie się …do 1/stanowiska admnistracyjnoprawnego oraz do 2/stanowiska prawnoadministracyjnego (wiedzieć CO to takiego??czyli posiadać znajomość tzw :”współczesnej definicji faktu”.

  Jako warunku posiadania zdolności … do rozstrzygnięcia : co w określonym sporze konstytucyjnym jest a CO nie jest faktem ? (…sporze dotyczącego znalezienia albo nie sposobu przejścia obywateli RP / jako Słowian / przez Wisłę i Wartę ?).

 12. Grun Says:

  …jak zatem z powyższego samo wynika :nie wystarczy dysponować umiejętnością szkolną matematyczną zliczenia do 2 :gmina (szczebel)-powiat(szczebel) =1 stopień =2 szczeble.

  I analogicznie posiadać tylko samą znajomość wydarzania się w prawie konstytucyjnym nie 1 lecz 2 stanowisk (1/administracyjnoprawne /administracyjne/ oraz 2/prawnoadministracyjne (prawne)czyli znajomość współczesnej definicji faktu ( problem przyłączenia np.Krymu do FR) w świetle prawa międzynarodowego .
  Ale rzeczą konieczną jest posiadanie także orientacji :ilu n- stopniowy jest aktualnie obowiązujący System administracyjny w danym dowolnie wziętym państwie członkowskim wchodzącym w skład UE (…powinien być taki sam we wszystkich krajach członkowskich UE ?).

  Jeżeli tedy jest to np.System 3 – stopniowy – to oznacza to ,iż obywatele którzy nie posiadają matematycznej umięjętności zliczenia do 3 są zwolnieni od obowiązku przestrzegania 2-części Konstytucji .

  A ci którzy nie posiadają umiejętności zliczenia do 2 są tym samym zwolnieni od obowiązku przestrzegania 1 części Konstytucji(literackiej) ponieważ na stopień składają się w świetle prawa konstytucyjnego nie 1 lecz 2 szczeble np.powiat województwo .

  Ale jeżeli System jest 3 stopniowy czyli 4 szczeblowy to obywatele państwa nie posiadający zdolności matematycznej zliczenia do 4 są tym samym zwolnieni od obowiązku przestrzegania Konstytucji w ogóle.

  Jako iż bez orientacji konstytucyjnej … ilu n-stopniowy System administracyjny jest aktualnie obowiązujący w danym państwie oraz ilu n-stopniowy pozostawał obowiązujący poprzednio – nie powinni korzystać z prawa wyborczego (głosować) nie posiadając …elementarnej A(BC) świadomości …wyborczej a tym samym i konstytucyjnej (i tym bardziej w sytuacji wydarzania się dualnego jednocześnie w RP i w UE ze stanowiska administracyjnoprawnego). Jako iż w takim przypadku oddają głos wyborczy personalnie … na samych siebie … czyli jako : nieważny prawnie? A co mogło nie być warunkiem koniecznym … do czasu nie przynależności … RP do UE ??

 13. Grun Says:

  … w tej sytuacji cały konflikt o TK sprowadził się do pytania :czy Konstytucja jest ustawą zasadniczą czy … nad zasadniczą? A ponieważ „tekst literacki” nie może być ustawą zasadniczą to tym samym Konstytucja bez jej części drugiej graficznej nie może być ustawą …zasadniczą lecz Nadzasadniczą ?I tym samym na Konstytucję muszą składać się 2 ustawy :
  1/ustawa Nad-zasadnicza (tekst literacki)
  2/ustawa zasadnicza : n-stopniowy System Administracyjny państwa.
  —————————————————————————————————————————————————————————————————————————


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: