Najnowsze wieści z Ukrainy

15.kwiecień-2014

03-nwu

W wyniku walk na lotnisku w Kramatorsku zginęło od 4 do 11 ludzi, powiedział korespondent kanału „Rosja 24”.

04-nwu

W Ministerstwie Obrony Ukrainy potwierdzono informację o zabitych w Kramatorsku

Konflikt z Gwardią Narodową w w Krasnoarmejsku

Link do filmu

Aktywna faza operacji siłowej, wśród ochotników są ranni, możliwe, że i zabici:

Link do filmu

Jugo-wostoczny trybunał będzie sądził zdrajców

Link do filmu

Rosja jest gotowa przeprowadzić druzgocące uderzenie, w przypadku, gdy „gorące głowy” w Kijowie  nie opamiętają się

Ludzie zatrzymują czołg we Wschodniej Ukrainie 14.04.2014 r. Rodinskoje, DNR, 19:30 (uwaga, niecenzuralne słowa)

ty w kogo kurwa strzelasz?!, w kogo chcesz kurwa strzelać,?! w kogo?!, po co z tym automatem tu?!, wyłącz, wyłącz, nie chcą się czołgi uspokoić kurwa!, zgaś, rozumiesz !? ludzie giną, ci automat nie pomoże, wyłącz, wyłaź, …pojechał,

na chuj ich wyciągać z tego czołgu, w pizdu, kurwa, wyłącz kurwa silnik, z tyłu ludzie, z przodu ludzie, wyłącz, wyłącz , nie dotykaj mnie, bez krzyków, pogadajmy bez krzyków – jakie wasze zdanie tutaj?, do Sławiańska? od strony Charkowa?, Ile do Sławiańska? Sami pomyślcie …

Unia Europejska zaaprobowała zastosowanie broni przeciwko mityngującym we Wschodniej Ukrainie

Szef unijnej dyplomacji Catherine Ashton oświadczyła, że Unia Europejska pochwaliła władze Ukrainy za to, że wydawały „ostrożne działania” w celu utrzymania prawa i porządku „dla ustanowienia autorytetu państwa”. Jestem głęboko zaniepokojona falą działań podejmowanych przez uzbrojonych mężczyzn i grupy separatystyczne w różnych miastach wschodniej Ukrainy, które w ciągu ostatnich 24 godzin zajęły posterunki policji i budynki MSW i ustawiły punkty kontrolne w Słowiańsku” – podzielił się swoimi przemyśleniami Ashton.

Władze Sewastopol zakazały parady gejów

Rosyjski szturmowiec wystraszył amerykański niszczyciel

Rosyjski szturmowiec Su- 24 na bardzo małej wysokości przeleciał nad pokładem amerykańskiego niszczyciel Donald Cook, który obecnie znajduje się na Morzu Czarnym. Spowodował on popłoch na amerykańskim okręcie. Strona amerykańska nazwała przelot samolotu „prowokacją”.

Brygada spadochronowa pod Sławiańskiem przeszła na stronę siły samoobrony

14.kwiecień-2014

Przedstawiciele OBWE w Sławiańsku. W Sławiańsku wzięto do niewoli dwóch najemników. Na trasie Sławiańsk-Donieck zatrzymano dwie ciężarówki z systemem rakietowym „Igła”.

01-nwu

Gwardia narodowa Samoobrony Majdanu ma wkroczyć we wtorek w pełnej gotowości bojowej na obszar Izjum-Sławiańsk.

Rezerwowy batalion gwardii narodowej wejdzie we wtorek w gotowości bojowej na obszar Izjumi-Sławiańsk, podaje witryna MSW Ukrainy. W skład batalionu wejdzie – 350 żołnierzy spośród rezerwistów, którzy przeszli szkolenie w centrum „Nowe Pietrowce”, a także członkowie Samoobrony Majdanu. Obecnie żołnierze przybywają w punkcie zbiórki, są instruowani i otrzymują umundurowanie i broń.

Co się wczoraj działo w Sławiańsku?

Widea zrobione z barykad Sławiańska i Krasny Liman w niedzielę 13 kwietnia przed wiadomością, że ukraińskie władze postanowiły wprowadzić armię na południowy wschód.

LINK1, LINK2, LINK3, LINK4, LINK5, LINK6

MSZ Niemiec wydał oświadczenie o potrzebie czterostronnego spotkania na Ukrainie

Minister spraw zagranicznych Niemiec powiedział, że spotkanie jest konieczne aby uniknąć pogorszenia sytuacji. Steinmeier powiedział także, że sytuacja na wschodniej Ukrainy jest obecnie „nadzwyczaj ryzykowana”, i wezwał Rosję „do nieeskalacji konfliktu”.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier poparł przeprowadzenie zaplanowanej na 17 kwietnia w Genewie konferencji na temat kryzysu ukraińskiego, donosi witryna niemieckiego kanału TV ARD.

Wiktor Janukowycz: Ukraina weszła jedną nogą w wojnę domową

Wypędzony z Kijowa wskutek lutowego przewrotu prezydent Ukrainy w Rostowie nad Donem wystąpił z nadzwyczajnym oświadczeniem. Poświęcone ono było sytuacji we wschodniej Ukrainie. „Naród Ukrainy nigdy nie przyjmie dyktatu, szczególnie dyktatu nacjonalistów”, – oświadczył Wiktor Janukowycz w Rostowie nad Donem, komentując sytuację  na wschodzie Ukrainy. Uważa on, że Ukraina jest już jedną nogą w wojnie domowej i prosi wojskowych о nie wykonywanie „zbrodniczych rozkazów” obecnego przywództwa kraju i nie strzelanie do ukraińskiego narodu. „Nikt wam tego nie wybaczy”, – oświadczył Wiktor Janukowycz, zwracając się do przedstawicieli resortu siłowego. „USA ponoszą wielką część odpowiedzialności za rozpętanie wojny domowej na Ukrainie, rażąco ingerują w to, co się dzieje, pokazują co robić”, – oświadczył. Ukraińskie służby bezpieczeństwa postanowiły zaatakować na wschodzie Ukrainy po spotkaniu z dyrektorem CIA, oświadczył Janukowycz. Według niego, USA jest bezpośrednio zaangażowane w wydarzenia na Ukrainie, działali oni dyplomatycznie a także przez swoje służby specjalne. „Dyrektor CIA Brennan faktycznie sankcjonował zastosowanie broni i sprowokował rozlew krwi na Ukrainie”, – powiedział Wiktor Janukowycz. Kraj zmierza nieuchronnie w kierunku bankructwa” – dodał.

Zacharczenko z Rostowa nad Donem wezwał pracowników MSW o nie wykonywanie rozkazów władz.

Eks-minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko w czasie konferencji prasowej w Rostowie nad Donem podając się jako nadal działający ministr spraw wewnętrznych wezwał pracowników MSW do nie wykonywania rozkazów władz.

Rosyjscy żołnierze na granicy z Ukrainą są w pełnej gotowości bojowej

Armia w każdej chwili jest gotowa na rozkaz desantu w południowo-wschodnich obwodach Ukrainy jeżeli pojawi się tam zagrożenie dla cywili.

W pobliżu miasta Wałujki w obwodzie Biełgorodzkim powstaje wojskowa baza lotnicza siły powietrznych Rosji, na której rozmieszczono bojowe helikoptery Mi-24P i Mi-24PN a także helikoptery transportowo-desantowe, poinformowała Dumska. Według niepotwierdzonych doniesień bazuje tu części 549 wojskowego lotnictwa siły powietrznych Rosji z Pribyłowa (okręg Leningradzki). Kolejna baza znajduje się w pobliżu miejscowości Sewiernyj w rejonie samego Biełgorodu.

Jak podano w Rosyjskim Ministerstwie Obrony trwają przygotowywania do udziału w ćwiczeniach. Zostanie przeprowadzone przeniesienie z innych lotnisk, a także strzelanie bojowe.

Należy zauważyć, że odległość od Biełgorodu do Charkowa to około 40 km co pozwoli na lądowanie spadochroniarzy na danym terenie w ciągu 13 minut po otrzymaniu rozkazu. Przy czym helikoptery do tego celu wybrano nie przypadkowo. Pozwalają one na lądowanie wojsk bezpośrednio na dachu budynków zajmowanych przez protestujących w celu wspierania obrony i ochrony ludności.

MSW Ukrainy tworzy karne jednostki specjalne liczące do 12 tysięcy ludzi

MSW gotowe jest wcielić w skład nowe jednostki specjalne, ponad 12 tysięcy ludzi w całym kraju i uzbroić, dając sprzęt i doradztwo ze strony oficerów.

Głowa MSW Ukrainy Arsen Awakow postanowił stworzyć w całym kraju jednostki specjalne ministerstwa, przede wszystkim na południu i wschodzie, które mają liczyć do 12 tysięcy ludzi.

„Zdecydowałem się stworzyć korpus sił specjalnych MSW na bazie grup obywatelskich w całym kraju.”

USA ostrzegły Rosję o nowych konsekwencjach za „zielonych człowieczków” na południowym wschodzie Ukrainy

Sekretarz Stanu USA John Kerry ostrzegł ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, że Moskwę czekają nowe konsekwencje jeśli nie podejmie kroków w celu normalizacji sytuacji na wschodzie Ukrainy, ogłosił Departament Stanu USA w swoim oficjalnym Twitterze, – pisze „Zwierciadło tygodnia”.

Wyraźnie wskazano, że „rebelianci” w regionie Doniecka, którzy przechwycili instytucje państwowe, uzbrojono w „rosyjską broń” i ubrano w te same uniformy co rosyjskich wojskowych działających na Krymie.

Istnieje już wiele materiałów, które pokazują, że forma i broń są inne, ale Departament Stanu przecież nie tego potrzebuje.

Przed Wielkim Tygodniem. Według ukraińskiego kalendarza.

– Pogromy na Gruszewskiego zaczęły się w Chrzest Pański.
– Wojnę swoim ludziom junta ogłosiła w Niedzielę Palmową.
– Co zrobi w Wielkanoc?

Na trasie Sławiańsk-Donieck zatrzymano dwie ciężarówki z systemem rakietowym “Igła”.

Ukraiński dziennikarz Roman Boczkała informuje: „Na dojeździe do Sławiańska miejscowa samoobrona zatrzymała Kraz. Pod brezentem znaleziono pełen ładunek z „igłami” – komplet bojowy dla Gradów. Kto i gdzie go wiózł – nie wiadomo. Tutejsza pro-rosyjska ludność uważa, że broń należy do ukraińskiego Ministerstwa Obrony. Innymi słowy – wroga. Właśnie tak mieszkańcy Sławiańska przyjmują kijowską władzę i wszystko co jest z nią związane.”

02-nwu

W Sławiańsku wzięto do niewoli dwóch najemników z Prywatnej firmy wojskowej

Jak informuje „Nowoross. info”, samoobrona ze Sławiańska zatrzymała i wzięła do niewoli dwóch najemników z Prywatnej firmy wojskowej.

Jeden z ich jest ranny, drugi bez szwanku. Teraz jest w trakcie przesłuchania – wyjaśniane jest obywatelstwo i przynależność wojskowa.

W Zaporożu trwają wiece zwolenników majdanu i antymajdanu

Ługańska milicja staje po stronie narodu

Więcej nowości na prawda2.info

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: