Nacjonalistyczne paradoksy Wehrmachtu

W materiale informacyjnym o ilości i składzie narodowościowym jeńców wskazano, że wśród 4126964 wziętych do niewoli jeńców różnych narodowości było 10 137 Żydów.

01-npw

Zapewne wielu czytelników zada sobie pytanie, czy naprawdę byli tacy Żydzi, którzy walczyli po stronie Hitlera. Wyobraźcie sobie, że takich Żydów było niemało.

02-npw

Zakaz przyjmowania Żydów do służby wojskowej po raz pierwszy wprowadzono w Niemczech 11 listopada 1935 roku. Jednak już w 1933 roku rozpoczęły się zwolnienie oficerów pochodzenia żydowskiego. Co prawda, wielu oficerów-weteranów żydów otrzymało wtedy pozwolenie na pobyt w wojsku na osobistą prośbę Hindenburga, ale po jego śmierci stopniowo przechodzili oni na emeryturę. Do końca 1938 roku z Wehrmachtu odeszło 238 takich oficerów. 20 stycznia 1939 r. Hitler rozkazał zwolnienie wszystkich oficerów-Żydów a także wszystkich oficerów pozostających w związku małżeńskim z Żydówkami.

 

ya-rg120_finland_helsinki_10, Tue Oct 31, 2006, 4:06:49 PM, 8C, 5792x7872, (1007+1241), 100%, Default Settin, 1/25 s, R68.8, G54.3, B64.6

Jednak wszystkie te rozkazy nie były bezwarunkowe, a Żydzi mogli służyć w Wehrmachcie na specjalne zezwolenie. Ponadto zwolnienia odbywały się ze zgrzytem – każdy szef zwalnianego Żyda z zapałem dowodził, że jest on niezastąpiony na zajmowanym przez niego stanowisku. Szczególnie mocno trzymali się na swoich miejscach Żydzi-Intendenci (żywieniowcy).

04-npw

Polna synagoga, front Karelski. 1942 r.

W dniu 10 sierpnia 1940 roku tylko w VII Okręgu Wojskowym (Monachium) było 2269 oficerów pochodzenia Żydowskiego, którzy służyli w Wehrmachcie na podstawie specjalnego zezwolenia. We wszystkich 17 okręgach ilość Żydów-oficerów wynosiła koło 16 tysięcy.

05-npw
Oddziały nacjonalistycznej narodowej milicji Wehrmachtu w zjednoczonej Europie wersja 1.0

Za wyczyny na niwie wojskowej Żydzi mogli stawać się Aryjczykami, czyli otrzymywać narodowość niemiecką. W 1942 roku, 328 oficerów-Żydów w ten sposób zostało „zaryjcyzowanymi”. Sprawdzanie przynależności do Żydów było tylko dla oficerów. Dla niższych rangą przewidywano tylko własne zapewnienie, że ani on ani jego żona nie są Żydami. W tym przypadku można było dorobić się shtabsfeldfebelya, jeśli jednak ktoś rwał się aby dorobić się oficera, to jego pochodzenie było dokładnie sprawdzane. Byli i tacy, którzy przy przyjęciu do wojska wyznawali swoje żydowskie pochodzenie, ale wtedy nie mogli awansować wyżej niż do stopnia starszego strzelca.

06-npw
Kadrowi dywersanci Wehrmachtu na froncie palestyńskim, walczący z wojskami brytyjskimi!

Okazuje się, że żydzi wstępowali do wojska masowo, uznając to za najbardziej bezpieczne dla siebie miejsce w warunkach Trzeciej Rzeszy. Ukrycie żydowskiego pochodzenia było łatwe – większość niemieckich żydów nosiła niemieckie imiona i nazwiska a w dowodzie osobistym nie wpisywano narodowości. Sprawdzanie szeregowych i podoficerów według przynależności do żydów zaczęto dopiero po zamachu na Hitlera. Takie sprawdzenia objęły nie tylko Wehrmacht, ale również Luftwaffe, Kriegsmarine, a nawet SS. Do końca 1944 roku stwierdzono 65 żołnierzy i marynarzy, 5 żołnierzy wojsk SS, 4 podoficerów, 13 poruczników, jednego Untersturmführera jednego Obersturmführera SS, trzech kapitanów, dwóch majorów, jednego podpułkownika – dowódcę batalionu w 213 dywizji piechoty Ernsta Blocha, jednego pułkownika i jednego kontradmirała – Carla Kühlenthala.

07-npw
Carl Kühlenthal nagroda z rąk współplemieńca!

Wcześniej służył jako attaché morski w Madrycie i wykonywał rozkazy Abwehry. Jeden z ujawnionych Żydów, który został Aryjczykiem za zasługi bojowe. O losie pozostałych dokumenty milczą. Wiadomo tylko, że Kühlenthalowi, za wstawiennictwem Doenitza, pozwolono odejść z prawem do noszenia dystynkcji.

Żydem był również porucznik armii austro-Węgier Günter Bursztyn, stworzył on w 1911 roku projekt czołgu Motorgeschütz, który jednak nigdy nie został zrealizowany. W czasie drugiej wojny światowej generalbaurat Bursztyn służył Trzeciej Rzeszy i nawet wynalazł nowy typ fortyfikacji przeciwczołgowych zwanych zęby smoka. Będąc w pełni rasowym Żydem został uznany za honorowego Aryjczyka. W 1941 Bursztyn dostał Krzyż za zasługi wojenne II i I klasy z mieczami. Wręczał mu go osobiście generał Guderian. 15 kwietnia 1945 roku Günter Bursztyn został zabity przez żołnierzy radzieckich w swoim majątku w Korneuburgu. Istnieją dowody na to, że okazał się Żydem również grossadmirał Erich Johann Albert Roeder. Jego ojcem był nauczyciel szkolny, który przeszedł w młodości na luteranizm. Właśnie ta informacja była prawdziwą przyczyną dymisji Raedera 3 stycznia 1943 roku.

08-npw
Robert Borchardt

Wielu żydów ujawniło swoją narodowość dopiero w niewoli. Major Wehrmachtu Robert Borchardt, który otrzymał Krzyż Rycerski za pancerne przełamanie frontu rosyjskiego w sierpniu 1941 roku, dostał się do niewoli pod El Alamein u Anglików, okazało się, że jego ojciec-Żyd mieszka w Londynie. W 1944 Borchardt został zwolniony z obozu jenieckiego do ojca, a w 1946 wrócił do Niemiec. W 1983 roku, na krótko przed śmiercią, Borchardt mówił niemieckim uczniom: „Wielu Żydów i pół-Żydów walczących o Niemcy w II Wojnie Światowej uważało, że powinni uczciwie bronić swojej ojczyzny, służąc w armii”.

09-npw
Walter Hollander

Kolejny Żyd, który został bohaterem, pułkownik Walter Hollander. W czasie wojny został odznaczony Krzyżem Żelaznym obu stopni i rzadkim odznaczeniem – Złotym Niemieckim Krzyżem. W październiku 1944 roku Hollander trafił do rosyjskiej niewoli, gdzie wyjawił swoje żydowskie pochodzenie. W niewoli był do roku 1955, po czym wrócił do RFN gdzie umarł w 1972 roku.

10-npw
Werner Goldberg

Znany jest także kuriozalny przypadek, gdzie przez długi czas nazistowska prasa umieszczała na swoich okładkach fotografie niebieskookiego blondyna w stalowym hełmie jako wzorzec przedstawiciela rasy aryjskiej. Jednak okazało się, że umieszczony na tych fotografiach Werner Goldberg nie miał niebieskich oczu. Dalsze wyjaśnienia odnośnie Goldberga wykazały, że w dodatku był Żydem. Goldberg został zwolniony z wojska, a następnie dostał pracę jako urzędnik w firmie, która zajmuje się szyciem mundurów wojskowych. W 1959-79 Goldberg był członkiem Izby Deputowanych w Berlinie Zachodnim.

11-npw
Ehrhardt Milch

Najwyżej postawionym Żydem-nazistą był zastępca Göringa generalny inspektor Luftwaffe generał-feldmarszałek Erhard Milch. Żeby nie dyskredytować Milcha w oczach szeregowych nazistów, kierownictwo partii oświadczyło, że matka Milcha nie prowadziła życie seksualnego z mężem-żydem, a prawdziwym ojcem Erharda był Baron von Beerr. Goering długo śmiał się z tego powodu: „Tak, zrobiliśmy Milcha draniem, ale draniem arystokratycznym”.

4 maja 1945 roku Milch został złapany przez Anglików na zamku Ziherhagen nad Bałtykiem i został skazany sądem wojennym na dożywocie. W 1951 roku skrócono mu karę do 15 lat, a w 1955 roku – został przed terminem zwolniony.

Niektórzy żydowscy jeńcy zmarli w radzieckiej niewoli, i według oficjalnego stanowiska izraelskiego Narodowego pomnika Holokaustu i bohaterstwa „Yad vashem”, uważani są za ofiary Holokaustu.

Więcej na ten temat:

Żydowscy żołnierze Hitlera – prawie w każdej rodzinie żydowskiej w Niemczech w latach 40-tych ktoś walczył po stronie faszystów…

Aj-waj, coraz trudniej forsować mit Holokaustu – 10 faktów o Holokauście. Komu i po co był potrzebny.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarzy 11 to “Nacjonalistyczne paradoksy Wehrmachtu”

 1. Piotr Says:

  przeciez zydow bylo okolo 150000 tys w Wermachcie … tzw pol jude… jest cala ksiazka na ten temat

 2. czart Says:

  A „mały Heini ” Himmler to nie był mośkiem? Przypomnę,że po drugiej stronie w NKWD 90 % stanowili tzw. żydzi ,Tak to była jedna agenda po obu stronach konfliktu .I dzisiaj jest tak samo.

 3. Katarina Says:

  niemcy sami przyznaja oficjalnie , ze w wojsku za hitlera bylo 100 tys. zydow w rowniez armia czerwona dowodzilo zdostwo i wiekszosc oficerow to byli zydzi /jezeli wogole jest to ich prawidlowa nazwa, odpowiedz co to za banda znajduje sie w video Stworzenie narodu wybranego/ Dokladnie wyczyny tzw oficerow zydowskich w armi czerwonej pokazuje videoHellstorm albo w jez . niemieckim Hellensturm, video jest w najwyzszym stopniu warte przetlumaczenia na jezyk polski.
  historyk niemiecki .. odkryl.. ze w archiwum w Berlinie akta sa sfalszowane alianci a glownie amerykanie zabrali orginaly a w ich miejsce podrzucili falszywki fals stwierdzono na podstawie rodzaju papieru i rodzaju trzcionek
  co tu wiele opowiadac tz, zydzi czyli hybrydy robia z nami co im sie podoba a podoba im sie nas oglupic do imentu i najlepiej jak sie nawzajem wymordowujemy a te co umkna pogromowi to dawaj do roboty Swietnie opisuje dzialalnosc tej bady ich triki i podlosc ksiazka Judeopolonia jest w audio milego sluchania

 4. darek Says:

  Bo żydy to wszy. Ciężko wyciągnąc i zdusic. Są odpowiedzialni za wszystkie powstania i wojny,

 5. Justyna Says:

  Witam wszystkich,

  wkleję tutaj wywiad z amerykańskim historykiem odnośnie Żydów służących w Wehrmachcie:

  http://historia.wp.pl/wid,16615636,wiadomosc.html?ticaid=1188ad

  Pozdrawiam, Justyna

 6. maniek Says:

  http://just-another-inside-job.blogspot.co.uk/2007/04/150-000-jews-in-hitlers-army.html

  …ocencie…sami…mnie_ręce-opadają_ponieważ_ci_sami-„autorzy”_są-odpowiedzialni-za-HOLOKAUST_NIEMCÓW…

  http://truedemocracyparty.net/2012/05/was-there-really-a-judaic-holocaust/

  …tylko-jedna-nacja-jest-w-stanie-tak-kręcić-i-motać…chazarscy_zbrodniarze-podający_sie-za-Żydów…

  • Marek P Says:

   oni nie są nawet Chazarami

   • k.lol Says:

    Też tak podejrzewam, że to kolejna dezinformacja. Górski naród chazarów do dziś dnia żyje w górach Turcji i klepią tam biedę. Np Czeczenów sąsiednie ludy też nazywają Górskimi Żydami albo Chazrami – naprzemiennie. Dla narodu bankowego lepsza nazwa to faryzeusze czyli kapłani Balaa boga krwi pochodzący z mrocznych tradycji Babilonu. Tradycja Balla to krew i kult fallusa nakazujący wtykać ch. wszędzie gdzie tylko można, oznacza to w praktyce skrajną pedofiię, sodomie i picie wypuszczonej ofiarom krwi. ”Oni” jak pasożyty przylepiają się do każdego imperium i go niszczą od wewnątrz; Egipt, Grecja, Kartagina, Rzym, Bizancjum, obecnie likwidują naraz USA i Rosję pewnie dlatego degeneracja idzie dość opornie.
    ”W bagnach Dniepru się zrodzili, kult fallusa tam se czcili.
    Porąbało im się w główkach, i została sama pustka.
    Wymyślili wiec bajeczki, które powtarzają tak jak dzieci.
    Wielu już im uwierzyło, a tych niepokornych biorą siłą.
    Tak nabrali wielkiej wprawy, że znów gotują los nam krwawy.”

 7. Marek P Says:

  a kogo mordowali w Oświęcimiu?

 8. czart Says:

  Głównie mordowano Słowian .To ta ludność była celem .Wystarczy policzyć straty w czasie rewolucji bolszewickiej ,dalej po czystkach stalinowskich i potem czasie zmagań na froncie wschodnim w drugiej wojnie światowej .Najbardziej ucierpiały Białoruś i Ukraina no i oczywista Polska.Mosków zaczęto przysyłać do Oświęcimia dopiero pod sam koniec wojny ,to tyle.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: