Megalityczne straże doliny Bada

Tajemnica majestatycznych strażników doliny Bada (Indonezja), położonych wśród lasów równikowych, nie została odkryta do dziś. Wyryte z jednolitych kamiennych bloków posągi stoją samodzielnie lub w grupach w pobliżu dawnych pochówków. Wysokość ich wynosi od jednego do czterech i pół metra.

Posągi wyróżnia falliczna forma, stylizowane rysunki z niewyraźnie wykonanymi rękami. Wyłupiaste oczy, brwi i nos wyrzeźbione są w jednym kawałku nadając im pewien rodzaj podobieństwa. Jednak każdy posąg jest indywidualny i nosi własną nazwę. Wszystkie one posiadają oznaki płci ale tylko jedna czwarta z nich przedstawia kobiety.

Niektóre w ogóle nie są podobne do ludzi – jak na przykład leżący posąg, który do połowy zakopany jest w polu ryżowym, przypomina raczej bawołu. Większość kamiennych twarzy zwrócona jest ku zachodzącemu słońcu i królestwu najwyższego bóstwa Puang Matua.

Naukowcy sugerują, że wiele rzeźb z doliny Bada zostało stworzonych między 3000 rokiem pne. i 1600 ne. Najprawdopodobniej megality wzniesiono ku czci ich przodków wyznaczając specjalne miejsce, w którym dusze ich przodków zstępowały na ziemię i gdzie żyjący mogli komunikować się z duchami, chwalić je lub modlić się o ochronę, o urodzaj.

Jaka cywilizacja stworzyła te kamienne istoty, tych strażników doliny Bada? Na razie na to pytanie nie ma odpowiedzi.

W sumie w tym regionie odkryto ponad 400 granitowych megalitów, z których około 30 przedstawia ludzkie rzeźby najstarszego pochodzenia. Różnią się one wielkością, od kilku centymetrów do 4,5 metra. Pierwotny cel tworzenia takich form megalitycznych jest nieznany.

Inne megality mają formę dużych płyt (Kalamba) i płyt kamiennych (Tutu’na).

Jedni twierdzą, że megality instaluje się w miejscach masowych ludzkich ofiar, inni mówią, że kamienne statuy chronią od złych duchów. Mówi się jeszcze, że te posągi to skamieniali złoczyńcy, a niektórzy nawet wierzą, że figury są w stanie się przemieszczać.

Myli jeszcze jeden zadziwiający fakt związany z megalitami Bada: rzecz w tym, że posągi zrobione są z kamienia, którego nie wydobywa się w okolicy.

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 7 to “Megalityczne straże doliny Bada”

 1. Pelagia Sienkiewicz-Grabani Says:

  Wygląda to na kamienny bank spermy (w każdym z tych fallusów), oraz żeńskich jajeczek (w okrągłych pojemnikach z pokrywami). Każda postać to inny fallus gdy się patrzy na rzeźbę całościowo. Skupiając się na szczegółach nie zauważamy, że to męskie genitalia. Na podkreślenie należy zauważyć, że wiele z tych niby osób trzyma dłonie skierowane do przyrodzenia. Natomiast na pokrywie widać pięć postaci żeńskich w pozycji najlepszej do zapłodnienia.

 2. nina Says:

  —– a mnie się wydaje,że ! fallus to demonstracja człowieka , zaś NATCHNIONA DUCHEM ŚWIĘTYM to manipulacja genetyczna , dzisiejsze in vitro. Przypadek ??, że rzydoska religia ,katolicyzm z niebywałą wściekłością tępi seksualność człowieka ?. Zakony, celibat -poślubieni bogu – zapłodni albo nie -NATCHNIE DUCHEM ?????, czyli ………

  • Ktoś Says:

   FALLUS => NASIENIE => BOSKIE NASIENIE => BOSKIE TCHNIENIE => DUCH ŻYCIA (ISKRA ŻYCIA)

   czyli QI = KI = BIJA etc…….

   ale niektórym, zwłaszcza „uczonym w grantach” wszystko się kojarzy z ich rabe i jego laską…..

 3. darek Says:

  Poniosła was fantazja ale z drugiej strony cos w tym może być

 4. Ktoś Says:

  BADA = BODA = WODA

  czyli w zależności od języka BA/ BO/ WO (także ŁO/ ŁU/ LU )…… DA ludziom ochronę dobrobyt etc

  W katolicyzmie na to bóstwo mówią SYN CZŁOWIECZY…. czy niepoprawnie Chrystus

  u Słowian skąd się wywodzi JARYŁO…. ale też i WISHNU…….

 5. Ktoś Says:

  Te posągi mają zresztą rysy wzorowane na HINDUISTYCZNYCH BÓSTWACH, uproszczone ale zawsze….


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s