Kobieca energia. Męska energia. Współdziałanie między czakrami

Istnieją dwie skrajności we współczesnym świecie. W zachodniej psychologii modne jest teraz mówienie, że mężczyzna i kobieta są równi we wszystkim i prawie tacy sami, a wszystkie genderowe role, które istniały w czasach historycznych są sztucznie wymyślone. Jak gdyby dzieciom narzucano zachowanie gender kupując na przykład dziewczynkom lalki a chłopcom autka i niebieskie majtki. Sama słyszałam tę teorię od jednego z profesorów psychologii.

01-keme

Jest i druga skrajność. Wschodnia filozofia, modne teraz Wedy, odrodzona słowiańskość i muzułmańskie społeczeństwa odwrotnie podkreślają różnicę między mężczyzną i kobietą. Dziewczynom nie zaleca się a czasem i otwarcie zabrania uczenia się, pracy zawodowej, wyrażania swojego zdania itp.

Prawda zazwyczaj leży po środku. Uważam, że należy uwzględniać naturalne różnice męskiego i kobiecego organizmu, doświadczeń poprzednich pokoleń, ale nie zapominać o zdrowym rozsądku. Współczesnych realiów również nikt nie może cofnąć. Najważniejszy fakt, który trzeba przyjąć do wiadomości to, że mężczyzna i kobieta nie są jednakowi, są dwoma różnymi formami życia. Mówienie o równości w tym przypadku wydaje się nieco dziwne. Jak mogą być równe Słońce i Księżyc, ziemia i niebo, ogień i woda, czarne i białe, słodkie i ostre? Jedno nie może być ważniejsze od drugiego, i nie może bez drugiego istnieć.

Zaczniemy od tego, że mamy inną budowę ciała. Mamy różne DNA. Szokującego odkrycia dokonali niedawno amerykańscy antropolodzy porównując geny mężczyzny, kobiety i małpy człekokształtnej. Dokonując unikalnego eksperymentu wyjaśnili, że różnica w DNA mężczyzn i małp wynosi nie więcej niż 1%. Natomiast u kobiet ta różnica wynosi prawie 5%.

Mamy różne hormony. Od wytwarzanych przez organizm hormonów zależy bardzo wiele: waga, nawyki żywieniowe, styl życia, nastrój, tło emocjonalne i wiele, wiele więcej.

Różnimy się psychologią, sposobem myślenia, zachowania i reagowania na otaczający świat. Mamy odmienne biologiczne i karmiczne zadania.

I wreszcie: różnimy się strukturą energetyczną. Na tym punkcie chcę zatrzymać się bardziej szczegółowo. Żeby budować wzajemne harmonijne relacje, konieczne jest uwzględnienie tej różnicy, aby była ona z korzyścią dla nas i swoich relacji.

Męskie i kobiece czakry

Czakra to obracający się wir energii, znajdujący się w ciele subtelnym człowieka. Jest to swoisty generator, przetwarzający energię (prana lub chi) z otaczającego świata, przyjmując ją i dokonując nowego podziału w zależności od potrzeb człowieka. Więcej o czakrach można przeczytać w osobnym artykule.

Czakry mogą przyjmować energo-przepływ informacji, jak i oddawać go. Każde współdziałanie ludzi odbywa się według następującej zasady: w każdym momencie ktoś oddaje energię i ktoś ją przyjmuje. Każdy partner powinien umieć ją oddawać i przyjmować.

Idealny związek między mężczyzną i kobietą polega na wzajemnym energetycznym uzupełnianiu się: mężczyzna oddaje energię jednymi czakrami, kobieta – drugimi. Podział czakr na męskie i kobiece jest warunkowe. Czakry u kobiet przykładowo, warunkowo powinny być wypełnione bardziej energią niż męskie. U mężczyzn – odwrotnie. Dodawanie energii odbywa się przy harmonijnej współpracy partnerów.

A teraz rozważmy wszystkie 7 głównych czakr w świetle powyższego.

02-keme

Muladhara

Czakra męska. Mężczyzna oddaje energię.

Mężczyzna daje swojej kobiecie i jej dzieciom ochronę i bezpieczeństwo. Przed czym mężczyzna chroni swoją kobietę? W pierwszej kolejności przed każdym zewnętrznym niebezpieczeństwem: niekorzystnymi warunkami pogodowymi, od dzikich zwierząt, od chuliganów, od ucisku społecznego, od ciężkiej pracy itp. Budowa stosunków zewnętrznych rodziny powinna odbywać się głównie przez mężczyznę, mężczyzna rozwiązuje wszystkie konflikty ze światem zewnętrznym. Na przykład, jeśli syn stłukł cudze okno, to wyjaśnić zajście idzie jego ojciec. Nawet drzwi wejściowe powinien otwierać gospodarz a nie gospodyni (szczególnie, kiedy nie wiadomo, kto przyszedł), dlatego że jest to związek z potencjalnie niebezpiecznym światem zewnętrznym.

Ta czakra jest odpowiedzialna za potencję seksualną. Mężczyzna chce i może, a kobieta w odpowiedzi na to reaguje. Męskie nasienie daje życie potomstwu.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

U mężczyzn. W tym przypadku, kiedy kobieta nie może przyjąć od niego bezpieczeństwa, staje się on agresywny, wybuchowy, zazdrosny. Wszystko to prowadzi do ogólnego wyczerpania, potencja seksualna pozostawia wiele do życzenia. Dlatego ważne jest, aby mężczyzna brał na siebie odpowiedzialność za przetrwanie swojej rodziny.

W przypadku, gdy czakra przestaje dawać energię, mężczyzna może przestać być mężczyzną w każdym znaczeniu tego słowa.

Jeżeli czakra Muladhara pracuje u kobiety według wzorca męskiego (czyli oddaje energię a nie otrzymuje ją), to taka kobieta rozwija cechy męskie charakteru i męski wygląd. „Ja i koń, ja i byk … ”

Svadhisthana

Czakra kobieca. Kobieta oddaje energię.

Kobieta pomaga mężczyźnie osiągać rozkosz, on od niej uczy się doświadczać radości życia i poznawać subtelne aspekty ziemskiej przyjemności. Mężczyźni zazwyczaj nie potrzebują niczego poza podstawowymi potrzebami. Gotowi są żyć w jaskini, jeść surowe mięso i spać na ziemi. Kobieta daje im przytulność, smaczne jedzenie, organizuje dla nich święta, tańczy dla nich tańce erotyczne, pieści i przytula, daje rozkosz seksualną.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

Jeżeli mężczyzna nie czerpie wystarczającej ilości energii od swojej kobiety, nie może w pełni realizować się w górnych czakrach. Czyli pozostaje niezdolny do wyzwań w społeczeństwie, karierze i finansach. Często tacy mężczyźni pobierają energie dyskretnie, mając kochanki.

W przypadku naruszenia przepływu energii u kobiet pojawiają się różnego rodzaju choroby przenoszone drogą płciową aż do niepłodności, następuje „zamrożenie” uczuć, huśtawki nastrojów, depresje. Czasami – rozwiązłość.

Manipura

Czakra męska. Mężczyzna oddaje energię.

Mężczyzna posiada silniejszą wolę. Dla niego ważniejsze jest, aby go szanowano i słuchano jego opinii. Spodziewa się od swojej kobiety posłuszeństwa, daje swojej żonie społeczny i materialny status. Zarabia pieniądze. On stoi przy kole sterowym okrętu pod nazwą „rodzina” i nadaje kierunek całemu systemowi.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

Mężczyzna staje się chciwy i okrutny, nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje.

U kobiety pojawia się dążenie do trzymania wszystkiego i wszystkich pod swoją kontrolą, zwiększenia autorytetu, karierowiczostwa, chciwość. Zazwyczaj takie kobiety zostają samotne lub mają obok siebie miękkich podatnych mężczyzn.

Anahata

Czakra kobieca. Kobieta oddaje energię.

Emocjonalnie kobiety są kilkakrotnie silniejsze od mężczyzn. Emocjonalne tło mężczyzn jest raczej płaskie i nudne. Kobieta może pomóc odkryć mu energie miłosierdzia i czułości za pomocą swojej miłości i przywiązania. Kobieta w ten sposób podnosi mężczyznę z poziomu instynktów na wyższy poziom.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

Jeśli kobieta nie daje swojej miłości, to może wystąpić drażliwość, niezdolność do wyrażania uczuć, tolerancji, niechęć do życia. Wszystko to w konsekwencji prowadzi do samotności.

Jeśli mężczyzna,  otrzyma mniej energii od swojej kobiety czuje się niepotrzebny i nieszczęśliwy. Brakuje mu sił aby gdzieś dążyć, nie ma bodźca do dalszego rozwoju.

Jeżeli Anahata u mężczyzny zaczyna pracować na zasadzie kobiecej, to on często traci swoją męską atrakcyjność. Kobieta przestaje go szanować.

Vishuddha

Czakra męska. Mężczyzna oddaje energię.

Czakra kreatywności i twórczości. Mężczyźnie bardzo pomaga pozostawić swój ślad w historii: realizować się w społeczeństwie, budować karierę, wcielić swoje idee w życie. I oczywiście, on z wielką przyjemnością zrobi to dla swojej pięknej damy. Mężczyzna spodziewa się od swojej kobiety, że ona będzie go wspierać i podążać za nim przez życie. Jest bardzo ważne, aby nie bać się wyrażać i bronić swoich opinii w społeczeństwie.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

U mężczyzny może dawać się zauważyć brak pewności siebie, kompleksy niższości, niedowartościowanie, niezdolność do wypowiedzi swojej opinii i niemożliwość samorealizacji twórczej.

U kobiety, u której ta czakra działa po męsku, aktywizuje poszukiwanie samej siebie w społeczeństwie, rodzina, dzieci, dom przestają mieć dla niej znaczenie. Ona słucha i słyszy tylko siebie, nie jest w stanie podążać za swoim mężczyzną. Obok niej każdy przedstawiciel płci męskiej będzie czuł dyskomfort.

Ajna

Czakra kobieca. Kobieta daje energię.

Ajna – tak zwane trzecie oko. Kobieta ma bardziej rozwiniętą intuicję i zdolności do magii i jasnowidzenia. Dlatego jednym z podstawowych zadań kobiety jest dzielenie się z mężem swoimi uczuciami i obawami, żeby w porę przestrzec go przed nierozważnymi czynami. Na przykład: „Czuję, że to może być niebezpieczne” lub „Wierzę w to, że ci się uda”.

Przy zakłóceniu pracy czakry:

U mężczyzn, u których Anja pracuje według zasady kobiecej, również mogą przejawiać oznaki intuicji i zdolności do magii typu kobiecego (na podstawie emocji i wizji). Wtedy staje się infantylny, zaczyna latać w chmurach oderwani od realnego świata, stają się niezdolni do podejmowania prawidłowych decyzji.

Jeżeli kobiety ma tą czakrę zamkniętą, to ona nie może subtelnie odczuwać swoich bliskich. Będzie miała skrzywioną stronę logicznego, racjonalnego postrzegania świata. Będzie starała się żyć według planu. Duchowość jest negowana. To prowadzi do tego, że postrzeganie świata jest bardzo wąskie i ograniczone.

Sahasrara

Czakra związana jest z Bogiem, z Kosmosem. Określa wartości duchowe, etapy rozwoju, wzniosłe cele itd. To duchowa samoświadomość, świadomość Prawdy Absolutnej, czysta miłość do Boga bez domieszki sentymentalizmu. Sahasrara staje się aktywna podczas pracy dolnych czakr.

Najczęściej wszystkie ezoteryki przypisują tę czakrę jako typ męski.
Od czasów starożytnych, uważa się, że dusza urodzona z ciele kobiecym nie jest w stanie osiągnąć oświecenie z powodu nadmiernego przywiązania do ziemskich energii. Kobieta czerpie swoją energię z Ziemi, mężczyzna jest bardziej związany z Kosmosem. Od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy ezoterycy uważają, że duchowym nauczycielem może zostać tylko mężczyzna, kobieta może być nauczycielem lub pedagogiem, nic więcej. W wielu religiach duchownym może być tylko mężczyzna, kobiet czasem się nie wpuszcza do świątyń. Uważa się również, że kobieta może rozwijać się duchowo, tylko idąc drogą, utorowaną przez mężczyznę.

Jednak niektórzy autorzy w celu dogodzenia współczesnym realiom nie przypisują Sahasrary ani do typu kobiecego ani do męskiego, uważając ją za uniwersalną dla obu płci.

Jak może być niebezpieczna nierównowaga energii

Co się dzieje jeżeli jakaś czakra zaczyna blokować się u człowieka i nie może oddać dość energii swojemu partnerowi. W tym przypadku partner zmuszony jest do zwiększenia przepływu energii w czakrze na własną rękę, przyjmując energię z innych czakr. Na przykład, mężczyzna nie może zaopatrzyć kobiety w energię (Muladhara), kobieta zmuszona jest do ciężkiej pracy i rozwiązania problemów w męski sposób. Energię na ten cel bierze z kobiecych czakr – svadhisthany i anahaty. W wyniku tego staje się ona babą z jajami ale traci swój urok, seksualność, zdolność do dawania i otrzymywania zadowolenia seksualnego. A jej czakra serdeczna pozostaje pusta, i nie jest wtedy zdolna do kochania całym sercem.

I odwrotnie, jeśli kobieta nie daje mężczyźnie ciepła, radości i miłości, to on staje się niezdolny do realizowania się w społeczeństwie. Często tacy mężczyźni zostają kanapowymi lokatorami, alkoholikami lub odstępcami.

Dziewczynki wychowuje się teraz na męskich energiach, a chłopców – na kobiecych. To tacy odmieńcy.

Chłopcami się teraz opiekuje, zasypuje prezentami, nie pozwala podejmować decyzji, zabezpiecza przed wszelakimi trudnościami. W wielu rodzinach kochani syneczkowie nie mają żadnych domowych obowiązków.

Dziewczynkom stawia się jako priorytet naukę, karierę, działalność społeczną, osiągnięcia, sukces w społeczeństwie, niezależność finansową, itp. Kobiety w seksie zaczęły być bardziej aktywne, niż mężczyźni.

Dla kobiety jest to droga do samozniszczenia. To wszystko na początku powoduje euforię. Jeszcze wiele sił do osiągnięć, wielu idzie nawet lepiej niż u byłym kolegom z klasy. Racjonalność, zdyscyplinowanie, rzetelność i seksapil pozwalają młodym kobietom osiągać sukces na wielu frontach. Jest to zwycięski marsz feminizmu.

Ale już w wieku 30-35 lat kobieta jest zmęczona ciągłą walką i chce już być słabą obok silnego mężczyzny. Mężczyzna, który, być może był w całym tym czasie obok, od dawna leży na kanapie, jeżeli wcześniej nie domyślił się i nie uciekł lub został wydalony jako niepotrzebny element wystroju domu. A czasami nie ma stałego mężczyzny ponieważ priorytety były inne. Te kobiety na wszystkich forach i portalach społecznościowych krzyczą, że nie ma prawdziwych mężczyzn zapominając o tym, że one same nie są prawdziwymi kobietami. Właśnie w tym czasie wiele kobiet zaczyna chodzić na treningi.

Jeżeli sytuacja z energiami się nie poprawi, to po 40 latach może wystąpić całkowite emocjonalne i fizyczne wyczerpanie. Kobieta nie czuje się żywa, następuje apatia i wieczne zmęczenie.

Jakie jest rozwiązanie? W pierwszej kolejności – to wiedza, z której wynikają umiejętności. Wiedza o tym, jak to wszystko naprawdę działa. Wiedza o tym, jakimi się rodzimy i jakie zadania stoją przed każdym z nas. Wiedza jak w pełni realizować swoje wrodzone cechy. Wiedza o tym, jak osiągnąć bilans i harmonię we wzajemnych relacjach. I kiedy już mamy taką wiedzę, możemy zmienić swoje życie i życie swoich bliskich.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarzy 11 to “Kobieca energia. Męska energia. Współdziałanie między czakrami”

 1. nana Says:

  O czakrach praktyczniej (prawdziwiej)
  http://sahajayoga.pl/

 2. Lukoslaw Bielakowicz Says:

  a jakby tak usunac te czakry >>>>

 3. wkurzona, zniesmaczona Says:

  super, mam być prawdziwą kobietą – miłą, pasywną, uległą, zaspokajać swojego męża i może on łaskawie podsunie mi miskę z jedzeniem. O tak, mój mądry właściciel, silniejszy, lepszy, a ja będę się cieszyć z bycie gorszą. chyba się z tym nie pogodziłam. zamknęłam swoje czakry. i co źle? nIe jestem prawdziwą kobietą? Pierdolę to.

  • treborok Says:

   Wyrazy współczucia. Ci co piszą takie teksty, nic nie rozumieją, a ci co rozumieją nie muszą już nic pisać.

  • Wojwit Says:

   Nie gorszą a kobiecą. Mężczyzna ma swoją rolę i swoje obowiązki, do wykonywania których jest PRZEZ NATURĘ predystynowany, a kobieta swoje. Jeśli on jest bardziej męski niż średnia krajowa a ona bardziej kobieca w obejściu (nie myl z gospodarstwem!), to taki związek jest gorętszy, bardziej namiętny i może często (mimo występującej w nim czasem huśtawki emocjonalnej) o wiele lepiej rokujący na szczęśliwe pożycie niż babochłopa z chłopobabą. Porównaj to sobie ze skalą pH. Silny kwas i silna zasada reagują ze sobą gwałtowniej niż słabe kwasy ze słabymi ługami i wydzielają w czasie reakcji więcej ciepła niż te słabe. No ale jeśli wolisz być „silną kobietą” – Twój wybór. Zazwyczaj po latach, kiedy już jest za późno kobiety bardzo żałują, że nie zdjęły tej maski póki był na to czas. Niby silne, niby zamożne (przynajmniej niektóre) ale oparcie znajdują tylko w pieniądzu. Gdy on się skończy a urody i wdzięku już nie ma – co im zostaje? Znajomi? Nie myśl, że piszę tylko o małżeństwie. Czy nie lepiej być kobiecie giętką szyją niż apodyktyczną głową?

  • Kik Says:

   Właśnie miałam to napisać. Pierdole bycie taka kobieta

 4. czart Says:

  „taka kobieta ” to byle jaka ,kojarzy mi się z laleczką Barbie .

  • czart Says:

   A tu mamy tzw. „silne kobiety ,co pierdolą ….etc. etc. ” takie jak te masońskie laleczki:

 5. M.S. Says:

  Czyli kobieta nie może mieć swoich pieniędzy?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: