Japoński mistrz wpływa na zwierzęta za pomocą energii Chi

Zbyt często bierzemy za pewnik, że istoty ludzkie mają tylko pięć zmysłów, i jeśli nie możemy wyjaśnić jakiegoś wydarzenie w ramach współczesnej nauki to traktujemy je jako anomalię lub wypadek.

01-jm

Przez tysiące lat mistrzowie sztuk walki i medytacji nastawiali swoje ciało i rozum na postrzeganie chi — subtelnych energii przenikających wszystkie żywe istoty. Po opanowaniu tej umiejętności do perfekcji, mogli dokonywać wybitnych osiągnięć w zręczności, koncentracji, długowieczności i siły. W tym samym czasie na zachodzie niechętnie uznawano istnienie tej subtelnej energii, która łączy wszystko co żywe.

Qigong — to praktyka kultywowania tej energii a japoński mistrz Qi Kanazawa Sensei jest rzadkim przykładem niezwykłej siły qigong. Jest on znany ze swojej zdolności oddziaływania na zwierzęta siłą swojego umysłu i chi. Stojąc obok zwierząt, koncentrując swój umysł i manipulując chi za pomocą rąk, może uspokoić, wprowadzić w trans, a nawet uśpić wiele zwierząt takich jak bawoły, słonie, strusie.

O mistrzu zrobiono program telewizyjny, w czasie którego odwiedził on ranczo alpak w Kalifornii i zaszokował gospodynię rancza tym, że przejął kontrolę nad jej stadem. Po zakończeniu zdjęć mistrz Kanzawa wykonał wyjątkową pracę lecząc ranne zwierzcie. Oto co pisze gospodyni rancza na swojej stronie:

„To, co zrobił po zdjęciach, było najbardziej niesamowite. Jedna z moich alpak tego ranka zachowywała się bardzo dziwnie. Miała praktycznie sparaliżowane tylne nogi oraz szczękę, tak że nie mogła się poruszyć i jeść. Dałam jej lekarstwo w nadziei, że pomoże. Jednak w ciągu dnia stan jej się nie polepszył. Pod koniec dnia opowiedziałam o tym mistrzowi Sensei, który obiecał spojrzeć na nią. Ona nadal nie mogła jeść. Pan Sensei zajął się nią, stanął około półtora metra od niej i wykorzystał swój umysł oraz energię Chi. Zobaczyliśmy stopniową poprawę a po 20 minutach alpaka w pełni wyzdrowiała, zaczęła normalnie się poruszać. Już nigdy nie miała takich objawów.”

Następnie w wideo-prezentacji mistrz Kanzawa zajmował się stadem bawołów, bardzo dużych i niebezpiecznych zwierząt. Aby potwierdzić autentyczność zdjęć w programie uczestniczył pracujący z bawołami lekarz weterynarii, który oczywiście był w szoku co mistrz Chi może zrobić z tymi ogromnymi zwierzętami.

Rozmowy, które odbył się między weterynarzem a właścicielem rancza pokazują jak w obecnym systemie pojęć nie ma miejsca dla tej starożytnej mądrości.

Gospodarz: „Doktorze, czy jest sposób na wytłumaczenia tego z naukowego punktu widzenia?”

Weterynarz: „W tej medycynie, którą ja znam — nie ma”.

W życiu wszystko jest ze sobą powiązane na takich poziomach, których większość z nas nie może poczuć, nauka zachodnia jest daleko w tyle jeśli chodzi o zrozumienie głębi tych związków. Ciało energetyczne – to nasza naturalna siła, każdy z nas ma możliwość pielęgnowania i doskonalenia swojej energii.

Wielu współczesnych mistrzów Chi otwiera przed światem swoje tajemnice, i choć może się wydawać, że mistrz Kanzawa posiada nadludzką siłę, w rzeczywistości każdy z nas może rozwinąć w sobie świadomość i znajomość subtelnej energii.

W celu dalszej prezentacji spojrzyjmy na to wideo z japońskiej telewizji, pokazujące mistrza Sensei pracującego z niedużym stadem jeleni, strusi i drobnymi zwierzętami, z których każde uspokaja się i wpada w stan hipnotyczny pod wpływem energie Chi.

PL

źródło

źródło 2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s