Jak zrobić piramidalny elektrogenerator

Od dawna wiadomo, że metalowe dwuspadowe itp. dachy potrzebują uziemienia, ponieważ mają zdolność wyciągania dużej ilości statyki z atmosfery. Zaproponowana wersja „Butelki lejdejskiej” pozwala na wykorzystanie tej statyki do własnych potrzeb.

Budowa generatora jest bardzo prosta. Dla tych, którzy mają tekturę, „folię aluminiową kuchenną” (taka rolka), klej, nożyczki i kawałek drutu, proponuję zrobić domowy generator prądu z piramidy!

Samą piramidę robimy z warstw (patrz rysunek), najważniejsza jest kolejność: na zewnątrz jest „niemetalowa” (suchy karton, plastik itp.), A wewnątrz folia aluminiowa.

Liczba warstw jest proporcjonalna do uzyskanego efektu, „granit” pomaga, grubość „niemetalu” i wymiary samej piramidy – tylko „używane częstotliwości” wpływają na piramidę – tj. im większa struktura, tym silniejsze efekty, ponieważ „więcej nawiewu”.

Granitowe kamyki owinięte folią. patrz rys. 1.2

Jeśli się komuś nie chce kleić warstwy po warstwie to może po prostu zrobić piramidę ze sklejki. Każdy granitowy kamyk powinien być owinięty folią spożywczą. Dodatkowa folia w ścianach znacznie poprawia efekt.

Pytania.

Co to jest szpilka M12? Szpilka M12 to stalowa śruba konstrukcyjna. M12 to rzeźba metryczna 12 mm.

Czy folia powinna mieć kontakt ze żwirem? „Ściany piramidy – NIE !!! Same „kamyki” – tak, tzn. zawija się je jak cukierki w folię – podobnie jak piecze się ziemniaki w folii. Czy muszę połączyć warstwy folii w ściankach ???? NIE !!!!!!!!!!!! Rób wszystko dokładnie zgodnie z rysunkiem !!! Folia w ścianie nie powinna stykać się z dolną płytą uziemiającą.

Wszystkie podpisy na zdjęciu są wyraźne – ale skąd wziąć granit? Wyjdź na zewnątrz – granitowych okruchów wokół pełno – to nasz ulubiony żwir. Ewentualnie najbliższy plac budowy. Konieczne jest dokładne wymycie okruchów granitu z brudu i dokładne wysuszenie.

Zbierz na sucho.

– „Zasypka” do warstwy „granitowego piasku” – można pobawić się piaskiem, jeśli nie ma gipsu lub nie możemy go wypełnić – efekt nadal będzie …

– Efekt zadziała nawet gdy „tylko szpilka będzie w środku” (możemy po prostu przymocować przewody do wewnętrznej warstwy folii) i piramida będzie pusta stała na podstawce przewodzącej – „ziemi”.

– zabawa z orientacją – ciekawe doświadczenie.

A oto zdjęcie prototypu z granitem. Roboczy rysunek 2

Można także przylutować antenkę za pomocą siatki od góry prototypu. Jeśli będą chęci.

Epilog

W prawym dolnym rogu gdzie (+) i (-) – podłącz „tester” (miernik napięcia) i spójrz na wynik. Różne wartości dla różnych wersji – ale można uzyskać napięcie 1,2-2,5 V z piramidą około 20 cm. Powinno wystarczyć na zasilenie zegara i małego radia … A jeśli zbudujemy większy to uzyskamy więcej …

Specjalnie nie komplikuję „doświadczenia” – dlatego że realnie „granitowe kapsułki” trzeba inaczej zrobić, ale to już dla większego efektu – dla tych co zechcą wypuszczać stołowe zabawki „piramida-źródło energii”.

Dla tych, którzy rozumieją jak urządzony jest świat, wystarczy materiał leżący pod ich stopami i WIEDZA, dzięki temu są w stanie stworzyć „wieczne źródła energii”.

Aleksander Soroka

Literatura:

1. Stefan Hartmann. First electrical power output from a Pyramid.

https://www.overunity.com/index.php?topic=695.0

Pod redakcją: Andrieja Lemieszko.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

 

Komentarzy 7 to “Jak zrobić piramidalny elektrogenerator”

 1. ErtY Says:

  Za takie artykuły propsy.

 2. gk Says:

  Piramida ma cztery boki. jak połączona jest folia alu na szczycie ?

 3. Przemas Says:

  Trochę brakuję postów od paru lat śledzę i teraz sucho :(

 4. liberalnapinky Says:

  Trebor gdzie się podziałeś?? Dlaczego nie publikujesz?? Nic nie dajesz na stronę od wielu miesięcy, tak mi Ciebie brakuje i Twoich info oraz ciekawych artykułów. Żal i tęskno za Tobą, od Ciebie zaczęła się moja świadomość, wybudziłeś mnie jakieś sześć czy pięć lat temu i zainspirowałeś do szukania wiedzy i pogłębiania duchowości. Zatem dziękuję Ci za to z całego serca i czekam na więcej. Odezwij się, nie zostawiaj nas w tak trudnym okresie. Pewnie masz czego się domyślam inne zajęcia które pochłaniają Twój czas i energię / czytałam, że się do czegoś przygotowujesz lub masz takie zamiary/. Ale odezwij się choć na małą chwilę ! Pozdrawiam !

  • treborok Says:

   Witaj, dziękuję za pamięć, miło mi,że to co prezentowałem na stronie trafiło do Ciebie. Obecnie skupiony jestem na mojej permakulturze i została mi jeszcze do dokończenia 1 skrzynka na kapustę. Jak przebrnę przez te „grządki”, to mam parę artykułów zaległych, które (być może) pojawią się w pod koniec maja lub w czerwcu.
   Pozdrawiam i życzę wiele radości z życia.

 5. areckir Says:

  Od trzech miesięcy codziennie tu wchodzę (zresztą jak zawsze codziennie) i ciągle generator z piramidy. Ale widzę, że koment powyżej jest, to znaczy, że żyjesz. Serdecznie pozdrawiam i dzięki za Twój blog. Poproszę o jeszcze…

 6. Rafał Says:

  Czytam to na Owerunity i znalazłem na końcu to:
  In English:
  Well, they said with the granite-pyramid, that the output current is so low, that they can?t even drive
  an LED, but with the copper condensor pyramid from the beginning of the topic he can already draw about 1 to 2 Watts
  of power !
  Więc co to może być ten copper contensor, miedzany kondensator?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: