Jak radzą sobie wojska rosyjskie w Syrii?

W dyskusji o problemach Rosji strona przeciwna prawie zawsze zadaje to samo pytanie – co robimy w Syrii? Jest to wskazówka, że my, podobnie jak ZSRR, wtrącamy się w czyjeś sprawy i ponownie wydajemy pieniądze na zagraniczne kraje, podczas gdy nasi ludzie są „niedożywieni”.

Odpowiedzieć na to pytanie można kilkoma argumentami, ale takim, jak „interes narodowy” mało kto jest w stanie zrozumieć, nawet wtedy, gdy mowa o drogach gazo- i naftociągów i kończąc na tym, że terrorystów lepiej niszczyć na obcym terytorium.

Jest jeden niuans, o którym wielu zapomina…

Rosyjski minister obrony: „W oparciu o wyniki działań wojennych w Syrii mieliśmy oczywiście wiele podsumowań, i to nie jedno, i nie dziesięć. Mogę wam powiedzieć, że koło 300 typów zbrojenia zastosowano i sprawdzono w Syrii, a 12 projektów, które były uważane za perspektywiczne po prostu usunęliśmy z produkcji i z uzbrojenia”.

Ogólnie rzecz biorąc, zdolność testowania broni, różnych systemów i personelu w rzeczywistych warunkach bojowych bardzo dużo kosztuje. Pozwoli to później uratować ogromną liczbę swoich obywateli w krytycznej sytuacji i może zasadniczo zmienić bieg wydarzeń na naszą korzyść.

Shoigu dodał także, że „Syryjscy dowódcy pułków, brygad, dywizji, dowódcy wojskowi, dowódcy okręgów wojskowych” i inni przedstawiciele armii, w tym wydziały prawie wszystkich wyższych wojskowych instytucji edukacyjnych, przeszły przez Syrię.”

Minister zauważył, że po zastosowaniu w SAR przeszły modernizację również rakiety „Kaliber”.

„Jeśli mówimy o użyciu broni precyzyjnej to, na przykład zanim załadowano pocisk „Kalibr” cel mógł uciec. Dzisiaj podkreślam, że czas ładowania w Kalibra” został wielokrotnie skrócony. Prace mające na celu skrócenie czasu przesyłania oznaczeń celów są stale poprawiane”- powiedział.

Jeden z najnowocześniejszych rosyjskich śmigłowców Ka-52 Aligator zostanie poważnie zmodernizowany. Doświadczenie w obsłudze tych maszyn w Syrii pozwoliło zidentyfikować kilka słabych punktów, którymi należy się zająć.

Bojowy wielofunkcyjny robot „Uran-9” podczas użytkowania w Syrii ujawnił szereg niedociągnięć. Eksperci wojskowi odkryli wady w zakresie kontroli, mobilności, siły ognia, inteligencji i funkcji nadzoru robota. Wszystko to zostanie wkrótce naprawione.

I tak dalej. Nie sądzę, że wspomniałem o wszystkich niuansach ujawnionych przez wojsko podczas ich udziału w wydarzeniach w Syrii.

Często słyszę o koszcie operacji, którą Rosja płaci w Syrii. A ile kosztują przyszli żołnierze, którzy nie zginęli, i zakończenie jakiegoś przyszłego konfliktu zbrojnego na korzyść Rosji?

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 8 to “Jak radzą sobie wojska rosyjskie w Syrii?”

 1. Enigmatis Says:

  Podobną cenę zapłaciliśmy w Iraku i Afganistanie ale niestety nie jesteśmy poważnym, suwerennym krajem. Doświadczenia z misji w których braliśmy udział to bezcenne doświadczenie wojskowe i nic ponadto . Niestety na obecną chwilę nie możemy z tego wyciągnąć wszystkich wniosków.

  • liberalnapinky Says:

   Nie jesteśmy suwerennym krajem tak jak większość krajów na świecie, ponieważ rząd nie może bić własnej monety ani drukować banknotów, rząd nie może udzielać pożyczek ze swojego banku na powstawanie i rozwój newralgicznych gałęzi gospodarki krajowej należącej do skarbu. Zmuszony jest zaciągać je w prywatnych bankach, tak pisze konstytucja. Dopóki nic się w tej sprawie nie zmieni dopóty będziemy zniewoleni i uzależnieni od obcego kapitału i działanie pod ich dyktando. W przeciwnym wypadku nastąpi krach i super kryzys z rewolucją włącznie. Kto mądry wie w czym rzecz i jak wielkie niebezpieczeństwo czyha na każdego kto tylko zechciałby zmienić ten stan rzeczy, przykładem są dla nas kraje gdzie przeprowadzono lub usiłują przeprowadzić kolorowe rewolucje z obalaniem rządów. A tymczasem w naszym kraju większość społeczeństwa zagłosowała za ludźmi związanymi w obcą agenturą lub samymi obcymi mającymi tylko polskie nazwiska, bezrefleksyjnie poszli wrzucić swój głos na własnych ciemiężycieli ponieważ spodobały się im ich obietnice. Znowu będzie następne 5 lat demontażu tego co jeszcze zostało z naszego kraju , zamiast zbojkotować te wybory i walnie się sprzeciwić ich syjo polityce sprowadzającej polaka do roli palestyńczyka poszl i wybrali. Ok niech im będzie niech mają to czego chcą, widocznie tak ma być. W sumie nie ma się czego dziwić, elita prawdziwie i rdzennie polska dawno w katyńskiej ziemi lub pod piwnicami Pawiaka ich potomkowie na zmywakach w UE, zostali sami kretyni po chłopach pańszczyźnianych lub małorolnych ze świadomością równą zeru jak i intelektem. To są Ci co robią kolejki do szczepień, na chemitralsy mówią smugi samolotowe, po wypłacie kupią piwo w biedrze za 2 zeta i siądą z nim przy kiepskich lub innych tańcach i meczach. Widocznie tak ma być ponieważ świadomość kształtuje byt.

   • JAN Says:

    Mamy jeszcze wdrukowany nawyk oceniania(osądzania) jak to „realnie”wygląda na podstawie obserwacji tych ONYCH. Liberalna jest najważniejsza dla liberalnej, bo jest Królową Swego wewnętrznego KRÓLESTWA i w NIM Jesteś Suwerenna, bo TU jesteś PRAWDĄ Samą dla Siebie. System jest sztuczny, a więc martwy i musi się rozpaść. Ci ONI nie dostrzegą tego co TY, bo eony całe „zapracowywali Sobie” na to w czym tkwią. JA wybrałem powrót do Swej wewnętrznej Równowagi = Jedności ze Źródłem Życia. Wiem, że TY też. Wszystko co się dzieje u ONYCH, którzy wydają się być ślepi – musi się stać, aby wyrównoważyć nagromadzony potencjał przeginania pały = „zadośćuczynić” chciwcom, niezależnie w jakiej gęstości i wymiarze urządzili sobie sielskie bytowanie kosztem innych.

 2. JanusZ Says:

  Widzę że ruskie, a w każdym razie rosyjskojęzyczne misie wznoszą się na szczyty sofistyki.
  Nie chcę krytykować rosyjskiego zaangażowania wojskowego w Syrii, pewnie stały za tym krokiem poważne racje strategiczne. Zresztą Ruskie, co mi się podoba, ciągle potrafią rozpatrywać nawet stosunki międzynarodowe posługując się pojęciami Dobra i Zła i swój udział w syryjskiej awanturze również wpisują w ten schemat, pewnie zasadnie.
  Ale wyżej autor napisał że oni są zaangażowani w Syrii coby testować broń nie na poligonach, tylko „na żywca”. I dlatego wojna w Syrii „jest dobra”.
  Przypuszczam że z punktu widzenia ludzi z Pentagonu każda wojna „jest dobra” bo pozwala testować broń „na żywca” każdorazowo na prawdziwych podludziach a nie w sztucznych warunkach poligonu, ponadto uzasadnia rozdmuchanie budżetu Pentagonu do niebotycznych rozmiarów, a poza tym każda wojna terroryzuje świat, co jest nawet ważniejsze nie dla Pentagonu, a dla ludzi z Nowego Jorku, co Pentagon finansują. Tylko że potem byli żołnierze, jak już zrozumieją co zrobili, to zabijają się w domu.
  Wojna to oczywiście świetna okazja do testowania sprzętu wojskowego. Poza tym ta wojna to pewnie doskonała reklama całej rosyjskiej technologii wojskowej, która oczywiście robi wrażenie. Ale wojna jako taka jest chyba zła i jedyny sens zaangażowania Rosji w Syrii jest taki, że Rosja znajduje się tam po właściwej stronie. W tym przekonaniu utwierdza nas fakt, że Izrael i Stany Zjednoczone są po stronie przeciwnej.

 3. JanusZ Says:

  Kiedyś oglądałem utalentowanego żydowskiego podżegacza wojennego George’a Friedmana: https://www.youtube.com/results?search_query=george+friedman+budapest
  To był jakiś wykład w Budapeszcie i on przekonywał publiczność, lokalne lemingi, że wojna „jest dobra” bo smartfony, które są obiektem uzależnienia każdego leminga, to właśnie owoc wyścigu zbrojeń. Skoro więc smartfon to owoc wyścigu zbrojeń, dążenia do wygrania wojny, i każdy wie że smartfon jest dobry, to wojna jest dobra!
  To jest jednak bardzo judejski punkt widzenia i warto o tym pamiętać. Nie dajmy się zwariować.

 4. SłowiAnka Says:

  Tylko wtedy będzie Raj na tej przepięknej planecie, kiedy żmijowe chazarskie plemię,na zawsze opuści Mateńkę Ziemię.

  Innej opcji nie ma, i to ludzie czystego serca zawsze wiedzieli i wiedzą.

  Przedstawiciele owej nacji nie są dziećmi Boga Źródła Stwórcy Wszechrzeczy.

  Oni są ZŁEM skończonym,od początku do końca.

  • Adrem Says:

   No pewnie.
   Są sztucznie stworzoną rasą przez sumeryjskich najeźdźców, Enki, Yahwe i s-ka.
   Może uda sie, aby swoje ” stworzenie” ich stwórcy zabrali do siebie.
   Nie iem gdzie to jest, to stałe zamieszkanie kosmicznych najeźdźców, ale mam nadzieję, że to daleko od Ziemi.

   • SłowiAnka Says:

    Oby to nastąpiło tu i teraz , już i natychmiast.
    Ja im mogę nawet czerwony dywan rozwinąć,byleby ich już nie było na tej Przepięknej Planecie.
    Jak coś tak obrzydliwego i złego mogło zaistnieć.
    Niech odfruną do jakiejkolwiek czarnej dziury zwanej odchłanią.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: