Greenpeace oskarżony o organizowanie zabójstw, tortur i działań karnych

Opublikowano fakty grożące poważnym skandalem, w który zaangażowane są rządy krajów i czołowe gwiazdy. World Wildlife Fund, którego emblemat w postaci ślicznej pandy zna prawie każdy, oskarżono o organizowanie morderstw, tortur i działań karnych. Co więcej, jego działalność jest opisana przez analogię do służb specjalnych. Co kryje się za tymi oskarżeniami?

Organizacje ekologiczne i fundusze zajmujące się ochroną przyrody rozkwitły na światowej polanie wkrótce po zakończeniu pierwszej wojny światowej, będąc reakcją na jej konsekwencje i aktywną industrializację, która uczyniła tę wojnę tak destrukcyjną. Od samego początku próbowały odgrywać rolę mesjanistyczną – oświecenia ludzkości dla jego dobra i ochronę planety jako wspólnego domu dla przyszłości naszych dzieci.

Biorąc pod uwagę, że motorem takich organizacji była światowa elita – naukowcy, mecenasowie sztuki, intelektualiści i inni przedstawiciele grup zwanych z międzynarodową inteligencją, ich autorytet był wysoki, a motywy tradycyjnie opisywane były jako ideały humanizmu.

Podział na radykalne grupy, które polują na produkty futrzane z puszkami z farbą, i szanowane organizacje zajmujące się nauką i dobroczynnością, miały miejsce później – w latach 50 i 60 XX wieku. Wtedy (konkretnie – w 1961 r.) powstał World Wide Fund for Nature (WWF) – największa na świecie organizacja zajmująca się ochroną przyrody, z pięcioma milionami członków, pięcioma i pół tysiącami pracowników, przedstawicielstwami w ponad stu krajach i rocznym budżetem sięgającym miliarda dolarów.

W naszych czasach wizerunek organizacji ekologicznych stał się znacznie jaśniejszy, ale jednocześnie – niejednoznaczny. Biorąc pod uwagę fakt, że odbiorca funduszy nie może być w pełni niezależny od sponsora, ekolodzy zostali oskarżeni o udział w konfrontacjach gospodarczych i politycznych. Na przykład, jako siła najemników w walce jednej dużej korporacji przeciwko drugiej – konkurującej. Lub jako „użyteczni idioci” używani przez państwa i ich służby specjalne do promowania swoich interesów poprzez odstraszanie innych.

Przykłady obejmują walkę o Arktykę i jej zasoby, która jest obecnie prowadzona przez kilka mocarstw, w tym Rosję. Są również pretensje, które ekolodzy wysuwają przeciw „Nord Stream – 2”.

Ale nawet gdy powszechne było oskarżanie Greenpeace o najemność i ekstremizm, WWF podobnie jak żona Cezara, pozostawała poza podejrzeniami. Dochodzenie BuzzFeed niszczy dobry wizerunek zasłużonej organizacji, wysuwając niezwykle poważne oskarżenia o masowe łamanie praw człowieka, wtrącanie się w suwerenność państwa i zachęcanie do okrucieństwa, które dotknęło setek ludzi.

Warto tutaj zauważyć, że BuzzFeed ma specyficzny obraz, ta firma medialna była wielokrotnie oskarżana, na przykład, o szerzenie fejków. Ale w tym przypadku mowa jest o dobrze rozwiniętym i wciąż badanym, wspieranym przez setki zeznań i ogromnym zestawie dokumentów, w tym, jak podkreślono, poufnych. Jednocześnie BuzzFeed nie jest konserwatywnym wydawnictwem, które jest używane do negowania globalnego ocieplenia i ochrony interesów przemysłu, ale liberalnym i prodemokratycznym. To znaczy w amerykańskich realiach BuzzFeed jest sojusznikiem ideologicznym i politycznym WWF.

Wcześniej WWF, gromadząc fundusze donatorów, wydawał je na wspieranie zagranicznych programów środowiskowych, ale obecnie aktywnie tworzy własne projekty. BuzzFeed opisuje Fundację jako globalną agencję wywiadowczą, która monitoruje i koordynuje szeroką sieć informatorów i pracowników bezpieczeństwa. Takimi siłami mogą być leśnicy, strażnicy lub formacje wojskowo paramilitarne, a nawet oddziały bojowników, pochodzące z gorących punktów. Ich wspólnym wrogiem są kłusownicy, którzy polują na rzadkie gatunki zwierząt, aby zaspokoić zapotrzebowanie kolekcjonerów i uzdrowicieli ludowych, którzy leczą impotencję za pomocą startego rogu nosorożca (takie bezsensowne rytuały mogą kosztować ogromne pieniądze, ale jest na to popyt). W rzeczywistości OPG jest zorganizowana grupą przestępczą, której asystentem za stosunkowo niewielkie pieniądze jest często zubożała ludność z krajów trzeciego świata, która żyje w pobliżu rezerwatów.

Podobnie jak inne zorganizowane grupy przestępcze, kłusownicy są przestępcami, którym łatwiej podejmować ekstremalne środki. Wojna z nimi nie jest metaforą, ale konfliktem zbrojnym. „W zeszłym roku kłusownicy zabili około 50 strażników na całym świecie” – przyznaje BuzzFeed. „Ale, jak każdy konflikt zbrojny, wojna WWF z kłusownictwem niesie ze sobą ofiary cywilne”.

Fundacja może rekrutować lub dzierżawić swoje siły bezpieczeństwa, może wspierać istniejące grupy (np. rządowe) w terenie, zapewniając im pieniądze, amunicję i broń. Nieudany zakup (świadomie nielegalnej) przesyłki broni w Republice Środkowoafrykańskiej jest częścią dochodzenia BuzzFeed. Trzy kolejne kraje, w których działalność Funduszu jest szczegółowo opisana, to Indie, Kamerun i Nepal.

Oznacza to, że duża organizacja międzynarodowa tworzy własne małe armie na terytorium państw trzecich, aby pomóc miejscowej ludności. Wyobraźmy sobie, że taka armia siedzi gdzieś w północnej Syberii, tłumacząc swoją obecność troską o niedźwiedzie polarne. Okresowo rabuje, gwałci, torturuje i zabija miejscową ludność. Czasem – całe wioski.

Na podstawie oficjalnego stanowiska WWF biedni chłopi, którzy prowadzą drobną działalność na terenie parków narodowych i rezerwatów, nie są wrogami. Ale w praktyce rangersi postrzegają tych chłopów jako wspólników kłusowników, poddając ich torturom.

Jeśli chodzi o samych kłusowników, podręczniki „partnerów” WWF nie zawsze zalecają utrzymanie ich przy życiu.

Można by przypisać to wszystko odrębnym ekscesom w krajach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, o których Fundusz w Szwajcarii po prostu nie wiedział, ale podano konkretne przykłady spraw WWF, w których nie ma cienia wątpliwości.

Jednym z nich jest morderstwo Nepalczyka o imieniu Shiharam. Strażnicy oskarżyli go o pomoc synowi kłusownika w ukryciu rogu nosorożca. Nie udało im się znaleźć tego rogu, więc Shikharam został wrzucony do specjalnego więzienia bez oficjalnych zarzutów i torturowany. W rezultacie zmarł z powodu obrażeń. Przeciwko trzem rangersom wszczęto proces, WWF dołączyło jako lobbysta broniąc „swoich sukinsynów”, co ostatecznie spowodowało, że wszystkie zarzuty zostały odrzucone, a Fundusz ogłosił zwycięstwo.

Krewni Shiharamy wciąż próbują uzyskać sprawiedliwość, a jego domniemani mordercy są na wolności nadal pracując w strukturach WWF. Ktoś opublikował nawet pamiętnik, w którym propaguje korzyści płynące z tortur wodą, chroniąc w ten sposób nosorożce (domniemanym kłusownikom jest wlewana woda do nosa). „Morderstwo Shiharamy w 2006 r. nie było pojedynczym incydentem. Była to częścią modelu, który utrzymuje się do dziś ”, mówi materiał.

Inny przykład z Kamerunu, gdzie torturowano domniemanego „informatora”. Był to jedenastoletni chłopiec wyśmiewany w obecności rodziców. Wioska, w której mieszkała ta rodzina, złożyła zbiorową skargę do WWF. Nie otrzymano jednak odpowiedzi. Pomimo tego WWF nadal powołuje się na niewiedzę. Fundacja ogłosiła już rozpoczęcie wewnętrznego dochodzenia z udziałem ekspertów zewnętrznych. Stwierdzono, że łamanie praw człowieka nie można niczym usprawiedliwić. Co mogli powiedzieć w takiej sytuacji?
Dochodzenie zawiera przykłady nalotów karnych, ataków z wykorzystaniem białej broni, egzekucji kijami bambusowymi, gwałtów i strzelanin. Wszystko to było finansowane przez WWF lub realizowane przez partnerów Fundacji w terenie, którzy byli szkoleni przez weteranów z Iraku i Afganistanu.

Zapowiada się głośny skandal, wskazują na to wszystkie przesłanki. Chodzi nie tylko o terroryzm przeciwko cywilom, ale także o pośrednie zaangażowanie gwiazd pierwszej wielkości. Na przykład Leonardo DiCaprio finansuje ochronę populacji tygrysów w parkach narodowych Bardia i Chitwan, w których BuzzFeed przytacza jako przykłady przemocy.

Z tego wszystkiego nie wynika, że uhonorowana organizacja WWF jest zdyskredytowana całkowicie, bezwarunkowo i na zawsze. Na przykład jesteśmy zobowiązani rosyjskiemu przedstawicielstwu Fundacji za doskonałe projekty w dziedzinie ochrony środowiska i rzadkiej fauny, nie ma tu przykładów walczących ludzi ze względu na zwierzęta w swojej historii – i raczej nie pojawią się. Ale w krajach, w których państwo jest szczególnie okrutne (Kamerun), jest szczerze bolesne (Republika Środkowoafrykańska), lub po prostu go nie wystarcza (jak w niektórych częściach Indii), nie jest trudno wyobrazić sobie terror ekologiczny.

Wbrew koncepcjom teoretyków spisku, którzy widzą uszy CIA za każdym działaniem na rzecz ochrony środowiska, w działaniach WWF we wspomnianych krajach nie można odnaleźć żadnej polityki ani nawet ekonomii. Wyraźnie potwierdzają, że w XXI wieku nawet najbardziej szanowane i szacowne organizacje mogą zostać zainfekowane wirusem ekstremizmu. Następnie mesjanizm zamienia się w karną akcję uzbrojonych fanatyków.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarze 3 to “Greenpeace oskarżony o organizowanie zabójstw, tortur i działań karnych”

 1. emjotgie Says:

  tytuł jest mylacy,chodzi o WWF nie o Greenpeace.

 2. JanusZ Says:

  Artykuł to raczej część kampanii kłamstw niż tekst zmierzający do odkrycia kawałka prawdy.

  WWF ma pięć i pół tysiąca pracowników i roczny budżet w rejonie miliarda dolarów. Organizacja ta działa od pół wieku. To chyba dużo, prawda? Kto ofiarowuje pieniądze WWF? Może osoby ofiarodawców pozwoliłyby się zorientować, w czyim interesie działa WWF.

  Obawiam się że z bezwzględnością podobną do przyciągania ziemskiego działa zasada: FOLLOW THE MONEY.

  Bez sprawdzenia, skąd idzie kasa, dużo się nie dowiemy. W artykule nie zadano sobie nawet takiego pytania, dlatego uważam go za głupiutki.

  Oczywiście dane o faktycznych donatorach są tajne, bardzo łatwo je zakłamać posługując się „słupami”. Ale inteligentny człowiek dużo może się domyśleć, przecież większość ludzi nie śmierdzi kasą na tyle, aby np. przez pięć lat darować np. 500 dolarów rocznie na WWF.

  A teraz o co w tym chodzi: WWF, obok ONZ, MFW, Czerwonego Krzyża i dziesiątek innych organizacji, jest po prostu odgałęzieniem wielkiej xxxowskiej mafii, prowadzącej politykę globalną. Działalność WWF nie ma wiele wspólnego z ochroną przyrody, jak sobie ją wyobraża zwykły zjadacz chleba. Chodzi po prostu o globalną politykę z wykorzystaniem marki „ochrona przyrody” w celu ukrycia prawdziwych celów swojej działalności.

  Oni nie chronią przyrody. Teraz niszczą chociażby Amazonię, Borneo, Afrykę i Amerykę równikową likwidując dżunglę w celu zakładania ciągnących się po horyzont plantacji palmy olejowej.

  Globalne korporacje prowadząc swoją działalność posługują się prywatnym sektorem terroru czy „bezpieczeństwa”. Wszyscy znamy z Polski „firmy ochroniarskie”. To najniższy szczebel tego sektora. Nawet na dole te firmy są dość wyraźnie sprofilowane politycznie, przykład: https://polskatimes.pl/szef-firmy-ochroniarskiej-tlumaczy-dlaczego-wysyla-ludzi-do-ochrony-izraelczykow/ar/9058477
  Osobom bardziej zainteresowanym proponuję prześledzić życiorys zawodowego wykidajły, generała Petelickiego, szczególnie po 1990 roku. To był człowiek właśnie z tego sektora, w Polsce z jego szczytów. Na scenie globalnej znamy też Blackwater/Academi. Z krajów Ameryki, Afryki czy Azji znamy różne organizacje „partyzantów” czy „bojowników”, którzy zwykle pracują we współpracy z Shell, BP, Texaco, Rio Tinto, etc. prowadząc ukryte wojny z rządami aby taniej kraść surowce.

  Kryminalne działania WWF, o których mowa w tym artykule, to właśnie część aktywności sektora „bezpieczeństwa” globalnej xxxowskiej mafii, tutaj pod marką „ochrona przyrody”. Oni mają hucpę, a jak coś się wyda, to nieograniczony budżet na wydrowatych prawników. A artykuł jest głupiutki.

 3. JanusZ Says:

  Rozpiska organizacji sektora organizacji ekologicznych, mniej lub bardziej terrorystycznych, od Lyndona LaRouche:

  Click to access eirv22n03-19950113_038-prince_philips_green_order_of_ba.pdf


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s