Gdzie zanikła zaawansowana kultura i cywilizacja Etrusków?

W kręgach historyków nadal nie ma jednoznacznej opinii o tym, gdzie zniknęła rozwinięta kultura i cywilizacja etruska. Ale historycy zgadzają się co do jednego, że Imperium Rzymskie pojawiło się na jego szczątkach. Wersje w historii i archeologii są standardowe: upadek cywilizacji spowodowany wojnami, podboje przez obcych najeźdźców, którzy zdobyli to terytorium lub epidemie i choroby.

Nigdzie w żadnym źródle nie mówi się o kataklizmach na dużą skalę jako prawdopodobnej przyczynie zagłady, nie tylko tej kultury.

Czasem entuzjaści posuwają się w swoich badaniach znacznie dalej niż całe grupy wybitnych historyków. Poniższe informacje na ten temat są takim potwierdzeniem. Proponuję przyjrzeć się drugiej części (trzech opublikowanych dzisiaj prac) jednego badacza.

Film opowiada o etruskich dowodach wypisanych na sarkofagach, którzy ukrywali się w piwnicach przed glinianymi ulewami, które zniszczyły Rzym:

Ludzie siedzieli w piwnicach i w domach w nadziei, że zostaną uratowani. Ale gliniane ulewy nie zatrzymały się i Rzym został pochowany pod jego warstwami – wszystkie stare budynki były pokryte 8 m osadów. Oto wskazówka: gdzie odeszli Etruskowie.

Film zawiera również interesujące informacje na temat rozszyfrowywania języka etruskiego. Warto również zwrócić na to uwagę. Język jest bardzo podobny do niektórych słowiańskich dialektów ludów Europy Wschodniej. Jako potwierdzenie prac G.S. Griniewicza, że pismo etruskie jest bliskie ruskiemu, że jest jednym z języków słowiańskich.

Forum Romanum. Widać, że jego podstawa na wiele metrów jest poniżej obecnego poziomu ziemi.

Ostia Antica. Wykopaliska w latach 1938-42 za Mussoliniego. W tym okresie wykopano również Rzym.

Jak widać, wykopy potwierdzają to, co zostało powiedziane w filmie. Czym była ta glina z nieba? Popiołem wulkanicznym? Chmurą gazu i pyłu? W komecie jest bardzo mało pyłu, nie sądzę, by jej ogon mógł przynieść takie ilości gliny na Ziemię.

Moim zdaniem jest to popiół wulkaniczny.

Aerial view of Pompeii and Mt. Vesuvius looking down to the amphiteater and the theater,

Pompeje z lotu ptaka. Można dojść do wniosku, że nie całe miasto zostało odkopane.

Nawiasem mówiąc, ta katastrofa nie nastąpiła, jak mówią historycy – w październiku 79 r. ne. a 16 grudnia 1631 roku, świadczą o tym znalezione średniowieczne artefakty. Informacja ta dotyczy datowania wydarzenia – temat na oddzielny artykuł.

Oprócz Pompejów, podczas erupcji Wezuwiusza zginęło inne miasto, Herkulanum.

Herkulanum dzisiaj. Zwróćmy uwagę na poziom współczesnego gruntu i starożytny poziom, na którym zbudowano budynki.

Dlaczego więc archeolodzy jednoznacznie potwierdzają, że te miasta zostały pogrzebane przez popiół, a kiedy zobaczą taki sam obraz, na przykład w Rzymie, nie chcą zaakceptować innej wersji? Myślę, że wynika to z faktu, że w przypadku wykopalisk w Pompejach i Herkulanum widzą szary popiół wulkaniczny (choć zagęszczony) i resztki ciał, szkieletów, które zachowały się od temperatury tego popiołu.

W przypadku wykopalisk w miejscach oddalonych od wulkanów – glina. Jaka jest różnica między gliną a popiołem wulkanicznym? Taka, że glina jest produktem erozji wodnej. Ale jeśli popiół mógłby spowodować kondensację wilgoci atmosferycznej na nim i spowodować ulewy błotne z jednoczesnym utlenianiem jego związków chemicznych, to nie ma sprzeczności. Gorący, rozgrzany popiół szybciej będzie utleniać się w ulewnych potokach. Ponieważ zawiera związki żelaza, będzie wychodzić ruda, żółta, czerwona, a ich zmiany będą uzyskiwane z szarości (w zależności od stopnia utlenienia i ilości związków żelaza).

I te płynne błoto zalało wszystko na co spadło wraz z ulewami i popiołem z wulkanów. Mogło to mieć miejsce nie od razu w różnym stopniu katastrofy i nawet w oddalonych miejscach.

chispa1707 powiedział o tym w komentarzu u siebie na stronie:

Z ogólnego romańskiego barro oznacza glina. Może styl baroku oznacza również epokę „ulepionego z gliny”?

Przykłady z ostatnich erupcji:

W 1783 r. Wybuch wulkanu Laki w Islandii.

8 czerwca 1783 r. wulkan Laki na południu Islandii nie wybuchł: był pokryty pęknięciami, z których uchodziła bazaltowa lawa. Erupcja trwała 8 miesięcy, a chmura z niej była obserwowana nawet w Syrii. Prawie cała wyspa była pokryta popiołem wulkanicznym. Wiatr niósł popiół wulkaniczny i kwas siarkowy na duże odległości, zatruwając ziemię i wodę. W samej Islandii zginęło około 25% populacji.

O erupcjach wulkanów Krakatau w 1883 r., Etna w 1669 r., Tambor w 1815 r. wielu słyszało. Czytaj więcej

A na przykład, o afrykańskich – prawie nikt. W Afryce (Sahara) i Ariwii ilość kraterów jest tak ogromna, że milczenie geologów w tym przypadku wygląda co najmniej dziwnie.

Lista największych erupcji wulkanicznych w odległej przeszłości geologicznej liczy dziesiątki przypadków.

A jeżeli geolodzy mylą się w datowaniach? Co jeżeli to miało miejsce w czasach historycznych?

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarze 3 to “Gdzie zanikła zaawansowana kultura i cywilizacja Etrusków?”

 1. Bernard Korzeniewicz Says:

  Oficjalnie odkopano 1/4 Pompejów – pieniądze wydawane na zabezpieczenie odkopanego obszaru przed wpływem atmosfery są tak duże, iż nie starczy na nic innego. Plus 2 inne miast zniszczone w wybuchu Wezuwiusza są pokryte nie tylko pyłem ale na tym jest lawa a na lawie współczesny beton…

  Co do datowania – artykuł bredzi. Zapis z Wybuchu Wezuwiusza był wielkim skandalem w Rzymie, cytowanym jako ichnie „fake news” przez całe stulecia – zatem jest autentycznie datowany – chyba, że odrzucamy istnienie Imperium Rzymskiego :-)

  • treborok Says:

   Prześledź UFO-NOLe na średniowiecznych obrazach plus obrazy Piranesiego. Masz fakty na dłoni, wystarczy odrobina oleju aby je poskładać. (to odnośnie datowania)

 2. Abc Says:

  Może nie tyle gdzie tylko dlaczego – jakie u nich nastąpiły przewinienia wobec praw wyższych, że skończyło się zagładą i „wymazaniem” dla przyszłych pokoleń.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: