Fotoreportaż z zamieszek w Izraelu

Mam wielu przyjaciół tam, i to pomimo polityki tego kpaństwa wobec sąsiadów. Ponieważ nawet w kraju o takiej polityce żyją uczciwi i normalni ludzie. Nie tacy krwiożerczy, którzy komentują w duchu „i tak was pozabijamy”.

Krótko mówiąc, wczoraj zauważyłam, że oni mówią o prawdopodobieństwie.. wojny domowej.

Staram się często oglądać Wieści-24, które w Izraelu mają stałą placówkę na czele z Paszkowem. Tylko, że żadnych wiadomości na temat tych wydarzeń nie ma. Wytłumaczenie jest proste. Myślę, że po prostu ktoś usilnie i bardzo nalegał, aby na ten temat był wyciszony. Sezon turystyczny w pełni. Nie mogę znaleźć innego wyjaśnienia na temat „dlaczego nie ma tego w wiadomościach”.

Tymczasem tak się dzieje. Zdjęcie z izraelskiej witryny njusru.

Etiopscy żydzi rozbijają wszystko, niszczą, podpalają samochody. Są to jak piszą sami Izraelczycy, niektóre afrykańskie plemiona, które twierdzą, że kilka stuleci temu ich przodkowie wyznawali judaizm. Właściwie, to jest sedno polityki syjonistycznej: chociażby pigmej lub kanibal – każdy może mieszkać na tej ziemi, z wyjątkiem wydalonych z niej palestyńskich uchodźców.

A teraz taka hańba.

Powodem oburzenia, masowych protestów i aktów wandalizmu ze strony izraelskich Etiopczyków był fakt, że jeden z nich został zastrzelony przez policjanta. Oto jego zdjęcie w rękach kobiet.

Miał na imię Solomon Tekah, miał 19 lat. Wygląda na znacznie starszego.

Nawiasem mówiąc, jak widać, są również pokojowo protestujący. Rodzina zamordowanego jest przeciwna przemocy i prosi swoich zwolenników o powstrzymanie się od wandalizmu i masakr. Ale kto ich wysłucha? Kiedy jest to wspaniały powód do zamieszek?

Piszą, że podczas zamieszek rannych zostało 110 policjantów. Ale w tej chwili liczba ta może już być większa.

Najwyraźniej dziewczyna jest cywilem.

Sądząc po plakacie, policja jest tam prowokowana.

„Zwinęli” już ponad 130 uczestników zamieszek.

Obywatele okazują pomoc w „połowach”.

Sytuacja wygląda następująco. Piszą o wielogodzinnych korkach, paraliżujących wiele rejonów kraju. W upale jest to szczególnie „przepiękne”. Jeszcze piękniejsze są komentarze i posty niektórych Izraelczyków. Od delikatnych do rasistowskich. Nie będę cytować gdyż są wstrętne.

Jak się dalej rozwiną wydarzenia – zobaczymy. Tymczasem siedzę i myślę sobie, że kiedy takie pogromy miały miejsce w Syrii, Izraelczycy krzyczeli, że „demonstranci” nie powinni być dotykani i że nie należy używać przeciwko nim siły. Nie demokratycznie. A sami teraz co? Współczują kalekim i rannym policjantom, a Syryjczykom można było rozbijać głowy kamieniami i armaturą? Szczególnie często używanych przez pogromowców po tym, jak Baszar Assad wydał dekret zakazujący używania broni służbowej i rozbroił całą policję?

W Syrii wyglądało to tak:

Tych, którzy padli ofiarą podziału normalnych ludzi, żałują. Trzymajcie się tam.

A tych, którzy z zadowoleniem przyjęli zamieszki w Syrii, nie chcą żałować.

Karma.

źródło
źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Możliwość komentowania Fotoreportaż z zamieszek w Izraelu została wyłączona
%d blogerów lubi to: