Elektrostatyka starych świątyń

Zapytacie – jak? O tym będzie poniżej. Dlaczego? Najprawdopodobniej w celach zdrowotnych. I nie wykluczone, że w celu oświetlenia (od słowa światło, bez znaczeń religijnych). Być może, słowa poświęcił i oświetlił są do siebie podobne?

01-ess

W serii artykułów o Wykorzystaniu Energii Elektrycznej z Atmosfery w Przeszłości mowa jest o tym, że wcześniej wszystkie świątynie były kolektorami o wielkiej mocy, napędami (a może i w jakiejś formie translatorami) elektryczności statycznej z atmosfery. Dlaczego? Najprawdopodobniej w celach zdrowotnych. I nie wykluczone, że w celu oświetlenia (od słowa światło, bez znaczeń religijnych). Być może, słowa poświęcił i oświetlił są tak do siebie podobne? A więc, popatrzmy:

 

02-ess

Oto co się dzieje z włosami u chłopca gdy zgromadzi w ciele ładunek

03-ess

Ciało otrzymuje ładunek, włosy na głowie stają dęba i wszyscy doskonale wiedzą, że kobiety, dziewczyny, dziewczynki powinny w prawosławnych świątyniach mieć zakrytą głowę:

04-ess

Może to być kult-cargo z czasów, gdy świątynie działały naprawdę? Bezpieczna technika. Długość włosów duża, aby się nie zaplątały, nie zaczepiły w elektrostatycznym polu świątyni. Zwróćmy uwagę, że kiedyś mężczyźni nosili długie włosy, brody. Nie wydaje mi się, że było to od zawsze. Spójrzmy na antyczne obrazy (freski, naczynia). Widać tam starannie ostrzyżonych mężczyzn, być może nawet byli ogoleni (lub nie rosły im brody?). Zwyczaj zakrywania głowy kobiet kapłani tłumaczą tak: zwyczaj wywodzi się ze słów apostoła Pawła, który powiedział, że kobieta powinna mieć na głowie symbol, który oznacza jej uległość i władzę nad nią przez jej męża. Modlenie się lub przyjście do świątyni z gołą głową uważane było za haniebne. Chustka na głowie kobiety podkreśla jej skromność i pokorę, a kontakty z Bogiem stają się wtedy czystsze i jaśniejsze. Czysto symboliczne wyjaśnienie jak w wielu tradycyjnych religiach. W każdym razie nie chcę obrazić uczuć wierzących. Czysta analityka, nic niepotrzebnego. Kto dokończył oglądanie filmu do końca z pewnością zauważył jaka euforia ogarnęła chłopaka. Być może na jego psychikę podziałała elektrostatyka ? Poprawiło mu to humor, dodało sił? Nie jest wykluczone też, że to po prostu szczere dziecięce zainteresowanie doświadczeniem.

05-ess

Wyładowania z palca. W filmie pokazano jak chłopak gasi świeczki kierując z boku palec. Być może dzięki temu pokazywanie palcem jest w złym tonie?

06-ess

Jeśli można nazwać Zeusa władcą piorunów zbierając z atmosfery elektryczność statyczną, to jak mogli ludzie ładować się statyką w świątyniach? Ano przez te zwisające elementy z kopuły:

07-ess

Przypomnę, że odnośnik do patentu wyjaśniającego w jaki sposób w budynku, jak i cerkwi można zebrać elektrostatykę jest na końcu postu. Efekt jest oparty na otrzymywaniu elektryczności statycznej przez tarcie. W tym przypadku chodzi o tarcie wiatru o kopułę świątyni.

08-ess

Schemat patentu. Oraz krótki opis: Kopuło-uwypuklone elementy, umieszczone poziomo i połączone z anteną w kształcie formy krzyża, pozwalają przy minimalnej objętości stworzyć maksymalną powierzchnię do realizacji trybu elektrycznego różnymi czynnikami atmosferycznymi analogicznymi do elektryzacji korpusów w obiektach latających. W wyniku czego pojawia się różnica potencjałów między górną naładowaną elektrycznie iglastą elektrodą a elektrodą dolną. W czasie zamieci, deszczu, burz proces ten (gromadzenie ładunków elektrycznych) znacznie się wzmaga dzięki wykorzystaniu rozwiniętej powierzchni kopuły. Zwiększenie napięcia między elektrodami zależy również od wysokości podniesionej górnej elektrody (z anteną i kopułą), ponieważ Ez pionowa komponentu pola elektrycznego Ziemi wynosi do 200 V/m od powierzchni Ziemi, rosnąc w okresie zakłóceń (deszcz, zamieć, burza). Igła pozwala maksymalnie skoncentrować napięcie pola w celu przebicia rozładowania.

09-ess

Wnętrze jednej ze świątyń w Kairze z okresu 1848-1852 roku.

01-ess

Napięcie z pewnością nie miało setek tysięcy woltów jak w filmie, ale otrzymany ładunek był całkiem niezły. Ze względów bezpieczeństwa podłogi wykonano z metalu:

10-ess

Uziemienie. Przykład metalowych płyt w świątyni na podłodze. To były ogromne nakłady na tamte czasy! Widocznie miało to sens!

11-ess

Żelazna podłoga w świątyni Wasyla Błogosławionego.

Źródło

Jak powiedziałem kiedyś o starej świątyni Jenisejskiej, gdzie była żelazna podłoga. Taka świątynia a nie ma informacji. Nie wierzycie, że wszystko to było możliwe (być może do tej pory działa ale coś zabrano …)? Naukowcy z Georgia Institute of Technology ogłosili, że zbudowali prototyp prostego urządzenia, które przetwarza ruch w energię:

Przekształcenie energii tarcia w tryboelektryczność.

Źródło

Nie znalazłem konkretnych informacji o pracach naukowych, które odpowiadałyby na pytanie o oddziaływanie elektryczności statycznej na organizm człowieka. Były tylko teksty powierzchowne z bezpodstawnymi fobiami, typu: długie oddziaływanie elektryczności statycznej przede wszystkim prowadzi do zaburzeń w układzie nerwowym. Człowiek staje się drażliwy, nerwowy, skłonny do konfliktów. Często występują bóle głowy, bezsenność, ogólne zmęczenie i depresja. Nawiasem mówiąc, warto pamiętać o tradycji w judaizmie wieszania mezuzy przy wejściu?

12-ess

Teraz to kult, a wcześniej mogło to działać na efekcie tryboelektrycznym (wibracje, wiatr tworzą mikrotarcie i sygnał elektryczny). Oto współczesny wyrób detekcji tego efektu:

13-ess

Cyfrowy tryboelektryczny czujnik wykrywacz Mikros-102. Więcej

Są to elektryczne technologie przeszłości.

Źródło

***

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Reklamy

Komentarzy 6 to “Elektrostatyka starych świątyń”

 1. Jacek Says:

  No jak nie ma badań jak są, nawet jest patent szwajcarski. W sieci na pohybel GMO.

 2. Jacek Says:

  Wpływie na DNA i jego oczyszczenie ze śmieci, pośrednio na zdrowie.

 3. maniek Says:

  cyt…
  „Ciało otrzymuje ładunek, włosy na głowie stają dęba i wszyscy doskonale wiedzą, że kobiety, dziewczyny, dziewczynki powinny w prawosławnych świątyniach mieć zakrytą głowę”…
  …hyyy!…..co-na-to-muslimy?

  …sorry!

  …jesteś_fantastyczna-a-ja-robie_sobie_jaja!…ale_jak_widze_”pacjenta”_w-Twoim_filmie-który_wygląda_jakby-piorun_strzelił_w_miotłe…to_mam_’dziwne-skojarzenia…:))
  …pozdrawiam!

  • gnago Says:

   U muslimów przetrwała schamiona moda dworska Bizancjum tylko tam gdze była przezroczysta woalka przeplatana złota nicią na prowincję doszło jako tkane płótno. U chrześcijan tez mamy atawizm w strojach kapłanów odprawiających msze

 4. magneto Says:

  To nie byly wielkie naklady. „Wladcy” budowali co sobie wymarzyli. Koszta sie nie liczyly. Przynajmniej dla znanej wiekszosci.Taki ich los bycia np.:”krolem”.
  „oddziaływanie elektryczności statycznej” – codziennie, kilka razy, szczegolnie przed snem, dotknij dlonmi elementu uziemionego na minute lub kilka, by zmienic elektrostatyke ciala, najlepiej gdy staniesz nagi do snu. Bez odziezy generujacej ladunki elektrostatyczne i inne (oddzialywujaca na elektrolit wypelniajacy cialo) . plus zamienic z minusem ? Przebiegunowanie? I nie tylko, a cos wiecej…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: