Dlaczego świętujemy Halloween?

Pod koniec października znów mamy wydarzenie „kulturalne”. Setki młodych ludzi w maskach zombie, umarłych, wiedźm, katów i maniaków zaleją ulice i kluby naszych miast. Będą pić sok pomidorowy symbolizujący krew a w restauracjach i barach podawać będą potrawy w postaci trumien, wyciętych palców i innych rzeczy.

Cała ta brzydota zwana Halloween z jakiegoś powodu niedawno stał się znana jako dzień wszystkich świętych, chociaż ze świętymi to święto nie ma nic wspólnego. Historia Halloween sięga starożytnych Celtów, a nie Amerykanów jak wielu myśli, początkowo było nazywane „Samhain” i w rzeczywistości nie było to święto. To był najbardziej złowieszczy dzień w roku, stanowił podstawę kultu rozgniewanych bogów i zawsze towarzyszyły mu krwawe ofiary, aby zjednać tych bogów. Nie przypadkowo amerykański kościół szatana oficjalnie ogłosił go swoim świętem. Potem przybyło do ameryki, i w taki sposób polubili go amerykanie, przy okazji działo się to też nie od razu, a stopniowo, w sumie to tak jak i u nas. Popularyzacja obchodów Halloween w USA wzrosła wraz z propagandą LGBT, tu warto przypomnieć sobie słynne „okno overtona”. Początkowo nawet był to festiwal urodzaju, a przy okazji u nas również teraz możemy przeczytać takie bzdury w Internecie. Więc teraz mamy wielu ludzi z odtwórczą mentalnością i pustą głową aktywnie świętujących to święto aby nie wyjść na zacofanego, nie do końca jest to jasne, zacofanym od czego?

Ale razi co innego, dlaczego to święto przeniesiono do naszych szkół? Przy czym ma tu miejsce jawne przyzwolenie i zgoda dyrekcji. Dlaczego obrazy zła, przemocy i śmierci, w które ubierają się dzieciaki w żaden sposób nie peszą ani pedagogów ani rodziców, i to wszystko przy stale rosnącym poziomie dziecięcej przemocy?

Zdaniem psychologów i psychiatrów „święto” to jest wielkim niebezpieczeństwem dla dzieci. Słodycze w postaci czaszek i trumien, szkielety zabawek, „śmieszne dynie”, ubrania umarłych i wszelkiego rodzaju upiory – wszystko to prowadzi do przełamania wewnętrznego tabu wstrętu do podobnych rzeczy, pomieszaniu dobra ze złem, zatarcia granicy dozwolonego. Dla psychiki dziecka może to okazać się żałosne. Często po tym święcie dzieci, które brały udział w „zabawie”, zaczynają cierpieć z powodu nerwic, lęku przed mrokiem, są zmęczone, mają deformacje osobowości.

Obecnie dziesiątki najbardziej autorytatywnych ekspertów mówią, że obchody Halloween są niedopuszczalne w szkołach, ponieważ jest to sprzeczne ze świeckim charakterem wykształcenia w Rosji. Wiele opinii jest takich, że udział w tych satanistycznych sabatach ma bardzo negatywny wpływ na psychikę nastolatków. I często kończy się zaburzeniami psychicznymi.

Kandydat nauk prawnych I. Ponkin w opinii eksperta „o nielegalności Halloween w miejskich placówkach oświatowych w Rosji” naliczył kilkadziesiąt (!) naruszeń międzynarodowego i rosyjskiego prawa w przypadku „przeniknięcia” Halloween do szkół. Jak również liczne naruszenia praw ucznia – z rezolucji ONZ i Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych do Konstytucji Federacji Rosyjskiej i licznych ustaw federalnych. Są też nie mniej liczne naruszenia praw rodziców uczniów.

Wprowadzenie Halloween, – pisze ekspert, – należy rozpatrywać jako narzucanie uczniom swojego rodzaju gry w szatańską percepcję rzeczywistości, narzucanie zasad wiary i praktyki religijnego satanizmu, jest to forma przymusowego wciągnięcia uczniów w religijne organizacje typu satanistycznego”.

Wywołuje zdziwienie, że organizatorzy „obchodów” Halloween to nauczyciele, którzy mające jedno a często dwa wyższe wykształcenia, i u których okazuje się to za mało aby zrozumieć istotę tego „święta”. Pedagodzy ci w ten sposób stają się przewodnikami obcej i prymitywnej religijnej subkultury.

Pragnę pomimo wszystko wierzyć w to, że rodziców rozumiejących co w rzeczywistości ma miejsce co roku będzie coraz więcej. Ponieważ to co się dzieje jest możliwe tylko z naszą pobłażliwością, czy tak trudno po przeczytaniu notatki w dzienniczku, że wymagany jest strój z okazji Halloween, iść do dyrektora, wicedyrektora i powiedzieć wszystko co tym myślimy? Poprzeć to licznymi dowodami na temat tego święta, których jest pełno w Internecie, podłączyć innych rodziców. Nikt za was tego nie zrobi, niestety.

źródło

źródło2

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarze 2 to “Dlaczego świętujemy Halloween?”

  1. darek Says:

    Racja . ostatnio zadzwoniły dzwonkiem do mojego domu dzieci,wiek 6- 12 lat, dzieci sąsiadów, ich buzie były nie naturalnie umalowane kredkami w różnych kolorach i radosnym okrzykiem mówią do mnie ” cukierka albo psikus” . Trochę zaskoczony wpuściłem je do domu. Moja żona przybiegła i powiedziała idzcie sobie stąd bo my nie będziemy tego swięta w taki sposób obchodzić a ty mówi do mnie nie bedziesz wpuszczał diabła do naszego domu…… I wiecie co miała rację, Kocham ją.

  2. gnago Says:

    Wynaturzenie Samhain…. Oryginalnie przebieranie miało nie straszyć żywych, tylko demony itp. które wtedy miały/mają? wolne wejście na nasz świat tej nocy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s