Czarne dziury rozmieszczone są w międzygwiezdnej kosmicznej sieci

01-cdrsAstronomowie odkryli, że w samym sercu niektórych galaktyk miliardy lat świetlnych od Ziemi w jakiś przedziwny sposób czarne dziury leżą w jednej linii. Odkrycie oznacza, że skupiska te mogą być częścią kosmicznej sieci.

Uczeni być może, znaleźli klucz dotyczący pochodzenia wszechświata. Badacze odkryli, że ogromne czarne dziury są w dziwny sposób zgrupowane razem. Skupiska te mogą być połączone w międzygwiezdną kosmiczną sieć, podaje anglojęzyczny RT.
W opinii uczonych, nowe odkrycie przyczyni się do zbadania natury i pochodzenia promieni kosmicznych i zrozumienia jak zbudowany jest cały Wszechświat. Unikalne dane udało się uzyskać dzięki ogromnemu teleskopowi w Chile. Obserwacje czarnych dziur prowadziła grupa naukowców z belgijskiego uniwersytetu w mieście Liege.

Zaobserwowali oni niezwykłe liniowe skupiska pomiędzy ogromnymi międzygwiezdnymi obiektami, które nazywane są kwazarami. Są to galaktyki w centrum, których znajdują się ogromne czarne dziury. Według badacza Damiana Hutsmekera, pomimo, że kwazary oddzielone są od siebie miliardami lat świetlnych, to zorganizowane są w międzygwiezdną strukturę.

„Kwazary – to jedne z najjaśniejszych obiektów we Wszechświecie, ale zrodzone jako najciemniejsze obiekty – ogromne czarne dziury”, – powiedział dr Allan Duffy.

Wyniki swoich badań uczeni opublikowali w piśmie naukowym Astronomy & Astrophysics. Sądzi się, że wywody astronomów pociągną za sobą serię nowych rewolucyjnych odkryć.

Artyści i programiści stworzyli model wzajemnego oddziaływania ogromnych czarnych dziur, skupionych w sieć, i w ruchu.

Komentarz czytelnika:

Nie przesadzę jeżeli powiem, że wszyscy użytkownicy tej grupy w mniejszym lub większym stopniu zaznajomieni są z pracami N. Lewaszowa. Każdy na swój sposób odnosi się do jego prac – jedni ze szczerą niechęcią, a inni z wielkim zainteresowaniem i uwagą.

Niedawno astronomowie dokonali sensacyjnego odkrycia. Oficjalnie przemilczanego, jak zwykle w takich przypadkach…

Dla zwykłych ludzi to odkrycie niczym szczególnym się nie wyróżni pośród innych wydarzeń na świecie, jednakże ono stanowczo potwierdza zasady powstania i budowy naszego obszaru-wszechświata, opisane przez Nikołaja Wiktorowicza.

W załączonym wideo (i w książkach Nikołaja i Swietłany) ze studia Atakin – przedstawiono to szerzej i wyraźniej.

Maks Kiriluk

źródło

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: