Biocentryzm: Świadomość jest nieśmiertelna i istnieje poza przestrzenią i czasem

Czy boisz się śmierci? Ta straszna fobia w języku naukowym nazywa się tanatofobią i do pewnego stopnia, może występować u każdego człowieka. Być może śmierć jest największą tajemnicą dla ludzkości, ponieważ nikt nie zdążył jeszcze dowiedzieć się, co się dzieje po jej rozpoczęciu.

Jednak na temat śmierci istnieje wiele różnych teorii, a autorem jednej z najciekawszych jest amerykański naukowiec Robert Lanza. Jego zdaniem śmierć tak naprawdę nie istnieje – ludzie sami ją wymyślili.

Niektórym teoria może wydawać się szalona, ale nie można tak nazwać Roberta Lanzy. W ciągu swojego życia 63-letni naukowiec wniósł ogromny wkład w badania nad komórkami macierzystymi wykorzystywanymi do przywracania organów. Jest także autorem wielu książek, w których porusza również temat klonowania. Za swoje zasługi zdobył miejsce w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu TIME.

Czy istnieje śmierć?

W 2007 r. naukowiec stworzył koncepcję tzw. Biocentryzmu. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do wierzenia, że życie powstało z powodu istnienia wszechświata, ale teoria Roberta Lanza całkowicie odwraca tę ideę. W teorii biocentryzmu naukowiec zasugerował, że my, istoty żywe jesteśmy centrum wszystkiego co nas otacza – tworzymy czas i nawet sam wszechświat.


Robert Lanza, autor koncepcji biocentryzmu

Śmierć nie jest wyjątkiem. Według Roberta Lanza śmierć istnieje dla nas tylko dlatego, że od wczesnego dzieciństwa zaczynamy identyfikować się z ciałem. W końcu wszyscy wierzymy, że po zatrzymaniu pracy wszystkich naszych organów nieuchronnie staniemy przed tą samą straszliwą i nieznaną śmiercią. Naukowiec jest pewien, że nawet przy niesprawności samego ciała ludzki umysł kontynuuje pracę i po prostu przenosi się do innego świata.

Co dzieje się po śmierci?

Wyczuwa się tu mistykę. Jednak naukowiec uzasadnia swoje słowa regułami mechaniki kwantowej, zgodnie z którymi w rzeczywistości istnieje ogromna liczba opcji rozwoju wydarzeń. Na przykład, jeśli w jednej z „rzeczywistości” (lub wszechświatów, nazwijmy to tak, jak chcemy) człowiek, który spadł z klifu w innym z równoległych światów poczuje niebezpieczeństwo i uniknie śmierci. Świadomość, która była w już martwym ciele, płynnie przejdzie do innej rzeczywistości, w której dany człowiek żyje. Tym samym ludzka świadomość jest nieśmiertelna i istnieje poza przestrzenią i czasem.

Ludzka świadomość to energia, która nie znika i nie może zostać zniszczona. Może się poruszać tylko w nieskończoność i zmieniać swoją formę”- wyjaśnił Robert Lanza w jednej ze swoich prac.

źródło

DO POBRANIA:

DOCX

PDF

***

Komentarzy 21 to “Biocentryzm: Świadomość jest nieśmiertelna i istnieje poza przestrzenią i czasem”

 1. Maria. Says:

  Wartość bloga jest wartością pytań, odpowiedzi, ścierania się poglądów.
  Jak wiadomo z
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauka#Gatunki_wiedzy_ludzkiej
  wszyscy łakną wiedzy w jak najlepszym gatunku naukowym.

  Zgodnie z informacją dotyczącą gatunków wiedzy, najbardziej wartościową wiedzą jest zdobywana w ten sposób:
  ******************************************************************************************************************************
  „Nauka poddaje wszystkie swoje twierdzenia metodycznej kontroli (stosuje określone metody naukowe) poprzez wielokrotne sprawdzanie ustalonych wyników”
  ******************************************************************************************************************************
  Oznacza to, że gdyby komukolwiek w wrarunkach ziemskich kieliszek wysunął się z reki i nie spadł a zawisł, czy też nawet pofrunął do góry, efekt ten zrujnowałby pracę sir Isaaca Newtona
  (Pt. Philosophiae naturalis principia mathematica, opublikowanej po raz pierwszy 5 lipca 1687 r., w której opisał on wzorami matematycznymi prawo ciążenia.)
  Zatem, zgodnie z podziałem dziedzin zainteresowań człowieka (podawanym przez cybernetyków), zjawiska nieopisane teorią, których niesposób- nie można potwierdzać eksperymentalnie (aby sformułować teorię), należą do działu : metafizyka.

  Tak więc tu znajduja się hipotezy (np. 5000 hipotez medycznych), doktryny (także religijne) zjawiska typu „cud” i , oczywiście, wyobrażenia, wizje, przekonania na temat „życia po śmierci”, „form świadomości”, zasiewania życia na Ziemi przez UFO/Boga/bogów z Kosmosu.
  Czy będą to moje wyobrażenia, przekonania, czy pana uśmiechniętej buźki. Czy pana tworzacego tę platformę wymiany przekonań, posiadającego moc kreatora wartości forum.

  Z przekonań dotyczących zjawisk z dziedziny metafizyki (np.religii), wynikają istotne dla egzystencji człowieka kierunki działań podejmowanych np. w medycynie. Ponieważ sama nauka, z racji braku takiego „parametru”, nie daje wytycznych dotyczących norm etycznych. Człowiek sam musi je wypracowywać. Zawsze mając jako podstawę PRAWDĘ W NAUCE.
  Dlatego człowiek przywiązany do PRAWDY będzie starał się jej dociekać. Homo sapiens jest gatunkiem stworzonym ewolucyjnie do kooperacji. Tak więc, zanim człowiek zostanie przymusowo poddany „leczeniu” jako „nosiciel” groźnej „choroby” lub wykorzystany jako zestaw części zamiennych do przeszczepów (co ma miejsce), uznany za pożywienie* czy biokompost, powinien zweryfikować swoją świadomość. Rzecz jasna ZACZYNAJĄC OD PRAWDY W NAUCE.

  Tak więc chciałabym dowiedzieć się więcej na temat przekonania: „starożytna ludzka wiedza czyli Weda, bo ona pomagła wykryć szwindel podmianki ludzi na te boty.”

  O „podmiance ludzi na boty” przekonane są osoby, które są traktowane jako „nawiedzone”.

  Mam nadzieję, że moje zapytanie przynajmniej nie zdematerializuje się w niebyt. Choć zapewne odpowiedzi nie uzyskam.

  *Prof. Magnus Söderlund zasugerował podczas konferencji na temat żywienia połączonej z targami żywności, że konieczne może być zwrócenie się ku kanibalizmowi i zjadanie ludzkiego mięsa, aby uratować planetę przed zmianami klimatycznymi.
  (konferencja na temat żywnościowej przyszłości – Gastro Summit – w Sztokholmie, w dniach od 3 do 4 września 2019)

  • treborok Says:

   Do zgłębienia wiedzy, którą zawarłem na swojej stronie potrzeba paru lat, i to nie koniecznie może zwiastować „oświeceniem”. Z tego co Pani pisze wiedza ta jest niedostateczna aby wypowiadać się na niektóre tematy. Powtórzę, któryś raz – Wiedza jest na wielu poziomach, i ci którzy tego nie ogarniają nie powinni się wypowiadać. Poza tym Wiki nie jest miarodajna jeśli chodzi o niektóre tematy. Wielu ludzi poświęciło życie dla prawdy. Proszę więc ich uszanować i nie pisać głupot, jak to pisze czasami Marucha (wieczny malkontent).
   Pozdrawiam

  • JAN Says:

   Drukarka 3D to już coś co znamy i „cybernetycznie” wiemy jak działa.
   Gra w obrazowanie, Nasza Gra, Życiem zwana, polega na drukowaniu obrazów ruchomych, a więc 4D – tak „widzimy” i „odczuwamy” przestrzeń i czas i zdarzenia w Nich zadziwiające się – na podstawie oprogramowania Naszego Umysłu=tej wiedzy, którą uznaliśmy za PRAwdę.
   W większości zapomnieliśmy o tym Naszym uRODzeniowym Darze, a o to w co mamy uwierzyć, czyli uznać za PRAwdę toczy się walka. Walka o Naszą Uważność i sterowanie Naszymi przekonaniami. Zatem to co nawet „naukowo” badamy na tej zewnętrznej PROjekcji(chociażby z powodu już „naukowo” odkrytego, że intencją badacza ma wpływ na wynik badania-to potwierdza Naszą cechę-dar kreacji w cokolwiek uwierzymy, że jest PRAwdą) nie jest w stanie doprowadzić Nas do Absolutnej PRAWDY. To Człowiek Jest Żyjącą PRAWDĄ.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: