Anatol Klosow

Nie było Aryjskiej rasy

Anatol Klosow, założyciel genealogii DNA, doktor nauk chemicznych, uważa, że Słowianie są potomkami starożytnych Ariów (Aryjczyków). Skąd pojawili się Aryjczycy? Dlaczego struktura DNA u przedstawicieli wyższych kast Indii jest zgodna z etnicznymi Ruskimi? Na jakich terenach rozprzestrzeniło się „aryjskie DNA”? Odpowiedzi na te pytania pozwalają prześledzić historyczne drogi migracji starożytnego narodu, który nazywano Ariami. Jaki znak charakterystyczny nieśli ze sobą nasi przodkowie? W wielu państwach posiadacze haplogrupy R1A zostawali władcami, książętami, wielmożami, określającymi rozwój kultury i polityki tych narodów i krajów.

Genetycy śmieją się z teori Normandzkiej PL HD (dailymotion)

Genetycy śmieją się z teori Normandzkiej PL (anyfiles)

Do pobrania

Anatol Klosow: Skąd się wzięli Ariowie? Jeszcze 3 lata temu poprosiłem filologów, historyków żeby mi powiedzieli skąd wzięli się Aryjczycy, powiedzieli, że nie wiedzą. Może to jacyś koczownicy, skąd, gdzie przyszli nikt nie wiedział. A kiedy zabraliśmy się za DNA … oczywiście, odnosi się to też do nazistów, że to są Aryjczycy – jest błędne, nazistowskie. Nie bądźmy już nazistów przywodzić, chcę mówić o starożytnych Ariach, którzy o nazistach nawet nie słyszeli. Okazuje się, że ci Ariowie są tymi, którzy przybyli do Indii. Ci, którzy należą do wyższych kast indyjskiego społeczeństwa – to jest znane, to klasyka.

Pobieramy próbkę DNA z wyższych klas społeczeństwa indyjskiego i wychodzi, że jest tam do 72% przynależnej struktury DNA. Jest to, że tak powiem obrazowo aryjskie DNA. Nazywając aryjską, nie rasą, ponieważ nigdy nie było aryjskiej rasy, wszystko to są nazistowskie sztuczki. Ariowie byli europeidami tak jak my razem. Dlatego, aryjska że tak powiem struktura, jeżeli nazwać ariami tych, którzy są w wyższych kastach w Indiach, oni mają taką strukturę DNA. Popatrzymy na świat, kto ma jeszcze takie samo? Wychodzi, że połowa etnicznych Rosjan posiadać dokładnie taką samą strukturę DNA. Popatrzymy dalej i widzimy – Bałkany, Ukraina, Białoruś, Polska, wszyscy to ta sama struktura DNA, która odnosi się historycznie do aryjskiej grupy, nie do rasy a do grupy. Okazuje się, że kiedy przestudiujemy historię, w tym przypadku okazuje się, że na Bałkanach była migracja, zauważalna.

I to było około 5000 lat temu, już wiemy dlaczego oni wyszli z Bałkanów, ktoś ich wypędził, w tym przypadku to nie jest ważne, przybyli na Równinę Rosyjską, rozdzielili się na kilka grup. Jedna część Ariów poszła przez Kaukaz do Mezopotamii, i dlatego teraz Arabowie mają do 9% tych samych struktur DNA jak u etnicznych Ruskich. Szczególnie w Iraku do 9%. Wielu szejków Arabskich mają R1A. Ponadto istnieje taki klan, z którego wyszedł prorok Mahomet, czyli Muhammad. Klan Kurajszytów. I nagle okazało się, że istnieje duża haplogrupa R1A etnicznych Rosjan w klanie Kurajszytów. Tu parę gorących Arabskich głów pisze, że wcześniej skupialiśmy się dlatego ponieważ nie byli to Arabowie, i nagle okazuje się, że ci sami prestiżowi, najbardziej arabscy z Arabów okazuje się, że mają R1A. Wyjaśniło się dlaczego.

Ci właśnie Ariowie, którzy mieszkali na Równinie Rosyjskiej, których jesteśmy potomkami, którzy przybyli nieco niżej i przynieśli ze sobą DNA, mieszkają w Arabii Saudyjskiej, gdzie żyją najbardziej arabscy z Arabów. I to samo Irak, jest tam dość duża grupa ludzi mająca R1A. To również potomkowie Ariów. A przy okazji, nie na próżno w arabskich meczetach często widzimy znaki swastyki, które nie mają nic wspólnego z nazistami. To jest taki tamgaj jeżeli chcecie, to był znak starożytnych Ariów. A tak na marginesie, widać swastyki na miejscach migracji Aryjczyków, oczywiście zawsze mówię – dzieci, w żadnym razie nie zaczynajcie wymachiwać swastyką i maszerować manifestując to jako aryjski znak, ponieważ ludzie tego nie zrozumieją, i pojmą to nie właściwie. Swastyka istnieje w publikacjach naukowych – to rzeczywisty znak migrujących Ariów. Ale nie dla różnych trendów politycznych, które zaczną zaraz tę swastykę podejmować. Ja sam będę pierwszym wśród tych, którzy będą głosować za karą dla tych kto będzie chodził ze swastyką, jest to niewłaściwe. Tak więc inna grupa poszła do Iranu i stała się irańskimi Ariami, znane jest, że nazwa kraju Iran pochodzi, od słowa aria. I Sari Dari(?) w środku pierwszego tysiąca pne. pisał na steli – „ja Dari z Arii syn Arii”.. i tak dalej. Wynika z tego, że Ariowie byli poważną prestiżową grupą. Przybyli do Indii i stali się Indo-ariami.

– Czy przybyli do Indii z Iranu?

Nie, nie przyszli do Indii z Iranu, były tam różne kierunki, przybyli od strony południowego Uralu,
ponieważ grupa szła z południowego Uralu, przy okazji Arkaim, to nazwa współczesna – nie starożytna dużej części południowego Uralu. To, że otrzymał nazwę kraju miast, a nasza kultura simpaszteńska(?), jest w dużej mierze kulturą andronowską, starożytną – to są ci właśnie Ariowie, haplogrupa R1A, która przybyła do Indii i utworzyła dużą sprawującą rządy warstwę wyższej kasty w Indiach. Ich język był oszlifowany w końcu minionej ery w sanskryt. W rzeczywistości był to język aryjski, był muzykalnym językiem, gramatycznie praktycznie idealnym – to sanskryt. I wreszcie jeszcze jedna grupa minęła Indie, przeszli wzdłuż Ałtaju, grupa ta to też nasze dziedzictwo, która stała się Scytami Ałtajskimi. Część tych Scytów była koczownikami, częścią z nich osiadła i oto oni właśnie ta grupa Scytyjska przeniosła się z nad Morza Czarnego, przy czym z zachodniej części Morza Czarnego na Ałtaj – to grupa Scytów, – to są również potomkowie Ariów i przede wszystkim to przodkowie Słowian.

Okazuje się, że przodkowie Słowian, którzy żyli na Równinie Rosyjskiej poszli również do Mezopotamii, do Iranu, poszli dalej do Indii i stamtąd na Ałtaj. I wszystko to utworzyło ogromne pole, z którego ostatecznie utworzyli się Słowianie. I dlatego, kiedy oglądam na obrazie Wasniecowa – bitwę Słowian ze Scytami, to widzę tu przestarzałe koncepcje, dlatego że Słowianie … tzn. być może i bili się, mało kto z kim się nie bił, mieliśmy wojnę domową, jedni potomkowie Ariów walczyli z innymi potomkami Ariów, jedne haplogrupy R1A z innymi, wszystko to było na świecie. Ale kiedy on pokazuje, że jakoby to byli polarni,
nie, wśród Słowian było mnóstwo potomków Scytów i Sarmatów, Kimeryjczyków i Scytów, i to w jakimś stopniu przewraca historię, dlatego że w historii wiele rzeczy jest uproszczonych i ładnie poukładanych na półkach. Było tam o wiele więcej złożonych pojęć w stosunku do mitu aryjskiego. Naziści uważali, że była jakoby aryjska rasa, ale tak naprawdę jej nie było.

Genetycy się śmieją z teori Normandskiej

Czy Normandzka teoria pochodzenia Rusi to mit? Czy Ruś w rzeczywistości utworzyli Skandynawowie? Co mówią współczesne badania genetyków o tej teorii, która krąży już parę stuleci? Badania DNA wykazują nieobecność genów normandzkich wśród słowiańskiej haplogrupy. Czy na tej podstawie można przypuścić, że cała historia Słowian została wymyślona w celu zatarcia prawdziwych faktów?

Genetycy śmieją się z teori Normandzkiej PL HD (dailymotion)

Do pobrania

Anatol Klosow: Oto historyczny mit numer 1, który jest mi bliski, a mianowicie jego demistyfikacja – to normandzka teoria pochodzenia Rusi. Ona wiedzie poczynając od Niemców, następnie Szwedów, jeszcze za czasów Łomonosowa, nawet nieco wcześniej, kiedy wierzono, że Ruś została utworzona przez Skandynawów. Przy czym najpierw była wersja, że tych rządzących Rusią, a potem, że cała Ruś. I tak oto teoria normandzka poszła dalej, szczególnie lansowana była na początku XX wieku, kiedy to rzekomo Skandynawowie żyjący jakoby na Rusi, po prostu żyli wszędzie. Mało tego, oni podobno nawet ujarzmili Słowian, przejęli inicjatywę. Słowianie byli w ogóle narodem bezużytecznym, nie pracowitym, nic nie potrafili zrobić. Pamiętam, jak coś przeniesiono z kroniki Laurenziańskiej (Latopis Ławrientiewski), że „przybyli, porządku u nas nie było to rządzili nami”. W rzeczywistości nie ma w kronice, porządku u nas nie ma, a jest nariady (lista prac do wykonania) u nas nie ma.

A „nariad” – to zupełne inny porządek. Jeden poważny wariant pamiętam – „kto służył w wojsku to zapewne zna ten nariad (warta, wartownicy)”, i kiedy człowiek idzie na nariad (wartę), to z porządkiem ma to nie wielkie wspólnego. Narjad – to nariadicznoje, narjadzić (ubrać) pod wodę, tak sianem, nie ważne. Narjadzić (przygotować) transport – to nie znaczy doprowadzić transport do porządku, a coś co trzeba zorganizować.

Organizacji porządkowej nie ma, czyli w rzeczywistości, ja bym to tak przetłumaczył, że u nas nie ma najemnego garnizonu. U nas są kupcy, rzemieślnicy, a najemników tak jak w całej Europie są, u nas ich nie ma, przychodzi, bierze w swoje ręce i nas broni dlatego że my mamy czym się zajmować. Garnizony najemników były w całej Europie ale z jakiegoś powodu nie piszą, kiedy te garnizony przybyły do Norwegii, Szwecji lub Anglii bo nie ma u nas porządku, przychodzili do nas rządzić.

Cóż najemnicy, ponieważ pieniądze płacono im normalnie. Ale potem wyszło, że w ogóle wszyscy byli Skandynawami. I za tym poszły liczby. Na początek 20, że było 20 tysięcy Skandynawów na Rusi. Potem było 50 tysięcy, a jeszcze potem 100 tysięcy. Jest taki leningradzki naukowiec – wciąż żyjący Lew Samojłowicz Klein, pisze on, że było Skandynawów do 13% w ogóle na całej Rusi. Według szacunków dr. Frinat profesor uznał, że powinno być pół miliona Skandynawów na Rusi. No niby byli jak temu zaprzeczyć, proszę, weźmiemy dane DNA genealogii, patrzymy ile wśród potomków współczesnych Rosjan, jest DNA tych Skandynawów, okazuje się, że nie ma w ogóle. To znaczy, że nie ma na Ukrainie ani jednego, na Białorusi ani jednego, w Rosji znaleziono dwóch ludzi. Przy czym jeden żyje w Permie, inny w Riazaniu, oni myślę, że w życiu nie słyszeli, nie wiedzieli że są ich potomkami, możliwe, że w starożytności. Ale jeżeli by ich było setki tysięcy, dziesiątki tysięcy mieli by potomków teraz bez liku, ale ich nie ma, ten argument zaprzecza temu całkowicie, nie mówiąc o masie pozostałych teorii normandzkich.

Słowiańszczyzna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: