Wielkie Białe Braterstwo 3

Węże Mądrości

James Kumle

Mark Amaru Pinkham opublikował ostatnio fascynującą książkę, która może radykalnie zmienić myślenie wielu ludzi na temat historii ludzkości. W swojej nowej książce, The Return of the Serpents of Wisdom(Powrót Wężów Mądrości)Mark przedstawia jako głównych bohaterów liczne linie mistrzów duchowych związanych z wężem. Według niego, te „Węże” są tu już od co najmniej 104.000 lat. Założyli wiele wielkich cywilizacji, służyli jako kapłani i hierofanci królów, zbudowały kolosalne piramidy. Niedawno odegrały główną rolę w niektórych ważnych wydarzeń historycznych, takich jak rewolucja francuska i powstania USA. Udało mi się złapać Marka w Peru.

James: W swojej książce, The Return of the Serpents of Wisdom, okazuje się, że nauczyciele duchowi oraz kapłani królów związani z wężem mogą być w większości dużych starożytnych cywilizacji na Ziemi.

Mark: Tak, to prawda. Pobadaj wczesne historie cywilizacji a przekonasz się, że to prawda. Znajdziesz tu również wielu z tych nauczycieli i władców występujących jako misjonarze i pochodzących z kontynentów, które zatonęły na dnie Oceanu Atlantyckiego i Pacyfiku, będący potomkami mistrzów węży.

James: Czy odwołujesz się do zaginionych kontynentów Atlantydy i Lemurii?

Mark: Tak, chociaż niektóre legendy na całym świecie mogą odnosić się do tych kontynentów pod innymi nazwami. To
wszystko jest udokumentowane w mojej książce.

James: Czy są jacyś mistrzowie węże jeszcze na naszej planecie?

Mark: Tak, są, a niektórzy z nich są potomkami pierwszych mistrzów wężów, o których już wspomniałem. Taureg ludzie na Saharze, na przykład, od dawna związani z wężem, jest wielu mądrych ludzi obecnie żyjących wśród nich. Według zapisów Taureg ich przodkowie poraz pierwszy przybyli do Afryki jako podmioty gospodarcze z Atlantydy. Wielu mistrzów i guru z Indii są również związani z wężem i jakiś ślad swojego dziedzictwa od Naacals lub Nagas (węże), którzy w czasach starożytnych przybyli do Azji z Mu (Lemuria). Ja sam jestem wtajemniczonym w Peru bractwie o nazwie Braterstwo Słońca, Starszych, którzy nazywani są Amarus, słowo Quechuan to nazwa węża. Amarus śledząc pochodzenie Aramu lub Amaru Muru, mistrzowie węże, którzy w starożytności udali się do Andów z Mu.

James: Jakie masz kontakt z tymi mistrzami węża?

Mark: W Indiach spotkałem Nagas wędrując po kraju przy jednocześnie zachowując surowe wyrzeczenia. Badałem też Swami Muktananda Paramahamsa i Sri Mata Amritanandamayi, dwuch guru z ogromną mocą i mądrości węża(zwanego shakti). Dzieki ich mocy mogą dokonywać cudów lub natychmiast obudzić u człowieka wewnętrzną energię duchową(kundalini). W Peru studiowałem z Antonym Ponce de Leon Paiva, obecnym szefe Bractwa Słońca.

James: A więc, jeśli ktoś chce, może przyswoić te nauki i przejść inicjację w jednym z tych starożytnych przekazów węża?

Mark: Tak. W Peru Braterstwo Słońca, na przykład, jest otwarte na wszystkich szczerych poszukiwaczy. W Indiach, guru i mistrzowie duchowi od dawna kuszą ludzi z Zachodu aby przyjechać i studiować te nauki wspólnie. Należy również zrozumieć, że ludzie węża znani jako Wielkie Białe Braterstwo, inicjują w każdym oddziale WBB podobne dostosowanie jednego z mistrzów węża. Wspólne oddziały WBB w innych państwach to różokrzyżowcy.

James: W swojej książce napisałeś, że starożytne nauki mistrzów węża są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Dlaczego tak jest?

Mark: Według niektórych plemion indiańskich, takich jak Hopi i Seneki, dotarliśmy do końca długiego 104000-letniego
cyklu. Cykl ten składa się z czterech „światów”, 26000 lat każdy, a my obecnie przechodzimy do piątego świata. Wiele z
tajemnic mądrośi duchowych, które zostały rozpowszechnione przez węże w tym długim cyklu została specjalnie
przeznaczona, aby pomóc ludzkości w przejściu w ten nadchodzący piąty świat, którego przeznaczeniem jest złoty wiek oświecenia. Dlatego wiedza jest dziś bardziej dostępna. Potrzebujemy jej teraz najbardziej.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat, tajemna wiedza Andyjskiego Amarus stała się dostępna dla świata za pośrednictwem Antona Ponce de Leona Paiva. Anton, człowieka z Peru, którego zaprowadzono ze zawiązanymi oczami do ukrytej wioski w Andach, mędrzec Amarus mieszkający tam powiedział, że podzieli się wiedzą ze światem zewnętrznym.

James: Tą duchową mądrość węży jest o przebudzeniu i transformacji duchowej?

Mark: Tak. Wszyscy musimy się transformować, aby znaleźć się w piątym świecie. Piąty świat jest znany również jako świat Wenus, planety, której liczba w całej starożytnej Ameryce zawsze była pięć. Wenus jest planetą miłości i będąc w piątym świecie musimy otworzyć nasze serca.

Przez 104000-letni cykl, węże tradycyjnie wybrane są na strażników mądrości i praktyk odnoszących się do duchowej
przemiany. Takie mądrości często kończą się przebudzeniem wewnętrznych energii duchowych i rozwoju nadprzyrodzonych mocy, dlatego też mądrość trzymana była do tej pory w tajemnicy.

James: węże nie obawiają się, że te nabyte zdolności mogą być destrukcyjne w niepowołanych rękach?

Mark: Dokładnie – i zostały. Zdolności zostały wykorzystane w pewnych kulturach do kontrolowania innych, aby wywyższyć swoje ego, oraz do wykonywania czarnej magii.

James: Tak, dla mnie przygotowania do piątego świata byłyby bardziej pomocne, gdybym znalazł wiarygodnego mistrza węża, który ma odpowiednią wiedzę o transformacji i mógłby mnie bezpiecznie przez nią prowadzić?

Mark: To jest jeden ze sposobów. Ale nie musisz czekać na znalezienie mistrza aby otworzyć swoje serce. Zacznij od
miłości do siebie i bliźniego. To początek służenia innym. Są to nauki Amarus z Peru i wielu guru z Indii. W mojej
książce jest lista wielu dziedzin nauki, z wielu tradycji, otwierania serca i przemian duchowych np.joga, medytacja, i
podróże w obszary o wysokiej energii vortex(wirowej). W połączeniu z mistycznymi podróżami do Gruzji, moja żona i ja
obecnie pomaga prowadzić wycieczki transformacyjne do niektórych świętych miejsc na całym świecie, takich jak Peru i
Anglia. W tych miejscach, prowadzimy specjalne rytuały transformacyjne. Oczywiście, po prostu w pobliżu tych wirów jest wysoka transformacja.

James: Słyszałem, że Peru jest szczególnie ważne w tym czasie transformacji.

Mark: Tak. Peru jest ważne, ponieważ jest u nich może najpotężniejszy wir yin na świecie, i musimy przyswoić i zbalansować żeńską energię w celu obudzenia serca. Glastonbury i Himalaje są obecnie również ważne. Andyjscy Amarus mówią nam, że Peru, Glastonbury (Anglia) i Himalaje są to trzy podstawowe „filary” lub centra energetyczne, które są obecnie aktywne, i które pomagają nam w poruszaniu się po piątym świecie.

James: Nurtujące pytanie pozostaje. Jeśli wąż był symbolem dawnych mistrzów duchowych, dlaczego jest traktowany z taką pogardą i trwogą dzisiaj?

Mark: Wiele negatywnych cech węża można przypisać do tradycji judeo-chrześcijańskiej. Zrobili z niego jakiegoś złego
diabła. Wąż był oczywiście odpowiedzialny za „upadek” w materię, ale to dlatego, że był to symbol energii, który
wykrystalizował się ze stałych form fizycznego wszechświata. Z innej perspektywy, wąż jednak jest symbolem ekspansji świadomości, która ostatecznie uwolni nas z okowów materii.

W większości kultur przedchrześcijańskich wąż reprezentował zarówno energię jak i moc, i dlatego często był czczony jako stwórca wszechświata – ponieważ wszystkie formy tworzył z czystej energii. Stał się symbolem mistrzów węża, ponieważ byli oni pełni mądrości i mocy, ale również dlatego, że osiągnął nieśmiertelność. Wąż ma skłonność do nieustannej zmiany skóry i jej nieustannego odnawiania, sprawia to, że jest naturalnym symbolem nieśmiertelności. Według niektórych legend mistrzów węża, takich jak Babaji Nagaraj, który mieszka w Himalajach, osiągnęli nieśmiertelność i nadal mieszkają w ciałach, które mają setki lub nawet tysiące lat.

James: To bardzo interesujące, co chrześcijaństwo mam z węża, ponieważ, jak piszesz w książce, nawet Jezus Chrystus był zrównany z mistrzami węża.

Mark: Jezus Chrystus odziedziczył tradycje ezoteryczne, które wyciągnął z powrotem na światło przynajmniej jeśli chodzi o cywilizacje Chaldei i Egiptu, mistrzów, którzy byli ściśle związani z wężem. W Chaldeiskich mistrzów nazywano Nagals i Ashipu, realizujących mądrość i moc węża, w Egipcie były one znane jako Djedhi, których nazwa oznacza „mistrz węża”. Ab-ram „, Ten z (węża) ognia”, i Mojżesz, mag, kapłan i Lewita z Egiptu, przeniósł mądrość tych mistrzów węża do
Palestyny, gdzie starał się zasymilować tradycje Lewitów, aby namaszczać kapłanów. Lewici palili kadzidło przed wizerunkami węża, a ich nazwa jest związana z Lewiatanami, wielkimi wężami. W tradycji Lewitów, mistrzowie węża przeszli do „Szkoły proroków”, która objęła w poczet swoich członków magów Eliasza i Elizeusza, a z nimi esseńczyków, sekty, w której urodził się Jezus. Istnieją także legendy, które twierdzą, że podczas „utraconych lat” Jezus udał się do ziemi Chaldejskiej, Egiptu, Indii i był bezpośrednio wtajemniczony w ich rodzime tradycje mistrzów węża. Zanim zmarł, według legendy nadal kultywowanej w Indiach, Jezus udał się do Srinagar w Kaszmirze dokonując wielu cudów i uzdrowień. Można znaleźć jego grób tam dzisiaj. Sri-nagar, oznacza „wielki wąż” i była kiedyś główną siedzibą mistrzów węża w Indiach.

James: Zrobiłeś wiele z syntezy w tej książce, i biorąc pod uwagę historię, świeżą perspektywę.

Mark: Jednym z moich celów w pisaniu książki było objawienie światowej sieci, która przez ostatnie 104.000 lat,
zjednoczyła wszystkie główne religie i cywilizacje na Ziemi. W całym cyklu, mistrzowie węża byli zawsze czujni jako
strażnicy ognia mądrości, jako nauczyciele i guru dla tych, którzy gotowi są realizować prawdziwą wiedzę w celu
osiągnięcia duchowej wolności. W bieżącym odliczaniu do piątego świata, ich ponadczasowa mądrość i wskazówki stają się coraz bardziej nieocenione w dążniu do osiągnięcia mądrości i mocy która została w postaci żyjących na wieki.

James Kumle był uczniem starożytnych nauk tajemnych przez większość swojego życia. Studiował z wieloma nauczycielami i był z pielgrzymką do wielu obszarów Ziemskich energi wirowej. We wrześniu 1996 roku, James udał się do Peru na wycieczkę organizowaną przez Marka Amaru Pinkhama i uzyskał inicjację w Braterstwie Słońca.

źródło

————————————————————————————————————————————

Książka po Angielsku w PDF-ie Marka Amaru Pinkhama pt.The Return of the Serpents of Wisdom

————————————————————————————————————————————

POPRZEDNIA   GŁÓWNA   NASTĘPNA(CDN)

Reklamy
Możliwość komentowania Wielkie Białe Braterstwo 3 została wyłączona
%d blogerów lubi to: